صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک - دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : ارشد فیزیک تهران یا شریف؟

منظورم از حداقل ها همون معدل 14 یا گذروندن تعداد واحد موردنیاز بود. همون طور که گفتم در شریف معمولا دوستان به راحتی درسی حذف می کنن ولی در تهران این طور نیست و دانشکده به ندرت اجازه چنین کاری رو میده.

درست تعداد اساتید در شریف زیاده اما تعداد ورودی های ارشد هر سال هم کم نیست(شاید حدود 50 نفر!) همین اتفاق در مورد دانشگاه تهران هم هست یعنی تعداد ورودی های ارشد حدود 50 نفره!
    این باعث میشه کیفیت کار پایین بیاد اما در تحصیلات تکمیلی وظیفه اصلی بر عهده دانشجو است. اگر فیزیک تجربی بخوانید نیاز به وسیله دارید اما در فیزیک نظری باید بخوانید و تحقیق کنید و بکاوید تا دری باز بشه. این نقص اساتید نیست که شما رو آزاد بگذارن. استاد راهنما اگر نقش راهنما رو داشته باشه بهترین حالت تحقیق و باعث میشه که بتونین خلاقیت داشته باشین.

اما من معتقدم این جور مسایل درباره شما خیلی مهم نیست. با توجه به علایقه شما مسایل آموزش برای شما سد بزرگی نخواهند بود. نکته مهم علایق تحقیقاتی شماست که اگر بر اون ها پافشاری داشته باشین شاید تو تهران و شریف نتونین تزی در موردش پیدا کنین. البته شریف اجازه میده از خارج از دانشکده استاد راهنما داشته باشین اما خود این موضوع هم دردسر زیادی داره و صددرصد نیست. به آینده شغلی خودتون هم فکر کنین، گرفتن دکترا در این زمینه ها معمولا باعث میشه شما یا برگردین ایران و استاد بشین یا به یک کشور نه چندان مطرح کوچ کنید یا شغل خودتان را تغییر دهید! عده قابل توجهی از آدم هایی که فیزیک نظری انرژی بالا کار کرده اند امروزه شغل هایی در مورد تحلیل بازار، کارهای آماری و ... انجام می دهند و در میانشون آدم هایی هستن که از بهترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم پاسخ من باعث ناراحتی یا نا امیدی نشه
    ببینید دوست عزیز این دو گزینه شما من به جرات می گم که با هم فرقی ندارن.
    شما در هر کدوم از دانشگاه ها باشید سطح علمی در علوم پایه به طرز وحشتناکی پایین هستش و چیزی از لحاظ علمی دستگیرتون نمی شه.
    هیچ ربطی هم به گرایش و زمینه ی تحقیقات نداره.
    در هر 2 دانشگاه شما هم باید خودت رفرنس پیدا کنی، خودت بخونی ، خودت بفهمی و خودت هم رفع اشکال کنی. پس چه شریف چه دانشگاه تهران چه خونه خودتون.
    ببخشید من یکم از لحن تند استفاده می کنم ولی حقیقت رو می گم.
    سوال بیشتری بود در خدمتم
    راستی می دونم ربطی به سوالتون نداره ولی به نظر من راجع به ارشد خوندن اونم در رشته ی بزرگ و عظیمی مثل فیزیک در اینجا تجدید نظر کنید
    چون من در یکی از پستتاتون در قبل خوندم هدفتون اپلای اونم در دانشگاه های تاپ آمریکا هستش.
    شما با مستر از دانشگاه های ایران خیلی بعید هستش در رشته هایی مثل ریاضی و فیزیک در تاپ 20 آمریکا پذیرفته شید. این اتفاق در علوم مهندسی شاید شدنی باشه ولی در علوم پایه خیلی سخته ( نشدنی نیست ) و به احتمال زیاد مجبور می شید با داشتن فوق لیسانس دوباره واسه مستر اقدام کنید.
    پس به نظر من همین الان این کار رو انجام بدید.
    در رابطه با رزومه هم خدمتتون عرض کنم اسم شریف در ایران خیلی بزرگه ولی در دنیا خیلی شانس بیاریم اسمشو شنیدن. پس خیلی رو اسم ها سعی کن تمرکز نکنی. هیچ کدوم از دانشگاه ها اسمشون واسه شما امتیاز مثبت نیست. و در تایید صحبت Pimi شما باید خودت قوی باشی و هرجا باشی اهمیت آنچنانی نداره
    یه جورای با حرفتون موافقم اما متاسفانه فعلا امکان ادامه تحصیل تو خارج رو ندارم پس یه جورایی مجبورم ارشد رو همینجا بگذرونم
    دلیلی هم که خواستم این دو دانشگاه رو باهم مقایسه کنم این بود که بهترین امکان رو برای ادامه تحصی پیدا کنم و بهترین فاکتور رو
    البته با این قسمت از حرفای حضرتعالی و جناب Pimi کاملا موافقم در هر جا باید خودم بهترین باشم و الا نه اسم استاد نه اسم دانشگاه بداد ادم نمیرسه
    راستش
    یه جورای زندگی من یه طوری شده که تمام مقاطع رو دوبار دوبار میخونم فکر کنم ارشدم از این قضیه مستثنی نباشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها
    منظورم از حداقل ها همون معدل 14 یا گذروندن تعداد واحد موردنیاز بود. همون طور که گفتم در شریف معمولا دوستان به راحتی درسی حذف می کنن ولی در تهران این طور نیست و دانشکده به ندرت اجازه چنین کاری رو میده.

