صفحه 3 از 398 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3977

موضوع: بخش تایید مدارک سفارت - از تاریخ 11 آبان 1399 با شرکت خدماتی ویزامتریک جهت تصدیق اصل مدارک و تایید کپی مدارک تماس بگیرید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخش تایید مدارک سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_f
    با سلام
    لطفا یک نفر به صورت صریح جواب من را بدهد.
    به من گفته اند که برای پذیرش گرفتن تمام مدارکت باید مهر سفارت بخورد.و گر نه دانشگاه پذیرش نمی دهد.
    ایا این مطلب صحیح می باشد؟
    سلام دوست عزیز

این سوالی رو که پرسیدی جواب مشخصی نداره
    باید یه ایمیل بزنی به دفتر امور دانشجویان خارجی که توی هر دانشگاه هستش و به Akademisches Auslandsamt معروفه و ازشون بپرسی که آیا لازمه که سفارت هم مدارکت رو تایید کنه یا نه.و اگر گفتن که لازمه همون ایمیلشون رو پرینت بگیر و با مدارکت ببر سفارت که مجانی برات تایید کنن.ولی این رو هم بگم که بیشتر دانشگاه هاشون تایید سفارت رو میخوان که بهش Legalisation میگن.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط adel_f
    با سلام
    لطفا یک نفر به صورت صریح جواب من را بدهد.
    به من گفته اند که برای پذیرش گرفتن تمام مدارکت باید مهر سفارت بخورد.و گر نه دانشگاه پذیرش نمی دهد.
    ایا این مطلب صحیح می باشد؟
    I don't think so that this is true...I sent a scanned version of my certificates for application and I got it...So I wonder hearing such new information...How ever legalization of degree certificates is not a time consuming process since it takes some hours...thus nevertheless you need it or not don't worry about it...Good Luck
    Keep calm...Time will solve any problem

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

به نظر من سفارت دقیقن کاری رو انجام میده که دانشگاه میخاد. یعنی روال معمول دانشگاه های مختلف با هم فرق میکنه، و سفارت با توجه به دانشگاهی که ازش پذیرش دارین بهتون میگه که چیکار بکنید.
    فرضن در مورد همین مدارک دبیرستان، اگه توی مدارکی که برای گرفتن ادمیشن فرستادید باشه، سفارت هم از شما میگیره و بررسی میکنه. یعنی عملن چک لیست "مدارک لازم برای اپلای" رو برای ویزا ازتون میگیره.
    برای تایید مدارک هم، بعضی دانشگاه ها نمیتونن مهر وزارت خارجه و دادگستری ما تایید کنن (یا چشم بسته قبول کنن)، در نتیجه از سفارت میخان که صحت این مهر ها رو تایید کنه. و این مطلب رو یا توی سایتشون و یا توی ایمیلی که به شما میزنن ازتون میخان. حالا اگه همچین چیزی رو جایی از سایت دانشگاه ندیدین و اینا، میتونین بیخیالش بشین. خصوصن که اینطور که من دیدم فقط تعداد کمی از دانشگاه ها هستن که تایید سفارت رو میخان. نهایتن هم سفارت خودش میدونه که کدوم دانشگاه ها اینجوری هستن و اگه از دست شما در بره اونها بهتون میگن که نیاز به تایید دارین. پس نگرانش نباشین.

Junior Member

برای اپلای کردن به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید نه سایت uni-assist .من متاسفانه این اشتباه رو کردم و مدارکم رو بدون چک کردن سایت دانشگاه مربوطه به uni-assist فرستادم و نتیجه این شد که تمام 70 یورویی که برای بررسی مدارک فرستاده بودم هدر رفت.به این دلیل که مدارک تحصیلی من مهر سفارت آلمان رو نداشت و uni-assist هم درخواستم رو ریجکت کرد.

سلام دوستان
    من یه چیزی رو متوجه نشدم.
    مدارک لازم برای پذیرش(مثل ریز نمرات لیسانس، دیپلم، گواهی قبولی کنکور و ...) قبل از فرستادن نیاز به تایید سفارت آلمان رو دارند؟ ??? یا بعد از گرفتن پذیرش؟ چون قبل از گرفتن پذیرش مدرکی دال بر پذیرش وجود نداره که بخوان مجانی تایید کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط babakxray
    سلام دوستان
    مدارک لازم برای پذیرش(مثل ریز نمرات لیسانس، دیپلم، گواهی قبولی کنکور و ...) قبل از فرستادن نیاز به تایید سفارت آلمان رو دارند؟ ??? یا بعد از گرفتن پذیرش؟ چون قبل از گرفتن پذیرش مدرکی دال بر پذیرش وجود نداره که بخوان مجانی تایید کنن.
    سلام
    مدارک شما باید قبل از فرستادن به دانشگاه آلمانی توسط سفارت تایید بشه و بعد از گرفتن پذیرش و زمان اقدام برای ویزا نیازی به تایید سفارت نیست. البته من حتی مدارکم رو برای فرستادن به دانشگاه هم تایید نکردم و الان آلمان هستم !
    Moving to Germany

سلام دوستان
    As far as I know, it depends on the University you are applying to...so for a reliable answer for this question, it is better to contact, and ask them directly...in my case I sent all documents without certification of German embassy and it worked…Good Luck
    Keep calm...Time will solve any problem

