صفحه 1 از 57 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 686

موضوع: دانشگاه دولتی Middle East Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض دانشگاه دولتی Middle East Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دوستان دانشگاه metu(middle east)از نظر كيفيت تحصيلي با دانشگاهاي ايران چه تفاوتي داره؟
    اگه از دوستان بطور ريزتري وارد اين مسائل بشه ممنون ميشم.من يكي از گزينه هام در مقطع كارشناسي تحصيل در تركيه است ميخوام بدونم واقعا ارزششو داره يانه ؟(جدا از مزيت ها و معايب تحصيل در يك كشور و فرهنگ بيگانه) .منظورم از لحاظ كيفيت اموزشي و امكانات اموزشي،رفاحي،تفريحي براي دانشجويان ،امكانات كتابخانه اي و امكان تحصيل در دانشگاههاي برتر دنيا در مقاطع بعدي و ....

+ حتما مطالعه نمایید :
    دوستان به علت بلااستفاده بودن ارسال های قبلی و عدم مطالعه کاربران به علت حجیم بودن تاپیک از این رو تاپیک تحصیل در ترکیه ( سوالات متداول و کلی ) را به تاپیک های جزیی تر و تخصصی تر تفکیک شدند و تاپیک تحصیل در ترکیه ( سوالات متداول و کلی ) جهت مطالعه بیشتر تا سال 2012 آرشیو خواهد شد . ارسال های چند صفحه آخر تاپیک ها به تاپیک های تفکیک شده منتقل شدند تا دوستان پرسش های خودشون را در اون تاپیک ها دنبال نمایند.

»»» نکات مهم :

1 . عزیزان تازه وارد ضمن خوشامدگویی لطفا قبل از ارسال هر گونه پست ابتدا ویکی اپلای بعد سوالات متداول و بعد ارسال های قبلی دوستان را مطالعه نمایند بعد اگر ابهامی بود در تاپیک مربوطه مطرح نمایند .

2 . عزیزان با تجربه ضمن سپاس فراوان لطفا قبل از پاسخگویی به ارسال های دوستان تازه وارد که پاسخشون یا در ویکی اپلای و یا در سوالات متداول و یا قبلا داده شده است آن ها را گزارش نمایند و به منابع مذکور هدایت نمایند .

3 . جهت اطلاع از لینک های مربوط به ویکی اپلای : اینجا را کلیک نمایید .

4 . جهت اطلاع از سوالات متداول : اینجا را کلیک نمایید .

5 . جهت اطلاع از ارسال های قبلی دوستان که بسیار جامع است : اینجا را کلیک نمایید .

»»» مدیریت : محمدرضا
    ویرایش توسط FanTasTic : August 23rd, 2012 در ساعت 04:02 PM دلیل: بروزرسانی متن

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD computer engineering Hacettepe

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط r0ck نمایش پست ها
    دوستان دانشگاه metu(middle east)از نظر كيفيت تحصيلي با دانشگاهاي ايران چه تفاوتي داره؟
    اگه از دوستان بطور ريزتري وارد اين مسائل بشه ممنون ميشم.من يكي از گزينه هام در مقطع كارشناسي تحصيل در تركيه است ميخوام بدونم واقعا ارزششو داره يانه ؟(جدا از مزيت ها و معايب تحصيل در يك كشور و فرهنگ بيگانه) .منظورم از لحاظ كيفيت اموزشي و امكانات اموزشي،رفاحي،تفريحي براي دانشجويان ،امكانات كتابخانه اي و امكان تحصيل در دانشگاههاي برتر دنيا در مقاطع بعدي و ....
    با تشكر
    دانشگاه متو از دانشگاه شریف بسیار معتبرتر است.
    ترکیه به دلیل نزدیکی مزایایی دارد ولی از نظر کیفیت مطمئن باش متو حرف نداره!

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی خاورمیانه ( Middle East Technical University ) و مسائل مرتبط

