صفحه 104 از 363 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154204 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط kia888 نمایش پست ها
    من شنیدم اگه قطره بریزی ممکنه قوزو حادتر نشان بده درسته.؟
    اطلاعاتي درمورد اين موضوع ندارم ولي ميدونم اگر ريختن قطره باعث بشه نتيجه معاينه مخدوش بشه براتون معاينه مجدد ميزنن. ضمنا ريختن قطره آترين چيزي نيست كه چشم پزشك متوجهش نشه و اگر متوجه بشه و ادعاي شما درست باشه به عنوان تخلف شناسايي ميشه. در كل بذار همه چيز روتين و استاندارد پيش بره چون اگر به عنوان متخلف شناسايي بشي ديگه بايد خر آورد و باقالي بار كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    سلام whathaveIdone اگر فكر ميكنيد بينايي شما نسبت به روز اول هيچ تغييري (دقت كنيد: هيچ تغييري! ) نكرده يعني حساسيتتون نسبت به نور دقيقا مثل همون لحظات اوليه كه قطره روي چشمتون اثر گذاشته بوده به چشم پزشك مراجعه كنيد. در غير اينصورت نگران نباشيد.
    سوال دومتون : اينكه واضحه دوست من نتيجه معاينه به صورت مهر و موم شده براي نظام وظيفه ارسال ميشه
    مرسی
    1-من به نور حساس نیستم یعنی اذیت نمی شم وقتی به نور نگه می کنم.فقط نمی تونم نزدیک رو ببینم با عینکم. اصلا نزدیک چشمام فوکوس نمی کنه الان شده 3 روز! بدون عینک باید چیز بخونم اونم از خیلی نزدیک....

2- منظورم اینه که رسیدی چیزی ندارم فقط فیش پول بیمارستان. اونجا بعد از اینکه دکتر دوم معاینه کرد و امضا کرد گفتن برو به سلامت! ما هم رفتیم ولی مثل اینکه سلامتیم جا مونده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط whathaveIdone نمایش پست ها
    احتملا آستیگمات شما هم علامت نیست و جمع نمی شود واسه همین مجدد خردید با 10.25 بعیده کسی با 14 با چنین مشکلی مواجه بشه به نظر من.
    سلام . البته هر دو شماره منفی بودن و من هم مشکلم اینه که نکنه تو استان ما قوانین فرق داره و آستیگمات را حساب نمی کنن.

قوانین که سراریه همه جا .فکر می کنم وارد نیستند اونجا. شما نا امید نشو و دنبالش برو. من روز معاینه ام کس دیگری هم بود که شهرستان مجدد خورده بود حالا اوده بود تهران چون که بین علما اونجا اختلاف بود سر ایشون. ببین می تونی خودتو منتقل کنی.

Junior Member Mohsen_T آواتار ها

از بین دوستان کسی خبر داره تو کدومیک از بیمارستانهای ارتش دکتر چشم فوق تخصص استرابیسم پیدا میشه؟ من یه سرچی کردم نبود... بیشتر فوق تخصص شبکیه یا قرنیه هستند!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی تربیت معلم تهران

درود، دوستان عزیز و همراه
    من تو این فوروم انقدر پست گذاشتم ، دیگه شده خونه مجازی دومم!
    راستش من برا معافیت چشم اقدام کردم،مدرکم ارشده وبا توجه به شرایطم ( ، معلمم ، لزمون دکترا دارم اسفند ماه ، ودر گیر کارای پذیرشم )مثل خیلی از دوستان دیگه واقعا برام مهمه که درست شه ...
    راستش من برای
    1-دفعه اول رفتم امام سجاد که با قطره نمره ام ظاهرا 9.25 یا 9.5 شد و معاف از رزم شدم
    2- اعتراض زدم، دفعه دوم بیمارستان 501 افتادم و با قطره نمره ام شد 10.75 !
    تو این هفته کمیسون برای قرایت رای دومه ف خیلی استرس دارم ، مثل خیلی از دهه شصتی ها ف این شتر سایه اشو تو کار و ادامه تحصیل ما گذاشته ول نمی کنه، اصن خوابیده رو سرمون...
    1-به نظرتون چه رایی میدن ،
    2-و اینکه آیا تو این چند روز خودم یه بیمارستان نظامی مراجعه کنم، که یه مدرک رسمی دیگه هم داشته باشم ؟
    3-اگی اره کدوم بیمارستان مراجعه کنم ؟
    من با توجه به نظرات دوستان و آییین نامه معافیت که بخش چشم که همه اشو حفظ شدم ، به نظر م می افتم بیمارستان سوم و احتمالا بقیه الله... چه توصیه ای دارید کلا؟ ممنون دوستان همراه...