دوستان عزیز مرسی از راهنماییتون
    این لینک نوشته که مدارک باید مورد تایید سفارت باشه و برای اینکه مجانی از آب در بیاد باید یه ایمیل یا نوشته تو سایت دانشگاه پیدا کنید که بگه مدارک باید مورد تایید باشه.
    http://ic.daad.de/tehran/bewerbungzulassung_fa.html
    من مکاتبه کردم ولی هنوز جواب ندادن و خیلی فوری به یه همچین ایمیل یا سایتی احتیاج دارم که پرینت کنم و ببرم سفارت. :'(
    کسی تو سایت دانشگاه های آلمان (به خصوص رشته کامپیوتر یا برق) یه همچین نوشته ای سراغ نداره؟ اگه کسی داره واقعا ممنون می شم لینکش رو بفرسته

دوستان عزیز مرسی از راهنماییتون
    این لینک نوشته که مدارک باید مورد تایید سفارت باشه و برای اینکه مجانی از آب در بیاد باید یه ایمیل یا نوشته تو سایت دانشگاه پیدا کنید که بگه مدارک باید مورد تایید باشه.
    http://ic.daad.de/tehran/bewerbungzulassung_fa.html
    من مکاتبه کردم ولی هنوز جواب ندادن و خیلی فوری به یه همچین ایمیل یا سایتی احتیاج دارم که پرینت کنم و ببرم سفارت. :'(
    کسی تو سایت دانشگاه های آلمان (به خصوص رشته کامپیوتر یا برق) یه همچین نوشته ای سراغ نداره؟ اگه کسی داره واقعا ممنون می شم لینکش رو بفرسته
    با عرض سلام

دوست عزيز سايت يا جاي خاصي وجود نداره كه شما متني رو از روي اون پرينت كنيد بلكه همه دانشگاهاي المان بخشي به عنوان Akademisches Auslandsamt

كه به اختصار AAA هم ناميده ميشوند كه منظور اداره يا قسمت مربوط به داشجويان و متقاضيان خارجي هست(ممكنه اصطلاح انگليسي اون رو هم به كار برده باشند) به هر حال شما بايد چند دانشگاه رو مد نظر بگيريد كه ميدونيد رشته شما رو دارند و اين قسمت رو توي سايت اونها پيدا كنيد و ايميلي بزنيد(باذكر اسم كاملتون) به اين مضمون كه علاقمند به تحصيل در اون دانشگاه هستيد و ميخواهيد بدونيد چه شرايطي بايد داشته باشيد و چه مداركي بايد ارايه بدهيد.(بهتره كه عنوان ايميلتون هم كوتاه و مختصر همين موضوع رو برسونه).به هر حال جوابي دريافت خواهيد كرد كه اگر پاسخ به سوالات شما بود پرينت اون رو به سفارت ميبريد.
    واضحه كه سوالات شما به صورت كلي هست و اونها هم يه جواب كلي دارند كه براي همه ميفرستند مثلا اينكه بايد در چه سطحي از زبان باشيد يا چه مدركي در ايران داشته باشيد و چه مداركي رو بايد براي اونها ارسال كنيد وايا اون دانشگاه زير نظر assist هست يا نه كه اگه باشه نميتونيد مستقيم با خود دانشگاه مكاتبه كنيد و بايد مداركتون رو به اون مركز بفرستيد كه اينم داستان خودش رو داره.

در مورد تاييد هم كار سختي نيست (با فرض اينكه ميدونيد دقيقا چه مداركي رو بايد ترجمه كنيد)فقط بايد ترجمه همه مداركتون رو به اضافه 5 سري كپي از اونها همراه اصل مدارك ساعت 8 صبح به قسمت تاييد مدارك تحويل بديد(از 8 تا 11 تحويل ميگيرند)اگر زود تحويل داده باشيد ساعت 1تا2 ظهر هم فكر ميكنم پس بدهند.در مورد كپي ها هم به همون صورتي كه مداركتون رو ترجمه تحويل گرفتيد كپي هارو هم مثل اونا به هم منگنه ميكنيد به اين ترتيب كه هر سري شامل كپي تمام مدارك ترجمه شده باشه و اينها رو به هم منگنه كنيد.توجه كنيد كه حين كپي گرفتن اون منگنه يا پانچ ترجمه ها به هيچ وجه از هم باز نشه چون ممكنه ديگه مورد قبول نباشه.خب حالا شما 5 سري كپي و 1 سري ترجمه اصل از مداركي داريد كه سفارت هم اونارو تاييد كرده.
    ترجمه ها هم به طور معمول بايد مهر دادگستري و وزارت خارجه رو داشته باشند البته به ندرت برخي دوستان مثلا مهر وزارت خارجه نداشتند ولي كارشون رو انجام دادند ولي ميشه گفت كه حتما اين دو مهر رو بايد داشته باشيد.

بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

با عرض سلام
    من مدارکمو به انگلیسی ترجمه کردم و برای دانشگاه فرستادم (البته آپلود کردم) و پذیرش هم گرفتم. در حال حاضر برای رفتن به سفارت باید مدارکمو (دانشنامه و ریز نمرات) رو به آلمانی ترجمه کنم؟ یا همون انگلیسی کافیه؟ و در مورد تایید مدارک هم آیا سفارت هم تایید شده می خواد یا اینکه همونطور که دوستان گفتن فقط دانشگاهه که ممکنه تایید شده بخواد.لازمه برم مدارکمو تایید کنم؟
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)