صفحه 325 از 363 نخستنخست ... 225275315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,241 تا 3,250 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    صفحات اول همین بخشو مطالعه کن نوشته ...
    چند صفحه قبل رو هم کامل بخون دوستان توضیح دادن
    ممنون بابت جوابت
    دوستان بجز قوز قرنیه باز چی هست برای معافی بجز شماره چشم ؟ و اینکه الان قانون چیه دقیقا ؟منظورم اینه نمره چند معافه ؟
    بچه ها نمره استیگمات هم با نمره ضعیفی جمع میشه ؟
    ویرایش توسط hero40 : October 1st, 2017 در ساعت 12:36 AM

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط hero40 نمایش پست ها
    متاسفانه من که چشم اطلاع ندارم . بیشتر بیماری های داخلی و این چیزا ... تخصصم هم راهنمایی به بچه های غدد هستش .
    ولی سرچ کن توی صفحات اول فک کنم هم نمره چشم باشه هم موارد دیگه ... یکم بیشتر بگردی پیدا میکنی
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

ممنون بابت جوابت
    دوستان بجز قوز قرنیه باز چی هست برای معافی بجز شماره چشم ؟ و اینکه الان قانون چیه دقیقا ؟منظورم اینه نمره چند معافه ؟
    بچه ها نمره استیگمات هم با نمره ضعیفی جمع میشه ؟
    آیین نامه رو بخونی نوشته بیماری ها رو مثلا آب مروارید. واسه ی لیسانس به بالا یک چشم باید مجموع آستیگمات و ضعیفیش بالای 8.25 باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALi_73 نمایش پست ها
    آیین نامه رو بخونی نوشته بیماری ها رو مثلا آب مروارید. واسه ی لیسانس به بالا یک چشم باید مجموع آستیگمات و ضعیفیش بالای 8.25 باشه.
    ممنون . واسه دیپلم چطور ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    متاسفانه من که چشم اطلاع ندارم . بیشتر بیماری های داخلی و این چیزا ... تخصصم هم راهنمایی به بچه های غدد هستش .
    ولی سرچ کن توی صفحات اول فک کنم هم نمره چشم باشه هم موارد دیگه ... یکم بیشتر بگردی پیدا میکنی
    ممنون
    من سرچ کردم ولی یه سوال دارم اونم اینه که بنظر شما معاف شدن در مورد قوز قرنیه به مدرک ربط داره یا نه ؟

Exclamation پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

با عرض سلام خدمت همه‌ی دوستان،

در بخش سيزدهم فهرست بیماری‌ها، نقص عضو‌ها و عدم رشد‌های موضوع تبصره ماده (۲)، یعنی بخش بيماري هاي چشم و عوارض بينائی وبسایت سازمان وظیفه عمومی ناجا و در بند ۱ داریم:

هيپرمتروپی با سيكلوپلژی كامل:
    (هيپرمتروپی با سيكلوپلژی كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم، با علامت منفی منظور شود ولی محاسبه نگردد.)
    الف) هيپرمتروپی بيش از6 ديوپتر يك چشم: معاف دائم
    تبصره: برای دارندگان مدارك کارشناسی و بالاتر هيپرمتروپی بيش از 8 ديوپتر يك چشم: معاف دائم
    ب) هيپرمتروپی از 3 تا 6 ديوپتر هر يك از چشمها: معاف از خدمات رزمی
    تبصره: برای دارندگان مدارك کارشناسی و بالاتر هيپرمتروپی از 3 تا 8 ديوپتر هر يك از چشمها: معاف از خدمات رزمی

پرسشی که برای من به وجود اومده این هست که اولا، چرا آستیگماتیسم منظور شود ولی محاسبه نگردد؟ آیا پزشکان نظام وظیفه خودشون آستیگماتیسم رو به شاخص دوربینی با نزدیک‌بینی اضافه می‌کنن و اگر نمی‌کنن آوردن این جمله چه هدفی داره؟ و دوما، معاف از خدمات رزمی به معنی «دوره‌ی آموزشی+خدمت و -رزم در زمان جنگ» هست یا صرفا به معنای «دوره‌ی آموزشی» هست؟