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad18r200 نمایش پست ها
    درود، دوستان عزیز و همراه
    من تو این فوروم انقدر پست گذاشتم ، دیگه شده خونه مجازی دومم!
    راستش من برا معافیت چشم اقدام کردم،مدرکم ارشده وبا توجه به شرایطم ( ، معلمم ، لزمون دکترا دارم اسفند ماه ، ودر گیر کارای پذیرشم )مثل خیلی از دوستان دیگه واقعا برام مهمه که درست شه ...
    راستش من برای
    1-دفعه اول رفتم امام سجاد که با قطره نمره ام ظاهرا 9.25 یا 9.5 شد و معاف از رزم شدم
    2- اعتراض زدم، دفعه دوم بیمارستان 501 افتادم و با قطره نمره ام شد 10.75 !
    تو این هفته کمیسون برای قرایت رای دومه ف خیلی استرس دارم ، مثل خیلی از دهه شصتی ها ف این شتر سایه اشو تو کار و ادامه تحصیل ما گذاشته ول نمی کنه، اصن خوابیده رو سرمون...
    1-به نظرتون چه رایی میدن ،
    2-و اینکه آیا تو این چند روز خودم یه بیمارستان نظامی مراجعه کنم، که یه مدرک رسمی دیگه هم داشته باشم ؟
    3-اگی اره کدوم بیمارستان مراجعه کنم ؟
    من با توجه به نظرات دوستان و آییین نامه معافیت که بخش چشم که همه اشو حفظ شدم ، به نظر م می افتم بیمارستان سوم و احتمالا بقیه الله... چه توصیه ای دارید کلا؟ ممنون دوستان همراه...
    سلام محمد.
    1- به نظر من معافي (توي همين تاپيك يكي از بچه ها از تبريز با شرايط تو معاف شده)
    2- كميسيون به راي هيچ مركز، بيمارستان يا هرجاي ديگه اي جز همونجايي كه خودش خواسته توجهي نداره و براشون ملاك نيست پس بيخودي با اين كار استرس خودتو بيشتر نكن
    در كل برو خودتو واسه شيريني دادن آماده كن و اگه هم به فرض محال معاف نشدي طرح دعوي كن و وقت ملاقات عمومي ماهيانه رئيس سازمانو بگير (سازمان بري چند و چونشو بهت ميگن كه چجوري وقت بگيري)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی تربیت معلم تهران

درود،
    پیمان عزیز
    معاف بشم، باورت بشه یا نه ، تمام بچه های این تاپیکو مهمون می کنم( البته یکم حواسم باید به جیبم باشه دیگه، مثلا یه چیز سبک) بخصوص یکی از بچه ها به نام" احمد" که واقعا انسانه ...
    پیمان جان استدلال شما بر چه اساسی استواره ؟ اخه دفعه اول که چشمم خوب نیومده ؟ من و احمد به این نتیجه رسیدیم که می افته بیمارستان سوم و اونجا معلوم نمی کنه دیگه، برا ما مرزی ها...
    پیمان این طرح دعوی که می گی با توجه به این نکته است که حتی اگر بیمارستان سوم بیوفتم ؟ یا نه ؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدی ؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

دوستان لازم دونستم یه سری توضیجاتی رو علی رغم این که تکراری باشه بدم!

