صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

Junior Member

پیش فرض ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

سلام دوستان بنظرتون برای ارشد فیزیک کدوم دانشگاه بهتره؟
    شریف
    تهران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

سلام
    بستگی به خیلی پارامترها داره. مثلا:
    چه گرایشی دوست داری ادامه بدی؟
    قصد اپلای داری یا میخوای بمونی؟
    ...
    ...
    ...

به نظر من باید اول هدفتو مشخص کنی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط wish نمایش پست ها
    سلام
    بستگی به خیلی پارامترها داره. مثلا:
    چه گرایشی دوست داری ادامه بدی؟
    قصد اپلای داری یا میخوای بمونی؟
    ...
    ...
    ...

به نظر من باید اول هدفتو مشخص کنی
    میخوام گرایشهای نظری تئوری ریسمان و کوانتوم فیلد تئوری رو ادامه بدم
    بله میخوام اپلای کنم و هدفمم یکی از بهترینهای دنیاست رنک زیر 20 جای که بشه واقعا فیزیک خوند
    با این اوصاف کدوم یک؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    میخوام گرایشهای نظری تئوری ریسمان و کوانتوم فیلد تئوری رو ادامه بدم بله میخوام اپلای کنم و هدفمم یکی از بهترینهای دنیاست رنک زیر 20 جای که بشه واقعا فیزیک خوند با این اوصاف کدوم یک؟
    دانشگاه تهران در زمینه کوانتوم فیلد تئوری کار می شه ولی در زمینه ریسمان خیلی خیلی کم. در زمینه ریسمان شریف بهتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

سلام دوستان بنظرتون برای ارشد فیزیک کدوم دانشگاه بهتره؟
    شریف
    تهران
    من ارشد فیزیک نظری می خونم در دانشگاه تهران!
    اگر می خواهید کار نظری انجام بدین مثلا در زمینه نظریه میدان کوانتومی، اول نگاه کنید ببینید استادی هست که در کارشناسی ارشد چنین پایان نامه ای در اختیارتون قرار بده یا خیر که فکر می کنم قویا به پس زمینه شما در این مورد ربط داره. در دانشگاه تهران هم هیچ کس اختصاصا در زمینه نظریه ریسمان کار نمی کنه!

فقط اگه خوابگاهی هستین به این نکته توجه داشته باشین که هم اتاق شدن با بچه های تجربی و انسانی برای خیلی از بچه های گروه ریاضی(من به شخصه این تجربه رو داشتم.)خیلی کار سختیه.
    از این لحاظ شریف بر تهران ارجح است.
    در مورد جو دانشکده:شریف با رفتار های متفاوت زیاد روبه رو می شین و خدارو شکر بچه ها زیاد خودشونو درگیر روزمرگی نمیکنن.
    تو تهران رفتار ها کمی رسمی تر است
    (اینو با توجه به تجربه خودم که تو هر دو دانشگاه بودم میگم: اگه قرار شد انتخاب کنید حتما شریف را انتخاب کنید چون ازادی عملی که اونجا دارین (حتی تو انتخاب دروس)در تهران ندارین و یا کمتر دارین.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

جو دانشکده فیزیک شریف خیلی خوبه چه هاشم نرمال ترن. اما امکانات رفاهی و خوابگاه و غذا افتضاحه و تهران تا حدود زیادی بهتره.
    نکته آخر اینکه اگه لیسانس شریف نبودین خیلی باید به در و دیوار بکوبین تا آدم حسابتون کنن
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    جو دانشکده فیزیک شریف خیلی خوبه چه هاشم نرمال ترن. اما امکانات رفاهی و خوابگاه و غذا افتضاحه و تهران تا حدود زیادی بهتره.
    نکته آخر اینکه اگه لیسانس شریف نبودین خیلی باید به در و دیوار بکوبین تا آدم حسابتون کنن
    اتفاقا منم از همین میترسم
    چون من لیسانس رو از یکی از دانشگاههای ایران دارم که فکر کنم اصولا از نظر شریفیها دانشگاه حساب نشه تما خوب برای ارشد خوب خوندم یه جورای فکر کنم رتبه ای بیارم در حد ظرفیت ارشد شریف ( نمیگم در حد دانش شریف )حالا بنظرتون با این اوصاف به مشکل برخواهم خورد؟ استاد براش مهمه که دانشجوش از شریف بود یا دانشگاه یالغوزآباد کتول؟ این بنظرتون مشکل ساز میشه؟
    برای اینکه بتونم یه همچین نتیجه ای بگیرم تلاش زیادی کردم و میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم به همین دلیل علاقه دارم از دانش بهترینهای ایران که به نظرم تو شریف پیدا میشه استفاده کنم

Junior Member

از دوستان کسی ارشد شریف بوده یا هست؟
    میخواستم بدونم تایم کلاسها چه جوریه؟ مثل سایر دانشگاهها یکی دو رو ز در هفته است یا کل روزهای هفته رو باید تو دانشگاه باشیم؟
    چون بخاطر کار من مجبورم سه روز از هفت روز رو سرکار باشم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اتفاقا منم از همین میترسم
    چون من لیسانس رو از یکی از دانشگاههای ایران دارم که فکر کنم اصولا از نظر شریفیها دانشگاه حساب نشه تما خوب برای ارشد خوب خوندم یه جورای فکر کنم رتبه ای بیارم در حد ظرفیت ارشد شریف ( نمیگم در حد دانش شریف )حالا بنظرتون با این اوصاف به مشکل برخواهم خورد؟ استاد براش مهمه که دانشجوش از شریف بود یا دانشگاه یالغوزآباد کتول؟ این بنظرتون مشکل ساز میشه؟
    برای اینکه بتونم یه همچین نتیجه ای بگیرم تلاش زیادی کردم و میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم به همین دلیل علاقه دارم از دانش بهترینهای ایران که به نظرم تو شریف پیدا میشه استفاده کنم
    استثنائات رو بذاریم کنار اگه برق بودی که میگفتم 100 درصد تو دردسر میوفتی سال اول، ولی خوب جو دانشکده فیزیک بهتره خودم 6 واحد اونجا پاس کردم اختیاری، ولی بازم این مساله هست. زیادم ربطی به سطح علمی نداره بیشتر کوته بینیه. تو دوره ارشد اخلاق استاد راهنما حرف اول رو میزنه نه سوادش، آدم حسابت نکنه زندگیت به فنا رفته.
    نظر شخصی فاقد اعتبار: من بودم همون تهران میرفتم نمیگم اونجا از این خبرا نیست ها، ولی غلظتش خیلی کمتره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)