صفحه 108 از 363 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    سلام dastjani. احتمالا با بند 5 قسمت "ه" از آيين نامه معافيت پزشكي بخش عيوب بينايي معاف ميشي. اينكه ميگم احتمالا بابت شرط اين بنده : آستيگماتيسم بايد بيشتر از اسفر باشد.
    ميتوني از يه اپتومتريست يا يه چشم پزشك بخواي اين شرط رو برات تحقيق كنه، اگه اين شرطو داشته باشي به نظر من معافي. ضمنا من فقط شنيدم كه بعضي جاها نصف آستيگمات حساب ميشه اما تاحالا نديدم. درمورد خودمم آستيگماتم كامل حساب شد (نه نصف).

خیلی‌ ممنون

یعنی‌ در استیگما تیک من که نوع مرکب هست دوربینی رو حساب می‌کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dastjani نمایش پست ها

خیلی‌ ممنون

یعنی‌ در استیگما تیک من که نوع مرکب هست دوربینی رو حساب می‌کنن؟
    سلام . تا اونجايي كه من ديدم آره.

Junior Member

باسلام
    چشم چب من مشكل تنبلي چشم يا آمبليوپي داره و شماره چشمم هم يك برگه دكتر داده به شرح زير

O.D. 40/25
    cyl -0/5
    axis 114

و

O.S +1/5
    cyl -4
    axis 166

دكتر ميگه به دليل آمبليوپي شديدي كه داري معاف هستي
    در ضمن واريکوسل خفيف هم دارم كه در سونوگرافي نشان داده حالا ميخوام بدونم كه معاف هستم يا نه ميخوام بدونم اگر معاف هستم اقدام كنم.
    باتشكر

Junior Member Mohsen_T آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NIMA40 نمایش پست ها
    باسلام
    چشم چب من مشكل تنبلي چشم يا آمبليوپي داره و شماره چشمم هم يك برگه دكتر داده به شرح زير

O.D. 40/25
    cyl -0/5
    axis 114

و

O.S +1/5
    cyl -4
    axis 166

دكتر ميگه به دليل آمبليوپي شديدي كه داري معاف هستي
    در ضمن واريکوسل خفيف هم دارم كه در سونوگرافي نشان داده حالا ميخوام بدونم كه معاف هستم يا نه ميخوام بدونم اگر معاف هستم اقدام كنم.
    باتشكر
    با سلام، در مورد مشکل چشمت تا اونجایی که می دونم تنبلی چشم (چه یک و چه هردو چشم) معاف از رزم میشه مگر اینکه همراه با انحراف نسبتا زیاد باشه
    واریکسل خفیف (درجه 1 و 2) معاف از رزم داره
    بازم از دکترای ارتش بپرسی خیلی مطمئن تره

سلام به همه ی دوستان
    من الان تو فورجه سربازی هستم و تا خرداد ه دگر وقت دارم
    شماره چسمم به این صورت است
    OD= -2.50 -3.70*18
    S.E= -4.50
    OS=-4.75 -2.25*150
    S.E= -5.75
    با این شرایط من شامل ه معافیت میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    اگه ممکن هست مرا راهنمایی کنید
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Eddie نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من الان تو فورجه سربازی هستم و تا خرداد ه دگر وقت دارم
    شماره چسمم به این صورت است
    OD= -2.50 -3.70*18
    S.E= -4.50
    OS=-4.75 -2.25*150
    S.E= -5.75
    با این شرایط من شامل ه معافیت میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    اگه ممکن هست مرا راهنمایی کنید
    سپاس
    سلام Eddie، مدرك تحصيلي شما چيه؟

سلام Eddie، مدرك تحصيلي شما چيه؟
    لیسانسم تموم شده خرداد ماه ه امسال الان تو فورجه سربازی هستم

لیسانسم تموم شده خرداد ماه ه امسال الان تو فورجه سربازی هستم
    Eddie، اعدادي كه گذاشتي با معاينه ي سايكلوپلژيك به دست اومدن؟ (با ريختن قطره توي چشمات به دست اومدن؟) مجموع شماره چشمت لب مرزه اما يكي از چشمات ممكنه حائز شرط داشتن شماره ي بيشتر از 7 ميوپ باشه و باعث تاييد مورد معافيتت بشه. مجموعا پيشنهاد ميكنم اگر معاينه ي سايكلوپلژيك نشدي اين كارو انجام بدي و اگر هم اين نتايج مربوط به معاينه ي سايكلوپلژيك چشماي تو هستن اواخر فرجه ي سربازيت واسه ي معافيت اقدام كن تا احتمال بالاتر رفتن شماره چمشمت هم وجود داشته باشه (البته با در نظر گرفتن اين ريسك كه احتمال تغيير قانون معافيت چشم هم وجود داره)

