صفحه 3 از 69 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 686

موضوع: دانشگاه دولتی Middle East Technical University و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : Middle East Technical University

نقل قول نوشته اصلی توسط yas12 نمایش پست ها
    دوستان عزیز sonay , rise , arash ممنون از پاسخ هاتون ، از اونجاییکه دانشجوهای تاپ ما مثلا شریف هیچوقت ترکیه نمیرن.پس به نظر شما دانشجوی متوسطی که قصد آوردن معدل بالا داره و میخواد دکترا بخونه و یا واسه دکترا کشور بهتر بره، نباید این دانشگاه رو انتخاب کنه ؟ ؟ چون مواردی که رو که میفرمایید از دید یه دانشجوی متوسط با قصد دکترا ، همش نکات منفیه مثله زیر فشار درس بودن ، معدل پایین ... پس چه ویژگی مثبتی این دانشگاه داره که اینهمه ایرانی میره اونجا؟ یعنی بی اطلاع هستن و انتخابشون اشتباه بوده ؟
    ببینید این دانشگاه دارای اسم و رسم بسیار بالایی تو دنیا هست ولی برای دانشجویانی که این دانشگاه رو پلی برای آینده دکتری خود میبینن شاید تصور غلطی باشه چرا؟
    اگر هدف خوندن phd تو آمریکای شمالی و حتی تو تاپ های اروپاست اولین و مهم ترین فاکتور معدل شماست که فکر کنم در جریان معدل های دانشجویان این دانشگاه باشید!
    در مرحله بعد کار تحقیقاتی شماست که از اونجایی که دانشجوهای متوسط اینجا هیچ وقت در زیر چنین فشار درسی نبودن کار تحقیقاتی رو هم بیخیالش میشن و میچسبن به اینکه فقط درس ها رو پاس کنن!
    درسته که وقتی استاد یا دانشگاهی میخواد دانشجویی رو بگیره به اسم و رسم دانشگاه دانشجو هم نگاه می کنه اما وقتی دانشجو چیز خاصی تو رزومه نداشته باشه به راحتی از رقابت حذف میشه.
    حالا با این شرایط توصیه من اینه که مقطع ارشد رو تو همون ایران و اگه تونستید تو دانشگاه های خوبش قبول بشید بخونید و معدل رو بکشید بالا و رزومه رو تقویت کنید (هر چند که تو رنکینگ شاید کمتر از دانشگاه های ترکیه باشن) یا یه جایی مثل مالزی و اندونزی که دانشجویان ایرانی بسیار موفق هستن برین و بعدا هر جایی که خواستین اقدام کنین
    Hayat geleceğı paylaşınca Güzel

