صفحه 101 از 363 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering at petroleum university of technology

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

من شماره چشمم با قطره 10.25 هست،میخوام بدونم خیالم راحت باشه برا معافی؟امکانش هست چوب لا چرخم بزارن؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam128 نمایش پست ها
    من شماره چشمم با قطره 10.25 هست،میخوام بدونم خیالم راحت باشه برا معافی؟امکانش هست چوب لا چرخم بزارن؟

قانون میگه معافید، مسائل مرتبط با چوب و چرخش دیگه به نظر شورا بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam128 نمایش پست ها
    ان شالله معاف میشید. من با مجموع آستیگمات ۱۰.۲۵ و ۰.۲۵ ضعیفی که هم علامت بودن معاف شدم.

ماجرای معافیت من از این قرار بود... وقتی دیپلم بودم با نمره ۸.۷۵ معاف از رزمم کردن و رفتم دانشگاه ولی این بار با ۱۰،۵۰ دیروز کارتم اومد تصمیم گرفته بودم اطلاعات نسبتا کاملی رو اگه معاف شدم بزارم اینجا و امیدوارم همه دوستان مشکلشون حل شه و خبرای خوب بشنویم.
    سن ۲۶، فوق لیسانس زبان، متاهل، از تبریز
    تجربه من:
    ۱- اول از همه استرس نداشته باشین و به خدا توکل کنین
    ۲- با ظاهر معمولی برین به کمسیون و شورا و سعی کنین عصبانیشون نکنین
    ۳- اگه به نظر نهایی شورا اعتراض داشتین تا ۱۰ روز اعتراضتونو بدین
    ۴- اگه شماره چشمتون لب مرزیه احتمال معاینه مجددتون زیاده
    ۵- اگه شماره استیگماتتون زیاده یه آزمایش پنتاکم بدین که اگه قوز قرنیه داشتین راحتر معاف میشین
    ۶- کد سخا رو روی برگی که تو +۱۰ دادن هست و می تونین با ۰۹۶۴۸۰ پیگیری کنین وضهیتتونو
    شماره چشمم از نظر دوتا دکتر بدون قطره این بود :
    ۱۱.۲۵ یا ۱۰.۷۵ (اسکناشو میذارم)
    با قطره :
    ۱۰.۰۵
    بعد از تسویه دانشگاه - گرفتن نامه فرافت از تحصیل - خرید دفترچه از +۱۰ - پر کردن فرمها و الصاق عکس - واریز فیش - مراجعه به درمانگاه و واکنسیناسیون مننژیت و...(رایگان) - مراجعه به دکتر (عمومی یا متخصص فرقی نداره) برای پر کردن فرم مربوطه توی دفترچه
    مراجعه به +۱۰ تحویل مدارک و ثبت درخواست ۲۹\۵\۹۲
    دریافت نامه جهت حضور در کمسیون پزشکی (بیمارستان) ۱۲\۰۶\۹۲
    مراجعه به بیمارستان در تاریخ مذکور و گرفتن نوبت جهت معاینات تخصصی در ۲۸\۰۶\۹۲ (نتیجه رو نمی گن و باید صبر کرد)
    دریافت نامه جهت حضور در شورای پزشکی در نظام وظیفه ۰۴\۰۷\۹۲
    زمان تعیین شده شورای پزشکی ۲۲\۰۷\۹۲
    حضور در شورا و معرفی برای معاینه مجدد توسط دکتر معتمد متخصص دیگر ۲۲\۰۷\۹۲ (نتیجه رو نمی گن و باید صبر کرد)
    تحویل جواب دکتر معتمد به نظام وظیفه در نامه محرمانه ۲۲\۰۷\۹۲
    دریافت نامه جهت حضور در شورای پزشکی (بار دوم) ۱۰\۰۸\۹۲
    زمان تعیین شده شورای پزشکی بار دوم ۱۸\۰۸\۹۲
    برگزاری شورا و درخواست جهت واریز ۱۰۰۰.۰۰۰ + ۱۰،۰۰۰ + ۸۲،۰۰۰ ریال در سه فیش و تحویل به نظام وظیفه ۱۸\۰۸\۹۲
    معرفی به صدور کارت ۲۶\۰۸\۹۲‌
    صدور کارت ۰۴\۰۹\۹۲ (طبق جواب تلقن گویای ۰۹۶۴۸۰ ولی رو کارت نوشته ۲۸\۰۸\۹۲)
    دریافت کارت از پستچی ۰۷\۰۹\۹۲
    هر سوالی داشتین در خدمتم

