صفحه 253 از 363 نخستنخست ... 153203243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263303353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,521 تا 2,530 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power eng

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط MHParsa نمایش پست ها
    سلام...
    من ترم 4 کارشناسی بودم که متوجه شدم قوزقرنیه دارم و میتونم برای معافی اقدام کنم ولی اون موقع دانشجوها معافیت پزشکی نمیتونستن درخواست بدن. بعد من به دلایلی تسویه حسابم با دانشگاه اخر شهریور انجام شد و بعدش هم خیلی سریع تو دانشگاه تهران برای ارشد ثبت نام کردم بنابراین فرصت نشد تابستون برای معافی اقدام کنم...

از مهرماه پارسال اجازه درخواست معافیت پزشکی برای دانشجوها داده شد ولی من که مراجعه کردم یه لیستی بهم دادن و گفتن فقط از اون لیست میشه درخواست داد! هرچی هم سعی کردم اون لیست رو دوباره تو نت پیدا کنم نبود چون اون موقع عجله داشتم و خیلی سریع نگاه کردم دیدم قوز قرنیه یا همون کراتوکونوس نیست!
    بعد متوجه شدم این لیست مشکلات پزشکی هست که مدرک تحصیلی روی معاف شدن یا نشدنش تاثیری نداره!!
    دیروز از یکی از دوستانم شنیدم که یکی از آشناهاش که ارشد داشته قوز قرنیه رو بخاطر مدرکش معاف نکردن و الان من تو شوک هستم (چون اولین مورد هست شنیدم قوز قرنیه معاف نشد)!! به نظرتون چقدر احتمال داره برای من هم همین اتفاق رخ بده؟ اینکه من تهران درخواست بدم با شهرستان فرقی میتونه بکنه؟؟ و مهمتر اینکه من همون موقع کارشناسیم یه عمل جراحی (عمل کراس) روی چشم راستم داشتم و عکس و مدارک پزشکی اون موقع رو هم دارم که نشون میده قبل ارشد این مشکل رو داشتم و اینکه بعد ارشد میخوام اقدام کنم ربطی به شدت تاثیر بیماری نداره، این میتونه قانعشون کنه که معافی رو بدن ؟!!!

در کل من چکار کنم، الان ارشد هم قاعدتا من دفاع پایان نامم ممکنه تا شهریور سال بعد طول بکشه و اون موقع هم نتونم برای معافی اقدام کنم و بعدش هم برم دکتری!! وضع بدتر میشه!

من الان تهرانم و چند روز دیگه میرم شهرستان میتونم از اورب اسکن و توپوگرافی رو بذارم براتون. دکترم گفت بعد از عمل کراس پیشرفت قوز قرنیه چشم راستم متوقف شده ولی الان 20% دید داره! و چشم چپ هم خفیف هست. با اینکه چشم چپم تقریبا اوکیه و عینک هم میزنم بازم مشکل زیاد دارم مثلا سر کلاس ردیف دوم به بعد دیگه اذیت میشم برای دیدن برد کلاس ... روی لپتاپ هم معمولا مجبورم صفحات اینترنت رو زوم کنم ...

در کل پیشنهادتون چیه من سریع بعد از ارشد اقدام کنم یا با وضعیتی که دارم ارشد بودنم خیلی روی معافیت تاثیر نداره و نگران نباشم؟
    داداشم شما بیماریت محرضه دید 20 درصد هم یعنی اختلال دید ه شدید داری ارشد داری کارت سخت تره ولی چندان تاثیر نداره معافیتت 50 50 هست درکل بستگی به شانس هم داره. خلاصه یه برنامه واس زمانی بذار که خدای نکرده معاف نشدی . برو پروژه کسری بگیر بعده ارشدتم سریع اقدام کن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanbahary نمایش پست ها
    داداشم شما بیماریت محرضه دید 20 درصد هم یعنی اختلال دید ه شدید داری ارشد داری کارت سخت تره ولی چندان تاثیر نداره معافیتت 50 50 هست درکل بستگی به شانس هم داره. خلاصه یه برنامه واس زمانی بذار که خدای نکرده معاف نشدی . برو پروژه کسری بگیر بعده ارشدتم سریع اقدام کن
    سلام ..من هم کارشناسی بودم عمل کراس انجام دادم و همش تو این استرس بودم که چرا اول اقدام نکردم واسه معافی و بعد ارشد نخوندم و عمل نکردم، خلاصه بعد ارشد اقدام کردم و اونطور که من متوجه شدم اصلا به مدرک کاری ندارن برادر من فقط مهم اینکه توی اورب اسکنت عدد ماکزیمم که توی ردیف وسط اون بالا نوشته شده باید بالای 50 باشه و شماره چشمت ناهماهنگ باشه..
    الانم فک کنم بتونی وسط تحصیل اقام کنی، دوباره به پلیس +10 مراجعه کن و بگو قوز قرنیه دارم و ببین میتونی اقدام کنی یا نه..
    دید من هم 0.2 بود و به احتمال قوی معافی البته اگه بالای 50 باشه اورب اسکنت..اگه اورب اسکنتو داری بزار..

