صفحه 16 از 363 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سه شنبه رفتم بيمارستان رسول . تو چشمام قطره ريختن . در صورتي كه من براي قوز قرنيه ميخواستم اقدام كنن . تقريبن كور مطلق شده بودم . در نهايت دكتر نوشت يه چشمم قوز قرنيه شديد داره يه چشمم هم قوز قرنيه معمولي و گفت معافي تازه توصيه كرد كه حتمن سريعتر عمل كنم. چون قوز قرنيه ي من شديدن پيش رونده شده و چند ماهي هست چشمام خيلي صعيف داره ميشه . البته همچنان از عينك استفاده نميكنم چون خيلي تاثيري نداره .
    سوال :
    چند روز طول ميكشه نامه كميسيون نظام وظيفه بياد خونه ؟ مراحل بعدي من چيه ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin21 نمایش پست ها
    سه شنبه رفتم بيمارستان رسول . تو چشمام قطره ريختن . در صورتي كه من براي قوز قرنيه ميخواستم اقدام كنن . تقريبن كور مطلق شده بودم . در نهايت دكتر نوشت يه چشمم قوز قرنيه شديد داره يه چشمم هم قوز قرنيه معمولي و گفت معافي تازه توصيه كرد كه حتمن سريعتر عمل كنم. چون قوز قرنيه ي من شديدن پيش رونده شده و چند ماهي هست چشمام خيلي صعيف داره ميشه . البته همچنان از عينك استفاده نميكنم چون خيلي تاثيري نداره .
    سوال :
    چند روز طول ميكشه نامه كميسيون نظام وظيفه بياد خونه ؟ مراحل بعدي من چيه ؟
    معمولا بین دو هفته تا یک ماه نامه میاد براتون که توش تاریخ مراجعه به کمیسیون ذکر شده. که اون هم معمولا بین یک هفته تا 3 هفتست. شما میرید کمیسیون اونجا ایشالا معاف شدید فیش ها رو واریز میکنید و منتظر میشد تا کارت با ارزشتون برسه!
    موفق باشید.

Junior Member

دوستان یکی جواب منو بده
    برای باره سوم بیمارستان فارابی معاینه شدم. در مجموع شدم 10.25. بار اول بیمارستان رسول اکرم 10 شده بودم. بار دوم هم بیمارستان سجاد 10.25.

به نظرتون کمسیون چه تصمیمی می گیره؟
    امکان داره بازم به بیمارستان معرفی بشم؟ یعنی برای بار چهارم؟

مدرکمم هم فوق لیسانسه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط mah5513 نمایش پست ها
    دوستان یکی جواب منو بده
    برای باره سوم بیمارستان فارابی معاینه شدم. در مجموع شدم 10.25. بار اول بیمارستان رسول اکرم 10 شده بودم. بار دوم هم بیمارستان سجاد 10.25.

مدرکمم هم فوق لیسانسه.
    10.25 طبق آیین نامه معاف میشید. من اصلا نمیشناسم کسیرو برای چشم برای بار چهارم معاینه بفرستن. دیگه بیمارستان کم میارن برای بار چهارم هم بخوان بفرستن. به نظرم اندفه معاف میشید.
    ویرایش توسط sahand11_m27 : June 15th, 2012 در ساعت 06:20 PM

