صفحه 195 از 363 نخستنخست ... 95145185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205245295 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,941 تا 1,950 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_jafari200 نمایش پست ها
    حدود 10 روز پیش دفاع کردم
    دنبال کارای تصویه حسابم هستم
    چطور مگه؟
    خوب پس تا یه سال وقت واسه دفترچه داری.
    حتما قبل از اقدام تحقیق کن وبه بیمارستانی که تو شهرتون واسه معاینه میفرستن برو و حتما یه معاینه توسط پزشکای معتمد بشو.

واسه من نوار چشمو منگنه نکرد و جمع نمرمو نوشت..البته دکتراشونم خب با هم فرق دارن هرکدوم هر جور عشقش بکشه منویسه مگه اینکه بهشون ابلاغ شده باشه تازگی ها که دیگه جمع نمره با آستیگماتو ننویسن واسه هر چشم. واقعا واسه منم عجیبه که چرا با این نمره معاف نشدی چون یه پسره روز کمیسون من حتی با دیپلم و نمره 6.25 و 6.5 معاف شد...

دوستان من فکر میکنم معافیت پزشکی حین تحصیل برای معاینه چشم و برای اونهایی که توی آیین نامه قانون مدرک تحصیلی مهمه باشه اعمال نمیشه چون همون موقع هم که خبرهای معافیت پزشکی حین تحصیل بود خودشون میگفتن که برای مواردی که مدرک تحصیلی توش مهم هست(مثل چشم) امکان صدور معافیت پزشکی حین تحصیل نیست واسه همین فک میکنم کسانی که دارن میفرستن یا برگشت بخوره یا بالاخره یه جایی ممکنه بهشون گیر بدن ... منم خودمم موندم چیکار کنم الانم فقط 3 واحدم مونده ولی حالا ان شا الله شنبه دفترچه رو میفرستم امیدوارم قضیه عادی پیش بره ...

از گفته های بقیه دوستان مشخصه که کسایی که نمرشون لبه مرزیه مثل 8.5 و 8.25 دوستمون hamid مه متاسفانه معاف نشد(و من بهش پیشنهاد میکنم اگه هنوز فرصت داره یه اعتراض بزنه یا یجوری بره پیش رییس شورا پزشکی) . این افراد به نظر من یکم محتاط تر نصمیم بگیرن یا اگه فرصت دارن از فرصتشون استفاده کنن بلکه نمره چشمشون بالاتر بره و بعد اقدام کنن(البته اگه باز قانونو عوض نکنن)

-ولی واقعا کسایی که حتی با قانون جدید شرایط معاف شدنو داشتنو معاف نشدن در حقشون واقعا نامردی شده ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kambizsalehi89 نمایش پست ها
    از گفته های بقیه دوستان مشخصه که کسایی که نمرشون لبه مرزیه مثل 8.5 و 8.25 دوستمون hamid مه متاسفانه معاف نشد(و من بهش پیشنهاد میکنم اگه هنوز فرصت داره یه اعتراض بزنه یا یجوری بره پیش رییس شورا پزشکی) . این افراد به نظر من یکم محتاط تر نصمیم بگیرن یا اگه فرصت دارن از فرصتشون استفاده کنن بلکه نمره چشمشون بالاتر بره و بعد اقدام کنن(البته اگه باز قانونو عوض نکنن)

-ولی واقعا کسایی که حتی با قانون جدید شرایط معاف شدنو داشتنو معاف نشدن در حقشون واقعا نامردی شده ...
    اون روز تو کمیسیون یه پسره با دیپلم و ۶.٧۵ معاف نشد البته با هم بیمارستان سجاد هم رفته بودیم و جمع چشم اون هم تو پرونده ذکر نشده بود.
    فعلا از معافیت تحصیلیم استفاده میکنم چون تازه ارشد قبول شدم.
    فکر کنم الان تازه قانون ابلاغ شده و سرباز هم کمه یه تا حدی داره حق خوری میشه حالا تا دو سال دیگه ببینم خدا چی می خواهد.

Junior Member

بچه ها من همین دیروز صبح سجاد بودم

کسی رو بازرسی بدنی نمی کنند

یه سالن هست همه میشینند توش بعدش من و 9 نفر دیگه رو بردن تو اتاق و قطره سایکلو یه همچین چیزی ریختن بازم خدا رو شکر اتروپین نریختن هیچی دیگه سه بار ریخت هر نوبت دو قطره در هریک از چشم ها

به کمک یکی از بچه های عزیز اینحا روزی به من پشنهاد داد برم که دکتر حرومزاده نباشه کرم بریزه و واقعا دکترش اخلاق خوب بود

فقط پشیمونم چرا مثل گاو با دکتر صحبت نکردم که یه بار دیگه ازم نوار چشم بگیره!

