صفحه 328 از 363 نخستنخست ... 228278318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,271 تا 3,280 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سلام دوستان
    من قوز قرنیه دارم و این عکس برا سال پیشه
    http://uupload.ir/files/v6ka_thumbnail_-_copy.jpg
    چند روزه دیگه میرم عکس جدید بگیرم،هر دو چشمم دارن ولی چشم چپم ضعیفتره
    میخواستم ببینم امیدی دارم برا معافیت یا نه؟
    ممنون

سلام
    من مهرماه تو کمیسیون معاف شدم، فیش واریزی هم تحویل دادم. بعد از دو ماه یعنی اواسط آذر متوجه شدند که بند بیماری تو معاینه اولیه اشتباه نوشته شده، اصلاح کردند و دوباره به استان ارسال کردن(به گفته ی خودشون البته!) الان وضعیتم تو سایت شده معرفی به شورای عالی. دوستان اگر تجربه ای از شورای عالی دارند به منم کمک کنن ممنون میشم. بیش از سه ماه کمیسیون شهرستان که معافم کردند میگذره... اما الان اینطور توی سایت زده و البته تا الان هم با من تماس نگرفتند، پیامک یا نامه ای هم نیومده. واسه شورای عالی ممکنه خودم را دعوت نکنن؟؟
    البته اینم بگم که معافیت من واسه قوز قرنیه است و پروندم تکمیله و سه تا معاین متخصص هم نظر دادند و عکس از چشمم هم روی پرونده هست.

سلام توروخدا کمکم کنید خیلی کمک میخوام
    من یک بار واسه فشارخون اقدام کردم معاف از رزم شدم اعتراض زدم باز معاف از رزم شدم
    تاریخ اعزامم فرا رسید اما من نرفتم غیبت کردم
    الان میخوام دوباره دفترچه پست کنم
    ایا میشه واسه نارسایی قلب یا ef اقدام کنم ؟؟؟؟ اخه اون اکویی که واسه فشار خون گرفتن ناقص بود الان متوجه شدم مشکل نارسایی دارم
    میشه اقدام کرد ؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من چشم چپم قوز قرنیه داره و دکتر‌م برای ۱ ماه دیگه بهم وقت Cross Linking داده، از اونجایی که سربازی نرفتم و می خوام از معافیت استفاده‌کنم به نظرتون لیزر‌ رو‌ انجام بدم‌ قبل از اقدام برای معافی؟ البته دکترم گفت شما لیزر‌ رو هم انجام‌ بدی میتونی باز اقدام‌ کنی چون Cross Linking فقط واسه جلوگیری‌ از رشد قوز قرنیه هستش و دیدت رو‌ بهتر نمی کنه، نظر شما چیه؟

یک تجربه ی مسخره ای برام من رخ داده. در کمیسیدن شهرمون بخاطر قوز قرنیه معاف شدم اما شورای عالی استان رد کردن معافیتم رو. قوز قرنیه چشم راستم شدیده اما کراتومتری های معمولی شدت قوز قرنیه رو کمتر از توپوگرافی هایی مثل اورب اسکن و پنتاکم میزنه. با وجود اینکه قوز قرنیه واضحه و اختلال دید شدید ایجاد کرده اما شورای استان گیر داده به دیوپتر...
    متاسفانه در حال حاضر پیگیرم ولی میگن حق اعتراض نداری. نمیدونم چکار باید بکنم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط hqmcking نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قوز قرنیه دارم و این عکس برا سال پیشه
    http://uupload.ir/files/v6ka_thumbnail_-_copy.jpg
    چند روزه دیگه میرم عکس جدید بگیرم،هر دو چشمم دارن ولی چشم چپم ضعیفتره
    میخواستم ببینم امیدی دارم برا معافیت یا نه؟
    ممنون
    به نظر قوز قرنیه شما شدیده... ولی احتمالا شمارو هم میفرستن کراتومتری و اونجا باید شدت رو براتون بالای 50 بزنن...
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsnnouri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چشم چپم قوز قرنیه داره و دکتر‌م برای ۱ ماه دیگه بهم وقت Cross Linking داده، از اونجایی که سربازی نرفتم و می خوام از معافیت استفاده‌کنم به نظرتون لیزر‌ رو‌ انجام بدم‌ قبل از اقدام برای معافی؟ البته دکترم گفت شما لیزر‌ رو هم انجام‌ بدی میتونی باز اقدام‌ کنی چون Cross Linking فقط واسه جلوگیری‌ از رشد قوز قرنیه هستش و دیدت رو‌ بهتر نمی کنه، نظر شما چیه؟
    من هم عمل کراس کردم و خب الان میگم کاش نمیکردم تا یکم شدیدتر میشد و الان معاف بودم! چون شدت من خیلی لب مرزه... ولی از یه طرف به هر حال چشمه و سلامتی ادم براش مهمه. اگه میخوای مطمئن بشی که معافی ببین ایا شدت قوز قرنیت بالاتر از 50 دیوپتر هست یا نه. اگر باشه عمل کراس هم بکنی معافی.