Junior Member

با سلام من یه سری کارها و مراحل رو طی کردم و تجریباتم رو میگم شاید به درد کسی بخوره من از اهواز اقدام کردم
    حدودا حوالی آذر ماه بود که من رفتم پیش یه بینایی سنج برای معاینه چشمم چون سه سال بود نرفته بودم آخرین بار مجموع دو تا چشمم 9 بود و چون مدرکم هم لیسانس بود باید بیشتر از 10 میشد
    رفتم پیش یه دکتر و بدون قطره چشمم رو معاینه کرد و گفت مجموع هر دوچشمم 9/5 هست و هر چشم 4/75 ولی یه چیز جالب بهم گفت عینکم رو نگاه کرد گفت شیشه عینکم هم گفت شیشه عینکت 4/75 هست من با این شماره خوب نمیدیدم و مطمئن بودم چشمام ضعیف تر شده ولی دکتر یه توصیه جالب بهم کرد و گفت وقتی با دستگاه چشمت رو معاینه میکنن اون تصویری رو دستگاه نشون میده بهش زل نزن و اون تصویر هرجا هست تو جلوتر نگاهش کن یعنی تقریبا مردمک چشم رو باید بدید پایین اینطوری بهم گفت دستگاه هر چشمت 0.25 صدم ضعیف تر نشون میده من موقعی که رفتم فرم و شیشه سفارش بدم به اون طرف گفتم شیشه 5 برام بزاره و اون گفت اینجا نوشته 4/75 منم گفتم اشکال نداره اونم همینکار رو کرد خلاصه بعد از دو ماه یکی از دوستام رو دیدم که معاف شده بود دکتری رو که روز کمیسیون در بیمارستان مشموولان رو معاینه میکنه رو بهم معرفی کرد گفت برو پیش اون اگه گفت معافی دیگه شک نکن
    منم رفتم پیشش اول بدون قطره معاینه کرد و گفت معافی و بعدش خودش گفت باید قطره بریزم تا مثل موقعیت روز معاینه در بیمارستان بشه قطره ریخت و 20 دقیقه بعدش رفتم بازم گفت معافی اولش بهم نگفت شماره چشمم چنده بهم گفت بهت میگم معافی برو اقدام کن بعدش که اصرار کردم گفت شماره چشمت 10/5 هست اینم بگم من از اون تکنیکی که دکتره قبلا بهم گفته بود استفاده کردم ولی نمیدونم تاثیر داشت یا نه
    خلاصه من روز 17 فروردین دفترچه رو فرستادم و روز 10 اردیبهشت نامه بیمارستان اومد دم خونه و تاریخ کمیسیون 27 اردیبهشت بود اون روز ساعت 10 رفتم بیمارستان ساعت 12 یه افسر اومد به فاصله 5 دقیقه دوبار تو چشم همه قطره ریخت و حدودا یک ساعت بعدش دکتر معاینه م کرد همون دکتری بود که مطبش رفته بودم و اتفاقا خیلی هم تحویلم گرفت و خوب برخورد کرد معاینه کرد و گفت معافی منتظر باش تا نامه از حوزه برات بیاد
    7 خرداد نامه اومد و تاریخ مراجعه به حوزه 10 خرداد بود روز 10 خرداد ساعت هشت رفتم حوزه و فیش هایی رو پرداخت کردیم ازمون گرفتن و گفتن دکتری که اینجا معاینه میکنه ساعت 11:30 میاد ما هم منتظر موندیم تا اومد نوبت من که شد گفت عینکت رو بده یه نگاهی بهش کرد و گفت برو بیرون منتظر باش
    دو ساعت بعدش یه افسر اومد اول اسم اونایی که سرباز و معاف از رزم شده بودن رو خوند و گفت برن تا برگ سبزشون بیاد و بعدش اسم اونایی که معاف شده بودن رو خوند که خوشبختانه اسم منم بینشون بود یه برگه داد که توش سه تا شماره حساب بود و یه 100 هزار تومن و یه 8200 و 1000 تومن باید پرداخت میکردیم گفت اینا رو پرداخت کنید و یک هفته بعد بیایید یک هفته بعدش رفتیم فیش ها رو دادیم و تمام شد گفت برید تا کارتتون بیاد
    اون استرسی که وقتی داشت اسامی سربازها و معاف از رزم ها رو میخوند هیچ وقت یادم نمیره به قول یکی از بچه هایی که اونجا بود انگار داشتن اسامی اونایی که میرن به جهنم رو میخوندن
    این کل ماجرا بود اگر کسی سوالی داشت در خدمتم به امید معاف شدن همگی

