صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: انتخاب دانشگاه با هدف گرفتن بهترین فاند

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : انتخاب دانشگاه با هدف گرفتن بهترین فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    دوست خوبم من با بک گراند 3 ساله اینارو میگم و لااقل در رشته خودم ( مکانیک) که ایشونم مکانیکن به حرفم ایمان دارم.
    خودتون دارید میگید چنتا برنامه و دوره و معمولا دانشگاه ها اینارو ارایه نمیدن و چنتا موسسه اینارو ارایه میدن که اغلب اعتبار دانشگاه های سرشناس و خوب را ندارن!
    شما میفرمایید فرانسه، من خدمتتان عرض میکنم تقریبا دیگه فرانسه به جنس پسر ایرانی ویزا نمیده ( 3 تا دوستام از همین دانشگا خودمون (صنعتی اصف) هر 3 ویزا ریجکت شدن امسال(1 دختر از دانشگا خودمون گرف ویزا) و نمونه های بیشتر
    دوست خوبم اگر توجه کرده باشید ایشون گفتن روی هزینه شخصی نمیتونن مانور بدن یعنی یا فاند کامل یا میزان معقول هزینه شخصی در رشته مکانیک که باز شما رشتتون این نیس ( ضمن تبریک بهتون)
    اما نمونه زندشون دوستام هستم و با اطمینان بهتون میگم اگه فوق العاده نباشید نمیتونید فاند درست درمون بگیرید از کانادا. (با خواجه نصیر و صنعتی اصف نمیشه مگه 1 چیز استثنایی داشنه باشید)(مثلا دوستم دو رشته ای (برق و ریاضی) خوند با معدل 18.5 به زور سالی 24 تا بش دادان)!!!!!!
    و باز هم لاکن شما رو با آمریکا توصیه میکنم که بازگشت همه ما به سوی اوست!!!
    ببین. اولا که دانشگاه هایی که فاند می داد این قدر قوی بودند که حتی از برکلی و اینا اومدند اون جا و با مستر ، دوباره دارند مستر می خونند.
    منم نمی تونم مانور بدهم و مشکل ایشون رو داشتم.
    بعد هم مثلا اگه بخوادب یاد بیومگانیک، حتی همین برنامه هایی که من اپلای کرده بودم، می تونه اپلای کنه. دیگه واسه گرایش های دیگه باید بگرده دنبال حاهای دیگه. منم نگفتم واسه مکانیک برنامه هست حتما یا نیست. نگفتم هم نره آمریکا. ولی گفتم که این طوری که شما/ بچه های فروم داری از اروپا حرف می زنید هم نیست!!!!!!!!!! مثلا برای آلمان استاد بسیار مهم تره. ولی بچه ها اول می رن سراغ سایت daad.
    برنامه ها هم برای اطلاعتون می گم که تو اروپا، برنامه یا همون program، خیلی کلاس کار بالایی داره. حتی از دانشگاه ها. و مدرکش رو دانشگاه های توپ مثله گوتینگن، گوته، برلین، و بوخوم و.. می دن. فقط فاند رو اون موسسه می ده. من دوست خودم داره آلمان ماهی 1500 یورو می گیره. دکتری، مدرکش هم از گوتینگن صادر می شه و از اون جا دوست خودش رفته ام آی تی. بقیه ایرانی ها هم همین جاها رفتند از اون جایی که دوستم هست. خصوصا اونایی که از طرف ماگس پلانک هست خیلی خیلی کلاسش بالاست. که می دونید ماکس پلانک هم تقریبا توی تما م رشته ها برنامه داره.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    چرا این قدر اطلاعات اشتباه رو با بیان مجکم می گید. اولا که دوست من که از اروپا پارسال پذیرش دایرکت دکتری گرفت از رتبه های دبیرستانی و کنکورش تا معدل دانشگاهش از من پایین تر بود. دانشگاهمون هم صنعتی اصفهان بود. لطفا اشتباهات غلط ندید. اینا باعث می شه بچه ها فرصت های خوب رو از دست بدهند.
    والا من همه حرفام رو با دلیل و مثال میگم. اما شما میفرمایید دوست من فلان بیسار
    خوب دوست شما اصلا رشتش چیه؟ واسه کجا دیرکت گرفته؟
    من اگه اشتباه نکنم شما معدلتون 15.7 . تو رو خدا خودتون یکی فک کنید کدوم دانشگاه به معدل زیر 15.7 دیرکت phd میده؟!!!!!!!!!
    باز هم میگم رشته ایشون مکانیکه!!!!!!
    لطفا کلریفای کنید ما هم روشن بشیم!!!!!!!!!!!

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط X111 نمایش پست ها
    ممنون
    دانشجوی ترم آخرم ، میخواستم برای امسال اقدام کنم اما چون زمان آماده سازی برای زبان رو از دست دادم، تصمیم گرفتم بزارم برای سال بعد. مشکل سربازی ندارم و از طرفی سهمیه استعدادهای درخشان هم دارم و از چندتا از دانشگاه های مطرح داخلی از جمله شریف پذیرش دارم .
    همونطوری هم که گفتم معدلم هم تقریبا 18 است. مقاله هم ندارم.