درست تعداد اساتید در شریف زیاده اما تعداد ورودی های ارشد هر سال هم کم نیست(شاید حدود 50 نفر!) همین اتفاق در مورد دانشگاه تهران هم هست یعنی تعداد ورودی های ارشد حدود 50 نفره!
    این باعث میشه کیفیت کار پایین بیاد اما در تحصیلات تکمیلی وظیفه اصلی بر عهده دانشجو است. اگر فیزیک تجربی بخوانید نیاز به وسیله دارید اما در فیزیک نظری باید بخوانید و تحقیق کنید و بکاوید تا دری باز بشه. این نقص اساتید نیست که شما رو آزاد بگذارن. استاد راهنما اگر نقش راهنما رو داشته باشه بهترین حالت تحقیق و باعث میشه که بتونین خلاقیت داشته باشین.

اما من معتقدم این جور مسایل درباره شما خیلی مهم نیست. با توجه به علایقه شما مسایل آموزش برای شما سد بزرگی نخواهند بود. نکته مهم علایق تحقیقاتی شماست که اگر بر اون ها پافشاری داشته باشین شاید تو تهران و شریف نتونین تزی در موردش پیدا کنین. البته شریف اجازه میده از خارج از دانشکده استاد راهنما داشته باشین اما خود این موضوع هم دردسر زیادی داره و صددرصد نیست. به آینده شغلی خودتون هم فکر کنین، گرفتن دکترا در این زمینه ها معمولا باعث میشه شما یا برگردین ایران و استاد بشین یا به یک کشور نه چندان مطرح کوچ کنید یا شغل خودتان را تغییر دهید! عده قابل توجهی از آدم هایی که فیزیک نظری انرژی بالا کار کرده اند امروزه شغل هایی در مورد تحلیل بازار، کارهای آماری و ... انجام می دهند و در میانشون آدم هایی هستن که از بهترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شدن.
    جناب mahdisadjadi
    والا فکر کنم حداقل ها برای کسی که بخواد تاپ باشه باید یکم بالاتر از اون چیزهای باشه که شما فرمودید یقینا برای کسی که میخواد بره معدل 14 معدل خوبی نیست و باید به بالای 18 فکر کنه و الا نمیتونه در مورد زبان هم همین طور
    در مورد ازاد گذاشتن اساتید هم خودم چینین حالتی رو دوس دارم که تنهای رو ی یه مطلب کار کنم تا بتونم اون چیزای رو که خودم مدنظرمه پیدا کنم و استادم کمک کنه که ره به ترکستان نپمیایم
    علایق تحقیقاتی من هنوز به اون پختگی کامل نرسیدن چرا ؟ چون متاسفانه ما از موج علمی دنیا خیلی عقبیم اما در یه فیلد کلی عرض کردم که به چه بخشهای علاقه دارم تو رزومه اساتید هم چند نفر بودن که تو اون زمینه ها کار میکردن اما در زمینه های ریزتر بحث با اون چیزی که من مدنظرم بود خوب تفاوتهای وجود داشت راستش با تحقیقاتی که من کردم فقط یکی دو جا و یکی دو نفرن در یه زمینه نزدیکتر به اون چیزی که من مدنظرمه کار میکردن امه نه دانشگاه نه اساتید به اون معروفیتی که اساتید و داین دو دانشگاته بودن نیستن این بود که تصمیم دارم هرچند شاید یکم راهم دورتر بشه اما خوب ارشد رو تو یکی از این دو دانشگاه بخونم
    اما در زمینه کاری باید بگم واقعا کار کردن تو یه زمینه که بهش علاقه ندارید واقعا یه زندانه من یه همچین چیزی رو دارم تجربه میکنم راستش تصمیم اینه که دنبال علایق شخصیم برم بازار کار مهم هست اما بدون علاقه یه زندان به تمام معنیه دیگه نمیتونم این زندان رو تحمل کنم برای رهاشدن از این زندانم خیلی سختی کشیدم و سالها هم خودم و عقب انداختم اینه که زیاد به بازار کارش اهمیت نمیدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdisadjadi نمایش پست ها

Mahdi
    I think Sharif is better in grading students, and professors there are much more reasonable than some of ours at UT
    ,
    By the way how's your wife? she seemed not very well last time I saw her

Junior Member

من بودم. تمام 4 ترم رو مجبور شدم از شنبه تا 3شنبه برم دانشگاه چون روزی یه کلاس و یه سمینار گروه یا جلسه گروه یا سمینار عمومی داشتیم و مجبور شدم سر کلاس 39 واحد درس اجبارا شرکت کنم

Junior Member

سلام
    اگه خوب انتخاب واحد کنی(البته با توجه به گرایشت)آره تو دوروزدرهفته جمع میشه ولی حواست باشه هفته ای ده بیستا تمرین باید تحویل بدی که خیلی وقت گیره

Junior Member

سلام من اولین باره در این سایت مطلب مینویسم. خوابگاه های شریف مناسب نیست و وضع تغذیه مناسبی نداره شریف چون من دانشجوی اونجا بودم. بچه های فیزیکش خیلی خوبند و معمولا اپلای میکنن.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)