Junior Member

دوستان یکی جواب منو بده

مدرکمم هم فوق لیسانسه.
    الان دارن رسما شما رو اذیت میکنن ولی بدونید قانونا شما معافید

Junior Member

دوستان یکی جواب منو بده

مدرکمم هم فوق لیسانسه.
    قانوناً معافی. ولی: اگر مدرکت بالای دیپلم باشه، اگر فراری باشی، اگر غیبت داشته باشی، اگر به رای قبلی اعتراض کرده باشی، اگر مورد جدید بعد از رای سرباز شدن اعلام کرده باشی، 10.25 و 10.5 باشی، اگر شماره ها فرق کرده باشه خیلی قوی احتمال داره دوباره بفرستنت

لب مرز که هستی موردت مشکوکه
    ببین 3 بار فرستادنت بیمارستان
    من احتمال می دم که دوباره بفرستنت
    من با 3 بار 11 بار سوم معرفی شدم به یک اپتومتریست
    هیچ بعید نیست
    اگر دو تا اولی 10.25 بود امکان سومین معاینه خیلی کمتر بود

Junior Member

بعد از چند ماه خوندن نظرات و تجربیات بچه های اینجا، با کلی ترس و لرز اقدام کردم. لیسانس دارم. متاهلم و 1 بچه هم دارم. یه 9-8 سال ناقابل هم غیبت داشتم. البته توی مهلت تعیین شده ( تا آخر اردیبهشت ) خودمو معرفی کردم. معرفی شدم به بیمارستان 501 ارتش ( در تهران ). تا اونجا که دیدم مجموع شماره ها شد 11 تمام. منتظر نامه ارجاع به کمیسیونم. الان دقیقا 1 هفته گذشته. فکر می کنین چقدر دیگه باید منتظر بمونم؟ ممکنه معاینه مجدد بخورم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_1979 نمایش پست ها
    بعد از چند ماه خوندن نظرات و تجربیات بچه های اینجا، با کلی ترس و لرز اقدام کردم. لیسانس دارم. متاهلم و 1 بچه هم دارم. یه 9-8 سال ناقابل هم غیبت داشتم. البته توی مهلت تعیین شده ( تا آخر اردیبهشت ) خودمو معرفی کردم. معرفی شدم به بیمارستان 501 ارتش ( در تهران ). تا اونجا که دیدم مجموع شماره ها شد 11 تمام. منتظر نامه ارجاع به کمیسیونم. الان دقیقا 1 هفته گذشته. فکر می کنین چقدر دیگه باید منتظر بمونم؟ ممکنه معاینه مجدد بخورم؟
    بستگی به شلوغی و خلوتی در اون بازه زمانی داره ولی اکثرا دو هفته طول میکشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mna50 نمایش پست ها
    قانوناً معافی. ولی: اگر مدرکت بالای دیپلم باشه، اگر فراری باشی، اگر غیبت داشته باشی، اگر به رای قبلی اعتراض کرده باشی، اگر مورد جدید بعد از رای سرباز شدن اعلام کرده باشی، 10.25 و 10.5 باشی، اگر شماره ها فرق کرده باشه خیلی قوی احتمال داره دوباره بفرستنت

لب مرز که هستی موردت مشکوکه
    ببین 3 بار فرستادنت بیمارستان
    من احتمال می دم که دوباره بفرستنت
    من با 3 بار 11 بار سوم معرفی شدم به یک اپتومتریست
    هیچ بعید نیست
    اگر دو تا اولی 10.25 بود امکان سومین معاینه خیلی کمتر بود

یعنی چند بار می فرستن بیمارستان؟ چهار پنج بار؟ دیگه فکر کنم همینطوری باید برم بیمارستان؟

الان اگه بار چهرام برم بشم 10.5 یعنی بازم مجدد برای بار پنجم؟

شما بالاخره معاف شدید یا همینطوری میرید بیمارستان؟