برای این که مطمئن شید که 100% نمره چشمتون 10.25 به بالا برای فوق دیپلم به بالاها و 8.25 به بالا برای زیر فوق دیپلم ها هست یا نه به یک کلینیک درست حسابی مراجعه کنید و حتماً حتماً حتماً مجبورشون کنید که قطره Cyclopentolate رو براتون استفاده کنند و سه بار براتون بریزن با فاصله 5 دقیقه یک بار... کسایی که سجاد یا فارابی رفته باشن می دونن که اینطوری میریزن. اگر بیمارستان نیرو دریایی رفته باشید یک قطره تتراکائین که بی حس کننده هست میریزه و دو قطره سایکلوپنتولات! توجیهش هم اینه که تتراکائین سوزش قطره سایکلوپنتولات رو از بین میبره و علاوه بر اون حفره های ریز قرنیه رو باز کرده و به جذب بهتر سایکلوپنتولات کمک می کنه از طریق این روش دوم سریع تر و طولانی تر سایکلوپلژی کامل ایجاد میشه! حالا اگر سه بار هم بعدش سایکلوپنتولات بریزن که چه بهتر!

بعد از این کار 40 دقیقه از اولین قطره یک بار... و 60 دقیقه بعد از اولین قطره هم یک بار دیگه برید پشت دستگاه معاینه شید که مطمئن شید نمره مجموع بالاتر از حد قبلیه!

در گذشته از قطره آتروپین استفاده می شده که هنوز یه دکتری تو سجاد به نام ایرانی گاهی استفاده می کنه! ولی عموماً مصرفش برای این کار و معاینه ساده چشم در همه جای دنیا منسوخ شده چون اثرش یک تا دو هفته می مونه!

اخیراً بعضی جاها از تروپیکامید استفاده می کنند که بیشتر میدریاز میده و مردمک رو گشاد می کنه و گفته میشده که سیکلوپلژی کامل نمیده. اما اخیراً مقالات زیادی اومده که می گه چهار قطره تروپیکامید پشت سر هم به فاصله 5 دقیقه ومعاینه بعد از 40 دقیقه از اولی برابر همون 3 قطره سایکلوپنتولات اثر داره در بزرگ سالان ( و نه کودکان) البته اصولاً معاینه با سایکلوپلژی مختص کودکانه چون تطابق یا Accomodation خیلی توشون قوی تره و کمتر پیش میاد کسی بالا 18 سال یا حتی 10 سال!!! بخواد معاینه با سایکلوپلژی بشه!!! که اینجا در ایران برای سربازی میشه! خلاصه تروپیکامید یواش یواش داره جا میافته چون عوارضش بسیار کمتره و حالتون بعدش بد نمیشه! ولی خیلی بعید بدونم برای سربازی این کار رو بکنند حالا حالاها. مگر این که سایکلوپنتولات منسوخ شه یا وارد نشه....!

قطره دیگه هماتروپین هست که توش بحث هست و بیشتر میدریاز میده و سایکلوپلژیش ضعیف تره! ولی استفاده شده و میشه برای سربازی و بستگی به شانستون داره شاید 0.25 به نفعتون شه!!

کلاً اگر خیلی لب مرز بودید.. مثلاً با قطره 10 یا 8 بودین نا امید نشید و با فاصله یک هفته جای دیگه هم معاینه شید. اگر هم 10.5 بودین یا 8.5 خیلی خوشحال نشید!! و جای دیگه هم معاینه شید که مطمئن شید. کلاً به شانس هم اعتقاد داشته باشید چون دستگاه ممکنه کالیبره نباشه. اکثر کسایی که تو تاپیک قبلی رفته بودن سجاد از دو موضوع صحبت می کردن.. .یکی این که یا شمارشون بالاتر بود یا پایین تر از جاهای دیگه!! و اونم به خاطر کالیبره نبودن دستگاه سجاد بود. به طوری که برای خود من آستیگمات یه چشم رو که نیم بود 0 میداد... و برای دوست دیگه ایم که آستیگمات نداشت 0.5 میداد تو محور 180!!! خلاصه از این اتفاقات میافته.