راستی اون تاپیکی که گفتید که ندیدم هنوز وگرنه اینجا مزاحم نمیشدم..

ویرایش :
    قصد دارم برای مکانیک یا هوافضا اقدام کنم. اولویتم هوافضاست ولی گویا شرایط خیلی سخت تر میشه پس به نظر محبورم تمرکزم روی مکانیک باشه.
    شریف رو ثبت نام کن و یه سال باید مدرک سربازیتو بذاری گرو. اگه واقعا پول این آزاد سازی هم مشکله برات، که باید سربازی رو بری و بعد اقدام کنی.
    برای این که اگر هم نری، باید بذاری 15 میلی بمونه واسه وثیقه. البته اگه بیشتر نشه. خود همین اپلای کردن واسه آمریکا و کانادا هم می شه دست کم 2-3 میلی. دلار هم که گرون شده دیگه یه باره. خرج سفارت و ویزا رو هم باید در نظر بگیری. چون باید یه نمه الاف ویزای آمریکا شی. دوست من حدود 10-13 میلی خرج کرد تا رفت آمریکا پارسال. TOLEDO. مکانیک صنعتی معدل 17 تخصصی و 16.5 کل. با فاند 27 هزار تا و 33 تا خرجش می شه در سال.
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

ببین. اولا که دانشگاه هایی که فاند می داد این قدر قوی بودند که حتی از برکلی و اینا اومدند اون جا و با مستر ، دوباره دارند مستر می خونند.
    منم نمی تونم مانور بدهم و مشکل ایشون رو داشتم.
    بعد هم مثلا اگه بخوادب یاد بیومگانیک، حتی همین برنامه هایی که من اپلای کرده بودم، می تونه اپلای کنه. دیگه واسه گرایش های دیگه باید بگرده دنبال حاهای دیگه. منم نگفتم واسه مکانیک برنامه هست حتما یا نیست. نگفتم هم نره آمریکا. ولی گفتم که این طوری که شما/ بچه های فروم داری از اروپا حرف می زنید هم نیست!!!!!!!!!! مثلا برای آلمان استاد بسیار مهم تره. ولی بچه ها اول می رن سراغ سایت daad.
    برنامه ها هم برای اطلاعتون می گم که تو اروپا، برنامه یا همون program، خیلی کلاس کار بالایی داره. حتی از دانشگاه ها. و مدرکش رو دانشگاه های توپ مثله گوتینگن، گوته، برلین، و بوخوم و.. می دن. فقط فاند رو اون موسسه می ده. من دوست خودم داره آلمان ماهی 1500 یورو می گیره. دکتری، مدرکش هم از گوتینگن صادر می شه و از اون جا دوست خودش رفته ام آی تی. بقیه ایرانی ها هم همین جاها رفتند از اون جایی که دوستم هست. خصوصا اونایی که از طرف ماگس پلانک هست خیلی خیلی کلاسش بالاست. که می دونید ماکس پلانک هم تقریبا توی تما م رشته ها برنامه داره.
    "حتی از برکلی و اینا اومدند اون جا و با مستر ، دوباره دارند مستر می خونند" جانم؟!!!!!!! میشه بگین کجاس دقیقا؟
    "مثلا برای آلمان استاد بسیار مهم تره." به عنوان کسی که حدود 10 نفر از نزدیک ترین دوستام در دانشگاه های مونیخ، اشتوت، درسدن، بوخوم، ارلینگن، دورتموندن هستند میگم در دوره فوق استادی به شما فاند نمیده ( اون واسه دکتراس که شما میفرمایید)
    باز هم میگم مکانیک

شریف رو ثبت نام کن و یه سال باید مدرک سربازیتو بذاری گرو. اگه واقعا پول این آزاد سازی هم مشکله برات، که باید سربازی رو بری و بعد اقدام کنی.
    برای این که اگر هم نری، باید بذاری 15 میلی بمونه واسه وثیقه. البته اگه بیشتر نشه. خود همین اپلای کردن واسه آمریکا و کانادا هم می شه دست کم 2-3 میلی. دلار هم که گرون شده دیگه یه باره. خرج سفارت و ویزا رو هم باید در نظر بگیری. چون باید یه نمه الاف ویزای آمریکا شی. دوست من حدود 10-13 میلی خرج کرد تا رفت آمریکا پارسال. TOLEDO. مکانیک صنعتی معدل 17 تخصصی و 16.5 کل. با فاند 27 هزار تا و 33 تا خرجش می شه در سال.
    اگه ایشون ثبت نام کنن فوق لیسانس که دیگه معافیت تحصیلی واسه فوق لیسانس بشون نمیدن دیگه!!!!!!!!!! ( شما پسرید یا دختر جسارتا؟ ) برگه معافیت تحصیلی واسه هر مقطع فقط 1 بار صادر میشه. تا اونجایی که میدونم و 2 تا دوستایه منم از مکانیک رفتن toledo سالی 33 بشون میدن نه 33 تا خرجشون!!!!!!

