صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    استثنائات رو بذاریم کنار اگه برق بودی که میگفتم 100 درصد تو دردسر میوفتی سال اول، ولی خوب جو دانشکده فیزیک بهتره خودم 6 واحد اونجا پاس کردم اختیاری، ولی بازم این مساله هست. زیادم ربطی به سطح علمی نداره بیشتر کوته بینیه. تو دوره ارشد اخلاق استاد راهنما حرف اول رو میزنه نه سوادش، آدم حسابت نکنه زندگیت به فنا رفته.
    نظر شخصی فاقد اعتبار: من بودم همون تهران میرفتم نمیگم اونجا از این خبرا نیست ها، ولی غلظتش خیلی کمتره.
    اون چیزی که تو سایت دانشگاه تهران و شریف دیدم روی کاعذ اساتیدشون قابل قیاس نیستن اکثر اساتید فیزیک دانشگاه شریف از دانشگاههای امریکا هستن و لی تهران اونای که تو سایت بودن همگی ایران دکترا گرفتن
    بنظرتون این برای اپلای تاثیر نمیزاره؟
    درواقع شریف یا تهران کدوم یک وزنه موثرتری در رزومه به حساب میاد با فرض عملکرد یکسان و یکسان بودن بقیه بخشهای رزومه صرف شریفی بودن مزیت محسوب میشه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    اون چیزی که تو سایت دانشگاه تهران و شریف دیدم روی کاعذ اساتیدشون قابل قیاس نیستن اکثر اساتید فیزیک دانشگاه شریف از دانشگاههای امریکا هستن و لی تهران اونای که تو سایت بودن همگی ایران دکترا گرفتن
    بنظرتون این برای اپلای تاثیر نمیزاره؟
    درواقع شریف یا تهران کدوم یک وزنه موثرتری در رزومه به حساب میاد با فرض عملکرد یکسان و یکسان بودن بقیه بخشهای رزومه صرف شریفی بودن مزیت محسوب میشه؟
    شریف وقتی خوبه که شما یه استاد راهنمای خوب پیدا کنید و معدل بالا بیارید و کلا کارتون درست باشه. 100 درصد برای اپلای بهتره. اما باید دید چقدر احتمال به وجود اومدن این شرایط برای شما وجود داره، به عنوان یه دانشجویی که اونجا خودی نیستید. فکر می کنم با توجه به کنکوری که دادی حدس میزنی رتبه ت به اونجا میرسه، اگه اینطوریه قبل انتخاب رشته حتما حتما برو از نزدیک با استاداش صحبت کن و جو اونجا رو بسنج.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

از دوستان کسی ارشد شریف بوده یا هست؟
    میخواستم بدونم تایم کلاسها چه جوریه؟ مثل سایر دانشگاهها یکی دو رو ز در هفته است یا کل روزهای هفته رو باید تو دانشگاه باشیم؟
    چون بخاطر کار من مجبورم سه روز از هفت روز رو سرکار باشم
    من هم دوره کارشناسی رو در دانشگاه تهران بودم و هم دوره ارشد دارم میگذرونم. دوستانی هم در شریف دارم.
    در دانشگاه تهران شما هر روز از شنبه تا سه شنبه کلاس دارین. سه تا درس در هم ترم دارین که تو دو روز دو تا درس و دو روز دیگه یک درس دارین. در شریف به دانشجوی ارشد اجازه حذف به راحتی داده میشه. اما اگر شما نتونید حداقل ها رو کسب کنید یا مثلا استاد راهنما پیدا نکنید، تحصیل شما به شکل خودکار به آموزش محور تبدیل میشه یعنی تز بی تز!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

میخوام گرایشهای نظری تئوری ریسمان و کوانتوم فیلد تئوری رو ادامه بدم
    بله میخوام اپلای کنم و هدفمم یکی از بهترینهای دنیاست رنک زیر 20 جای که بشه واقعا فیزیک خوند
    با این اوصاف کدوم یک؟
    اگر واقعا قصد دارید فیزیک نظری را در خارج از کشور و در دانشگاه رنک زیر 20 ادامه دهید، باید یک کارنامه فوق العاده درخشان از خود به جای بگذارید. حتی با بهترین شرایط علمی، اگر واقع نگر باشیم شانس خیلی بالایی برای پذیرش در فیزیک نظری از این دانشگاه ها ندارید. نه در دانشگاه تهران و نه در دانشگاه شریف هیچ کس در چند سال اخیر نتوانسته از زیر 20 پذیرش بگیره!
    بهتر است به تمام جوانب فیزیک نظری خواندن مثل شغل آینده و جایگاه علمی خودتان در مقایسه با رقیبانتان بیاندیشید. همون طور که گفتم من هم فیزیک نظری(گرانش) می خونم و کاملا هم وضعیت شما رو درک می کنم.
    فقط یکی از دوستان من از دانشگاه تهران برای Yale پذیرش گرفت که او هم به دنبال حالت جامد رفت.

