صفحه 225 از 363 نخستنخست ... 125175215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235275325 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein900 نمایش پست ها
    سلام دوستان ميخواستم بدونم اين قطره ميدراكس كه براي معاينه تو چشم ميريزن اثرش تا كي ميمونه؟ و آيا باعث دوربيني ميشه يعني ديد نزديك ضعيف ميكنه؟
    سلام
    میدراکس نیست (اپرش حدود دو تا سه روز میمونه)
    بیشتر سایکلو میندازن که حدود یه هفته اثرش میمونه و اونطور که من پرسیدم اسیب جدی!!!! وارد نمیکنه

Junior Member

سلام
    دوستان من برای قوز قرنیه اقدام کردم ...دفعه اول رفتم بیمارستان سجاد هر دو تا دکتر برام نوشتن کراتوکونوس همراه با کاهش دید چشم بعدش رفتم شورای پزشکی که رای به معاینه مجدد واسم زدم بیمارستان رسول اکرم
    دیروز رفتم اونجا دستگاه عکس پنتاکم خراب بود گفت حالا حالا هم درست نمیشه.. خلاصه یه ارب اسکن از کلینیک نگاه داشتم اونو دید ضمیمه کرد ..تو نظرشم نوشت کراتوکونوس مخفی هر دو طرف ولی از اختلال دید ننوشت هر چیم بش گفتم گفت اون به من مریوط نمیشه..منم شانسی برگه اومد دسته خودم کلمه مخفیشو خط زدم تحویل دادم البته نظر یه فوق تخصص قرنیه هم گرفت که اون نوشته بود کراتوکونوس هر دو طرف ضمیمه کرد
    کسی میدونه چی میشه؟؟؟ تورو خدا راهنمایی کنین روز شورا به نظرتون چی میشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت پزشکی به خاطر قوز قرنیه

نقل قول نوشته اصلی توسط deco نمایش پست ها
    هوراااااااااااا هورااااااااااااااااااااا

معافمعافمعافمعافمعافمعافمعافمعاف

معاف شدم
    سلام به همه دوستانم

منم بعد از کلی استرس فکر خیال معاف شدم برای قوز قرنیه ( کراتوکونوس)

اول مراحل

1- 93.9.10 ثبت در پلیس +10
    2. 93.09.18 رفتن به کمیسیون پزشکی بیمارستان سجاد
    3. 93.10.21 جلسه شورای پزشکی نظام وظیفه تو میدان سپاه (معاف شدم)
    4. فعلا حدود یک ماه انتظار برای دریافت کارت

فکر نمی کنم از این داغ تر داشته باشیم

از همه دوستان ممنونم

(بچه هایی که دنبال اطلاعات هستن پست بعدی یو حتما بخونن)

مبارکت باشه
    شما تو پروندت عکس رنگی داشتی یا همون سیاه سفیده که سجاد انداختن؟؟نمره چشمتون چنده

سلام
    من روند کلی معافیت چشم برای نزدیک بینی و استیگماتیسم میگم
    1)برای اولین فارغ از اینکه بخواید اعزام بشید یا معافیت باید دفترچه بگیرید از پلیس +10 (2000 تومن) قسمت مشخصات و ... پر کنید و دوتا واکسنتونو بزنید.(یه مرکز تو بلوار کشاورز هست که هر روز میزنه)
    2)ثبت نوع درخواست در پلیس+10: اینجا میگید در خواست معافیت پزشکی دارید که یه برگه پرینت میکنه میده بهتون و یه پزشک عمومی به شما معرفی میشه که فقط شرایط کلی سلامتتون بررسی میشه و باید کد نوع معافیت در برگتون وارد کنه(کد یه تا بخش مجزا داره که باید درست وارد کنه)
    3)تحویل مدارک به پلیس+10: دقت کنید تو برکه ای که بهتون پرینت میده در قسمت نوع درخواست نوشته شده باشه معافیت پزشکی و زمانی که داره درخواستتونو ثبت میکنه نوع و ماده درخواستو چک کنید(سیستم پبت هنوز بر اسا ایین نامه قدیم هست تا اونجا که میدونم یعنی مپلا اگر لیسانس هستید و میخواید برای نزدیک بینی بزنه احتمالا گزینه ایین نامه جدید تو نرم افزار پلیس+10 نیست و مثلا باید بزنه مجموع دو چشم 10)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash1373 نمایش پست ها
    داداشم ممنمن یعنی من شماره چشمم اگه جمع شه میشه 8.5 اگه نشه میشه 5؟؟؟ بنظرت معافم با دیپلم؟؟؟
    شما نمرت 4+ بود و آستیگمتت 6.75-؟؟؟
    6.75- که از 5 بیشتره معاف میشدی که
    بازم ممنونتم
    احتمال بسیار زیاد و حتی قاطعانه معافی ... من کارشناسی‌ام متاسفانه باید آستیگماتم بالای 7 باشه تا معاف شم ... ایشالله معافی ...

