صفحه 22 از 363 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    توی صفحات قبلی دیدم یه جای یه نفر نوشته بود اگر عبارت اول و دوم مختلف العلامت باشند باعث معافیت میشه منم توی او دی +.25 و -2.75 دارم ضمنا من تبلی چشم هم دارم و بالاتر از دیپلم هستم
    توی کدوم صفحه این رو خوندید؟ فکر نمکینم کسی این اشتباه رو کرده باشه.
    نمرات دوربینی و نزدیک بینی اگر هر کدوم هم علامت با آستیگمات باشن، توی مجموع تاثیر گذارن.
    مجموع برای معافی مهمه. نه علامت های محتلف. اون +0.25 اصلا تاصیری در نمره چشم شما نداره و شما مجموع چشمتون -8.25 و هموجور که حمید گفت اگه دیپلم هستید و با قطره معاینه انجام دادید، معاف میشید احتمالا. به شرط اینکه حداقل همین نمره در معاینه با قطره در بیمارستان ناجا هم حاصل بشه.

Junior Member

سلام مرسی از اطلاعاتت من لنز میزنم یکیش 6 و یکیش 5 و جمعشم یازدهست. میخوام برم یک جا پزشک های خود نظام وظیفه مثل همینی که تو رفتی با قطره چشمم رو بخونه. میتونی معرفیش کنی بهم؟هر جا باشه میرم پیشش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jyj نمایش پست ها
    با سلام من یه سری کارها و مراحل رو طی کردم و تجریباتم رو میگم شاید به درد کسی بخوره من از اهواز اقدام کردم
    حدودا حوالی آذر ماه بود که من رفتم پیش یه بینایی سنج برای معاینه چشمم چون سه سال بود نرفته بودم آخرین بار مجموع دو تا چشمم 9 بود و چون مدرکم هم لیسانس بود باید بیشتر از 10 میشد
    رفتم پیش یه دکتر و بدون قطره چشمم رو معاینه کرد و گفت مجموع هر دوچشمم 9/5 هست و هر چشم 4/75 ولی یه چیز جالب بهم گفت عینکم رو نگاه کرد گفت شیشه عینکم هم گفت شیشه عینکت 4/75 هست من با این شماره خوب نمیدیدم و مطمئن بودم چشمام ضعیف تر شده ولی دکتر یه توصیه جالب بهم کرد و گفت وقتی با دستگاه چشمت رو معاینه میکنن اون تصویری رو دستگاه نشون میده بهش زل نزن و اون تصویر هرجا هست تو جلوتر نگاهش کن یعنی تقریبا مردمک چشم رو باید بدید پایین اینطوری بهم گفت دستگاه هر چشمت 0.25 صدم ضعیف تر نشون میده من موقعی که رفتم فرم و شیشه سفارش بدم به اون طرف گفتم شیشه 5 برام بزاره و اون گفت اینجا نوشته 4/75 منم گفتم اشکال نداره اونم همینکار رو کرد خلاصه بعد از دو ماه یکی از دوستام رو دیدم که معاف شده بود دکتری رو که روز کمیسیون در بیمارستان مشموولان رو معاینه میکنه رو بهم معرفی کرد گفت برو پیش اون اگه گفت معافی دیگه شک نکن
    منم رفتم پیشش اول بدون قطره معاینه کرد و گفت معافی و بعدش خودش گفت باید قطره بریزم تا مثل موقعیت روز معاینه در بیمارستان بشه قطره ریخت و 20 دقیقه بعدش رفتم بازم گفت معافی اولش بهم نگفت شماره چشمم چنده بهم گفت بهت میگم معافی برو اقدام کن بعدش که اصرار کردم گفت شماره چشمت 10/5 هست اینم بگم من از اون تکنیکی که دکتره قبلا بهم گفته بود استفاده کردم ولی نمیدونم تاثیر داشت یا نه
    خلاصه من روز 17 فروردین دفترچه رو فرستادم و روز 10 اردیبهشت نامه بیمارستان اومد دم خونه و تاریخ کمیسیون 27 اردیبهشت بود اون روز ساعت 10 رفتم بیمارستان ساعت 12 یه افسر اومد به فاصله 5 دقیقه دوبار تو چشم همه قطره ریخت و حدودا یک ساعت بعدش دکتر معاینه م کرد همون دکتری بود که مطبش رفته بودم و اتفاقا خیلی هم تحویلم گرفت و خوب برخورد کرد معاینه کرد و گفت معافی منتظر باش تا نامه از حوزه برات بیاد
    7 خرداد نامه اومد و تاریخ مراجعه به حوزه 10 خرداد بود روز 10 خرداد ساعت هشت رفتم حوزه و فیش هایی رو پرداخت کردیم ازمون گرفتن و گفتن دکتری که اینجا معاینه میکنه ساعت 11:30 میاد ما هم منتظر موندیم تا اومد نوبت من که شد گفت عینکت رو بده یه نگاهی بهش کرد و گفت برو بیرون منتظر باش
    دو ساعت بعدش یه افسر اومد اول اسم اونایی که سرباز و معاف از رزم شده بودن رو خوند و گفت برن تا برگ سبزشون بیاد و بعدش اسم اونایی که معاف شده بودن رو خوند که خوشبختانه اسم منم بینشون بود یه برگه داد که توش سه تا شماره حساب بود و یه 100 هزار تومن و یه 8200 و 1000 تومن باید پرداخت میکردیم گفت اینا رو پرداخت کنید و یک هفته بعد بیایید یک هفته بعدش رفتیم فیش ها رو دادیم و تمام شد گفت برید تا کارتتون بیاد
    اون استرسی که وقتی داشت اسامی سربازها و معاف از رزم ها رو میخوند هیچ وقت یادم نمیره به قول یکی از بچه هایی که اونجا بود انگار داشتن اسامی اونایی که میرن به جهنم رو میخوندن
    این کل ماجرا بود اگر کسی سوالی داشت در خدمتم به امید معاف شدن همگی