پ
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad69 نمایش پست ها
    سلام ..من هم کارشناسی بودم عمل کراس انجام دادم و همش تو این استرس بودم که چرا اول اقدام نکردم واسه معافی و بعد ارشد نخوندم و عمل نکردم، خلاصه بعد ارشد اقدام کردم و اونطور که من متوجه شدم اصلا به مدرک کاری ندارن برادر من فقط مهم اینکه توی اورب اسکنت عدد ماکزیمم که توی ردیف وسط اون بالا نوشته شده باید بالای 50 باشه و شماره چشمت ناهماهنگ باشه..
    الانم فک کنم بتونی وسط تحصیل اقام کنی، دوباره به پلیس +10 مراجعه کن و بگو قوز قرنیه دارم و ببین میتونی اقدام کنی یا نه..
    دید من هم 0.2 بود و به احتمال قوی معافی البته اگه بالای 50 باشه اورب اسکنت..اگه اورب اسکنتو داری بزار..
    مرسی دوستان از راهنماییهاتون ... این عکس‌های من :

چشم راست:
    http://8pic.ir/images/n2cs8zb5m6t4xy078scg.jpg
    چشم چپ:
    http://8pic.ir/images/pq65kfzvbo9g1j3yk5id.jpg
    و اینم که روش بود:
    http://8pic.ir/images/d2ph9k99e3316ie36x5y.jpg

،قط نکته‌ای که وجود داره اینه که این عکس چندماه قبل از عمله کراس و در کل قدیمیه. حالا قصد دارم دوباره بگیرم ... ولی اون چیزی که من دیدم دوستان اینجا با عدد زیر 50 هم معاف شدن مثل اینکه!!

در کل نظرتون چیه و شانسم چقدره با توجه به عکس ؟ اگر بخوام برم بیمارستان سجاد، از کدوم دکتر بپرسم خوبه و بهتر راهنماییم میکنه ؟

Junior Member

پ

مرسی دوستان از راهنماییهاتون ... این عکس‌های من :

چشم راست:
    http://8pic.ir/images/n2cs8zb5m6t4xy078scg.jpg
    چشم چپ:
    http://8pic.ir/images/pq65kfzvbo9g1j3yk5id.jpg
    و اینم که روش بود:
    http://8pic.ir/images/d2ph9k99e3316ie36x5y.jpg

،قط نکته‌ای که وجود داره اینه که این عکس چندماه قبل از عمله کراس و در کل قدیمیه. حالا قصد دارم دوباره بگیرم ... ولی اون چیزی که من دیدم دوستان اینجا با عدد زیر 50 هم معاف شدن مثل اینکه!!

در کل نظرتون چیه و شانسم چقدره با توجه به عکس ؟ اگر بخوام برم بیمارستان سجاد، از کدوم دکتر بپرسم خوبه و بهتر راهنماییم میکنه ؟
    چشم راستت بالاست..اگه بعد عمل کم نشده باشه معافی احتمال زیاد..واسه من بعده عمل ععداش کمتر شد و نزدیک بود سکته کنم
    من شهرستان بودم.تهران نبودم و سجاد نفرستادنم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power eng

چشم راستت بالاست..اگه بعد عمل کم نشده باشه معافی احتمال زیاد..واسه من بعده عمل ععداش کمتر شد و نزدیک بود سکته کنم
    سلام داستان ار این قرار ه که بند الف میگه با کرانومتری نشه اندازه گیری کرد که طبق حرف خیلی از دکترها با دستگاه ههی اپتیمتری الان همه چیز و میشه اندازه گیری کرد و مثل اینکه به فرموده بعضی از دوستان معیاری مثل عدد 50 گذاشتن
    بند ب هم اختلال دید و عارضه قرنیه گفته و اختلال دیدم هم یعنی اینکه دیدت با عینک کامل نشه و از ای چارت میفهمم اصولا کسی که قوز قرنیه داره اختلال دید هم داره . خلاصه کلام این آیین نامه مبهم هست خیلی به شانس ادم هم بسته داره

