صفحه 110 از 363 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member Mohsen_T آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط NIMA40 نمایش پست ها
    سلام
    چرا ؟ به چه دليل معاف هستم ؟ كدوم بند شامل حال من ميشه ؟

اين خود اون برگه اي هست كه دكتر با قطره ازم نمره چشم گرفته فقط مشخصاتش رو حذف كردم .

نیما جان شما همه مارو به اشتباه انداختی داداش گلم,
    اولا شماره های چشمت 40.25 نیست! اصلا مادر نزاییده کسی همچین شماره ای داشته باشه!
    شماره چشم راستت؛ +0.25 میوپی با -0.5 استیگمات داره اون axis و P.D هم واسه تنظیمات عینکته!
    شماره چشم چپ: +1.5 میوپی با -4 استیگمات.
    تو این نسخه که چیزی از تنبلی نیومده! این همشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen_T نمایش پست ها
    نیما جان شما همه مارو به اشتباه انداختی داداش گلم,
    اولا شماره های چشمت 40.25 نیست! اصلا مادر نزاییده کسی همچین شماره ای داشته باشه!
    شماره چشم راستت؛ +0.25 میوپی با -0.5 استیگمات داره اون axis و P.D هم واسه تنظیمات عینکته!
    شماره چشم چپ: +1.5 میوپی با -4 استیگمات.
    تو این نسخه که چیزی از تنبلی نیومده! این همشه؟
    نيما؟؟ اون 0.25+ رو نوشتي 40.25؟؟؟
    گفتم كه اول فكر كردم اشتباه نوشتي
    من احتمال معاف شدنتو حتي با تنبلي چشم پايين ميدونم.

Junior Member

سلام
    فهميدم اون + رو من فكر كردم 4 هست!
    اره چند تا دكتر رفتم ميگن معاف نيستي فقط معاف از رزم ميشي!

سلام
    فهميدم اون + رو من فكر كردم 4 هست!
    اره چند تا دكتر رفتم ميگن معاف نيستي فقط معاف از رزم ميشي!
    نيماي عزيز، آيا بابت قوز قرنيه هم آزمايش دادي؟

Junior Member

بله توپو گرافي رفتم چيزي رو نشون نداده
    ولي يك دكتر رفتم كه وقتي توي چشمم قطره ريخت و ماينه كرد گفت چشم بايد مثل توپ گرد باشه ولي چشم چپ تو بيضي شكل هست !
    ولي توپو گرافي كه رفتم چيزي نشون نداد شانس گند ما ! حالا به نظر شما چشم چپم چقدر بايد برسه كه معاف بشم؟

بله توپو گرافي رفتم چيزي رو نشون نداده
    ولي يك دكتر رفتم كه وقتي توي چشمم قطره ريخت و ماينه كرد گفت چشم بايد مثل توپ گرد باشه ولي چشم چپ تو بيضي شكل هست !
    ولي توپو گرافي كه رفتم چيزي نشون نداد شانس گند ما ! حالا به نظر شما چشم چپم چقدر بايد برسه كه معاف بشم؟
    راستش اگه بخواي با شماره چشمت معاف بشي بر اساس ماده 41 بند 5 قسمت "د" بايد بيشتر از 6 بشه.

سلام.آقا من گیج شدم.سال دیگه دانشگام تموم میشه باید بالاتر از 10 باشم.دیروز رفتم دکتر واسه اینکه لنزامو عوض کنم.پشت دستگاه نشستم پرینتو داد این بود
    چشم راست 5نزدیک بین منفی 75صدم آسیکمات منفی.چشم چپ 4.25 نزدیک بین منفی 1/5 آستیکمات اونم منفی.ولی تو دفترچم واسه لنز نمره های پایین تری نوشت.تو عینک سازی بهش گفتم چرا اینجوری شد میگه نمره عینک پایین تر از نمره چشمه
    بعد گفت اون قطره که میریزن شماره نزدیک بینیو یه خورده کم میکنه اما تو چون آستیکماتم داری احتمال داره بر عکس زیادم کنه
    من الان گیج شدم اونجا بر اساس دستگاه و پرینتش حساب میکنن یا اون شماره عینکه!!

همه چی بر اساس خوندن دستگاه است. به عینک شما هیچ کاری ندارن. ممکنه روز شورا یه نگاهی بهش بندازن ولی فکر نمی کنم اهمیتی داشته باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad222 نمایش پست ها
    سلام.آقا من گیج شدم.سال دیگه دانشگام تموم میشه باید بالاتر از 10 باشم.دیروز رفتم دکتر واسه اینکه لنزامو عوض کنم.پشت دستگاه نشستم پرینتو داد این بود
    چشم راست 5نزدیک بین منفی 75صدم آسیکمات منفی.چشم چپ 4.25 نزدیک بین منفی 1/5 آستیکمات اونم منفی.ولی تو دفترچم واسه لنز نمره های پایین تری نوشت.تو عینک سازی بهش گفتم چرا اینجوری شد میگه نمره عینک پایین تر از نمره چشمه
    بعد گفت اون قطره که میریزن شماره نزدیک بینیو یه خورده کم میکنه اما تو چون آستیکماتم داری احتمال داره بر عکس زیادم کنه
    من الان گیج شدم اونجا بر اساس دستگاه و پرینتش حساب میکنن یا اون شماره عینکه!!
    دوست عزیز براساس چیزی که شما میگید، مجموع چشم راست 5.75 و مجموع چشم چپ نیز 5.75 شده. یعنی در مجموع چشم شما حدود 11.5 میشه. دو مسئله است:

1. شماره چشم شما با دستگاه تا حدی میتونه متفاوت باشه شماره عینک شما! مثلا مجموع چشم بنده دقیقا 11.5 مثل شما، ولی شماره عینکم 10 و لنزهام 9.5 هستش ... اینکه اصلا مشکلی نداره و کاملا طبیعیه.

2. در مورد معافی باید خدمتت عرض کنم که دیروز با وضعیت بسیااااااااااااار شبیه به شما معاف شدم! مجموع من 11.5 بود و ریختن قطره 10.5 شد و در نظام وظیفه مشهد معاف شدم. شما هم اصلا نترس و بعد از فارق شدن، به سراغ یکی از مراکز مجاز برو و با ریختن قطره مربوطه (که خودشون اطلاع دارن و اگه بگی انجام میدن) شماره دقیق و کاهش یافته رو بدست بیار و اگر 10.25 یا بالاتر بود، انشاالله که معافی. کلا از من بهت نصیحت که اصلااااااااااااااااا استرس نداشته باش. به احتمال بسیاااااار زیاد معافی

آقا دمتون گرم.ولی راسشو بخواین من خیلی نا امید بودم.تا حالا هیچ دکتری بم شماره چشممو نگفته بود منم فک میکردم شماره لنزم همونه.جالبه میدونستن من ناراحتم ازینکه با توجه به شماره لنزم که میشد 9 من با با مدرک کارشناسی نمیتونستم معاف شم.
    تازه دیروز یه دختره اپتومتر بهم گفت شماره چشت اینه که جا خوردم!تو خود پرینتی که داد بهم هر چشمو 3بار تست کرده بود با دستگاه ولی هی احساس میکنم نکنه دستگاه اشتباه کرده !!!ما ازین شانسا نداریم ولی اگه معاف شم کل تهرانو شیرنی میدم))))
    داداش مشهدیمونم مبارکت باشه شما 11.5 نزدیک بین بودی یا آستیکماتم بود؟؟