دوستان عزیز sonay , rise , arash ممنون از پاسخ هاتون ، از اونجاییکه دانشجوهای تاپ ما مثلا شریف هیچوقت ترکیه نمیرن.پس به نظر شما دانشجوی متوسطی که قصد آوردن معدل بالا داره و میخواد دکترا بخونه و یا واسه دکترا کشور بهتر بره، نباید این دانشگاه رو انتخاب کنه ؟ ؟ چون مواردی که رو که میفرمایید از دید یه دانشجوی متوسط با قصد دکترا ، همش نکات منفیه مثله زیر فشار درس بودن ، معدل پایین ... پس چه ویژگی مثبتی این دانشگاه داره که اینهمه ایرانی میره اونجا؟ یعنی بی اطلاع هستن و انتخابشون اشتباه بوده ؟
    فقط پذیرش راحت، انگلیسی زبان بودن و شهریه ارزون، اطلاعات کم از این دانشگاه در مورد سخت گیری زیاد. میدونید که دانشگاههای خیلی کمی هستند که لیسانس رو به انگلیسی تدریس میکنن. توی اروپا( به جز انگلیس) که خیلی خیلی کمه. توی ترکیه دانشگاههای زیادی هستند ( خصوصی و دولتی) که انگلیسی تدریس میشه مقطع لیسانس.
    Yas12 عزیز من توانایی شما رو نمیدونم ولی همینکه این شرایط رو بدونید باعث میشه روز اول شروع تحصیل توی ذوقتون نخوره و بدونید که از روز اول کار سختی در پیش دارید. ولی نشدنی نیست. برادر من الان شرایط نسبتا خوبی داره ولی باید توجه کرد که اینجا توی ایران هم خیلی موفق بود و به هر حال سراسری تهران میخوند. درسته البته که کنکور اصلا ملاک نیست. اگه واقعا به رشتتون علاقه دارید و میتونید 2 سال فقط درس بخونید اپلای کنید. ولی به هر حال این 2 تا دانشگاهی که من اسم بردم Bogazici و Midlle East Tech سخت گیریش واقعا اذیت کنندست و واقعا باید کسی باشه که دنبال درس باشه. اگر آذری زبان هستید برای ITU هم اقدام کنید. این دانشگاه خیلی متعادل تر و خوبه.
    یه مثالی برادرم از سختگیری دانشگاه میزنه. میگفت فلان استاد رو یادته توی ایران که پروژه میداد، تمرین میداد، کوئیز میگرفت، امتحان پایانی سخت میگرفت و همه دانشجوها سعی میکردن باهاش ورندارنو همیشه ظرفیت کلاساش خالی میموند. اینجا همه استادا همونجورن. یعنی سیاست دانشگاه بر سخت گیری. که هیچ چی جز اذیت شدن دانشجوهاش نداره .ولی خوب شاید بدونید اکثر استادا کتاب و جزوه انگلیسی خودشون رو دارن و اونو درس میدن. استادای زیادی داره که کتاب رفرنس انگلیسی دارن و توی دانشگاههای دنیا درس داده میشه. به هر حال اینا همش حسنه و عیبهاشم که گفته شد.
    اینجا هم سوالتون دقیقا پرسیده شده و Sahand11_m27 جواب کاملی دادن.

اگه کسی بخواد هم ارشد و هم دکترا را ترکیه بخونه نظرتون چیه؟به نظر من حداقل از مالزی که بهتر هست

arash و rise بازم ممنون از پاسخهاتون ، صحبت های شما کم کم داره منو در مورد تصمیماتم به شک میندازه !
    زبان من خیلی ضعیف بود ولی سال پیش فشرده کار کردم و نمره زبان و GRE بالا آوردم و الان میتونم METU , BOGAZICI پذیرش بگیرم ولی از طرف دیگه با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم ، دانشجوی متوسط در این دوتا دانشگاه فقط درگیر سخت گیریها خواهد شد که به احتمال زیاد معدل 3 رو با سختی های فراوان بدست خواهد آوردکه تو ایران دانشجوهای ارشد ضعیف که درس نمیخونن به راحتی بدست میارن ،و احتمالا واسه مقاله نوشتن و رزومه سازی فرصت زیادی نخواهد بود.
    حالا به نظر شما یک سال دیگه منتظر موندن واسه کنکور ایران بهتره یا اینکه بجاش همین امسال دانشگاهای سطح پایین تر ترکیه مثل تکنیک استانبول،9ایلول ، حاجت تپه...اقدام کنیم؟ (من شخصا مالزی یا اندونزی نمیتونم برم ) اگه میشه نظرتونو بفرمایید.