اگر مثلاً 10.5 بودید همه جا و رفتید بیمارستان و شدید 10!!! بدونید که 10 % امکان داره کمیسیون بفرستتون معاینه مجدد و 90% ردتون میکنند... برای همین از قبلش آماده باشین. تو فاصله معاینه و کمیسیون حداقل دو بیمارستان نظامی برید و معاینه بشید و نتایجی که نشون میده با دستگاه اون ها بالای 10 بودین رو روز کمیسیون ببرید و خیلی محترمانه بگید که من فکر می کنم دستگاه مثلاً بیمارستان x دقیق نبوده چون من به y و z مراجعه کردم و بالای 10 هستم این هم گواهیش. این طوری معرفی تون می کنند یه جای دیگه... تازه می تونید یکیش رو بدین یکیش رو ندین... که بفرستن احتمالاً همون جا... مثلاً اگر سجاد بد شد و رفتید بقیه اله و فارابی... احتمالاً اونا میفرستن نیرو هوایی... !!! ولی اگر زرنگی کنید و مثلاً فارابی رو رو نکنید میفرستن همون فارابی... چون تجربه نشون داده بیشتر میفرستن... سجاد، بقیه اله و فارابی.... خلاصه خود دانید.... بیمارستان نیرو دریای کلاً راه میان تو معاینه و بهتون کاملاً توضیح میدن شرایطتتون رو . دکتری هست به نام دکتر دانلیانتین؟ یا دانیالتین که اگر روزی که اون هست (زنگ بزنید بپرسید) تشریف ببرید معاینه کاملی میشید و شرایط واقعیتون رو با حوصله می گه بهتون مرد شریفی هست. اگر دیدید مثلاً بیمارستان بقیه اله معاینه نکرد با قطره یا گواهی صادر نکرد اسم دکتراش رو در بیارین و برید مطبشون... کلاً اگر 10 بودید بقیه کار هاش به پشت کارتون ربط داره همون طور که خیلی ها با این شرایط و کمی جوهره شانس تونستن معاف شن...ولی شانس فقط به اونایی رو می کنه که خودشون رو تو معرضش قرار بدن!!

وری وری گود لاک!!!
    هایزنبرگ (کسی که بعد از چهار کمیسیون و با بیچارگی معاف شد :دی و میتونست نشه اگر خودش رو پاره پوره نمی کرد!)
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad18r200 نمایش پست ها
    درود،
    پیمان عزیز
    معاف بشم، باورت بشه یا نه ، تمام بچه های این تاپیکو مهمون می کنم( البته یکم حواسم باید به جیبم باشه دیگه، مثلا یه چیز سبک) بخصوص یکی از بچه ها به نام" احمد" که واقعا انسانه ...
    پیمان جان استدلال شما بر چه اساسی استواره ؟ اخه دفعه اول که چشمم خوب نیومده ؟ من و احمد به این نتیجه رسیدیم که می افته بیمارستان سوم و اونجا معلوم نمی کنه دیگه، برا ما مرزی ها...
    پیمان این طرح دعوی که می گی با توجه به این نکته است که حتی اگر بیمارستان سوم بیوفتم ؟ یا نه ؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدی ؟
    ممنون
    سلام به محمد . خيليا وعده شيريني دادن و انجام ندادن (يكيش خودم :دي )
    درمورد سوالات به نظر من heisenberg7 توضيحات خيلي خوبي داده. من توي شهرستان معاف شدم. اونجا همه چيز ساده تر از تهران بود. بنابراين پست heisenberg7 رو بخون. اينجوري كه نوشته خودش هم لب مرزي بوده و معاف شده، پس حتما تجربيات خوبي برات داره. در كل هيچ چيزي نبايد باعث بشه استرس داشته باشي. در مورد طرح دعوي هم بايد بگم كه آخرين راه ممكنه. وقتي هيچ راه تكنيكي ديگه مثل معاينه مجدد نبود مداركتو كه با معاينه توي يه بيمارستان نظامي (يا احتمالا همون بيمارستانايي كه توي تهران معرفي ميشن و ويزيت آزاد هم دارن) به دست آوردي ضميمه ي يه نامه ي مختصر و مفيد ميكني كه توي يك برگ A4 شرايطت، شرح ما وقع درمورد راي كميسيون و معايناتت و درخواستت رو توضيح دادي، و روز ملاقات عمومي همه رو با هم تحويل ميدي و بسته به اينكه كي داره ملاقات ميكنه و اجازه ي توضيح ميده يا نه اشاره كوچيكي هم به درخواستت (به صورت شفاهي) ميكني. ان شاا.. كه به اين نقطه نميرسي و همين بار اول معافي