صفحه 102 از 363 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam128 نمایش پست ها
    سلام دوستان،من امروز تو خبرا خوندم قراره از سال 93 حدود 20درصد معافیت پزشکی را کمتر کنند،کسی خبر داره این قوانین شامل معافیت چشم هم میشه؟امکان داره شماره چشم را به 12 برسونن؟
    فعلا همه چیز در حد "امکان دارد" بیان شده، هیچ حرف واضحی زده نشده و حتی ممکنه اون 20 درصد هم کم نشه! نتیجه اینکه هیچ کس حتی خود نظام وظیفه هم هنوز نمیدونه میخواد چی کار کنه.

مدارکو فرستادم رفت.

به نظرتون عینک شیشه کلفت واقعا اثر داره در مقایسه با پلاستیک فشرده؟

سلام. مراحل اقدام براي معافيت پزشكي چشم در شهر شيراز به قرار زيره:
    1. تشكيل پرونده پزشكي در حوزه نظام وظيفه (آقاي بهروزي = افسر خوش اخلاق و بسيار منطقي ايه) سالن شماره 2
    2. تعيين وقت بيمارستان:
    معمولا همه براي نوبت دهي دقيق با يك پاكت كه از حوزه دريافت ميكنن به بيمارستان ايران (قبل از چهار راه خيرات) ارجاع داده ميشن
    3. نوبت دهي دقيق در بيمارستان ايران:
    اونجا روز و ساعت دقيق معاينه شما توسط چشم پزشك مشخص ميشه. اين نوبت دهي با واريز مبلغ 32000 تومن همراهه. قبل از نوبت دهي به شما ميگن بريد توي يه اتاق، اونجا يه پزشك از شما ميپرسه براي چه بيماري اي ميخوايد اقدام كنيد. اگر ضعف بينايي داشته باشيد عينكتونو ازتون ميگيره و به چشم خودش ميزنه و بعد ازتون ميخواد با عينكتون از روي يك متن بخونيد تا مطمئن بشه عينك خودتونه و تقلبي در كار نيست.
    4. معاينه تخصصي:
    در روز معين براي معاينه به بيمارستان ايران مراجعه ميكنيد. يكي از سربازها با استفاده از قطره آترين (حاوي آتروپين يك درصد) چهار بار چشمو شستشو ميده. ضمن اينكه توي صف ايستاديد يك نفر مياد و شما رو با كارت ملي تون تطبيق ميده (پس حتما همه مداركتون از جمله كارت ملي همراهتون باشه) .ميدونيد كه اگر حتي دو ماه از آخرين باري كه آترين (يا حتي هوميدرين = قطره ديگه اي كه به ندرت براي معاينه استفاده ميشه) توي چشم شما ريخته شده بگذره باز هم چشم شما اثرپذيري كمتري نسبت به اين قطره در مقايسه با دفعه اول داره. قيمت قطره آترين توي داروخونه ها 3500 تومنه. سعي نكنيد كاري كنيد كه چشمتون رفلكسشو نسبت به آترين از دست بده چون اگر چشمتون بعد از ريختن قطره توسط سرباز هنوز هم نسبت به نور عكس العمل نشون بده پزشك ميخواد كه دوباره توي چشمتون قطره بريزن اما سطح اين رفلكس ميتونه كاهش داده بشه. بعد از 4 بار قطره ريختن توسط سرباز توي سالن منتظر ميشيد تا اسمتون براي معاينه به اتاق پزشك خونده بشه. بيمارستان ايران در كل دوتا چشم پزشك داره كه يكي خوش اخلاق و