جالب بود توش شهرستان چشمم بی قطره 9.25 با قطره 8.25
    اما تهران سجاد بی قطره 8.5 با قطره 8 شد

من بین 9 نفر تا قطره می ریخت با دستمال سریع پاک کردم (قطره از طریق غدد اشکی جذب میشه) با یه دست فشار با یه دست پاک کردم

منو بردن اتاق دکتر اول از چشمم پرینت گرفت زذ 8.5 با قطره بعد دکتر گفت غزبزم بیا پشت این یکی از دستگاه و یک نوری مثل نور افکن انداخت تو چشمم سریع جیغ زد به مسوول قطره که این داره مردمک چشمش به من واکنش میده چطور قطره ریختی هان!؟

مسوول قطره هم ترسید گفت بیا بیرون ببینم دلبندم چشماتو خوب باز کن
    به دکتر گفتم شهرستانم الان چشام نمی بینه هیچ جا دیگه نمی تونه برگردیم خونه
    چطور هنوز مردمکم برات باز نشده می خوای یه جا برات باز کنم انشا ا... در حهنم

هیچی دیگه اومد تو چشم من به جا اینکه قطره بریزه فشار داد اندازه استکان قطره ریخت
    از سوزش سرم دادم عقب محکم خورد به سرامیک پشت سرم!! که صداش پیچید تا الان سر درد دارم

در اخر دوباره مسوول قطره داشت می رفت گفت باز کن چشمتو گفتم یعنی چه کور شدم دیگه
    گفت کاریت ندارم باز کردم به خدا بازم ریخت و رفت خونه بازم من سریع پاک کردم

دکتر دوم اومد ذوباره چشمم رو تست نور کزد شد 8 گفت عیجیبه باید کمتر میشد بعدش گفتم به دکتر ای کاش لیسانس نبودم دلداریم داد گفت امریه میشی ناراخت نباش منه دیوانه نکردم باهاش صحبت کنم دوباره بگیره نوارو نه چیز دیگه

ولی صحبت حمید که 8.5 شده
    معاف نشده اومذ ذهنم که فایده نداره اما اشتباه کردم
    نگفنم بگیر دوباره شاید میشد 8.25
    حالا هم تو اتاقم نشستم ببینم کی قراره چه کنم

به خاطر یکی از دوستان سعی کردم از الفاظ زشت استفاده نکنم اما مردشور هرچی بی پدر عقده ای هست ولد زنا ها تا الان دارم همه جا رو تار می بینم بعدشم گه میخورن که چرا جامعه منحط شده برای یه مشت ک.و ن ی که همه کاره شدن و دستور میدن

دیدید که بی ادبی نکردم

یه چیز نور زیاد بعد قطره می تونه چشم رو .5 نمره زیاد کنه تست نکردم
    قطره زد اثر می کنه تست شده
    کسی اگه .25 .5 کم داره استفاده کنه نه زیاد
    اینا که جشم سالم دارن سربازی برن و قدر چشم سالم بدونند

ویرایش توسط BoHRAni : October 22nd, 2014 در ساعت 11:57 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BoHRAni نمایش پست ها
    بچه ها من همین دیروز صبح سجاد بودم

کسی رو بازرسی بدنی نمی کنند

یه سالن هست همه میشینند توش بعدش من و 9 نفر دیگه رو بردن تو اتاق و قطره سایکلو یه همچین چیزی ریختن بازم خدا رو شکر اتروپین نریختن هیچی دیگه سه بار ریخت هر نوبت دو قطره در هریک از چشم ها

به کمک یکی از بچه های عزیز اینحا روزی به من پشنهاد داد برم که دکتر حرومزاده نباشه کرم بریزه و واقعا دکترش اخلاق خوب بود

فقط پشیمونم چرا مثل گاو با دکتر صحبت نکردم که یه بار دیگه ازم نوار چشم بگیره!