برای اپلای یک دانشگاه خوب درسایی که میگذرونید هم تاثیرگذارند(حداقل تو فیلد نظری)گرفتن این درسا که اکثرا درسای دکترا محسوب می شن(از نظر اموزشی)در شریف بسیار اسان است و تعداد دروس اجباری کم.اما استاد راهنمای خوب و با سواد + یک پروژه خوب هم خیلی مهمه(قبل از انتخاب دانشگاه به سعی کنید یک استاد خوب را بشناسید و حتی اگر شد باهاشون صحبت کنید.).مهم نیست تهران بخونید یا شریف مهم اینه که با سواد باشین و البته معدل خوب داشته باشین تا انشالله بتونید برای یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها
    من هم دوره کارشناسی رو در دانشگاه تهران بودم و هم دوره ارشد دارم میگذرونم. دوستانی هم در شریف دارم.
    در دانشگاه تهران شما هر روز از شنبه تا سه شنبه کلاس دارین. سه تا درس در هم ترم دارین که تو دو روز دو تا درس و دو روز دیگه یک درس دارین. در شریف به دانشجوی ارشد اجازه حذف به راحتی داده میشه. اما اگر شما نتونید حداقل ها رو کسب کنید یا مثلا استاد راهنما پیدا نکنید، تحصیل شما به شکل خودکار به آموزش محور تبدیل میشه یعنی تز بی تز!
    از اینکه زحمت میکشید و جاب سوالات من رو میدید ممنونم
    میتونم بدونم حداقلها دقیقا منظورتون چیه آیا مثل همه دانشگاهها نمره نباید کمتر از 14 بشه؟ یا چیز دیگه ای؟
    بنظرتون با اون همه استادی که تو شریف هست آیا امکان اینکه نتونی استاد پیدا کنی هست؟ یعنی میشه استاد پیدا نشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها
    اگر واقعا قصد دارید فیزیک نظری را در خارج از کشور و در دانشگاه رنک زیر 20 ادامه دهید، باید یک کارنامه فوق العاده درخشان از خود به جای بگذارید. حتی با بهترین شرایط علمی، اگر واقع نگر باشیم شانس خیلی بالایی برای پذیرش در فیزیک نظری از این دانشگاه ها ندارید. نه در دانشگاه تهران و نه در دانشگاه شریف هیچ کس در چند سال اخیر نتوانسته از زیر 20 پذیرش بگیره!
    بهتر است به تمام جوانب فیزیک نظری خواندن مثل شغل آینده و جایگاه علمی خودتان در مقایسه با رقیبانتان بیاندیشید. همون طور که گفتم من هم فیزیک نظری(گرانش) می خونم و کاملا هم وضعیت شما رو درک می کنم.
    فقط یکی از دوستان من از دانشگاه تهران برای Yale پذیرش گرفت که او هم به دنبال حالت جامد رفت.
    این کارنامه فوق العاده درخشان چه جوری باید باشه؟ میخوام بدونم واقعا چه کاری باید انجام بده یکی تا بتونه در فیزیک نظری تو یکی از اون 20 تا جای برای خودش پیدا کنه؟
    من فیزیک نظری رو برای دل خودم میخونم آینده شغلی هرچند بینهایت برام مهمه اما آزموده را آزمودن خطاست من امتحان کردم کار کردن تو فیلد کاری که بهش علاقه نداری یه جورای زندانه به همین دلیل دوباره از اول شروع کردم شاید باور نکنید اما من برای دل خودم دوباره از اول لیسانس فیزیک گرفتم با اینکه لیسانس اولم از تهران بود مجبور شدم بخاطر اینکه کارمم از دست ندم و به علاقه خودمم بریم برم پیام نور بخونم با اینکه ارشد رشته ای اولم رو هم قبول شدم 3 سال قبل اما نرفتم .
    این همه مقدمه چیتی کردم که بگم برام سخته تو فیلد کاری که بهش علاقه ندارم کار کنم میدونم شاید تو فیزیک نظری سابقه درخشانی نداشته باشم اما خوب علاقه شخصیمه و میخوام همین راه رو هم ادامه بدم
    حالا اگه وقت داشتید توضیح بدید ممنون میشم که چکارای باید انجام بدم که بتونم به گرفتن پذیرش تو رنک 20 امیدوار باشم ؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    برای اپلای یک دانشگاه خوب درسایی که میگذرونید هم تاثیرگذارند(حداقل تو فیلد نظری)گرفتن این درسا که اکثرا درسای دکترا محسوب می شن(از نظر اموزشی)در شریف بسیار اسان است و تعداد دروس اجباری کم.اما استاد راهنمای خوب و با سواد + یک پروژه خوب هم خیلی مهمه(قبل از انتخاب دانشگاه به سعی کنید یک استاد خوب را بشناسید و حتی اگر شد باهاشون صحبت کنید.).مهم نیست تهران بخونید یا شریف مهم اینه که با سواد باشین و البته معدل خوب داشته باشین تا انشالله بتونید برای یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرین.
    حرف حضرتعالی بسیار متین و درسته اما مشکل اینجاست واقعا پیدا کردن همچین استادی که هم باسواد باشه هم خوب خیلی سخته رو کاغذ که اساتید شری برتری دارن اما در واقع رو نمیدونم و شناخت انچنانی هم نسبت به اساتید ندارم البته بجز مطرحهاشون که اکثرا در سن بازنشتگی هم هستن یا شدن
    اگه جای سایتی روشی رو میشناسید که بشه با اساتید آشنا شد ممنون میشم راهنمای بفرمائید