arash و rise بازم ممنون از پاسخهاتون ، صحبت های شما کم کم داره منو در مورد تصمیماتم به شک میندازه !
    زبان من خیلی ضعیف بود ولی سال پیش فشرده کار کردم و نمره زبان و GRE بالا آوردم و الان میتونم METU , BOGAZICI پذیرش بگیرم ولی از طرف دیگه با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم ، دانشجوی متوسط در این دوتا دانشگاه فقط درگیر سخت گیریها خواهد شد که به احتمال زیاد معدل 3 رو با سختی های فراوان بدست خواهد آوردکه تو ایران دانشجوهای ارشد ضعیف که درس نمیخونن به راحتی بدست میارن ،و احتمالا واسه مقاله نوشتن و رزومه سازی فرصت زیادی نخواهد بود.
    حالا به نظر شما یک سال دیگه منتظر موندن واسه کنکور ایران بهتره یا اینکه بجاش همین امسال دانشگاهای سطح پایین تر ترکیه مثل تکنیک استانبول،9ایلول ، حاجت تپه...اقدام کنیم؟ (من شخصا مالزی یا اندونزی نمیتونم برم ) اگه میشه نظرتونو بفرمایید.
    من شخصا به هیچ وجه اینجا توی ایران ادامه تحصیل نمیدم. گفتم اینایی که گفته شد نسبیه. برادر من الان راضیه و به قول خودش قلق درس خوندن اونجارو یاد گرفته و با تموم شدن درسش معدل خوبی هم فکر میکنم بیاره. ولی دقیقا همون جمله ای که Soonay گفت اکثریت ایرانیای اونجا موفق نیستن دلیلشم اشتباه انتخاب کردن دانشگاهه. اگه شما میتونید خیلی درس بخونی و به نظرت ارزش درس خوندن رو داره اپلای کن. رزومه سازی رو موافق نیستم. بیشترین فشار توی ارشد یکسال اوله و بعد از یکسال شرایط راحت تر میشه چون این دانشگاه همونجور که میدونید By research و فرصت دادن مقاله رو دارید و استادای ترک خیلی فعالن توی این زمینه و میتونید رزومه خوبی درست ککنید. برای ITU حتما اقدام کنید و اولویتتون رو اون بذارید و دنبال کنکور اینجا نباشید. کدوم دانشگاه اینجا میخواید قبول شید که از ITU از نظر استاد و امکانات بهتر باشه؟؟ اگر با شناختی که از خودتون دارید میتونید ترم اول حسابی کار کنید، برای بغازیچی و میدل ایست هم اقدام کنید. یه حسنی که دارن اینه که استادا درسته که سخت گیرن ولی ارزشی که به دانشجو میدن خیلی بالاست و واقعا به دانشجو احترام میذارن و 1000 جور کمک بهت میکنن. یعنی لج و لجبازی و عقده ای گری تو کار نیست. فقط کمک کردن و پیشرفت شما براشون مهمه. نسبت استاد به دانشجو هم خیلی بالاست و استاد وقت زیادی براتون میذاره. فقط باید خیلی تلاش گر باشید. واقعا امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید که آینده خوبی در پیش داشته باشید.

پیشنهاد من اینکه برید ازمیر . اونجا دانشگاهها راحتتره ارزونتره. و تابستوناش دیوانه است. ترکیه کشوریه که اصلا نباید راحت ازش گذشت. اونجا واسه ما ایرانیها بهترین کشور واسه زندگیه. حتی بهتر از ایران و امریکا. پس برید ۲ سال خوش باشید راحت هم فارغ بشین. بعدا امریکا هم اومدین میفهمین که جنوب ترکیه بهشت بوده.ایران که اصلا نمون. چون سن که میره ادم نمیتونه منطبق بشه با محیط . امریکا هم که دوره نمیشه زود زود اومد.مشکلات روحی پبش یاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    اگه کسی بخواد هم ارشد و هم دکترا را ترکیه بخونه نظرتون چیه؟به نظر من حداقل از مالزی که بهتر هست
    البته اگه اینو توی ترکیه بپرسید از دانشجوهاش یا استادا حسابی ناراحت میشن اینکه با مالزی مقایسه بشن.. تمام تلاششونم اینه که سیستم آموزیششون رو به آمریکا برسونن و دانشگاههای خصوصیشون و دانشگاههای که اینجا ذکر شد دقیقا همین رویه رو دارن و پر از دانشجوهای اینترنشنالن. بستگی داره اونجا بمونید یا بخواید برگردید ایران. اگه میخواید برگردید ایران، میدونید که ایرانیا حتی جوونها دید خوبی روی ترکیه ندارن. یعنی اصلا نرفتن اکثرا به این کشور و در حد فیلمهای 10 سال پیش ازش میدونن. تفاوت استانبول ازمیر آنکارا با اروپا واقعا زیاد نیست. ممکنه بزرگ نمایی برسه حرفام واسه همین زیاد این بحث رو ادامه نمیدم. ولی اگه میخواید بعد از 7-8 سال جون کندن برگردید ایران و بهتون بگن:
    ههه(با پوزخند) مدرکش رو از ترکیه گرفته، به نظر من این کار رو نکنید. اگر میخواید همونجا بمونید یا به اروپا و آمریکا برید میتونه گزینه خوبی باشه چون دانشگاها جزو ABET هستند.

