نقل قول نوشته اصلی توسط Pooya Rezaie نمایش پست ها
سلام دوستان
ضعیفی چشم من حدود ۸ هست با استیگمات ۴ هر دو هم منفی. امروز بیمارستان ناجا رفتم دکتر بررسی کرد ولی اینقدر قطره ریخته بودن چشمم هیچی ندیدم چی نوشته برگه معاینه هم دستم ندادن ببینم. از خودشم پرسیدم معافم چیزی نگفت. راستی مشکل قوز قرنیه هم دارم که دکتر گفته باید جراحی شه. ولی تو درخواست معافیت فقط ضعیفی چشم مطرح کردم گفتم کافیه جواب میده. الان نگرانم. لطفا راهنمایی کنید. راستی مدرکم لیسانسه.
خوب من از همین پروسه معافیت چشم استفاده کردم البته مال خیلی وقت پیشه. اما خب اون زمان که من اقدام کردم، سیستم این طور بود که فرد رو میفرستان به دو پزشک معتمد. چند تا نکته تیتروار بگم:
اون قطره که میریزن یکم از نمره چشم آدم کم میکنه که متاسفانه اگه تو چشمت بریزن کاری نمیتونی بکنی
همه چی به نظر اون دو چشم پزشک معتمد نظام بسته است چون تو خود کمیته پزشکی نظام وظیفه دستگاهی چیزی ندارن که صحت گزارشات اون دو پزشک معتمد رو چک کنن. هر چی اونها بنویسن همونه
سعی کنین اولا قطره تو چشمتون نریزن
اگه قطره ریختن فورا بدون اینکه پزشک یا منشیش بفهمه فورا با ی دستمالی چیزی پاک کنین
سعی کنین از زمانی که قطره ها رو میریزن (بعضا چند بار به فاصله زمانی چند دقیقه این قطره ریختن رو تکرار میکنن که اصلا جای تقلب و اینا نباشه) تا زمانی که میرید میشینید پشت اون دستگاه چشم پزشک زیاد طول نکشه. منظورم اینه که تا قطره کامل اثر کنه شما معاینه شده باشی
سعی کنین وقتی پشت دستگاه نشستین به اطراف یا جای دور نگاه نکنین، سعی کنین که چشمتون جای نزدیک رو ببینه (نوک دماغ مثلا). اینطوری نمره چشم شما بالاتر اندازه گیری میشه
اشتباه کردین همه اایرادات چشمتون رو بیان نکردین، اگه در مراحل بعد تونستین پرونده تون رو کامل کنین مشکلات دیگه ای که چشمتون داره رو هم اضافه کنین
من با این نکات با نمره مجموع 6 با مدرک فوف معاف دایم شدم