صفحه 323 از 363 نخستنخست ... 223273313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,221 تا 3,230 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سلام دوستان من برای قوز قرنیه سوال داشتم که دوتا بند داره

الف) درصورتيكه با كراتومتري قابل اندازه گيري نباشد : معاف دائم
    ب) در صورتيكه عارضة واضح قرنيه و اختلال ديد ايجاد كرده باشد : معاف دائم

من تو ارب اسکنم عدد کراتومتری بالای 50 دارم که این روزا میخوان واسه معافی و دیدم هم با اصلاخ 0.5 در هر دو چشم هست سوالم اینه :
    الان واسه پزشک اولیه که میخواد بنویسه با توجه به شرایطم بنویسم بند الف یا بند ب؟این خیلی مهمه؟نمیتونه هر دو بند رو بنویسه؟ اگه اشتباه بنویسم رو کارم تاثیر داره در این مورد بخصوص منظورمه راهنماییم کنین توروخدا

Junior Member

من چشمم یه نمره کم داره واسه معافی ینی بدون قطره معافم ولی با قطره نه. میخواستم ببینم میشه با عمل لیزیک نمره چشم رو بالا برد در حد ۱ نمره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALi_73 نمایش پست ها
    من چشمم یه نمره کم داره واسه معافی ینی بدون قطره معافم ولی با قطره نه. میخواستم ببینم میشه با عمل لیزیک نمره چشم رو بالا برد در حد ۱ نمره؟
    دوست عزیز تا اونجاییکه ما اطلاع داریم،عملهایی مثل لیزیک ،لازک یا پی آر کی باعث بهبود نمره چشم میشه نه تضعیف نمره چشم!!!!! درواقع برای همینه ک مردم چند میلون هزینه میکنن!!
    حالا دگ نمیدونم منظور شما چیه؟

Junior Member

دوستان آیا تو مراحل معافیت پزشکی تست اعتیاد هم می گیرن؟ اگه آره فرمش رو از کجا بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ترم شش کارشناسی هستم و هر کدوم از چشم هام درجه اش ۷.۷۵ هست ( ۵ ضعیفی، ۲.۷۵ آستیگمات)
    میتونم الان برای معافیت اقدام کنم ؟ بعد ی سوال‌ دیگه اینکه برای اقدام معافیت تهران اسون تر میشه معافیت گرفت یا شهرستان ها ؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    ویرایش توسط Alizzzzz : July 27th, 2017 در ساعت 01:38 AM

Junior Member

سلام. من پس فردا کمیسیون دارم. چشمم فقط آستیگمات هست و دوربینیش کمه. متخصص بهم گفت معاف میشی. الان اونجا دقیقا چیکار می کنن؟ با توجه به اینکه پزشک عمومی هستن و عینک منم چون آستیگماته و آستیگمات رو همیشه کمتر از نمره واقعی عینک میدن، آیا اینو درک می کنن؟ درضمن فیش دستگاه شماره چشم از یه متخصص دارم اما مهر نزده. آیا اینو ببرم کمک میکنه؟ در کل نداشتن نسخه باعث کم شدن شانس میشه؟خیلی ممنون

Junior Member

امروز بالاخره معاف شدم!
    تو کمیسیون رفتم داخل سه تا دکتر با چند تا نظامی نشسته بودن. پروندم دست یکی از دکترا بود. در عرض یک دقیقه نگاه کرد و با آیین نامه تطبیق داد بعد به سرباز گفت بهش شماره حسابارو بده. سربازم بهم گفت معافی برو پرداخت کن فیشارو بیار. بعد پرداخت برگشتم یه نیم ساعتی منتظر موندم بعد به یه سرباز دیگه گفتم گفت برو کپی کارت ملی بیار بعد کپی رو با فیشا دادم. بهم گفت تا دو ماه کارت میاد دم خونتون. جمعا دو ساعت طول نکشید. به همین راحتی! الان خودم یه ذره شک می کنم که آیا واقعا معاف شدم؟ بعد این اقدامی نیاز نیست؟ کی می تونم از پلیس+۱۰ وضعیت کارتو استعلام کنم؟
    ممنون

سلام دوستان من این هفته کمیسیون دارم سوال من اینه چشمم قوز قرنیه دارد و دکترمعتمد نظام وظیفه برای من نوشت هردو چشم قوز قرنیه دارد و اختلال دید چشم چپ , od:k1:42,k2:43.5,km:42.7
    od:thinnest:448
    دیدم بدون عینک۱۰/۳وبا عینک۱۰/۶ میشود.با این اوصاف من معاف میشوم؟لازم به ذکر است که علاوه بر دکتر معتمد در بیمارستان نظامی دکتر پیمان هم برای من نوشتند کراتوکونوس واضح دارد.

چهطوری معاف شدین؟قوزقرنیتون در چه حد بود؟کمیسیونتون چه طور بود؟

Junior Member

مهم عکس توپوگرافی چشمتون هست دوست عزیز که شدت بیماری رو نشون میده