این وواسه بچه هایی که میخان واسه لیسانس اپلای کنن میگم. دوستانی که یوس ۷۰ داشتن از سال اول به سال دوم هم نتونستن برن. قبل اپلای حتما یه سر برین کامپوس با بچها صحبت بکنین حتما. اگه کسی را هم نمیشناسین با افیس خارجیها تماس بگیرین اونا معرفی میکنن .

Junior Member

منم از همه تشکر میکنم و دقیقا مثل شما شدیدا به شک افتادم، به هرحال به قول دوستان این قضیه نسبیه و به شخصیت آدما برمیگرده، من دوستایی دارم که لیسانس و ارشدشون رو تو اروپا خوندن و خب اروپا هم دانشگاههای سختگیری داره ولی بعد از چند ترم آداپته شدن فکر میکنم کسایی که توانایی وفق دادن خودشون با محیط رو ندارن نباید اصن اقدام برای پذیرش کنن بر فرض که من ارشد رو همینطور آبکی آبکی تو ایران پاس کردم بعد اپلای آمریکا گرفتم ایا اصلا میتونم از آمریکا فارق التحصیل بشم؟ به هر حال جوابای خوب دوستان باعث شد که قبل از تصمیم قطعی بیشتر فکر کنم لااقل از خودم مطمئن بشم بعد.

نقل قول نوشته اصلی توسط solmazl نمایش پست ها
    منم از همه تشکر میکنم و دقیقا مثل شما شدیدا به شک افتادم، به هرحال به قول دوستان این قضیه نسبیه و به شخصیت آدما برمیگرده، من دوستایی دارم که لیسانس و ارشدشون رو تو اروپا خوندن و خب اروپا هم دانشگاههای سختگیری داره ولی بعد از چند ترم آداپته شدن فکر میکنم کسایی که توانایی وفق دادن خودشون با محیط رو ندارن نباید اصن اقدام برای پذیرش کنن بر فرض که من ارشد رو همینطور آبکی آبکی تو ایران پاس کردم بعد اپلای آمریکا گرفتم ایا اصلا میتونم از آمریکا فارق التحصیل بشم؟ به هر حال جوابای خوب دوستان باعث شد که قبل از تصمیم قطعی بیشتر فکر کنم لااقل از خودم مطمئن بشم بعد.
    بله کاملا حق با شماست ، نمیشه به هر قیمتی رزومه جور کرد و بقول شما ارشد رو آبکی یه جایی با معدل بالا خوند به هدف اینکه رزومه بسازی واسه دکترا و بعد از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه ها واسه دکترا ، تازه ببینی سواد کافی نداری! دقیقا میشه ماجرای بعضی از دوستانم که متخصص نمره گرفتن بودن و با معدلای 17 و 18 تو رشته فنی لیسانس گرفتن ولی هیچوقت نتونستن ادامه تحصیل بدن اما کسانی بودن که معدل پایین داشتن ولی حداقل یه مقدار سواد داشتن و االان دکترا میخونن و از طرف دیگه نمیشه شانسی و الابختکی و بدون در نظر گرفتن ظرفیت های خودمون از یه جایی پذیرش بگیریم که بعدا مثه آهو تو گل گیر کنیم !! و نتونیم حتی درسا رو پاس کنیم !! بقول دوستان،کسایی که میخوان برن METU باید از الان بدانند و آگاه باشند که دارن میرن با دانشجوهای تاپ و المپیادیه ترکیه رقابت کنن!!!
    به نظر من هرکسی باید با خودش صادق باشه و با در نظر گرفتن پشتکارش و اینکه چقدر درس ارزش سختی کشیدن داره یه انتخاب خوب انجام بده. انتخاب درست حداقل 50 درصد از مسیره . از دید من، همین الان که نشستیم خونه هامون، تلاش واسه ادامه تحصیل شروع شده و باید واسه انتخاب درست ، پیگیر باشیم و تحقیق کنیم و جدی بگیریم این مسئله رو. امیدوارم همه درست تصمیم بگیرن...