رشته و دانشگاه
    iut

والا من همه حرفام رو با دلیل و مثال میگم. اما شما میفرمایید دوست من فلان بیسار
    خوب دوست شما اصلا رشتش چیه؟ واسه کجا دیرکت گرفته؟
    من اگه اشتباه نکنم شما معدلتون 15.7 . تو رو خدا خودتون یکی فک کنید کدوم دانشگاه به معدل زیر 15.7 دیرکت phd میده؟!!!!!!!!!
    باز هم میگم رشته ایشون مکانیکه!!!!!!
    لطفا کلریفای کنید ما هم روشن بشیم!!!!!!!!!!!
    اولا که ما علوم پایه ایم. معدل 15 خیلی خوبه. برابر با 16.5 تا 17.5 شماهاست . صنعتی هم که باشی یعنی می شه همون 17 شماها دست کم. ورودی سال من هم که باشی متوجه می شی که حزء ده نفر برتر بودی با این معدل.
    بعد هم من مریض نیستم که دروغ بگم! قبول شده. اسمش هم هست توی سایت SISSA.
    بعد هم ایشون معدلش 18 است. نه 15.5 مکانیک. پس شانس داره اگه شرایط براش جور شه. منم از غیب بهش خبر ندادم که تو حتمی قبول می شی یا نه. گفتم این طوری که فکر می کنی نیست. خود استاد آلمانیه که من باهاش تماس داشتم گفت که ما ها این جا به ندرت استثناهایی داریم که دایرکت قبول می کنیم. ولی توصیه کرد که اول واسه دانشگاه اقدام کنم.
    شما هم لطفا لحنتو درست کن. این جا فروم هست نه خونه خاله.
    مدرک از قبول شدن دوستام هم دیگه مهم تر نمی دونم چی م یتونه باشه!!!

رشته و دانشگاه
    iut

اگه ایشون ثبت نام کنن فوق لیسانس که دیگه معافیت تحصیلی واسه فوق لیسانس بشون نمیدن دیگه!!!!!!!!!! ( شما پسرید یا دختر جسارتا؟ ) برگه معافیت تحصیلی واسه هر مقطع فقط 1 بار صادر میشه. تا اونجایی که میدونم و 2 تا دوستایه منم از مکانیک رفتن toledo سالی 33 بشون میدن نه 33 تا خرجشون!!!!!!
    منم منظورم بعداز فوق گرفتنش بود برادر.

Junior Member X111 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aero - SUT

من مشکل سربازی ندارم، شما فرض کن که کارت پایات خدمت دارم
    من میخوام برای اپلای تا اونجایی که میتونم هزینه نکنم، آیا راهی هست مثلا کشورهای اروپایی ؟؟
    راستی میتونم مستقیم برای دکتریت اقدام کنم یا امیدش کمه ؟؟

اولا که ما علوم پایه ایم. معدل 15 خیلی خوبه. برابر با 16.5 تا 17.5 شماهاست . صنعتی هم که باشی یعنی می شه همون 17 شماها دست کم. ورودی سال من هم که باشی متوجه می شی که حزء ده نفر برتر بودی با این معدل.
    بعد هم من مریض نیستم که دروغ بگم! قبول شده. اسمش هم هست توی سایت SISSA.
    بعد هم ایشون معدلش 18 است. نه 15.5 مکانیک. پس شانس داره اگه شرایط براش جور شه. منم از غیب بهش خبر ندادم که تو حتمی قبول می شی یا نه. گفتم این طوری که فکر می کنی نیست. خود استاد آلمانیه که من باهاش تماس داشتم گفت که ما ها این جا به ندرت استثناهایی داریم که دایرکت قبول می کنیم. ولی توصیه کرد که اول واسه دانشگاه اقدام کنم.
    شما هم لطفا لحنتو درست کن. این جا فروم هست نه خونه خاله.
    مدرک از قبول شدن دوستام هم دیگه مهم تر نمی دونم چی م یتونه باشه!!!
    1. کسی نگف شما دروغ میگید
    2. شما خودتون میگید خودتونم جواب میدید؟ ( ایشون میگن مکانیک شما میگین من پایه ام و فلانی وفلانی اینطورین و اما حالا شما که مکانیکید اینطوری؟!!!!! )
    3. "شما هم لطفا لحنتو درست کن. این جا فروم هست نه خونه خاله." بحثی نکنم سنگین تره!

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

لطفا هر دو از کلام مناسب تری استفاده کنید! این نوع کلام و مباحثه در این فروم جایی نداره؛ کلی کاربر و مدیر پست های شما رو گزارش کردند!! لطفا رعایت کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)