صفحه 107 از 363 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

دوستان وضعیت چشم من رو سه جای مختلف در یک روز به شرح ذیل گفته اند:

OD: +0.25 -4.75 x5

OD: -4.50 x5

با مدرک دیپلم بدون ترس از اینکه بعد قطره ریختن چی بشه و یا دوبار کمیسون تشکیل بده اند معاف دائم میشم؟ کلا نظرتون در مورد وضعیت من چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s2qm نمایش پست ها
    دوستان وضعیت چشم من رو سه جای مختلف در یک روز به شرح ذیل گفته اند:

OD: +0.25 -4.75 x5

با مدرک دیپلم بدون ترس از اینکه بعد قطره ریختن چی بشه و یا دوبار کمیسون تشکیل بده اند معاف دائم میشم؟ کلا نظرتون در مورد وضعیت من چیه؟
    سلام s2qm . به نظر من معافي. به علاوه بهتره بابت قوز قرنيه هم آزمايش بدي، شماره ي آستيگماتي كه اينجا نوشتي بالاس و ممكنه حاكي از وجود قوز قرنيه باشه.

Junior Member pedramab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    ممنون pedramab . به نظر ميرسه كه توي معافيتت شكي نيست پسر . پارگي قرنيه مشمول معافيت ميشه. آلمان رفتنتو پيگيري كن و حتما همينجا B2 بگير كه اونجا درگير مخارج بالا نشي. به علاوه اگر سنوات غير مجاز (بيشتر از 10 ترم) نداشته باشي با وثبقه هم ميتوني بري.
    بازم ازت ممنونم بابت طرح مورد معافيتت.
    ممنون آفا پیمان مشکل اینجاس که پارگی قرنیه رو پیدا نکردم تو بندای معافیت. میخوام برم یه دکتر دیگه ببینم چی میگه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    سلام s2qm . به نظر من معافي. به علاوه بهتره بابت قوز قرنيه هم آزمايش بدي، شماره ي آستيگماتي كه اينجا نوشتي بالاس و ممكنه حاكي از وجود قوز قرنيه باشه.
    سلام پیمان جان. آزمایش برای قوز قرنیه دادم. بر اساس عکس ها نداشتم. پس نظر شما اینه با این درجه چشم نگرانی از نظر ریختن قطره نداشته باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramab نمایش پست ها
    ممنون آفا پیمان مشکل اینجاس که پارگی قرنیه رو پیدا نکردم تو بندای معافیت. میخوام برم یه دکتر دیگه ببینم چی میگه.
    خواهش ميكنم . بند 16 از آئين نامه رو ببن: همين فروم صفحه 1، آئين نامه معافيت بيماريهاي چشم

نقل قول نوشته اصلی توسط s2qm نمایش پست ها
    سلام پیمان جان. آزمایش برای قوز قرنیه دادم. بر اساس عکس ها نداشتم. پس نظر شما اینه با این درجه چشم نگرانی از نظر ریختن قطره نداشته باشم؟
    من بر اساس بند 5 قسمت "ه" از آئين نامه معافيت پزشكي (بيماريهاي چشم) فكر ميكنم كه معاف ميشي . درمورد تاثير قطره روي شماره ي آستيگماتيسم هم تجربه ي شخصيم (درمورد خودم) نشون ميده كه تغييري نميكنه. (من هميشه 0.75 آستيگماتيسم داشتم، چه با قطره و چه بدون قطره). البته شايد اين تجربه بابت اين باشه كه شماره ي آستيگمات چشماي من بالا نبوده.