Junior Member

سلام چشم راست من-3.75و-3.5 هست و چشم left هم -3.5و-4.75 هست با مدرک فوق deplom معاف میشم

سلام داستان ار این قرار ه که بند الف میگه با کرانومتری نشه اندازه گیری کرد که طبق حرف خیلی از دکترها با دستگاه ههی اپتیمتری الان همه چیز و میشه اندازه گیری کرد و مثل اینکه به فرموده بعضی از دوستان معیاری مثل عدد 50 گذاشتن
    بند ب هم اختلال دید و عارضه قرنیه گفته و اختلال دیدم هم یعنی اینکه دیدت با عینک کامل نشه و از ای چارت میفهمم اصولا کسی که قوز قرنیه داره اختلال دید هم داره . خلاصه کلام این آیین نامه مبهم هست خیلی به شانس ادم هم بسته داره
    اگه خفیف باشه عارضه زیادی نداره . یکی از دوستان من خفیفه ولی معاف شده باهاش چند سال پیش ...
    من خودم بدون عینک که هیچی!! با عینک هم چشم راست تغییر خاصی نمیکنه و از ای چارت فقط دو سه ردیف بالا قابل تشخیصه ...

مرسی از راهنماییت ...
    برای شما اون عدد چند بود و بعد عمل چند شد ؟؟

در کل مثل اینکه به شانسه ... امیدوارم تا سال بعد خیلی قانونا عوض نشه از شانس ما ...

الانم موقع تحصیل قوز قرنیه قابل پیگیری نیست درسته ؟

Junior Member

اگه خفیف باشه عارضه زیادی نداره . یکی از دوستان من خفیفه ولی معاف شده باهاش چند سال پیش ...
    من خودم بدون عینک که هیچی!! با عینک هم چشم راست تغییر خاصی نمیکنه و از ای چارت فقط دو سه ردیف بالا قابل تشخیصه ...

مرسی از راهنماییت ...
    برای شما اون عدد چند بود و بعد عمل چند شد ؟؟

در کل مثل اینکه به شانسه ... امیدوارم تا سال بعد خیلی قانونا عوض نشه از شانس ما ...

الانم موقع تحصیل قوز قرنیه قابل پیگیری نیست درسته ؟
    عکس قبل عملمو ندارم ، بیمارستان بهم نداد..ولی بعد عمل یه بار گرفتم و بعد از یک سال عدد کمتر شده بود..حین تحصیل رو نمیدونم..
    دکتره میگفت بالای 50، شاید منظورش عدد بالای 50 توی ارب اسکن باشه که بالای پنجاه داری تو..واسه این میگم ماکزیمم توی جدول رو میبینن چون که توی برگه معاینات دکتره این عدد رو نوشته بود

Junior Member

سلام دوستان.امروز برای معاینه اولیه مشمولان به بهداری ناجا,اهواز, رفتم.پزشک مسئول دو مشکل پتوز(افتادگی پلک چشم راست) و انحراف چشم چپ رو در برگه معاینه نوشت و در بخش:نتیجه معاینات عمومی/نظریه نهایی پزشک:

گزینه دارای بیماری مشهود/نقص عضو انحراف چشم و پتوز(ماده 13) میباشد که پرونده بدون نیاز اولیه به نظریه تخصصی قابل طرح در شورای پزشکی می باشد. رو علامت زد.

به نظر شما چقدر احتمال معافیت دائم وجود داره؟

Junior Member

سلام من برای معافیت پزشکی چشم اقدام کردم 31 تیر مدارکم کامل شد تو پلیس +10 گفتن تا ده روز صبر کن اگه پیامک نیومد برات برو نظام وظیفه ده روز تموم شد رفتم نظام وظیفه کرج گفتن برو ده دوازده روز دیگه هم صبر کن!!!پیامک میاد اما نیومد تا امروز ک چهارشهریوره!!من مسافرتم ب داداشم گفتم برو نظام وظیفه بگو چرا اس نیومده بنده خدا رفت گفت میگن 20 روزه پروندتو فرستادن بیمارستان امام سجاد چرا مراجعه نکرده؟؟من برام اس نیومده ولی میگن پروندت رفته بیمارستان!!ببخشید زیاد شد سوالم اینه ک من شنبه ب امید خدا میرم بیمارستان امام سجاد چه چیزایی باید ببرم و اینکه از دوستانی ک رفتن این بیمارستان چجوریه اولین بارمه میخوام برم این بیمارستان کار خاصی نباید کنم؟ممنون