ديگري بسيار بد رفتار (اما خوش قلب) ه. متاسفانه بر خلاف قوانين فرومه كه اسم دكترا رو بنويسم. اما اگر يكي از اين پزشكا به شما گفت: "برو پوتيناتو آماده كن بايد بري سربازي" اصلا ناراحت نشيد، با همه همين شوخيو ميكنه. وقتي داره شماره چشم شما رو مينويسه ميتونيد ببينيد چه اعدادي رو براتون نوشته، جمعشون همون چيزيه كه به كميسيون اعلام ميشه. اصلا نپرسيد كه معاف ميشيد يا نه. مطمئن باشيد اگر مجموع شماره چشم شما بالاتر از دهه حتما معاف ميشيد.
    5. اعلام زمان پيگيري كار در بيمارستان ايران:
    به محض اتمام معاينه از شما ميخوان كه منتظر بمونيد تا براتون فيش صادر بشه. اون فيش زمان كميسيونو مشخص نميكنه بلكه به شما ميگه چه روزي به حوزه نظام وظيفه مراجعه كنيد تا به شما نوبت كميسيون داده بشه. (معمولا از شما ميخوان كه 20 روز بعد از معاينه به حوزه مراجعه كنيد)
    6. تعيين زمان كميسيون:
    در زمان تعيين شده توي فيش به حوزه نظام وظيفه مراجعه كنيد. سعي كنيد اول وقت اداري بريد تا نوبتتون زودتر صادر بشه. به همون قسمت "تشكيل پرونده پزشكي = آقاي بهروزي يا آقاي بازياري" مراجعه كنيد. اصل شناسنامه رو همراه داشته باشيد. با ارائه شناسنامه پرونده شمارو ميارن و نوبت ميزنن و يك قطعه كاغذ كوچيك به شما ميدن كه روش نوشته با اصل مدارك راس ساعت 1000 (منظورش همون ساعت دهه) فلان روز براي شركت در كميسيون پزشكي به حوزه نظام وظيفه مراجعه كنيد. (معمولا 2 يا 3 روز بعد به كميسيون دعوت شديد)
    7. شركت در كميسيون:
    راس ساعت ده توي همون تاريخ اعلام شده به ساختمان شماره 2 حوزه مراجعه ميكنيد و جلو در كميسيون پزشكي (انتهاي سالن) منتظر ميشيد تا اسم شما خونده بشه و توي صف بايستيد. معمولا اين كميسيون براي افرادي كه ضعف بينايي دارن تشريفاتيه. عينكتونو ازتون ميگيرن و تست ميكنن بعد ازتون ميخوان كه عينكتونو بزنيد و از روي يك متن بخونيد تا مطمئن بشن كه عينك خودتونه و ميتونيد باهاش بخونيد. شايد كمتر از يك دقيقه طول بكشه. بعد ميايد بيرون و منتظر ميشيد. بعد از اتمام كميسيون ميان و اسمي افراد و راي كميسيونو ميخونن. افرادي كه معاف شدن بايد فرم شماره 10 رو از بوفه بگيرن و اقدام به تكميل مدارك كنن. افرادي هم كه معاف نشدن يا معاف از رزم شدن بهشون اعلام ميشه كه دفترچه مياد در خونشون. (اعتراض حق شماست. اگر اعتراضي داريد با پرداخت 15 هزار تومن به شماره حسابي كه پشت در اتاق كميسيون پزشكي نصب شده و گرفتن فرم اعتراض از بوفه از اين كار صرف نظر نكنيد. كسي بابت اعتراضتون با شما بد رفتاري نميكنه = حداقل ميدونم توي شيراز اينجوريه).
    8. تكميل مدارك و تحويل به باجه "تشكيل پرونده پزشكي"

