صفحه 317 از 363 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط mja021 نمایش پست ها
    سلام
    داداش ممنون بابت راهنماییت. دمت گرم ک جواب دادی.ی سوال دیگه،من واقعیتش برگه اعزام گرفتم واسه دوشنبه 14فروردین،ولی اسم بیمارستانم رو توی برگه نزدم،قرار شد بپرسم ببینم کجا برم بعدش اسمش رو توی برگه بنویسم.(درواقع با خود دکتر و فرمانده بهداری هماهنگ کردم)
    الان اگه بنویسم501 و 14 ام برم اونجا مشکلی که پیش نمیاد؟ حتما که نباید بیمارستان خانواده برم؟
    وآخریش اینکه اگه شما معافی گرفتی یه توضیح مختصری میتونی راجع به روند و مراحل بیمارستان و دکتر و بعدش بدی؟(ساعت چند بیمارستان باشم؟ اون روز چیکار میکنن؟بعدش چی میشه؟ چقدر طول میکشه و ....)
    ممنون
    داداش ببخشید جوابتو دیر دادم . دوستمون کامل توضیح داد.
    منم برگه نداشتم تو سایت نظام وظیفه چک ک ردم زده بود 14 مهر ولی پرسیدم ظاهرا تا 1 ماه فرصت داری که معرفی کنی خودتو. ( توسایت نظام وظبفه بیمارستانی که باید بری رو زده ) . منم به جای 14 مهر 27 مهر رفتم . صبح راس ساعت 8 اونجا بودم خودمو معرفی کردم کارت ملیمو گرفت چک کرد و برگه صادر کرد ولی برگه رو نداد فقظ انگشت ردم رو دستتم یه مهر میزنه یعنی اینکه مشمول خودتی . تو سالن نشستیم یه نیم ساعت 45 دیقه ای شد. دونه دونه صدا میکرد و میپفت که کدوم طبقه باید بریم . طبقه 4 بود فک کنم . 40 تومن دادم حق ویزیت بعدشم منتظر که دکتر صدا کنه . صدا کرد و بدون قطره نمره رو گرفت از همه . بعدشم هر 5 دیقه ای یه بار قطره ریخت ( 3 بار شد کلا ) . بعد 45 دیقه نمره چشممونو با قطره دراورد و نوشت رو برگه و خداحافظ . من دقیقا 10:30 صبح از اونجا امدم بیرون. ولی تو سایت vazifeh.police.ir تو قسمت خدمات الکترونیک برو کد ملی و کد سخا رو بزن ( سخا رو رو برگه پلیس +10 نوشته ) ببین وضعیت چی زده کدوم بیمارستان زده تاریخشم هست .

Junior Member

سلام میشه منو دوستان راهنمایی کنید بی زحمت
    امروز رفتم بیمارستان امام سجاد
    نمره ی چشام شد 6.5 و 6.75 با قطره(3بار) آستیگمات.
    1-آیا معاف میشم (مدرک فوق لیسانس)؟
    2-آیا نمرات جمع زده میشه؟(چون تو قانونش نوشته یه چشم آستیگمات بالای7 معاف دایم. بند ه نوشته آستیگمات مجموع بالای 10 معاف دایم)
    3- بعدش گفتن یکماه دیگه با کارت ملی برو نظام وظیفه تهران جوابشو بگیر درسته یا میاد دم در خونه دعوتنامه ی شورا؟؟؟.(آخه قبل از این پلیس+10 بهم گفته بود که بعد از بیمارستان بیا دعوتنامه شورا رو بهت بدیم)
    ممنون

Junior Member

دوستان من این قطره بیمارستان امام سجاد 5 روز پیش ریختن چشام ولی هنوز تار میبینم خوب نشده چرا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_vf نمایش پست ها
    2-آیا نمرات جمع زده میشه؟(چون تو قانونش نوشته یه چشم آستیگمات بالای7 معاف دایم. بند ه نوشته آستیگمات مجموع بالای 10 معاف دایم)
    3- بعدش گفتن یکماه دیگه با کارت ملی برو نظام وظیفه تهران جوابشو بگیر درسته یا میاد دم در خونه دعوتنامه ی شورا؟؟؟.(آخه قبل از این پلیس+10 بهم گفته بود که بعد از بیمارستان بیا دعوتنامه شورا رو بهت بدیم)
    ممنون

