صفحه 293 از 363 نخستنخست ... 193243283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303343 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,921 تا 2,930 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سلام دوستان
    از برگه معاینه چشم دکتر نظام وظیفه عکس گرفتم. به نظرتون معافم؟
    آمبلوپی چشم چپ
    بدون قطره:
    VD : 12.00
    CYL : (-)
    <R> S C A
    +0.25
    +0.50
    S.E. +0.50
    <L> S C A
    +1.00
    S.E. +1.00
    PD = 71mm

با قطره:

<R> S C A
    +0.50
    S.E. +0.50
    <L> S C A
    + 1.75
    + 1.75
    + 1.75
    * + 1.75
    S.E. 1.75
    PD = 70mm

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdij75 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از برگه معاینه چشم دکتر نظام وظیفه عکس گرفتم. به نظرتون معافم؟
    آمبلوپی چشم چپ
    بدون قطره:
    <R> S C A
    +0.25
    +0.50
    S.E. +0.50
    <L> S C A
    +1.00
    S.E. +1.00
    PD = 71mm

با قطره:

<R> S C A
    +0.50
    S.E. +0.50
    <L> S C A
    + 1.75
    + 1.75
    + 1.75
    * + 1.75
    S.E. 1.75
    PD = 70mm
    سلام شما که سالمی داداش من . این نمره ها حتی نیاز به عینک هم نداره

Junior Member

سلام
    اونهایی رفتن بیمارستان سجاد دکتر متخصصش کیا هستن؟
    من دوربینی دارم یکی 6 یکی 4.75
    مدرکمم زیر دیپلم

لطفا راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6268 نمایش پست ها
    سلام
    اونهایی رفتن بیمارستان سجاد دکتر متخصصش کیا هستن؟
    من دوربینی دارم یکی 6 یکی 4.75
    مدرکمم زیر دیپلم

لطفا راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    من ماه پیش سجاد بودم ، هر روز یه دکتره ظاهرا، شما واسه اطمینان میتونی یه روز به صورت آزاد بری ویزیت بشی و اونجا بهت میگن شانست برای معافی چقده، با مدرک شما مجموع ضعف چشم(دوربینی یا نزدیک بینی)با شماره هم علامت آستیگمات ​برای یک چشم باید بالای 6.25 باشه تا معاف دایم بشی...موفق باشید.یاحق

سلام دوستان
    بعد از 28 روز از تاریخ معاینه بیمارستان تاریخ جلسه شورا مشخص شد، الان دیدم زده اول آبان چرا انقد طولانی؟؟؟
    نوع جلسه رو هم نوشته M1
    کسی میدونه یعنی چی؟

Junior Member

با سلام (میوپی با سیكلوپلژی كامل كه در صورت همراه بودن با آستیگماتیسم با علامت مثبت منظور شود ولی محاسبه نگردد)*با قطره* چشم راست بنده : -6.00 ضعیفی و-1.75 آستیگمات و زاویه 180 چشم چپ*با قطره*:-5.75ضعیفی و -2.00 آستیگمات و زاویه 155 میباشد نوشتید که : صورت همراه بودن با آستیگماتیسم با علامت مثبت منظور شود ولی محاسبه نگردد . خب الان علایم آستیگمات من منفی هست .آیا با نمره ی چشمم جمع میشه ؟؟ مدرک آخر من دیپلم میباشد (از تحصیل انصراف دادم و برام اخرین مدرک پیش دانشگاهی ثبت شده که میشه گفت اخرین دیپلم هست ) . آیا معاف دایم میشوم ؟؟؟؟ ممنون میشم زودتر بهم اطلاع بدید . سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_eg نمایش پست ها
    با سلام (میوپی با سیكلوپلژی كامل كه در صورت همراه بودن با آستیگماتیسم با علامت مثبت منظور شود ولی محاسبه نگردد)*با قطره* چشم راست بنده : -6.00 ضعیفی و-1.75 آستیگمات و زاویه 180 چشم چپ*با قطره*:-5.75ضعیفی و -2.00 آستیگمات و زاویه 155 میباشد نوشتید که : صورت همراه بودن با آستیگماتیسم با علامت مثبت منظور شود ولی محاسبه نگردد . خب الان علایم آستیگمات من منفی هست .آیا با نمره ی چشمم جمع میشه ؟؟ مدرک آخر من دیپلم میباشد (از تحصیل انصراف دادم و برام اخرین مدرک پیش دانشگاهی ثبت شده که میشه گفت اخرین دیپلم هست ) . آیا معاف دایم میشوم ؟؟؟؟ ممنون میشم زودتر بهم اطلاع بدید . سپاس
    سلام دوست عزیز
    اصولا میوپی یا همون نزدیک بینی رو با علامت منفی مینویسن دوربینی رو با علامت مثبت ، در مورد شما چون آستیگماتتون هم منفی هست پس هم علامته با نزدیک بینی و جمع میشه ، طبق تجربه خودم در بیمارستان سجاد دیدم که در برگه نهایی مجموع رو نوشت برام. با مدرک دیپلم شانس شما برای معافی دایم بالاست، البته بهتره یه تعیین نمره در بیمارستانهای مورد قبول ناجا هم انجام بدید تا کاملا مطمین باشید. با این نمره های شما مجموع چشم راست میشه 7.75 که بالاتر از 6.25 هست و معاف دایم...موفق باشید. یا حق