Junior Member

سلام دوستان من چشم راستم تنبلی چشم دارم 6 هست نمرش چشم چپم 1 درکل زده نمره 7 با تنبلی چشم می خواستم ببینم معاف می شم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟

بعدش من 2 ترم دانشجو بودم تو برگه ای که نظام وظیفه داده زده فوق دیپلم چی مشه حالا 92/8/6 فرستادم!!!!!! چقدر طول میکشه برای شورای پزشکی نوبت بدن؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط adedas : November 30th, 2013 در ساعت 11:22 AM

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

بله با تنبلی چشم میتونید معافیت بگیرید اسم بیماری هم تو دفترچه استرابیسم آمبلیوپیک هست . تنبلی همراه با انحراف چشم اگر حتی مقدار کمی هم انحراف داشته باشه معاف می شید .
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی سازه ..

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من شماره چشمم با قطره یه جا 10.25 یه جا 10...چند ماه دیگه فارغ التحصیل میشم.میتونم تا اون موقع شماره چشمم را در حد نیم نمره زیادتر کنم؟چشمم را با قطره میدراکس معاینه کردم،قطره هایی که اونجا استفاده میکنن از میدراکس قوی تره؟
    شنیدم بعد چند بار استفاده از قطره تاثیرش کمتر میشه؟چشم پزشکه بهم گفت یه نوع قطره هست تاثیر عکس میدراکس داره،اگه قبل از معاینه از این قطره استفاده کنم متوجه میشن؟
    ببخشید که سوالام زیاد شدن...خیلی سردرگم هستم... اگه معافیم درست نشه تمام برنامه هام به هم میریزه...ممنون میشم از تجربیاتتون استفاده کنم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی تربیت معلم تهران

سلام
    دوستان ، من چند دفعه ای اینجا مزاحم شده بودم، من مدرکم ارشده و معلم هستم و اسفند ماه هم آزمون دکتری باید شرکت کنم و...
    راستش دفعه اول که من بیمارستان سجاد بودم و پس ا ز مراجعه به نظام وظیفه ، منو معاف از رزم کردن و نمره ام با قطره شد ظاهرا 9.25
    ولی بعد اعتراض زدم و بیمارستان ارتش افتادم، اونجا خیلی بهتر بود هم برخوردشون و همه چی ..اونجا نمره چشم من بدون قطره شد 11 و با قطره شد 10.75
    الان یه هفته از معاینه اونجا گذشته و هنوز نامه نیومده و همچنین در +10 چیزی ثبت نشد، به نظر تا اوایل هفته نامه می یاد... دوستان به نظرتون الان رای کیسیون چیه ؟ آیا این جدیده ملاک قرار می دن ؟ تو این فرصت چه کار مفیدی می تونم انجام بدم...ممنون

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad18r200 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ، من چند دفعه ای اینجا مزاحم شده بودم، من مدرکم ارشده و معلم هستم و اسفند ماه هم آزمون دکتری باید شرکت کنم و...
    راستش دفعه اول که من بیمارستان سجاد بودم و پس ا ز مراجعه به نظام وظیفه ، منو معاف از رزم کردن و نمره ام با قطره شد ظاهرا 9.25
    ولی بعد اعتراض زدم و بیمارستان ارتش افتادم، اونجا خیلی بهتر بود هم برخوردشون و همه چی ..اونجا نمره چشم من بدون قطره شد 11 و با قطره شد 10.75
    الان یه هفته از معاینه اونجا گذشته و هنوز نامه نیومده و همچنین در +10 چیزی ثبت نشد، به نظر تا اوایل هفته نامه می یاد... دوستان به نظرتون الان رای کیسیون چیه ؟ آیا این جدیده ملاک قرار می دن ؟ تو این فرصت چه کار مفیدی می تونم انجام بدم...ممنون
    سلام
    احتمال نود درصد چون نتیجه ها با هم فرق داره،‌ مجددا معرفی به بیمارستان میشید.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان،من امروز تو خبرا خوندم قراره از سال 93 حدود 20درصد معافیت پزشکی را کمتر کنند،کسی خبر داره این قوانین شامل معافیت چشم هم میشه؟امکان داره شماره چشم را به 12 برسونن؟