ببخشید کسی نیست جواب بده خواهشا

ببخشید کسی نیست جواب بده خواهشا
    مدتی هست قانون تک چشم برداشته شده و فقط یک چشم رو معافی میدن
    یک چشم بیش از 6 در دیپلم و فوق دیپلم معاف هست
    یک چشم 8 و بالاتر در لیسانس و فوق لیسانس معاف هست
    البته گاهی آستیگمات رو با این عدد جمع میکنند که بیشتر میشه دقیق نمیدونم آستیگمات منفی هست یا مثبت که باید جمع کرد.
    هیچ وقت دعوت نامه نمیاد درخونه میتونید از پلیس 10 بگیرید یا اینکه برید سایت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی وارد بخش معافیت پزشکی بشید اونجا تاریخ کمیسیون مشخصه یا اینکه از خود نظام وظیفه بپرسید، حواستون باشه تاریخشو از دست ندید چون دردسر میشه براتون، در ضمن اگر معاف از رزم شدید (در صورت معاف نشدن) میتونید درخواست توجیه غیبت رو در پلیس 10 بدید تا غیبت رو نظام وظیفه استان حذف کنه

Junior Member

سلام دوستان
    جواب کمیسیون پزشکی رو همون روز میدن؟؟(کمیسیون توی بیمارستان خانواده برگزار میشه) یا اینکه باید صبر کنیم یکی دوهفته؟

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

ممنون
    سلام

از لینک زیر می توانید اطلاعات خوبی در رابطه با اینکه معاف می شوید یا خیر دریافت کنید

http://www.noorvision.com/fa/26035/%...7%DB%8C%DB%8C-

در صورت سوال بیشتر با خود این مرکز تماس بگیرید.