جالب بود توش شهرستان چشمم بی قطره 9.25 با قطره 8.25
    اما تهران سجاد بی قطره 8.5 با قطره 8 شد

من بین 9 نفر تا قطره می ریخت با دستمال سریع پاک کردم (قطره از طریق غدد اشکی جذب میشه) با یه دست فشار با یه دست پاک کردم

منو بردن اتاق دکتر اول از چشمم پرینت گرفت زذ 8.5 با قطره بعد دکتر گفت غزبزم بیا پشت این یکی از دستگاه و یک نوری مثل نور افکن انداخت تو چشمم سریع جیغ زد به مسوول قطره که این داره مردمک چشمش به من واکنش میده چطور قطره ریختی هان!؟

مسوول قطره هم ترسید گفت بیا بیرون ببینم دلبندم چشماتو خوب باز کن
    به دکتر گفتم شهرستانم الان چشام نمی بینه هیچ جا دیگه نمی تونه برگردیم خونه
    چطور هنوز مردمکم برات باز نشده می خوای یه جا برات باز کنم انشا ا... در حهنم

هیچی دیگه اومد تو چشم من به جا اینکه قطره بریزه فشار داد اندازه استکان قطره ریخت
    از سوزش سرم دادم عقب محکم خورد به سرامیک پشت سرم!! که صداش پیچید تا الان سر درد دارم

در اخر دوباره مسوول قطره داشت می رفت گفت باز کن چشمتو گفتم یعنی چه کور شدم دیگه
    گفت کاریت ندارم باز کردم به خدا بازم ریخت و رفت خونه بازم من سریع پاک کردم

دکتر دوم اومد ذوباره چشمم رو تست نور کزد شد 8 گفت عیجیبه باید کمتر میشد بعدش گفتم به دکتر ای کاش لیسانس نبودم دلداریم داد گفت امریه میشی ناراخت نباش منه دیوانه نکردم باهاش صحبت کنم دوباره بگیره نوارو نه چیز دیگه

ولی صحبت حمید که 8.5 شده
    معاف نشده اومذ ذهنم که فایده نداره اما اشتباه کردم
    نگفنم بگیر دوباره شاید میشد 8.25
    حالا هم تو اتاقم نشستم ببینم کی قراره چه کنم

به خاطر یکی از دوستان سعی کردم از الفاظ زشت استفاده نکنم اما مردشور هرچی بی پدر عقده ای هست ولد زنا ها تا الان دارم همه جا رو تار می بینم بعدشم گه میخورن که چرا جامعه منحط شده برای یه مشت ک.و ن ی که همه کاره شدن و دستور میدن

دیدید که بی ادبی نکردم

یه چیز نور زیاد بعد قطره می تونه چشم رو .5 نمره زیاد کنه تست نکردم
    قطره زد اثر می کنه تست شده
    کسی اگه .25 .5 کم داره استفاده کنه نه زیاد
    اینا که جشم سالم دارن سربازی برن و قدر چشم سالم بدونند

داداش راحت باش .لقمان رو هم اگه این کارو باهاش میکردن فحظش به اینا میکشید.
    حالا جمعشو تو پروندت نوشت؟
    دکتره اسمش ایرانی نبود؟

Junior Member

سوال1 اره
    2. نه

میدونید متاسفانه چون یکسری میان الکی برای معافیت پزشکی اقدام میکنن دکترها فکر میکنن همه دارن دروغ میگن من رفته بودم بیمارستان سجاد دکتره باورش نمیشد آب مروارید من زیاد باشه چون قبلش یه پسره اومد هی میگفت من چشمم انحراف داره تو رو خدا بنویس و اینها کلا گند زد تو اعصابش (ضمن اینکه پسره هم الکی میگفت چشماش از آدم سالمم سالمتر بود ) ... خلاصه من کلی بهش اصرار کردم که بابا نمیبینم و آب مرواریدم زیاد ... تا آخر راضی شد پشت یه دستگاهی که نور میندازه تو چشم، چشمام رو ببینه خلاصه وقتی دید گرخید(!!!!) و گفت آقا شما 80% بینایی نداری که ... تازه که فهمید من دارم نیم ساعت حرف میزنم همه اش راست بوده و اونجا که بود دیگه رفتارش خوب شد و رفت آیین نامه جدید رو از کشو برداشت و قوانین رو دویاره خوند و تازه فهمید من بدبخت دارم راست میگم ...
    خلاصه جون کلام اینه که متاسفانه تو این معافیت پزشکی بخاطر یکسری ابله تر و خشک دارن با هم میسوزن ... امیدوارم اونهایی که قانونا معاف میشن رو معاف کنن و هی گیر ندن (البته الان دیگه آنقدر سخت شده که سخت میشه کسی قانونا معاف بشه )

نقل قول نوشته اصلی توسط BoHRAni نمایش پست ها
    سوال1 اره
    2. نه
    اقا یه سوال
    این شماره هایی که نوشتی یعنی 8.25 و 8 و... حاصل جمع نمره چشم و استیگماتیسم چشم هست یا فقط نمره چشم؟
    برای شما نمره چشم و استیگمات هم علامت بود؟