صفحه 363 از 363 نخستنخست ... 263313353354355356357358359360361362363
نمایش نتایج: از شماره 3,621 تا 3,630 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooya Rezaie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ضعیفی چشم من حدود ۸ هست با استیگمات ۴ هر دو هم منفی. امروز بیمارستان ناجا رفتم دکتر بررسی کرد ولی اینقدر قطره ریخته بودن چشمم هیچی ندیدم چی نوشته برگه معاینه هم دستم ندادن ببینم. از خودشم پرسیدم معافم چیزی نگفت. راستی مشکل قوز قرنیه هم دارم که دکتر گفته باید جراحی شه. ولی تو درخواست معافیت فقط ضعیفی چشم مطرح کردم گفتم کافیه جواب میده. الان نگرانم. لطفا راهنمایی کنید. راستی مدرکم لیسانسه.
    خوب من از همین پروسه معافیت چشم استفاده کردم البته مال خیلی وقت پیشه. اما خب اون زمان که من اقدام کردم، سیستم این طور بود که فرد رو میفرستان به دو پزشک معتمد. چند تا نکته تیتروار بگم:
    اون قطره که میریزن یکم از نمره چشم آدم کم میکنه که متاسفانه اگه تو چشمت بریزن کاری نمیتونی بکنی
    همه چی به نظر اون دو چشم پزشک معتمد نظام بسته است چون تو خود کمیته پزشکی نظام وظیفه دستگاهی چیزی ندارن که صحت گزارشات اون دو پزشک معتمد رو چک کنن. هر چی اونها بنویسن همونه
    سعی کنین اولا قطره تو چشمتون نریزن
    اگه قطره ریختن فورا بدون اینکه پزشک یا منشیش بفهمه فورا با ی دستمالی چیزی پاک کنین
    سعی کنین از زمانی که قطره ها رو میریزن (بعضا چند بار به فاصله زمانی چند دقیقه این قطره ریختن رو تکرار میکنن که اصلا جای تقلب و اینا نباشه) تا زمانی که میرید میشینید پشت اون دستگاه چشم پزشک زیاد طول نکشه. منظورم اینه که تا قطره کامل اثر کنه شما معاینه شده باشی
    سعی کنین وقتی پشت دستگاه نشستین به اطراف یا جای دور نگاه نکنین، سعی کنین که چشمتون جای نزدیک رو ببینه (نوک دماغ مثلا). اینطوری نمره چشم شما بالاتر اندازه گیری میشه
    اشتباه کردین همه اایرادات چشمتون رو بیان نکردین، اگه در مراحل بعد تونستین پرونده تون رو کامل کنین مشکلات دیگه ای که چشمتون داره رو هم اضافه کنین
    من با این نکات با نمره مجموع 6 با مدرک فوف معاف دایم شدم
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    خوب من از همین پروسه معافیت چشم استفاده کردم البته مال خیلی وقت پیشه. اما خب اون زمان که من اقدام کردم، سیستم این طور بود که فرد رو میفرستان به دو پزشک معتمد. چند تا نکته تیتروار بگم:
    اون قطره که میریزن یکم از نمره چشم آدم کم میکنه که متاسفانه اگه تو چشمت بریزن کاری نمیتونی بکنی
    همه چی به نظر اون دو چشم پزشک معتمد نظام بسته است چون تو خود کمیته پزشکی نظام وظیفه دستگاهی چیزی ندارن که صحت گزارشات اون دو پزشک معتمد رو چک کنن. هر چی اونها بنویسن همونه
    سعی کنین اولا قطره تو چشمتون نریزن
    اگه قطره ریختن فورا بدون اینکه پزشک یا منشیش بفهمه فورا با ی دستمالی چیزی پاک کنین
    سعی کنین از زمانی که قطره ها رو میریزن (بعضا چند بار به فاصله زمانی چند دقیقه این قطره ریختن رو تکرار میکنن که اصلا جای تقلب و اینا نباشه) تا زمانی که میرید میشینید پشت اون دستگاه چشم پزشک زیاد طول نکشه. منظورم اینه که تا قطره کامل اثر کنه شما معاینه شده باشی
    سعی کنین وقتی پشت دستگاه نشستین به اطراف یا جای دور نگاه نکنین، سعی کنین که چشمتون جای نزدیک رو ببینه (نوک دماغ مثلا). اینطوری نمره چشم شما بالاتر اندازه گیری میشه
    اشتباه کردین همه اایرادات چشمتون رو بیان نکردین، اگه در مراحل بعد تونستین پرونده تون رو کامل کنین مشکلات دیگه ای که چشمتون داره رو هم اضافه کنین
    من با این نکات با نمره مجموع 6 با مدرک فوف معاف دایم شدم
    والا این مواردی که گفتید هیچکدوم دست من نیست که. سه مرتبه قطره ریختن که دگه هیچی نمیدیدم. بعدم این کار قبل اومدن دکتر انجام دادن که یه ساعت شد. به هر حال مجموع ضعیفی و استیگمات من حدود ۱۲ میشه ۲ تا ۳ نمره هم اصلا که کم شه بخاطر قطره باز بالای ۸ هست که حداقل نمره برای معافی هست. اره اشتباه کردم قوز قرنیه مطرح نکردم حالا عکس چشم و مدارک هست تو شورا ارائه میدم مدارکم.

