صفحه 106 از 363 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

آخرين تجربه:
    كارت معافيت من همين الان رسيد در خونه. نكته جالب اينه كه تاريخ صدور كارت توي تلفن گوياي سامانه سخا بيست و سوم، توي پاكت كارت معافيت بيست و يكم و روي خود كارت پانزدهم درج شده.
    جوابهايي كه از سامانه سخا گرفتم:
    1. معرفي به بيمارستان
    2.منتظر روئيت مشمول
    3. معرفي به صدور كارت
    4. صدور كارت

الان تازه امروز تو تلفن گویا وضعیتم تغییر کرد به کمیسیون تاریخشم ماله دیروزه. الان برم 10+ بهم تاریخ دعوت نامه رو میگن؟ یا حتما باید برم م سپاه؟
    پست نامه معاینه رو همون روز معاینه اورد خونه واسه همین نمی خوام منتظرش بمونم

Junior Member pedramab آواتار ها

شرمنده دوستان یه سوال؟ اجسام خارجی داخل کره چشم یعنی یه چیری اون تو مونده باشه؟ یا اینکه مثلا قیچی خورده باشه چشمت قرنیه پاره شده باشه هم معافیت دائم داره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramab نمایش پست ها
    شرمنده دوستان یه سوال؟ اجسام خارجی داخل کره چشم یعنی یه چیری اون تو مونده باشه؟ یا اینکه مثلا قیچی خورده باشه چشمت قرنیه پاره شده باشه هم معافیت دائم داره؟
    ممنون
    سلام pedramab .بله يعني دقيقا ذرات و قطعاتي كه ميتونن به كره ي چشم نفوذ كنن يا عفونت هاي كلوئيدي كه ميتونن به شكل چيزي مثل يه جسم خارجي باشن. ضمنا پارگي قرنيه و آسيب هاي ديگه هم ميتونن به شرط معاينه و تشخيص وخامت آسيب مورد معافيت باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    سلام pedramab .بله يعني دقيقا ذرات و قطعاتي كه ميتونن به كره ي چشم نفوذ كنن يا عفونت هاي كلوئيدي كه ميتونن به شكل چيزي مثل يه جسم خارجي باشن. ضمنا پارگي قرنيه و آسيب هاي ديگه هم ميتونن به شرط معاينه و تشخيص وخامت آسيب مورد معافيت باشن.
    ممنون ، والا دکتر به من گفت معافی به احتمال زیاد 4 اسفند کمیسون ، خدا به خیر کنه

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

سلام به محمد . خيليا وعده شيريني دادن و انجام ندادن (يكيش خودم :دي )
    درمورد سوالات به نظر من heisenberg7 توضيحات خيلي خوبي داده. من توي شهرستان معاف شدم. اونجا همه چيز ساده تر از تهران بود. بنابراين پست heisenberg7 رو بخون. اينجوري كه نوشته خودش هم لب مرزي بوده و معاف شده، پس حتما تجربيات خوبي برات داره. در كل هيچ چيزي نبايد باعث بشه استرس داشته باشي. در مورد طرح دعوي هم بايد بگم كه آخرين راه ممكنه. وقتي هيچ راه تكنيكي ديگه مثل معاينه مجدد نبود مداركتو كه با معاينه توي يه بيمارستان نظامي (يا احتمالا همون بيمارستانايي كه توي تهران معرفي ميشن و ويزيت آزاد هم دارن) به دست آوردي ضميمه ي يه نامه ي مختصر و مفيد ميكني كه توي يك برگ A4 شرايطت، شرح ما وقع درمورد راي كميسيون و معايناتت و درخواستت رو توضيح دادي، و روز ملاقات عمومي همه رو با هم تحويل ميدي و بسته به اينكه كي داره ملاقات ميكنه و اجازه ي توضيح ميده يا نه اشاره كوچيكي هم به درخواستت (به صورت شفاهي) ميكني. ان شاا.. كه به اين نقطه نميرسي و همين بار اول معافي
    من لب مرزی بودم؟! چرا فحش میدی؟! من خود مرز بودم...

جریان اینطوری بود ما هر جایی که دستگاهاش خوب و مدرن بود مثل نور یا نگاه معاینه می شدیم دقیق 10 و نهایت 10.25 بود... سجاد بار اول داد 10 و اون دکترش خیلی بد برخورد کرد و دوباره نگرفت... منم فرداش رفتم یه دکتر دیگه اونجا تو سجاد بود که معاینه کرد و دستگاه اندفعه زد 11 !!!!!! خودم و دکتر مونده بودیم... تو کمیسیون هم طرف قاطی کرد با مشت کوبوند رو میزش!! (البته از دست من عصبانی نشد) گفت این سجاد هم هم معلوم نیست یه بار زده 11 یه بار زده 10!!! خلاصه فرستادن بقیه الله شد 10.5! اونجا هرچی اصرار کردم یه دکتر دیگه هم ببینه قبول نکردند... می خواستم دیگه کارو یه سره بکنم!!