Eddie، اعدادي كه گذاشتي با معاينه ي سايكلوپلژيك به دست اومدن؟ (با ريختن قطره توي چشمات به دست اومدن؟) مجموع شماره چشمت لب مرزه اما يكي از چشمات ممكنه حائز شرط داشتن شماره ي بيشتر از 7 ميوپ باشه و باعث تاييد مورد معافيتت بشه. مجموعا پيشنهاد ميكنم اگر معاينه ي سايكلوپلژيك نشدي اين كارو انجام بدي و اگر هم اين نتايج مربوط به معاينه ي سايكلوپلژيك چشماي تو هستن اواخر فرجه ي سربازيت واسه ي معافيت اقدام كن تا احتمال بالاتر رفتن شماره چمشمت هم وجود داشته باشه (البته با در نظر گرفتن اين ريسك كه احتمال تغيير قانون معافيت چشم هم وجود داره)
    این اعداد رو من در کلینیک نور تهران گرفتم.2بار قطره تو چشمم ریخت و این شماره ها رو داد بهم.من بیمارستان امام سجاد رفتم که سوال بپرسم ولی به من گفتن که باید هنگامی که دفترچه رو پست کردی بیای اینجا واسه معاینه در غیر این صورت نمیشه.آیا شما مسیری که باید طی کنم رو میدونید؟ از کجا باید شروع کنم؟
    سپاس

این اعداد رو من در کلینیک نور تهران گرفتم.2بار قطره تو چشمم ریخت و این شماره ها رو داد بهم.من بیمارستان امام سجاد رفتم که سوال بپرسم ولی به من گفتن که باید هنگامی که دفترچه رو پست کردی بیای اینجا واسه معاینه در غیر این صورت نمیشه.آیا شما مسیری که باید طی کنم رو میدونید؟ از کجا باید شروع کنم؟
    سپاس
    سلام Eddie، تو بايد دفترچه ي سربازي رو خريداري كني و فرماشو پر كني و به انضمام نامه ي فراغت از تحصيل (كه از دانشگاهت ميگيري) به همراه داشته باشي و به يكي از مراكز پليس +10 مراجعه كني، اونجا ليست پزشكاي معتمد نيروي انتظامي كه بايد فرم پزشكي تورو توي دفترچه ت پر كنن و همينطور مراكز واكسيناسيون (براي انجام واكسيناسيون توام و پر كردن فرم مربوطه ش) پيدا ميكني و به يكي از اون پزشكا (با همراه بردن دفترچه و نتيجه ي آزمايشي كه از كلينيك نور گرفتي) مراجعه ميكني. بعضي از مراكز ازت ميخوان تا بعد از معاينه ي پزشك معتمد براي واكسيناسيون بري. بعد از طي تمام اين مراحل دوباره به پليس +10 مراجعه ميكني و دفترچه ي تكميل شده و يك قطعه عكس براي اسكن شدن و ثبت شدن در سيستم رو به علاوه ي گواهي فراغت از تحصيل به اپراتور بخش نظام وظيفه ي اونجا ميدي. بعد از ثبت در سيستم يك رسيد به تو ميدن كه روش يه كد هست به اسم كد سخا، با شماره ي 096480 تماس ميگيري و با ورود به بخش پيگيري درخواست پيگيري ميكني كه وقت بيمارستانت چه وقت، استانداردش اينه كه خودشون تماس ميگيرن يا نامه ي بيمارستانت مياد در خونه، به بيمارستان براي معاينه ي تخصصي مراجعه ميكني كه اونا هم نتيجه ي معاينه شون رو براي كميسيون ميفرستن. بعد از اين مرحله، نامه و وقت كميسيونت برات ارسال ميشه و بايد توي كميسيون حاضر شي (حضور توي كميسيون بيشتر از 2 دقيقه طول نميكشه). در صورت موافقت كميسيون با معافيتت، براي تكميل مدارك صدور كارت فراخونده ميشي. در تمام اين مراحل ميتوني وضعيتت رو از طريق سامانه ي سخا (همون شماره ي 096480) پيگيري كني.

پ.ن: تاكيد ميكنم با شماره چشمي كه تو داري بهتره صبر كني تا شايد اين شماره چشم افزايش پيدا كنه چون لب مرزه و ممكنه پايين تر از 10 محسوب بشه و فقط معاف از رزم بشي. اينو هم اضافه ميكنم كه صبر كردنت براي افزايش شماره ي چشمت با ريسك تغيير احتمالي قانون معافيت پزشكي براي چشم مواجهه.