من معافیتم را گرفتم
    12 شهریور اقدام کردم
    19 ام معرفی به بیمارستان بود
    19 ماه بعد یعنی مهر کیمیسیون بود و معاف شدم
    دوستان توجه داشته باشید اگر هم علامت باشه استیگمات و ضعف چشم جمع بسته میشه(روی یک چشم )
    منتها من دکتر رفتم گفت جمعش میشه 7 : 5/5 و 1.25 ولی موقع کمیسیون دکتر به بغلیش گفت 6.5 هست فکر میکنم اون نمره ی s.e را میخونند
    و اگر مثلا حداقعل نمره چشم 6 باشه 6.25 را مجددا میفرستن پزشک معاینه کنه اینطور که من دیدم ولی 6.5 معاف شدم
    اصلا استرس نداشته باشید
    برید بیمارستان مخصوص از اونجا سوال کنید پزشک مربوط به نظام وظیفه کی هست بعد برید بیرون از بیمارستان مطب اونجا واضح تر جواب میدن بهتون
    دنبال قرص و کم خوابی برای کاهش موقت نباشید
    پزشک اولیه سه بار به فاصله 30 دقیقه قطره زد که نمره واقعی چشم در بیاد
    بعد داخل کمیسیون قطره اینا نبود
    فقط دکتره عینکم را گرفت گذاشت روی چشم خودش ببینه عینک واقعی هست و ضعیفه یا خیر بعد دوباره عینکم را داد یه متن روی کاغذ معرفیم بود ( یه متن ساده) گفت بخون منم اول اومدم تٍ تٍ پٍ تٍ کنم نگه این میتونه بخونه چشماش خوبه بعد سریع فهمیدم میخواد بفهمهب عینک میتونم جایی رو ببینم عینک ماله منه یا نه عادی خوندم گفت معافی
    سه تا مبل 1 تومن و 12 تومن و 100 تومن واریز شد و کفتن 20 روز دیگه کارت صادره
    کسی سوالی داشت بپرسه من در خدمتم

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

ممنون
    من سرچ کردم ولی یه سوال دارم اونم اینه که بنظر شما معاف شدن در مورد قوز قرنیه به مدرک ربط داره یا نه ؟
    اگ عمل کردی معاف میشی.
    این که چقدر مدرک تاثیر داره رو دقیق نمیدونم
    امکا مدرک بالا سختگیر ترن

سلام دوستان.

یک سوالی ذهنم رو مشغول کرده. پیوند قرنیه یک چشم بدون قید و شرط معاف هست؟ یا شرطی داره؟ (تو دفترچه که تنها نوشته پیوند قرنیه).
    اگر کسی کارهای پزشکیش رو کرده باشه و منتظر نوبت برای پیوند باشه چطور؟

من در یک چشم قوز قرنیه دارم (نسبتا شدید) و دکترم گفته میتونم پیوند کنم ولی فعلا چون چشم دیگه‌ام مشکلی نداره، نکردم اینکارو. از طرفی تازه مدرک ارشدم رو گرفتم و میخوام برم دنبال معافی که شنیدم معاف شدن با قوز قرنیه یخورده شانسیه. حالا موندم پیوند رو الان انجام بدم ایا شانس معافیم رو بیشتر میکنه؟ اگر با قوز قرنیه معاف نشم و برم پیوند کنم دوباره میتونم برای معافی با اون درخواست بدم؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط MHParsa نمایش پست ها
    سلام دوستان.

یک سوالی ذهنم رو مشغول کرده. پیوند قرنیه یک چشم بدون قید و شرط معاف هست؟ یا شرطی داره؟ (تو دفترچه که تنها نوشته پیوند قرنیه).
    اگر کسی کارهای پزشکیش رو کرده باشه و منتظر نوبت برای پیوند باشه چطور؟

من در یک چشم قوز قرنیه دارم (نسبتا شدید) و دکترم گفته میتونم پیوند کنم ولی فعلا چون چشم دیگه‌ام مشکلی نداره، نکردم اینکارو. از طرفی تازه مدرک ارشدم رو گرفتم و میخوام برم دنبال معافی که شنیدم معاف شدن با قوز قرنیه یخورده شانسیه. حالا موندم پیوند رو الان انجام بدم ایا شانس معافیم رو بیشتر میکنه؟ اگر با قوز قرنیه معاف نشم و برم پیوند کنم دوباره میتونم برای معافی با اون درخواست بدم؟
    خیر فقط یک بار حق شرکت در کمیسیون داری.
    اگه معاف نشدی که باس بری خدمت دیگه وقتی میمونه که دوباره بری کمیسیون؟؟؟؟؟