Junior Member

دوستان ، من دانشجوی کارشناسی پیوسته ام که بعد از 4سال و نیم ، 72 واحد تونستم پاس کنم
    الان میخام انصراف بدم و برای معافیت چشم اقدام کنم(نزدیک بینی) . بعد از انصراف به من مدرک کاردانی میدن
    سولم اینه که بعد از انصراف منو کارشناسی حساب میکنن و میگن چشمم باید بالای 8 باشه یا زیر لیسانس حساب میکنن و میگن باید 6 باشه؟؟؟؟

Junior Member Futua آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil - IU

نقل قول نوشته اصلی توسط moma700 نمایش پست ها
    کس نیس جواب مارو بده؟؟
    تا جايي كه ميدونم اگر انصراف بدي مدرك بهت نميدن و ديپلم حساب ميشي

اگر اخراج بشي مدرك معادل بهت ميدن، حالا ممكنه تصميم گيري بشه كه كارداني بهت بدن ممكنه با توجه به درس هايي كه پاس كردي فرصت بهت بدن تا به حد نصاب برسي.
    "Brain in a Vat"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Futua نمایش پست ها
    تا جايي كه ميدونم اگر انصراف بدي مدرك بهت نميدن و ديپلم حساب ميشي

اگر اخراج بشي مدرك معادل بهت ميدن، حالا ممكنه تصميم گيري بشه كه كارداني بهت بدن ممكنه با توجه به درس هايي كه پاس كردي فرصت بهت بدن تا به حد نصاب برسي.
    قبلن یکی از بچه ها کاردانی گرفته با انصراف البته 72 واحد پاس کرده بود مثه من.
    من با نمره ی چشم 5.5- و .5- استیکمات احتمال معاف شدن دارم؟
    اگه به چشمم قبل از معاینه فشار بیارم چی؟؟
    دوبار چشم رو با دستگاه معاینه میکنن؟ یه بار پیش یه دکتر میفرستن و بار دوم تو کمسیون با دستگاه دوباره چک میکنن؟؟

سلام و خسته نباشید
    ببخشید این شماره چشم من ماله چند ماه پیش هست خواستم ببینم دقیقآ چنده نزدیک بین دوربین و آستیکماتیکش
    مدرکم لیسانس هست
    http://www.xum.ir/image/bO4Y
    به نظرتون اقدام کنم برای معافی یا بزارم بعد از اینکه ارشد(امسال قبول بشم ایشالا)قبول شدم برم

Junior Member Futua آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil - IU

نقل قول نوشته اصلی توسط moma700 نمایش پست ها
    قبلن یکی از بچه ها کاردانی گرفته با انصراف البته 72 واحد پاس کرده بود مثه من.
    من با نمره ی چشم 5.5- و .5- استیکمات احتمال معاف شدن دارم؟
    اگه به چشمم قبل از معاینه فشار بیارم چی؟؟
    دوبار چشم رو با دستگاه معاینه میکنن؟ یه بار پیش یه دکتر میفرستن و بار دوم تو کمسیون با دستگاه دوباره چک میکنن؟؟
    نميدونم تا جايي كه يادمه فقط در صورت اخراج شدن و رسيدن به حد نصاب مدرك معادل ميدن، ممكنه هم در موقع انصراف بگن آيا معادل ميخايي يا نه
    من قانون هاي جديد رو خبر ندارم كه آيا ميشه يا نه
    فقط ميدونم همون كي توي ايين نامه هست رو اجرا ميكنند، مثلا براي ما (فروردين ماه) مجموع بالاتر از 10 بود با قطره و فقط بالاتر از 10 قابل قبول بود.

وقتي نامه مياد كه بري پيش پزشك، ميري پذيرش ميشي بعد يك بار با دستگاه معاينه مييشي، بعد قطره
    هماتروپین (قرمز رنگ) رو ميريزن تو چشمت و واسه من 3 بار تكرار كرد، با دوباره ميري معاينه ميشي. دوتا برگه يكيش بالا مينويسه بعد از قطره يكي قبل از قطره رو ضميمه بركت ميكنه. بعد دكتر اون دوبرگه يالا رو وارد يكنه در قسمت نظر دكتر و مهر و امضا ميكنه و ميفرسنت واسه كميسيون. تا جايي كه يادمه قطره روي نمره آستيگ مات اثر زيادي نداشت

كميسيون واسه من خدا رو شكرساده بود و همون موقع معافم كردن اما مورد هايي رو ميديدم كه ميگفت برو دوباره معاينه شو و بيا يا عينكشون رو ازشون ميگرفت و نگاه ميكرد و ميگفت چيزي رو از روي ديوار بخونند! (كلك رشتي) اينها همش بستگي به گروه كميسيون داره چون اونجايي كه من بودم فقط يك دكتر نظر ميداد يعني پرونده رو ميخوند و به بقيه توضيح ميداد و هرچي اون ميگفت رو قبول ميكردند.

سوال ديگه اي باشه در خدمتم....

اين رو هم يادم رفت اگر ميتوني يك روز برو اون بيمارستاني كه معاينات سربازي انجام ميشه و به صورت يك مريض آزاد بگو ميخوام همون معايينه اي كه روي سربازها انجام ميشه روي من انجام بشه هزينش رو بده و بعد از تموم شدن معاينه از دكتر مشاوه بخواه كه من با اين مردك آيا معاقيت شاملم ميشه يا نه! اين كاري بود كه من قبلش انجام دادم (اسفند) و دكتره بهم فقط گفت ايشالا! اين رو انتظار نداشته باش كه جواب 10% بهت بدن اما رو جواباشون هم حساب كن
    "Brain in a Vat"