Junior Member

حرف حضرتعالی بسیار متین و درسته اما مشکل اینجاست واقعا پیدا کردن همچین استادی که هم باسواد باشه هم خوب خیلی سخته رو کاغذ که اساتید شری برتری دارن اما در واقع رو نمیدونم و شناخت انچنانی هم نسبت به اساتید ندارم البته بجز مطرحهاشون که اکثرا در سن بازنشتگی هم هستن یا شدن
    اگه جای سایتی روشی رو میشناسید که بشه با اساتید آشنا شد ممنون میشم راهنمای بفرمائید
    یک میل به هر کدوم از اساتید که مایل به همکاری باهاشون هستین بزنید و در مورد علاقمندی و کارایی که کردین(مطالعات و ..)توضیح بدین و ازشون بخوایین که بهتون یه وقت برای ملاقاتشون بدن.(یک میل بزنید و یه هفته مینیمم منتظر پاسخ بمونین اگه نشد یه استاد دیگه)این روش تو شریف امکان جواب دادن داره.اگه workshop جایی بود و شرکت میکردین خیلی راحتتر می شد با اساتید ارتباط برقرار کرد.
    امیدوارم که جواب بگیرین.

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

سلام دوستان بنظرتون برای ارشد فیزیک کدوم دانشگاه بهتره؟
    شریف
    تهران
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم پاسخ من باعث ناراحتی یا نا امیدی نشه
    ببینید دوست عزیز این دو گزینه شما من به جرات می گم که با هم فرقی ندارن.
    شما در هر کدوم از دانشگاه ها باشید سطح علمی در علوم پایه به طرز وحشتناکی پایین هستش و چیزی از لحاظ علمی دستگیرتون نمی شه.
    هیچ ربطی هم به گرایش و زمینه ی تحقیقات نداره.
    در هر 2 دانشگاه شما هم باید خودت رفرنس پیدا کنی، خودت بخونی ، خودت بفهمی و خودت هم رفع اشکال کنی. پس چه شریف چه دانشگاه تهران چه خونه خودتون.
    ببخشید من یکم از لحن تند استفاده می کنم ولی حقیقت رو می گم.
    سوال بیشتری بود در خدمتم
    راستی می دونم ربطی به سوالتون نداره ولی به نظر من راجع به ارشد خوندن اونم در رشته ی بزرگ و عظیمی مثل فیزیک در اینجا تجدید نظر کنید
    چون من در یکی از پستتاتون در قبل خوندم هدفتون اپلای اونم در دانشگاه های تاپ آمریکا هستش.
    شما با مستر از دانشگاه های ایران خیلی بعید هستش در رشته هایی مثل ریاضی و فیزیک در تاپ 20 آمریکا پذیرفته شید. این اتفاق در علوم مهندسی شاید شدنی باشه ولی در علوم پایه خیلی سخته ( نشدنی نیست ) و به احتمال زیاد مجبور می شید با داشتن فوق لیسانس دوباره واسه مستر اقدام کنید.
    پس به نظر من همین الان این کار رو انجام بدید.
    در رابطه با رزومه هم خدمتتون عرض کنم اسم شریف در ایران خیلی بزرگه ولی در دنیا خیلی شانس بیاریم اسمشو شنیدن. پس خیلی رو اسم ها سعی کن تمرکز نکنی. هیچ کدوم از دانشگاه ها اسمشون واسه شما امتیاز مثبت نیست. و در تایید صحبت Pimi شما باید خودت قوی باشی و هرجا باشی اهمیت آنچنانی نداره
    ویرایش توسط proshuttle : March 3rd, 2012 در ساعت 07:33 PM
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)