نقل قول نوشته اصلی توسط omidamini65 نمایش پست ها
    سلام
    من مهرماه تو کمیسیون معاف شدم، فیش واریزی هم تحویل دادم. بعد از دو ماه یعنی اواسط آذر متوجه شدند که بند بیماری تو معاینه اولیه اشتباه نوشته شده، اصلاح کردند و دوباره به استان ارسال کردن(به گفته ی خودشون البته!) الان وضعیتم تو سایت شده معرفی به شورای عالی. دوستان اگر تجربه ای از شورای عالی دارند به منم کمک کنن ممنون میشم. بیش از سه ماه کمیسیون شهرستان که معافم کردند میگذره... اما الان اینطور توی سایت زده و البته تا الان هم با من تماس نگرفتند، پیامک یا نامه ای هم نیومده. واسه شورای عالی ممکنه خودم را دعوت نکنن؟؟
    البته اینم بگم که معافیت من واسه قوز قرنیه است و پروندم تکمیله و سه تا معاین متخصص هم نظر دادند و عکس از چشمم هم روی پرونده هست.
    اگر باهاتون تماسی نگرفتن نگران نباشید... ولی اگر تماس گرفتند امیدوارم مثل من نشید!
    شدت قوز قرنیتون چقدر بوده؟ میتونم عکس چشمتون رو ببینم؟

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید
    من چشمام لب مرزه برا قوز قرنیه یعنی قوز نیست ولی کاملا نرمال هم نیست (اون عدده تو عکس حدود 45 هست)
    برا عمل لیزیک که رفتم دکتر گفت چون خیلی قرنیه تو نازکه اگه بخوای عمل کنی یه عمل ccl هم برا پیشگیری از قوز قرنیه باید انجام بدی
    حالا میخواستم ببینم میتونم با استناد به این عمل ccl معافی بگیرم؟

Junior Member

سلام،ممنون از پاسخت
    امروز رفتم پزشک نظام وظیفه،ی پزشک گمونم عمومی بود،من قوز قرنیمو توضیح دادم براش،بعد پرسید مشکل دیگه گفتم ندارم،خودش معاینه کرد گفت کف پات صافه و زانوتم انحنا داره!
    حالا سئوالی ک دارم اینه ک همه اینا تو ی کمسیون بررسی میشه؟مدرک ببرم براشون یا همون نوشتن پزشکی ک پلیس +10 معرفی کرد کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir777 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید
    من چشمام لب مرزه برا قوز قرنیه یعنی قوز نیست ولی کاملا نرمال هم نیست (اون عدده تو عکس حدود 45 هست)
    برا عمل لیزیک که رفتم دکتر گفت چون خیلی قرنیه تو نازکه اگه بخوای عمل کنی یه عمل ccl هم برا پیشگیری از قوز قرنیه باید انجام بدی
    حالا میخواستم ببینم میتونم با استناد به این عمل ccl معافی بگیرم؟
    کدوم عدد؟ دقیقا مشخص نیست همه دکتر ها و کمیسیون ها یه عدد رو معیار میگیرن یا نه ولی اگر درون ناحیه مرکزیِ عکس کراتومتری (یکی از اون چهار تصویر) اعداد بالای 50 باشه شانس معافیت بالاست.
    عمل ccl کمکی به معافی نمیکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hqmcking نمایش پست ها
    سلام،ممنون از پاسخت
    امروز رفتم پزشک نظام وظیفه،ی پزشک گمونم عمومی بود،من قوز قرنیمو توضیح دادم براش،بعد پرسید مشکل دیگه گفتم ندارم،خودش معاینه کرد گفت کف پات صافه و زانوتم انحنا داره!
    حالا سئوالی ک دارم اینه ک همه اینا تو ی کمسیون بررسی میشه؟مدرک ببرم براشون یا همون نوشتن پزشکی ک پلیس +10 معرفی کرد کافیه؟
    دکتری که قبل تکمیل پرونده پلیس +10 میرید یا دکتری که بعد از درخواست معافیت میفرستنتون؟

Junior Member

دکتری ک قبل تکمیل پرونده معاینه کرد
    http://uupload.ir/files/7afv_photo_2...2_12-36-03.jpg
    اینم چیزیایی ک امروز دیدم نوشتن،شنبه گفتن برم بیمارستان برا کمیسیون
    ضمنا مدرک من کارشناسی هست