سلام مرسی از اطلاعاتت من لنز میزنم یکیش 6 و یکیش 5 و جمعشم یازدهست. میخوام برم یک جا پزشک های خود نظام وظیفه مثل همینی که تو رفتی با قطره چشمم رو بخونه. میتونی معرفیش کنی بهم؟هر جا باشه میرم پیشش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MechEng-YorkU

با سلام مجدد
    دوستان واسه قوض قرنیه من 20 روز پیش کمیسیون داشتم نامه ارجاع به بیمارستان بهم دادن 3 مرداد ( سه شنبه) وقت دارم واسه عکس و نظر دکتر اونجا ، میخواستم ببینم میدونید مراحل بعدی چقدر طول می کشه ؟ یعنی کی به من نامه رو میدن و کی دوباره باید برم کمیسیون
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedarab نمایش پست ها
    من از اهواز اقدام کردم
    دکترش هم بهزاد اناری بود
    ولی اگر اهواز هم نیستی میتونی بری ببینی دکتر معتمد نظام وظیفه تو شهرتون کیه بری پیشش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ImForex نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    دوستان واسه قوض قرنیه من 20 روز پیش کمیسیون داشتم نامه ارجاع به بیمارستان بهم دادن 3 مرداد ( سه شنبه) وقت دارم واسه عکس و نظر دکتر اونجا ، میخواستم ببینم میدونید مراحل بعدی چقدر طول می کشه ؟ یعنی کی به من نامه رو میدن و کی دوباره باید برم کمیسیون
    ممنون
    اگه سه مرداد برید بیمارستان تا نامه معرفی مجدد به کمیسیون 20 روز تا یکماه طول میکشه /

Junior Member

بچه شماره ضعیف بودن چشم های من به 10 میرسه؟ دکتر به من گفت فقط معاف از رزم هستم به نظرتون درست حساب کرده ؟ L:0.00 -3.25 171 ****** R: 0.25 -3.75 4

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    بچه شماره ضعیف بودن چشم های من به 10 میرسه؟ دکتر به من گفت فقط معاف از رزم هستم به نظرتون درست حساب کرده ؟ L:0.00 -3.25 171 ****** R: 0.25 -3.75 4
    متاسفانه خیر. مجموع چشمتون -7 هست و معاف از رزم میشید.
    مجموع هيپرمتروپي/میوپی دو چشم از شش تا 10 ديوپتر داخل خدمات رزمي.

Junior Member

سلام دیروز معاینه مجدد بیمارستان رسول اکرم رفتم دکتر آقایی قوزی قرنیه را برای دو چشم جدا جدا نوشت چشم زاست قوزی قرنیه شدید و چشم چپ قوزی قرنیه خفیف با احتساب مدرک فوق لیسانس نظر دوستان رادر مورد وضعیت معافی میخواهم بدانم؟ با تشکر

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

نقل قول نوشته اصلی توسط abcd19 نمایش پست ها
    سلام دیروز معاینه مجدد بیمارستان رسول اکرم رفتم دکتر آقایی قوزی قرنیه را برای دو چشم جدا جدا نوشت چشم زاست قوزی قرنیه شدید و چشم چپ قوزی قرنیه خفیف با احتساب مدرک فوق لیسانس نظر دوستان رادر مورد وضعیت معافی میخواهم بدانم؟ با تشکر

سلام
    دوست عزیز شما که چشمت قوز قرنیه خفیبه علایمی هم داره؟؟