صفحه 295 از 363 نخستنخست ... 195245285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,941 تا 2,950 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سلام. من اکثر صفحات اخیر رو مطالعه کردم و متاسفانه متوجه نشدم در مورد قوز قرنیه ماکسیمم دو چشم در ارب اسکن باید به 50 برسه یا در پنتاکم؟
    چون تو پنتاکم معمولا 6_5 تا عدد بیشتر نشون میده. بالفرض ماکسیمم ارب اسکن اگر 47 باشه در پنتاکم 52.5 نشون میده.
    کسی اطلاع دقیقی داره کدامیک در کمیسیون لحاظ میشه؟
    ویرایش توسط abbas930 : October 12th, 2016 در ساعت 11:27 AM

دوستان مدارک برای مراجعه به بیمارستان چیه ؟ برای ضعیفی چشم ؟ من دفترچه های قبلمو ندارم متاسفانه... نسخه عینکم جدیدی رو دارم قدیمی فقط مال سال 89 هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط trayton2008 نمایش پست ها
    دوستان مدارک برای مراجعه به بیمارستان چیه ؟ برای ضعیفی چشم ؟ من دفترچه های قبلمو ندارم متاسفانه... نسخه عینکم جدیدی رو دارم قدیمی فقط مال سال 89 هست...
    برای مراجعه به بیمارستان فقط کارت ملی کافی هست(در صورتی که براتون پیامک امده باشه) اگر پیامک نیومده باید همون برگه ثبت شده پلیس 10 رو ببرید و کارت ملی، به دفترچه یا نسخه های قبلی هیچ کاری ندارند فقط ملاک تصمیم گیری کمیسیون همون دو بار معاینه در بیمارستان مد نظر خودشون هست، تعرفه ها همشون آزاد هستند و متاسفانه دفترچه بیمه قبول نمیکنند درضمن اگر برای قوز قرنیه اقدام میکنید باید دوباره در بیمارستان عکس توپوگرافی بگیرید که قیمت اون هم آزاد هست دقیق نمیدونم فکر کنم 100تومان هر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    برای مراجعه به بیمارستان فقط کارت ملی کافی هست(در صورتی که براتون پیامک امده باشه) اگر پیامک نیومده باید همون برگه ثبت شده پلیس 10 رو ببرید و کارت ملی، به دفترچه یا نسخه های قبلی هیچ کاری ندارند فقط ملاک تصمیم گیری کمیسیون همون دو بار معاینه در بیمارستان مد نظر خودشون هست، تعرفه ها همشون آزاد هستند و متاسفانه دفترچه بیمه قبول نمیکنند درضمن اگر برای قوز قرنیه اقدام میکنید باید دوباره در بیمارستان عکس توپوگرافی بگیرید که قیمت اون هم آزاد هست دقیق نمیدونم فکر کنم 100تومان هر عکس
    ممنون
    پیامک که نیومده . تو سایت زده مراجعه به بیمارستان سجاد . یه بار معاینه میکنن یا دوبار ؟ من ضعیفی چشم دیپلمم هستم نزدیک بینی . الان با قطره یکیش 6.75 یکی هم 6.5 هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط trayton2008 نمایش پست ها
    ممنون
    پیامک که نیومده . تو سایت زده مراجعه به بیمارستان سجاد . یه بار معاینه میکنن یا دوبار ؟ من ضعیفی چشم دیپلمم هستم نزدیک بینی . الان با قطره یکیش 6.75 یکی هم 6.5 هست.
    خواهش میکنم، اگر پیامک نیومده بهتره که با بیمارستان تماس بگیرید و بپرسید نوبت شما کی هست، واسه من رو دوبار معاینه کردند 2 تا پزشک مختلف، قانون هم شده نمره تک چشم، شما مدرکتون دیپلم هست اون چشمی که نمره 6.75 هست نهایتا تا 0.5 نمره با قطره بیاد پایین احتمال معافی دارید چون 6.25 معافه ایشالله معاف بشید و مشکلتون حل شه البته شما اگر دانشگاه برید و مدرک کاردانی بگیرید در مثلا 2 سال آینده ممکنه شماره چشمتون بیشتر بشه و چون اخیرا قانون عوض شده نمره معافی چشم کاردانی و دیپلم با هم برابر و بیشتر از 6 هست میتونید احتمال معافی رو بالاتر ببرید. در ضمن هزینه ویزیت هم همون ویزیت معمولی یک چشم پزشک متخصص هست با یک فیش 10 تومنی