موفق باشید

Junior Member

سلام
    میخواستم قسمتی از تجربیات خودم را در اختیار دوستان قرار بدم .
    خوب چند سالی هست من مشکل قوز قرنیه یا کراتوکونوس دارم که از خفیف شروع شد تا حالا که زیاد باهاش مشکل پیدا میکنم .
    و اما خیلی دوستان سر در گم هستند که ایا معافیت به قوز قرنیه تعلق میگیره یا نه . اول اینو بگم من خیلی پست های دوستان را خانده ام باید بگم که متاسفانه درجه ای در قانون تعیین نشده که مثلا اگر از این مقدار در تصویر توپوگرافی بیشتر بود معافیت تعلق بگیره و شاید این قانون چیزی باشه که بین دکترای یک کمیسیون توافقی در نظر گرفته شده باشه .
    و در کل اینو بگم معافیت قوز قرنیه الان یجورایی نظری هست یک دکتر میگه معاف یکی میگه نه و یه دکتر دیگ هم میگه برو سیخ بکوب تو چشمت تا معافت کنم .
    اینم بگم قوز قرنیه از خفیف شروع میشه و زود پیشرفت میکنه و واقعا دید را خیلی بهم میریزه و در موارد پیشرفته ترش مثل من با عینک هم درست بشو نیست پس اگه قوز قرنیه دارید و سنتون پایینه برید عمل کنید جلوی پیشرفتشو بگیرید که بیشتر نشه سلامتی مهم تر هرچیز دیگه ای هست .
    و خیلیا شک دارن و میخان بدونن قوز قرنیه دارن یا نه ، من یه روش علمی و تجربی برای فهمیدن افرادی که پیش دکتر نرفتن و عکس توپوگرافی از چشمشون نگرفتن معرفی میکنم تا کمکی کرده باشم .
    خیلی از گوشی های جدید چراغی بالای سرشون داره و وقتیم میزنی توی شارژ این ال ای دی دایره ای شکل روشن میشه ، یه دست جلوی یکی از چشماتون بگیرید و گوشی رو شروع کنید تا فاصله یک متری عقب ببرید درصورتی که چراغ یک خط کشیده شد و دیگ چراغ رو به صورت دایره ای ندیدید یعنی قوز قرنیه دارید جفت چشماتون را به همین روش معاینه کنید.
    البت شاید در موارد خفیف کمتر باشه یا اصلا اتفاق نیفته و نیاز به عکس توپوگرافی باشه .
    و اما من خودم معافی بهم تعلق گرفت ولی خیلی اذیت شدم و پر دردسر بود من سال قبلش که تازه قانون عوض شده بود و سخت گیرانه شده بود برای معافیت اقدام کردم ولی متاسفانه در کمیسیون معاف از رزمم کردن متاسفانه خودم هم بی توجهی کرده بودم و چون خیلی اعتماد بنفس داشتم که معافم عکس قوز قرنیه دوسال پیشم را نشون دادم وعکس جدیدی نگرفتم و در شورای عالی هم اصلا نگاه عکس و قوز قرنیه جدیدم نکردن و همون رای رو تایید کردن ولی تو عکس جدید پیشرفت خیلی زیادی را نشون میداد و بعدش اقدام کردم برای کارشناسی و متاسفانه طی ۶ماه دید چشم من دو برابر ضعیف تر شد طوری که باید ردیف اول کلاس اونم با عینک می نشستم تا شاید بتونم تابلو را دید داشته باشم که ردیف اول بودن هم مشکلاتی داشت و انصراف دادم و برای معاافی اقدام کردم که اینسری معاف شدم ، البت چند تا دکتر که ویزیت پیششون رفتم مطبشون و دکتر سپاه بودن بهم گفتن معافی و یکی از اونا هم برام شرط من در آوردی گذاشت و بعدشم گفت بعید میدونم معاف بشی ، چه سری قبل و چه اینسری دکتر بیمارستان پس از نوشتن نظریه بهم گفتن معافی برو عمل کن دیدت خراب تر نشه و کار به پیوند نکشه....
    متاسفانه بعضی دکترام هستن ببخشید اینطوری میگم ولی ارث پدرشون را انگار میخوای ازشون بگیری و یه دکتر مثل دکتر شورای عالی سری قبل بهم گفت برو سیخ بکوب تو چشمت تا معافت کنم . ولی اگه اخرتی باشه بلخره به هم میرسیم
    البت برای من دیگ مهم نبود پس فردا خدمت هم میفرستادنم هم اگ اتفاقی می افتاد و خراب کاری میشد مقصر خودشون بودن چون خودشون بودن که منو با این دید به خدمت فرستاده بودن .
    خب سرتون درد امد ایشااله پست خوبی بوده باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    مدتی هست قانون تک چشم برداشته شده و فقط یک چشم رو معافی میدن
    یک چشم بیش از 6 در دیپلم و فوق دیپلم معاف هست
    یک چشم 8 و بالاتر در لیسانس و فوق لیسانس معاف هست
    البته گاهی آستیگمات رو با این عدد جمع میکنند که بیشتر میشه دقیق نمیدونم آستیگمات منفی هست یا مثبت که باید جمع کرد.
    هیچ وقت دعوت نامه نمیاد درخونه میتونید از پلیس 10 بگیرید یا اینکه برید سایت نظام وظیفه با کد سخا و کد ملی وارد بخش معافیت پزشکی بشید اونجا تاریخ کمیسیون مشخصه یا اینکه از خود نظام وظیفه بپرسید، حواستون باشه تاریخشو از دست ندید چون دردسر میشه براتون، در ضمن اگر معاف از رزم شدید (در صورت معاف نشدن) میتونید درخواست توجیه غیبت رو در پلیس 10 بدید تا غیبت رو نظام وظیفه استان حذف کنه

ممنون داداش لطف کردی.
    اره آستیگمات هست چشام هرکدوم هم علامت 0.25 نمره هاشم که 6.5 و 6.75
    در اینصورت جمع هم بزنن تازه میشه 7.معاف از رزم میشم.
    یه سوال دیگه من که الان درخواست معافیت برای چشمم دادم آیا باز هم میتونم زمان خدمت درخواست معافیت برای چشمم بدم؟؟؟

Junior Member

ممنون داداش لطف کردی.
    اره آستیگمات هست چشام هرکدوم هم علامت 0.25 نمره هاشم که 6.5 و 6.75
    در اینصورت جمع هم بزنن تازه میشه 7.معاف از رزم میشم.
    یه سوال دیگه من که الان درخواست معافیت برای چشمم دادم آیا باز هم میتونم زمان خدمت درخواست معافیت برای چشمم بدم؟؟؟
    قبلا شنیده بودم میشد البته ۶ماه باید از خدمتت بگذره