در كل روال استانداردي داره و تمامي افراد از سرباز تا پزشكاي كميسيون رفتار محترمانه اي با شما خواهند داشت. از اين روال توي شهر شيراز مطمئن باشيد. بايد اضافه كنم كه چيزي به اسم تقلب يا پارتي غيرممكنه پس بيخودي به دنبال شيوه هايي نباشيد كه هزينه يا سلامتتونو به خطر بندازه.
    ویرایش توسط peyman2014 : December 25th, 2013 در ساعت 09:49 PM

معرفي قطره استريل چشمي "آترين 1 درصد"
    از اين قطره چشمي براي معاينات استفاده ميشه و حاوي آتروپين يك درصده. بذاريد خيلي ساده و عاميانه به شما بگم كار اين قطره بي حس كردن ماهيچه هاي مردمك شماس. جلوي آينه بايستيد و به مردمك چشمتون نگاه كنيد ميبينيد كه اندازه ثابتي داره. بعد به يه منبع نور نگاه كنيد و دوباره خيلي سريع توي آينه به مردمكتون نگاه كنيد ميبينيد كه مردمكتون در حال بزرگ شدنه و اينكارو مثل دريچه لنز يه دوربين اتومات انجام ميده. قطره آترين كاري ميكنه كه مردمك چشم شما تا حد امكان باز بشه. بعد از ريختن اين قطره متوجه ميشيد كه ديد نزديكتون كاهش پيدا ميكنه و نسبت به نور حساسيت شديد پيدا ميكنيد و حتي ديدن اشياء سفيد رنگ توي تابش معمولي نور براتون اذيت كننده ميشه ( اين اتفاق با يك سردرد مختصر همراهه). توي معاينه چشم توسط متخصص اين موضوع چك ميشه كه آيا چشم مشمول نسبت به نور عكس العمل نشون ميده يا نه. اگر چشمتون عكس العمل نشون بده يعني مردمكتون به اندازه كافي باز نشده باشه يا با تابش نور مردمكتون تنگ بشه مشخص ميشه كه تاثير پذيري چشمتون از آترين كم بوده. البته اگر چشم كمي رفلكس نشون بده قابل چشمپوشيه و اين ميتونه براي چشمايي كه شماره بالاتر از 5 ميوپي (نزديك بيني) دارن معادل باشه با چيزي حدود 0/25 افزايش شماره چشم نسبت به زماني كه چشم تاثيرپذيري كامل از آترين داره.
    ویرایش توسط peyman2014 : December 25th, 2013 در ساعت 09:48 PM

رد احتمال برداشتن معافيت چشم ( به زبان ساده :دي ):
    بهتره اين موضوعو بدونيد شايد آب پاكي باشه كه روي دستتون ريخته ميشه.
    قبل از اينكه معافيت پزشكي چشم بگيرم قصد داشتم از مزاياي نخبگان استفاده كنم. جايي با يكي از مسئولان انتظامي برخورد كردم كه نماينده وقت نظام وظيفه توي يك كميسيون خاص بود. ايشون ميگفت ما با معافيت چشم مخالفيم فقط به اين دليل كه افراد بعد از معافيت ليزيك ميكنن و از بينايي مناسب برخوردار ميشن و بابت ديدشون ديگه نبايد مشمول معافيت باشن ولي اين موضوع مورد تاييد كميته پزشكي نيست.
    دليل مخالفت كميته پزشكي با حذف معافيت "ضعف بينايي" اينه كه حتي بعد از ليزيك افراد داراي چشم آسيب پذير هستن و اين آسيب پذيري يكي از عوارض عمل ليزيكه به نحوي كه آسيب پذيري چشم شما در برابر ضربه ها بعد از عمل ليزيك چندين برابر قبل از عمله. بنابراين بدونيد كه چيزي قانون معافيت "ضعف بينايي" رو تهديد نميكنه. شايد شماره ها جابجا بشن شايد مثلا بچه هاي كارشناسي ارشد با مجموع ميوپي 12 توي هر دو چشم معاف بشن و دكترا با مجموع ميوپي 14 يا هر چيز ديگه اي اما هنوز چنين اتفاقي نيفتاده و به دلايل پزشكي غيرممكنه كه كليت معافيت "ضعف بينايي" برداشته بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط whathaveIdone نمایش پست ها
    مدارکو فرستادم رفت.

به نظرتون عینک شیشه کلفت واقعا اثر داره در مقایسه با پلاستیک فشرده؟
    دوست عزيز واقعا هيچ تاثيري نداره چون اين اعداد و ارقام هستن كه شماره چشم و وضعيت معافيت شما رو تعيين ميكنن نه قطر و ضخامت عدسي عينكتون. اگر اينجوري بود ملت ميرفتن از شيشه هاي قديمي استفاده ميكردن تا با داشتن شماره چشم 2 به نظر برسه شماره چشمشون 15 ه. بيخودي خودتونو توي خرج سفارش يه عينك شيشه كلفت نندازيد و مطمئن باشيد هيچ تاثيري نداره. اگر هركدوم از پزشكاي نظام وظيفه بر اساس قطر عدسي عينك شما براتون راي صادر كرد نه شماره چشمتون بيايد من خودم نظام وظيفه رو براتون زير و رو ميكنم و از اون پزشك شكايت ميكنم و حقتونو براتون ميگيرم.