Junior Member

دوستان من برای سربازی می خوام معافیت پزشکی از نوع چشم بگیرم
    چشمم هر از گاهی تار میشه. مخصوصا وقتی یکم میمالم چند ثانیه طول میکشه تا حالت اولیه خودش رو پیدا کنه. منظورم اون حالت اول نیست که برای همه پیش میاد و چشمشون بعد از مالش تار میشه. برای من یکم بیشتر طول داره. هنوز عینکی نیستم و امیدوارم که هیچ وقت نشم ولی خب این مانیتورهای CRT پدر چشمم رو دراورده.
    میخوام بدونم هزینه یه آزمایش چشم یا هرچی که در این رابطه هست چقد در میاد؟ من بیمه نیستم و کلا نمیدونم باید چی کار کنم. کجا باید برم و کجا ارزونتر در میاد؟ یه راهنمایی می کنین چی کار کنم؟
    دفترچه رو هم فرستادم و تاریخ اعزامم 1 اسفند هست
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط iran79 نمایش پست ها
    دوستان من برای سربازی می خوام معافیت پزشکی از نوع چشم بگیرم
    چشمم هر از گاهی تار میشه. مخصوصا وقتی یکم میمالم چند ثانیه طول میکشه تا حالت اولیه خودش رو پیدا کنه. منظورم اون حالت اول نیست که برای همه پیش میاد و چشمشون بعد از مالش تار میشه. برای من یکم بیشتر طول داره. هنوز عینکی نیستم و امیدوارم که هیچ وقت نشم ولی خب این مانیتورهای CRT پدر چشمم رو دراورده.
    میخوام بدونم هزینه یه آزمایش چشم یا هرچی که در این رابطه هست چقد در میاد؟ من بیمه نیستم و کلا نمیدونم باید چی کار کنم. کجا باید برم و کجا ارزونتر در میاد؟ یه راهنمایی می کنین چی کار کنم؟
    دفترچه رو هم فرستادم و تاریخ اعزامم 1 اسفند هست
    سپاس
    دوست من سلام. نميخوام نگرانت كنم، اولين چيزي كه با خوندن كامنت شما به ذهنم رسيد نگراني براي سلامتي شما بود و اتفاقي كه براي همخوابگاهيم افتاد. لطفا ديگه چشمتونو نماليد! ممكنه پرده شبكيه شما در حال جدا شدن باشه. ببخشيد كه اينجوري گفتم. هم اتاقي من دقيقا شبيه شما وقتي كه چشمشو ميماليد يه سياهي مات غيرمعمول ميديد. در عرض دو ماه بينايي يكي از چشماش تقريبا از دست رفت و مجبور شد عمل كنه و شبكيه ش رو به واسطه ي تزريق روغن سيليكون توي چشمش نگه دارن. چشم ديگه ش هم در عرض يك سال به شماره ي 8 رسيد. حتما به متخصص مراجعه كنيد تا حساسيت شبكيه ي چشمتونو بررسي كنه. ممكنه چيز خاصي نباشه ولي اين ميتونه (فقط ميتونه) يه نشونه ي خطرناك باشه. لطفا سهل انگاري نكنيد، هزينه ي ويزيت يه متخصص چشم به صورت آزاد حداكثر 35 هزار تومنه. مطمئن باشيد با كمتر از 100 هزارتومن ميتونيد از سلامتي خودتون اطلاع پيدا كنيد و جلوي عوارض احتمالي رو بگيريد.

Junior Member

سلام
    من می‌خواستم با مدرک دیپلم برای معافیت اقدام کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    50..3-, 0.50 - : od :-1.75 ,-3.50 os
    آیا استیگماتیک کامل جمع میشود یا نصف اون رو حساب می‌کنن?
    یعنی‌ معاف میشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dastjani نمایش پست ها
    سلام
    من می‌خواستم با مدرک دیپلم برای معافیت اقدام کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    50..3-, 0.50 - : od :-1.75 ,-3.50 os
    آیا استیگماتیک کامل جمع میشود یا نصف اون رو حساب می‌کنن?
    یعنی‌ معاف میشم؟
    سلام dastjani. احتمالا با بند 5 قسمت "ه" از آيين نامه معافيت پزشكي بخش عيوب بينايي معاف ميشي. اينكه ميگم احتمالا بابت شرط اين بنده : آستيگماتيسم بايد بيشتر از اسفر باشد.
    ميتوني از يه اپتومتريست يا يه چشم پزشك بخواي اين شرط رو برات تحقيق كنه، اگه اين شرطو داشته باشي به نظر من معافي. ضمنا من فقط شنيدم كه بعضي جاها نصف آستيگمات حساب ميشه اما تاحالا نديدم. درمورد خودمم آستيگماتم كامل حساب شد (نه نصف).