صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    اتفاقا منم از همین میترسم
    چون من لیسانس رو از یکی از دانشگاههای ایران دارم که فکر کنم اصولا از نظر شریفیها دانشگاه حساب نشه تما خوب برای ارشد خوب خوندم یه جورای فکر کنم رتبه ای بیارم در حد ظرفیت ارشد شریف ( نمیگم در حد دانش شریف )حالا بنظرتون با این اوصاف به مشکل برخواهم خورد؟ استاد براش مهمه که دانشجوش از شریف بود یا دانشگاه یالغوزآباد کتول؟ این بنظرتون مشکل ساز میشه؟
    برای اینکه بتونم یه همچین نتیجه ای بگیرم تلاش زیادی کردم و میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم به همین دلیل علاقه دارم از دانش بهترینهای ایران که به نظرم تو شریف پیدا میشه استفاده کنم
    استثنائات رو بذاریم کنار اگه برق بودی که میگفتم 100 درصد تو دردسر میوفتی سال اول، ولی خوب جو دانشکده فیزیک بهتره خودم 6 واحد اونجا پاس کردم اختیاری، ولی بازم این مساله هست. زیادم ربطی به سطح علمی نداره بیشتر کوته بینیه. تو دوره ارشد اخلاق استاد راهنما حرف اول رو میزنه نه سوادش، آدم حسابت نکنه زندگیت به فنا رفته.
    نظر شخصی فاقد اعتبار: من بودم همون تهران میرفتم نمیگم اونجا از این خبرا نیست ها، ولی غلظتش خیلی کمتره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    استثنائات رو بذاریم کنار اگه برق بودی که میگفتم 100 درصد تو دردسر میوفتی سال اول، ولی خوب جو دانشکده فیزیک بهتره خودم 6 واحد اونجا پاس کردم اختیاری، ولی بازم این مساله هست. زیادم ربطی به سطح علمی نداره بیشتر کوته بینیه. تو دوره ارشد اخلاق استاد راهنما حرف اول رو میزنه نه سوادش، آدم حسابت نکنه زندگیت به فنا رفته.
    نظر شخصی فاقد اعتبار: من بودم همون تهران میرفتم نمیگم اونجا از این خبرا نیست ها، ولی غلظتش خیلی کمتره.
    اون چیزی که تو سایت دانشگاه تهران و شریف دیدم روی کاعذ اساتیدشون قابل قیاس نیستن اکثر اساتید فیزیک دانشگاه شریف از دانشگاههای امریکا هستن و لی تهران اونای که تو سایت بودن همگی ایران دکترا گرفتن
    بنظرتون این برای اپلای تاثیر نمیزاره؟
    درواقع شریف یا تهران کدوم یک وزنه موثرتری در رزومه به حساب میاد با فرض عملکرد یکسان و یکسان بودن بقیه بخشهای رزومه صرف شریفی بودن مزیت محسوب میشه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اون چیزی که تو سایت دانشگاه تهران و شریف دیدم روی کاعذ اساتیدشون قابل قیاس نیستن اکثر اساتید فیزیک دانشگاه شریف از دانشگاههای امریکا هستن و لی تهران اونای که تو سایت بودن همگی ایران دکترا گرفتن
    بنظرتون این برای اپلای تاثیر نمیزاره؟
    درواقع شریف یا تهران کدوم یک وزنه موثرتری در رزومه به حساب میاد با فرض عملکرد یکسان و یکسان بودن بقیه بخشهای رزومه صرف شریفی بودن مزیت محسوب میشه؟
    شریف وقتی خوبه که شما یه استاد راهنمای خوب پیدا کنید و معدل بالا بیارید و کلا کارتون درست باشه. 100 درصد برای اپلای بهتره. اما باید دید چقدر احتمال به وجود اومدن این شرایط برای شما وجود داره، به عنوان یه دانشجویی که اونجا خودی نیستید. فکر می کنم با توجه به کنکوری که دادی حدس میزنی رتبه ت به اونجا میرسه، اگه اینطوریه قبل انتخاب رشته حتما حتما برو از نزدیک با استاداش صحبت کن و جو اونجا رو بسنج.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

برای اپلای یک دانشگاه خوب درسایی که میگذرونید هم تاثیرگذارند(حداقل تو فیلد نظری)گرفتن این درسا که اکثرا درسای دکترا محسوب می شن(از نظر اموزشی)در شریف بسیار اسان است و تعداد دروس اجباری کم.اما استاد راهنمای خوب و با سواد + یک پروژه خوب هم خیلی مهمه(قبل از انتخاب دانشگاه به سعی کنید یک استاد خوب را بشناسید و حتی اگر شد باهاشون صحبت کنید.).مهم نیست تهران بخونید یا شریف مهم اینه که با سواد باشین و البته معدل خوب داشته باشین تا انشالله بتونید برای یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    برای اپلای یک دانشگاه خوب درسایی که میگذرونید هم تاثیرگذارند(حداقل تو فیلد نظری)گرفتن این درسا که اکثرا درسای دکترا محسوب می شن(از نظر اموزشی)در شریف بسیار اسان است و تعداد دروس اجباری کم.اما استاد راهنمای خوب و با سواد + یک پروژه خوب هم خیلی مهمه(قبل از انتخاب دانشگاه به سعی کنید یک استاد خوب را بشناسید و حتی اگر شد باهاشون صحبت کنید.).مهم نیست تهران بخونید یا شریف مهم اینه که با سواد باشین و البته معدل خوب داشته باشین تا انشالله بتونید برای یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرین.
    حرف حضرتعالی بسیار متین و درسته اما مشکل اینجاست واقعا پیدا کردن همچین استادی که هم باسواد باشه هم خوب خیلی سخته رو کاغذ که اساتید شری برتری دارن اما در واقع رو نمیدونم و شناخت انچنانی هم نسبت به اساتید ندارم البته بجز مطرحهاشون که اکثرا در سن بازنشتگی هم هستن یا شدن
    اگه جای سایتی روشی رو میشناسید که بشه با اساتید آشنا شد ممنون میشم راهنمای بفرمائید