خلاصه خوشحال و خندون رفتیم کمیسیون که دیدن و به هم دیگه گفتن شرایطش رو داره و گفتن بیرون باش ولی تو صدا کردن تو بلندگو گفتن معاینه مجدد نیروهوایی.... بعد از رفتن به نیرو هوایی اونجا شد 10.25!!! خلاصه دیگه به هر کی گفتیم گفتن دیگه بار سوم تمومه!!! ولی در نهایت نا باوری دوباره مجدد زدن فارابی که گفتم اندفعه دیگه 10 میشه و شد... ولی اونجا اپتومتریست با رتینوسکوپ هم معاینه کرد و شد 10.25!!! خلاصه دکترش که دکتر پزشک قانونی و نظام وظیفه بود و آدم غیر خطی و متغیر با زمان هم بود ولی مشخص بود ته دلش رحم و مروت داره علی رغم شغل خشن و سختش (پزشک قانونی) گفت این اپتومتریست ها سواد ندارن بشین پشت دستگاه خودم ببینم و بعد دستگاه داد 10.75!!! و اینگونه ما معاف شدیم... یه هفته بعدش رفتم نور با قطره معاینه شدم و 10 بود!!!(برا کنجکاوی خودم) ... چند روز پیشم بعد از 3 سال رفتم و چشام شده بود 11 ... می خواست ما معاف شیم بعد ضعیف شه... خلاصه به شانس هم اعتقاد داشته باشید....

آهان... یه موضوع دیگه اون سری هم که بار اول رفتم که یه 10 یه 11 بود 2 تاگواهی دیگه هم بردم از 501 و نیرو دریایی... که 10.5 شده بودم!

یه موردی هم که به هر دکتری بگید و عمراً قبول کنند اینه که وقتی قطره 3 بار ریخته میشه کمترین نمره بین 30 تا 50 دقیقه از اولین قطره هست... و اگر یکمی صبر کنید یکم... 0.25 تا 0.5 نمره میره بالا... من سعی کردم با هر کلکی شد 60 70 دقیقه بعد از قطره برم (بعد از اون 10 ضایع تو سجاد... ) و همیشه هم جواب گرفتم... مخصوصاً تو بیمارستان های شلوغ جواب میده....

گود لاک
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

ممنون ، والا دکتر به من گفت معافی به احتمال زیاد 4 اسفند کمیسون ، خدا به خیر کنه
    pedramab ممكنه مورد معافيتتو به صورت دقيق بنويسي تا اگر كسي شبيه تو سوالي داره بتونه جوابشو با خوندن مورد تو بگيره؟ نوشتن مورد معافيتت باعث اضافه شدن به تجربه ي همه ي ما ميشه. ازت ممنونم.

pedramab ممكنه مورد معافيتتو به صورت دقيق بنويسي تا اگر كسي شبيه تو سوالي داره بتونه جوابشو با خوندن مورد تو بگيره؟ نوشتن مورد معافيتت باعث اضافه شدن به تجربه ي همه ي ما ميشه. ازت ممنونم.
    والا بچگی به چشم چپ من قیچی خورده بود. اونوقتا قبل دانشگاه رفتم گفتن معافی دیگه قبول شدم دانشگاه نرفتم دنبالش. الان چون لیسانسم سخت شده. یه اشتباهی که کردم از دکتر برگه ی شماره چشمم رو نگرفتم. اما فهمیدم که اون چشمم که قیچی خورده . دوربینی 5.5 (بار دوم که به دکتر گفتم دوباره بندازه دستگاه 5.75) شد نزدیکبینی 4.5. اینیکی چشمم هم 3.5 دوربینی داره. آستیگماتم نگاه نکردم والا. ولی تو گزارشش نوشت پارگی قرنیه یکمم فیلم بازی کردم گفت بیناییت خیلی پایینه. گفت معاف میشی. اما نمیدونم بشه یا نشه چشم آب نمیخوره. میخوام واس آلمان اقدام کنم یکم سست کرده قضیه :|

آقا شرمنده یکی میتونه درباره این بند هم توضیح بده؟

ایریدکتومی یا اریدودیالیز وسیع حاصل از حوادث یا اعمال جراحی.

والا بچگی به چشم چپ من قیچی خورده بود. اونوقتا قبل دانشگاه رفتم گفتن معافی دیگه قبول شدم دانشگاه نرفتم دنبالش. الان چون لیسانسم سخت شده. یه اشتباهی که کردم از دکتر برگه ی شماره چشمم رو نگرفتم. اما فهمیدم که اون چشمم که قیچی خورده . دوربینی 5.5 (بار دوم که به دکتر گفتم دوباره بندازه دستگاه 5.75) شد نزدیکبینی 4.5. اینیکی چشمم هم 3.5 دوربینی داره. آستیگماتم نگاه نکردم والا. ولی تو گزارشش نوشت پارگی قرنیه یکمم فیلم بازی کردم گفت بیناییت خیلی پایینه. گفت معاف میشی. اما نمیدونم بشه یا نشه چشم آب نمیخوره. میخوام واس آلمان اقدام کنم یکم سست کرده قضیه :|
    ممنون pedramab . به نظر ميرسه كه توي معافيتت شكي نيست پسر . پارگي قرنيه مشمول معافيت ميشه. آلمان رفتنتو پيگيري كن و حتما همينجا B2 بگير كه اونجا درگير مخارج بالا نشي. به علاوه اگر سنوات غير مجاز (بيشتر از 10 ترم) نداشته باشي با وثبقه هم ميتوني بري.
    بازم ازت ممنونم بابت طرح مورد معافيتت.