سلام
    لازم دیدم که واسه بچه هایی که از دانشگاه خاورمیانه پذیرش دارن و تا حالا نرفتن آنکارا یا خاورمیانه توضیح بدم چه جوری میشه رفت دانشگاه.
    کلان رفتن با آنکارا از ایران به ۳ صورت .
    ۱- هواپیما
    ۲- اتوبوس
    ۳-قطار
    چون من تاحالا با قطار نرفتم اونو توضیح نمیدم.
    ۱- با هواپیما : سواره هواپیما تو فرودگاهه امام خمینی میشین و تو فرودگاهه اسن بوگا پیاده میشید . تو فرودگاه بد از اینکه از گمرک و بار رد شدید میاید بیرون از فرودگاه. اونجا ۳ سری وسیله هاست واسه اومدن به داخله شهر ۱- تاکسی ۲- شاتل (ها وا ش ) ۳- اتوبوس شهرداری . تاکسی گرونه هودوده ۶۰-۷۰ لیر میگیره توصیه نمیکنم .۲- شاتل (ها وا ش ) رو من توصیه منم چون هم جا واسه بر داره هم ارزونه حدود ۱۰-۱۵ لیر ۳- اتوبوس شهرداری که ونام ارزونه ۵ لیر اینا والی توصیه نمیکنم چون دفه اول سختتون میشه .
    اگه از قبل با دانشگاه خابگاهو صحبت کردید مستقیم میتونید برید دانشگاه همونجا اتاقتوتون رو بگیرید. اگرم نه باید برید هتل بد از سبته نام برید همون روز اتاق بریرید.
    اگه خابگاهو قبلا ردیف کردید که مستقیم میروید دانشگاه . اگه هم نه که باید برید هتل.
    اگه بخد برید هتل. هتلو حتما تو کیزیلای انتخاب کنید چون هم ارزونه هم به همه جا مترو وا اتوبوس میخوره. من هتل بیوک ارشان را توصیه میکنم . خودم موندم بد نیست!
    اگه سواره شاتل (ها وا ش ) شدید که ماهشون همونجا جلوی داره فرودگاه ردیف وایسادن ، میاید کیزیلای پیاده میشس ۴۵ دقیقه تقریبا راهه . همون صندلی اول بشینید که به راننده گوش زاد کنید کیزیلای. راننده هم حواسش به شما باشه. کیزیلای که پیاده شدید اونجا پره تاکسی ی به یکیشون بگید مشروطیت جاددسی هتل بیوک ارشان یا هر هتلی که میخاید برید. فقط مطمئن باشد که راننده جا رو بشناسه یا شما از گوگل در بیارید آدرسه دقیقو به راننده بگید که مماش ناچرخه . از اونجا که پیاده شدید تا هر هتلی که بخاید برید تو کیزیلای ۱۰ لیر میشه از اون بیشتر نمیشه.
    اگه بخاید فرداش برید دانشگاه واسایلتونو تو هتل بزارید ، فرداش از خادمی هتل بپرسید که میخام برم گوو ن پارک اون راهو نشونتون میده . خیلی راحته پیاده هم میشه رفت. از همونجلو گوو ن پارک مینی بوس های اودتو هاست از هر کی بپرسید نشونتون میده سوار همون باشد وا آخره خط که دانشگاه پیاده باشد. ۱۵ بیستر طول نمیکشه.
    ۲- با اتوبوس. اتوبوس شما رو تو ترمیناله آنکارا پیاده میکنه حالا اگه نصفه شب اومدید مترو تعطیله باید وایسید ساعت ۶ که مترو باز بشه شما با مترو مستقیم بیایید کیزیلای پیاده باشد . کیزیلای آخره خته مترو تو آنکارا واسه همین گم نمیشد. همونجا که از مترو اومدید بیرون درست همونجایی که شاتل (ها وا ش ) ایستگاه داره یعنی بقیه ی توضیحات اینه کساییه که با هواپیما میان. اگه میخاین همونجا تو ترمینال هم میتونین تاکسی بگیرین بیایین هتل که اونم حدود ۲۰-۳۰ لیر میشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی خاورمیانه ( Middle East Technical University ) و مسائل مرتبط

جهت اطلاع همه دوستانی که درمورد اون جدول زمانبندی مراجعه به ثبتنام دانشجویان فوق لیسانس و دکترا سوال داشتن عرض کنم که من الان با امور دانشجویان بین المللی odtu تماس گرفتم و گفتن که از 12 سپتامبر تا 5 اکتبر دانشجویان خارجی میتونن بیان برا ثبتنام و تفکیک روز برا هر رشته ندارن. پس بچه ها راحت باشید، اون جدول برا ما نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanam65 نمایش پست ها
    جهت اطلاع همه دوستانی که درمورد اون جدول زمانبندی مراجعه به ثبتنام دانشجویان فوق لیسانس و دکترا سوال داشتن عرض کنم که من الان با امور دانشجویان بین المللی odtu تماس گرفتم و گفتن که از 12 سپتامبر تا 5 اکتبر دانشجویان خارجی میتونن بیان برا ثبتنام و تفکیک روز برا هر رشته ندارن. پس بچه ها راحت باشید، اون جدول برا ما نیست.
    منم زنگ زدم همینو گفتن ولی ایمیل هم زدم و در صورتی که جواب بدن همینجا جوابشونو میزارم
    در مورد ویزا هم امروز من مدارکو تحویل دادم گفتن یکشنبه بیا ویزا رو بگیر پس دوستان نگران ویزا نباشند