Junior Member

سلام
    من رفتم بیمارستان امام سجاد واسه معاینه چشم بینایی سنجی
    ایشون با دستگاه زد بعد با معاینه شماره چشم مشخص کرد
    دستگاه زده بوده 6.25 و 7.5 و ... واسه چشم چپ یعنی واسه یه چشم 1.25 خطا داشته
    بعد تو معاینه ایشون زده شماره چشت 4
    میگم چرا میگه دستگاه خطا داره
    حالا میخوام بدونم وقتی میرن واسه معاینه نطام وظیفه و قطره میریزن و ...
    شماره ای که دستگاه میده ملاکه یا شماره ای که متخصص تایید میکنه
    یه عینک ساز هم همین قضیه رو گفتم ، عینک سازه میگفت شما شماره چشم واقعیت اون بوده یا دستگاه کالیبره نبوده میگفت برو پیش یه متخصص با قطره برات شماره چشت رو در بیاره من دیروز رفتم پیش همین متخصص قطره نریخت کجا باید برم قطره بریزه ؟
    بعد این داستان قطره چیه اینا میگن شماره رو زیاد میکنه اینجا نوشتن شماره رو کم میکنه به چشم آسیب نمیزنه این قطره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnouri نمایش پست ها
    سلام
    من رفتم بیمارستان امام سجاد واسه معاینه چشم بینایی سنجی
    ایشون با دستگاه زد بعد با معاینه شماره چشم مشخص کرد
    دستگاه زده بوده 6.25 و 7.5 و ... واسه چشم چپ یعنی واسه یه چشم 1.25 خطا داشته
    بعد تو معاینه ایشون زده شماره چشت 4
    میگم چرا میگه دستگاه خطا داره
    حالا میخوام بدونم وقتی میرن واسه معاینه نطام وظیفه و قطره میریزن و ...
    شماره ای که دستگاه میده ملاکه یا شماره ای که متخصص تایید میکنه
    یه عینک ساز هم همین قضیه رو گفتم ، عینک سازه میگفت شما شماره چشم واقعیت اون بوده یا دستگاه کالیبره نبوده میگفت برو پیش یه متخصص با قطره برات شماره چشت رو در بیاره من دیروز رفتم پیش همین متخصص قطره نریخت کجا باید برم قطره بریزه ؟
    بعد این داستان قطره چیه اینا میگن شماره رو زیاد میکنه اینجا نوشتن شماره رو کم میکنه به چشم آسیب نمیزنه این قطره ؟
    سلام نکته ای که واضح هست این که قطره همیشه شماره چشم رو پایین میاره تا مردمک گشاد تر بشه و با توجه به سابقه بیمارستان سجاد من شنیدم که برای کاهش شماره چشم قطره می ریزند، متخصص معمولی قره نمیریزه چون نیازی به کم کردن شماره چشم شما نداره قطره هم بعد از 20 دقیقه اثر میکنه حالا هر متخصصی قطره بریزه کلی وقت حدر میره، اگر مددرک شما دیپلم هست خیلی راحت باید معافی رو بگیرید چون حق مسلم شما هستش در هر صورت شما باید از خودتون جدیت نشون بدید و از حق خودتون دفاع کنید تلاش نظام وظیفه فقط ندادن معافی هست و حق هم گرفتی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    سلام نکته ای که واضح هست این که قطره همیشه شماره چشم رو پایین میاره تا مردمک گشاد تر بشه و با توجه به سابقه بیمارستان سجاد من شنیدم که برای کاهش شماره چشم قطره می ریزند، متخصص معمولی قره نمیریزه چون نیازی به کم کردن شماره چشم شما نداره قطره هم بعد از 20 دقیقه اثر میکنه حالا هر متخصصی قطره بریزه کلی وقت حدر میره، اگر مددرک شما دیپلم هست خیلی راحت باید معافی رو بگیرید چون حق مسلم شما هستش در هر صورت شما باید از خودتون جدیت نشون بدید و از حق خودتون دفاع کنید تلاش نظام وظیفه فقط ندادن معافی هست و حق هم گرفتی هست.
    ممنون پس قطره صد در صد شماره چشم رو کاهش میده ؟!؟ چون عینک سازی که باهاش صحبت میکردم میگفت قطره موجب میشه شماره چشم واقعیت معلوم بشه پس افزایش میده !
    دوستانی که رفتن با قطره چک کردن کجا رفتن ؟
    جواب سوالات من بازم باقی موند معیار تشخیص نمره چشم نظر پزشکه یا عددی که دستگاه مشخص میکنه؟
    من رفتم بیمارستان امام سجاد که دقیقشو متوجه شم بدتر سر در گم شدم ( میگه دستگاه زده 7.5 ولی چشمت 4 بیشتر نیس ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnouri نمایش پست ها
    ممنون پس قطره صد در صد شماره چشم رو کاهش میده ؟!؟ چون عینک سازی که باهاش صحبت میکردم میگفت قطره موجب میشه شماره چشم واقعیت معلوم بشه پس افزایش میده !
    دوستانی که رفتن با قطره چک کردن کجا رفتن ؟
    جواب سوالات من بازم باقی موند معیار تشخیص نمره چشم نظر پزشکه یا عددی که دستگاه مشخص میکنه؟
    من رفتم بیمارستان امام سجاد که دقیقشو متوجه شم بدتر سر در گم شدم ( میگه دستگاه زده 7.5 ولی چشمت 4 بیشتر نیس ) !
    خواهش میکنم، دستگاه مهم هست شما میتونید اعتراض کنید و دوباره معاینه بشید متخصص که علم غیب نداره بتونه شماره چشم شما رو مشخص کنه متخصص باید از روی دستگاه تشخیص بده، اگر بالا ببره که بیشتر به نفع شماست میتونید معافی بگیرید.

Junior Member

با سلام خدمت شما عزيزان
    ممنون ميشم كمكم كنين
    من قبل از اينكه برا معافيت چشم اقدام كنم رفتم پيش ي چشم پزشك گفتم بر معافيت ميخوام اقدام كنم و ميحواستم ببينم وضعيت چشمم چجوريه
    اونم سه مرتبه به فاصله ي ٥ دقيقه قطره و ريخت و بعد از ٣٠ دقيقه با دستگاه معاينم كرد
    كه شماره چشام اين شد :
    Od:-5.50/-3.00 , 8'
    كه مجموع هر كدوم از چشمام ٨.٥٠ ميشه
    ميخواستم بدونم با اين شرايط معافيت دايم ميشم ؟
    مدرك تحصيليم هم ليسانس هست
    بعد ي سوال من بدون قطره هر چشمم تقريبا ١٠ بوده با عينك
    ايا طبيعي است كه ١.٥٠ نمره قطره كم كنه؟