Junior Member

سلام من اولین باره در این سایت مطلب مینویسم. خوابگاه های شریف مناسب نیست و وضع تغذیه مناسبی نداره شریف چون من دانشجوی اونجا بودم. بچه های فیزیکش خیلی خوبند و معمولا اپلای میکنن.

Junior Member

از دوستان کسی ارشد شریف بوده یا هست؟
    میخواستم بدونم تایم کلاسها چه جوریه؟ مثل سایر دانشگاهها یکی دو رو ز در هفته است یا کل روزهای هفته رو باید تو دانشگاه باشیم؟
    چون بخاطر کار من مجبورم سه روز از هفت روز رو سرکار باشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

از دوستان کسی ارشد شریف بوده یا هست؟
    میخواستم بدونم تایم کلاسها چه جوریه؟ مثل سایر دانشگاهها یکی دو رو ز در هفته است یا کل روزهای هفته رو باید تو دانشگاه باشیم؟
    چون بخاطر کار من مجبورم سه روز از هفت روز رو سرکار باشم
    من هم دوره کارشناسی رو در دانشگاه تهران بودم و هم دوره ارشد دارم میگذرونم. دوستانی هم در شریف دارم.
    در دانشگاه تهران شما هر روز از شنبه تا سه شنبه کلاس دارین. سه تا درس در هم ترم دارین که تو دو روز دو تا درس و دو روز دیگه یک درس دارین. در شریف به دانشجوی ارشد اجازه حذف به راحتی داده میشه. اما اگر شما نتونید حداقل ها رو کسب کنید یا مثلا استاد راهنما پیدا نکنید، تحصیل شما به شکل خودکار به آموزش محور تبدیل میشه یعنی تز بی تز!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها
    من هم دوره کارشناسی رو در دانشگاه تهران بودم و هم دوره ارشد دارم میگذرونم. دوستانی هم در شریف دارم.
    در دانشگاه تهران شما هر روز از شنبه تا سه شنبه کلاس دارین. سه تا درس در هم ترم دارین که تو دو روز دو تا درس و دو روز دیگه یک درس دارین. در شریف به دانشجوی ارشد اجازه حذف به راحتی داده میشه. اما اگر شما نتونید حداقل ها رو کسب کنید یا مثلا استاد راهنما پیدا نکنید، تحصیل شما به شکل خودکار به آموزش محور تبدیل میشه یعنی تز بی تز!
    از اینکه زحمت میکشید و جاب سوالات من رو میدید ممنونم
    میتونم بدونم حداقلها دقیقا منظورتون چیه آیا مثل همه دانشگاهها نمره نباید کمتر از 14 بشه؟ یا چیز دیگه ای؟
    بنظرتون با اون همه استادی که تو شریف هست آیا امکان اینکه نتونی استاد پیدا کنی هست؟ یعنی میشه استاد پیدا نشه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

منظورم از حداقل ها همون معدل 14 یا گذروندن تعداد واحد موردنیاز بود. همون طور که گفتم در شریف معمولا دوستان به راحتی درسی حذف می کنن ولی در تهران این طور نیست و دانشکده به ندرت اجازه چنین کاری رو میده.

درست تعداد اساتید در شریف زیاده اما تعداد ورودی های ارشد هر سال هم کم نیست(شاید حدود 50 نفر!) همین اتفاق در مورد دانشگاه تهران هم هست یعنی تعداد ورودی های ارشد حدود 50 نفره!
    این باعث میشه کیفیت کار پایین بیاد اما در تحصیلات تکمیلی وظیفه اصلی بر عهده دانشجو است. اگر فیزیک تجربی بخوانید نیاز به وسیله دارید اما در فیزیک نظری باید بخوانید و تحقیق کنید و بکاوید تا دری باز بشه. این نقص اساتید نیست که شما رو آزاد بگذارن. استاد راهنما اگر نقش راهنما رو داشته باشه بهترین حالت تحقیق و باعث میشه که بتونین خلاقیت داشته باشین.

اما من معتقدم این جور مسایل درباره شما خیلی مهم نیست. با توجه به علایقه شما مسایل آموزش برای شما سد بزرگی نخواهند بود. نکته مهم علایق تحقیقاتی شماست که اگر بر اون ها پافشاری داشته باشین شاید تو تهران و شریف نتونین تزی در موردش پیدا کنین. البته شریف اجازه میده از خارج از دانشکده استاد راهنما داشته باشین اما خود این موضوع هم دردسر زیادی داره و صددرصد نیست. به آینده شغلی خودتون هم فکر کنین، گرفتن دکترا در این زمینه ها معمولا باعث میشه شما یا برگردین ایران و استاد بشین یا به یک کشور نه چندان مطرح کوچ کنید یا شغل خودتان را تغییر دهید! عده قابل توجهی از آدم هایی که فیزیک نظری انرژی بالا کار کرده اند امروزه شغل هایی در مورد تحلیل بازار، کارهای آماری و ... انجام می دهند و در میانشون آدم هایی هستن که از بهترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شدن.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)