این مهلت دو ماهه که میگن پرونده برای معافیت فعال هست چیه؟ آیا برای مراجعه به بیمارستان 2 ماه وقت هست یا اینکه کلا تا پایان کمیسیون که وضعیت مشخص میشه 2 ماه هست؟ چون من از نظام وظیفه که پرسیدم گفت معافی زیر 3 ماه طول میکشه، پلیس 10 هم میگفت معافی 3 ماه طول میکشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fadetoblack نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اصولا میوپی یا همون نزدیک بینی رو با علامت منفی مینویسن دوربینی رو با علامت مثبت ، در مورد شما چون آستیگماتتون هم منفی هست پس هم علامته با نزدیک بینی و جمع میشه ، طبق تجربه خودم در بیمارستان سجاد دیدم که در برگه نهایی مجموع رو نوشت برام. با مدرک دیپلم شانس شما برای معافی دایم بالاست، البته بهتره یه تعیین نمره در بیمارستانهای مورد قبول ناجا هم انجام بدید تا کاملا مطمین باشید. با این نمره های شما مجموع چشم راست میشه 7.75 که بالاتر از 6.25 هست و معاف دایم...موفق باشید. یا حق

مرسی از لطفتون
    سه تا بیمارستان سپاه و ناجا و بیمارستان و دکترهای خصوصی هم رفتم و همه تقریبا همین شماره رو با قطره اعلام کردند نهایتا اینکه 0.25 یا 0.5 نمره بالاتر یا پایینتر.
    امیدوارم همینطور که شما میگید باشه چونکه نامه حضور در جلسه کمیسیون اومده.
    مشکل اصلیم این بود که یه عده میگفتند آستیگماتیسم رو یا حساب نمیکنن یا اینکه نصفش رو حساب میکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_eg نمایش پست ها

مرسی از لطفتون
    سه تا بیمارستان سپاه و ناجا و بیمارستان و دکترهای خصوصی هم رفتم و همه تقریبا همین شماره رو با قطره اعلام کردند نهایتا اینکه 0.25 یا 0.5 نمره بالاتر یا پایینتر.
    امیدوارم همینطور که شما میگید باشه چونکه نامه حضور در جلسه کمیسیون اومده.
    مشکل اصلیم این بود که یه عده میگفتند آستیگماتیسم رو یا حساب نمیکنن یا اینکه نصفش رو حساب میکنند.
    خواهش میکنم عزیز
    از بابت جمع کردن خیالتون راحت باشه چون خودم شخصا دیدم این قضیرو و از اکثرا هم همینو شنیده بودم، شما تاریخ معاینه بیمارستانت کی بود و تاریخ کمیسیون یا شورا رو کی برات زدن؟ واسه من تقریبا 45 روز بعد از معاینه افتاده کمیسیونم...
    امیدوارم هرکس که حقشه معاف بشه، همینطور شما دوست عزیز...