Junior Member

سلام
    ببخشید یک سوال برای من پیش اومده ممنون میشم جواب بدین : اینکه در آزمون GRE برای این دانشگاه ، دو بخش غیر از quant رو به چه شکل باید پاسخ داد ؟ ایا باید سفید باشه یا در حد توان باید پاسخ داد ؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط humarant نمایش پست ها
    سلام ببخشید یک سوال برای من پیش اومده ممنون میشم جواب بدین : اینکه در آزمون GRE برای این دانشگاه ، دو بخش غیر از quant رو به چه شکل باید پاسخ داد ؟ ایا باید سفید باشه یا در حد توان باید پاسخ داد ؟ممنون
    بهتر که سعی کنید در حد توان پاسخ بدید ...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط peykan48 نمایش پست ها
    منم زنگ زدم همینو گفتن ولی ایمیل هم زدم و در صورتی که جواب بدن همینجا جوابشونو میزارمدر مورد ویزا هم امروز من مدارکو تحویل دادم گفتن یکشنبه بیا ویزا رو بگیر پس دوستان نگران ویزا نباشند
    پس خدا رو شکر فعلا مشکلی نیست ... دوست من فقط حواست باشه که وقتی با ویزا وارد ترکیه میشی دیگه تا وقتی که دفترچه اقامتت رو نگرفتی نباید خارج بشی ... چون اون موقع برای اقامت باید دوباره ویزا بگیری و این کار ممکن یکم مشکل ساز بشه برات چون اون موقع که ویزاتو میگیری یه کاغذ امضا میکنی که تعهد میدی تو بازه یک ماه بعد ورودت برای اقامت اقدام کنی و تا اقامت نگرفتی خارج نشی ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Middle East Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوا

بچه ها مدارکتون رو برای تایید بردین کنسولگری؟ لازمه حتما؟ من تلفنی از مسئولای دانشگاه پرسیدم گفتن نمی خواد همون مهر وزارت و دادگستری کافیه، ولی بعضی بچه ها می گن حتما باید مهر کنسول هم باشه. البته من مدارکمو موقع اپلای فرستادم و چیزی هم نگفتن.
    لطفا کسایی که قبلا رفتن و مشکلی براشون پیش نیومده جواب بدن (مخصوصا بچه های ODTU). فکر کنم سوال خیلیا باشه. مرسی

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : دانشگاه دولتی Middle East Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوا

نقل قول نوشته اصلی توسط sanam65 نمایش پست ها
    بچه ها مدارکتون رو برای تایید بردین کنسولگری؟ لازمه حتما؟ من تلفنی از مسئولای دانشگاه پرسیدم گفتن نمی خواد همون مهر وزارت و دادگستری کافیه، ولی بعضی بچه ها می گن حتما باید مهر کنسول هم باشه. البته من مدارکمو موقع اپلای فرستادم و چیزی هم نگفتن.لطفا کسایی که قبلا رفتن و مشکلی براشون پیش نیومده جواب بدن (مخصوصا بچه های ODTU). فکر کنم سوال خیلیا باشه. مرسی
    وقتی جواب سوالتون رو گرفتین اینهمه نگران نباشید ... اگه قرار بود گیر بدن همون موقع اپلای گیر میدادن نه الان که دیگه تنها مدرکی که مونده ببرید اصل و ترجمه دانشنامه هست ... بهتره به جوابی که مسئولین دانشگاه میدن توجه کنید نه شایعات دیگران، جون اونا تصمیم گیرنده هستن نه اون بچه هایی که شما این حرف رو ازشون شنیدید ... و اینم بگم که این مورد تائید توسط کنسول بیشتر بین بچه هایی که از تبریز و ارومیه اپلای میکنن هست و من از بچه های تهران چنین چیزی نشنیدم تاحالا ...

پ.ن: من خودم نبردم سفارت برای تائید و مشکلی هم برام پیش نیومد ... البته من ODTU نیستم و Bogazici درس میخونم ولی در این مورد فکر نمیکنم فرقی بینشون باشه

صفحه 1 از 57 123456789101151 ... آخرینآخرین