Junior Member

سلام دوستان. کسی که معافیت پزشکی (چشم) داره، ممکنه موقع خروج از کشور یا برای اقدام اخذ ویزای سایر کشور ها بهش گیر بدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood73 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی که معافیت پزشکی (چشم) داره، ممکنه موقع خروج از کشور یا برای اقدام اخذ ویزای سایر کشور ها بهش گیر بدن؟
    قطع عضو هم باشید مشکل پیش نمی آد.
    من دوستی داشتم آستیگمات بود، تا جایی که دیدمش دو تا کشور رفت...
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

سلام دوستان
    کسی پزشکان چشم معتمد نظام وظیفه مشهد رو میشناسه؟؟
    الان که نمره آستیگامات کارشناسسی و بالاتر شده 7 کسی با این قانون معاف شده ؟
    ممنون

سلام وقتتون بخیر مدرکم دیپلمه(انصراف از دانشگاه) به نظرتون معاف میشم اعداد بعد از قطره بیمارستان امام سجاد

چشم راست -5.75 و -2.00 استیگمات هر دو منفی
    چشم چپ -6.25 و -2.50 استیگمات هر دو منفی

دوستانی هم که تو این فرایند معافیت گرفتن بیزحمت یه توضیح از کمیسیون بگن و جو اونجا و برخورد شورا و...
    ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR113379 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر مدرکم دیپلمه(انصراف از دانشگاه) به نظرتون معاف میشم اعداد بعد از قطره بیمارستان امام سجاد

چشم راست -5.75 و -2.00 استیگمات هر دو منفی
    چشم چپ -6.25 و -2.50 استیگمات هر دو منفی

دوستانی هم که تو این فرایند معافیت گرفتن بیزحمت یه توضیح از کمیسیون بگن و جو اونجا و برخورد شورا و...
    ممنون از شما

سلام مجدد
    پاسخ خودمو خودم میدم شکر خدا 26 ام تو شورا میدان سپاه معاف شدم 4 پزشک بودن که هرکدام یک مشمول رو معاینه میکردند و پس از حدود 50 معابنه باهم یک اجماع گرفته و رای نهایی رو اعلام میکردند طبق دیده ها بنده اگر طبق قانون مشمول معافبت بشید سخت گیری و سلیقگی عمل نمیشه انشاالله که تمامی هموطنانم معاف شوند و سرباز گری حرفه ای انجام شود دوستان اگر سوال داشتند درخدمتم

26 ام رای به معافبت دائم
    27 ام معرفی به صدور کارت
    ؟؟؟ صدور کارت
    ؟؟؟ تحویل کارت از پست چی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR113379 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    پاسخ خودمو خودم میدم شکر خدا 26 ام تو شورا میدان سپاه معاف شدم 4 پزشک بودن که هرکدام یک مشمول رو معاینه میکردند و پس از حدود 50 معابنه باهم یک اجماع گرفته و رای نهایی رو اعلام میکردند طبق دیده ها بنده اگر طبق قانون مشمول معافبت بشید سخت گیری و سلیقگی عمل نمیشه انشاالله که تمامی هموطنانم معاف شوند و سرباز گری حرفه ای انجام شود دوستان اگر سوال داشتند درخدمتم

26 ام رای به معافبت دائم
    27 ام معرفی به صدور کارت
    ؟؟؟ صدور کارت
    ؟؟؟ تحویل کارت از پست چی
    اقا امیر مبارک باشه بیزحمت شمارتو میزاری یه دوتا سوال ازت دارم

Junior Member

سلام لطفا به منم کمک کنید مدرک دیپلم
    من یبار رفتم چشم پزشک بدون قطره
    S: -6 C: -.75

یبار رفتم با قطره شد
    S:-5.5 C: -1
    SE: -6
    این SE چیه دوستان؟ الان نمره چشم من جمع ۵.۵ و ۱ هست که میشه ۶.۵ یا اون se رو حساب میکنند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت پزشکی به خاطر قوز قرنیه

سلام. ماکسیمم اعداد روی عکس پنتاکم 58. کمیسیون فرستاد بیمارستان ارتش چون به نتیجه نرسید. معاف میشم؟ اختلال دید واضح دارم و با عینک هم جبران نمیشه. پزشکای کمیسیون کلا هیچی از قوز قرنیه نمی دونستن.