Junior Member

سلام،میشه یکی بگه این قطره دقیقا چه کار میکنه؟شماره چشمو زیاد میکنه یا کم؟ممنون میشم یکی واضح بگه

Junior Member Mohsen_T آواتار ها

سلام خدمت همه دوستان،
    من میخواستم در باره تنبلی چشم سوال کنم، از اون جایی که خودش به تنهایی معافیت از رزم میاره و اگه با انحراف همراه باشه معاف دایم، می خواستم بدونم این دکترهای ارتش این مشکلو چطور تشخیص می دهند؟
    چون چیزی نیست که با قطره و وسایل اپتیکی تشخیص داده بشه، مربوط به ضعف مغز در دریافت صحیح سیگنالهاییه که از چشم میگیره....
    البته من همه موارد و علایمشو دارم (دید محدود، تاری و کم نور بودن، سختی خیلی زیاد هنگام مطالعه با چشم تنبل و ....) ولی می خوام بدونم با توجه به اینکه اونا مبناشون بر اینه که شما دروغ (!) میگی، چطور قانع میشن؟ چه آزمایشایی رو رو شما انجام میدن؟

تجربه من تا حالا
    پست نامه دعوت نامه رو نرسوند. واسه همین رفتم ن.و. اونجا سریع بهم پرینتو دادن. کاش زود تر می رفتم! اجالب اینکه وقت بیمارستانم همون روز عصرش بود. یعنی از همون جا رفتم بیمارستان سجاد.

وقتی رفتین اونجا مستقیم می رین تا می رسین به ساختمان درمانگا ها ئ زیر پله امور مشمولین شمارو با عکستون تطابق می دن و رو دستتون مهر می زنن و شما رو تو لیست قرار می دن. بعد باید صبر کنی . این ممکنه چند ساعت طول بکشه. بعد می ری پول واریز می کنی تو صندوق. برای ویزيت دو دکتر در جمع 40400 تومن.

بعد حال باید بری طبقه پنجم صبر کنی تا پرونده بیاد اونجا و اسمنو بخونن. دفعه اول یک نفر شما رو با دستگاه slit lamp معاینه می کنه. بعد سه تا قطره می ریزن مگر اینکخه بیماری چیزه دیگه ای باشه که در اون صورت شما رئ جدا می کنن از بقیه. بعد باید وایسی یه نیم ساعت دیگه. بعد دوباره می خونن اسمتو و دوباره با دستگاه شماره رو می خونن. بعد دکتر نتایج رو می بینه. تو چشم نور میندازن و امضا می کنن. بعدش دکتر دوم همون معاینت می کنه. یعنی دوتا دکتر! قیلا هم این طوری بود؟

کلا همه پرسونل و دکترها خیلی خوب و خوش برخورد بودن. خیلی را ضی بودم.

رسیدم خونه دیدم نامه دعوت نامه رو تازه پست آورده و تاریخش هم امروزه!! یعنی نمی رفتم چی شد؟ حالا می ترسم پست همین کارو با نامه کمیسیون هم بکنه... کلا منتظر پست وای نسین به نظر من. 1 هفته 10 روزه نیومد برین دنبالش.

Junior Member

سلام.من برای قوز قرنیه اقدام کردم دکتر فوق تخصص عکسو دید گفت قوز داری ولی خیلی خفیف است ولی دلو زدم به دریا مجموع شماره چشم 6 است اگر کسی در باره معافیت با قوز قرنیه اطلاعاتی داره بگه راه دوری نمیره ممنون میشم و اینکه چه کارای روز معاینه بکنم بهتره.؟اگه قطره بریزن ممکنه عکسو خراب کنه.؟