صفحه 338 از 363 نخستنخست ... 238288328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,371 تا 3,380 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

نقل قول نوشته اصلی توسط theking007 نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه در مهلت یک ساله اقدام کنیم و بعد بفرستنمون کمسیون پزشکی وتا اینکه کمسیون پزشکی جوابش بیاد مهلت یکساله تموم بشه وارد غیبت نمیشیم؟؟؟ممنون میشم کمکم کنید خیلی استرس دارم
    سلام
    گمونم جزئه غيبت بشه چون ميگن بايد زودتر اقدام ميكردي حالا شمما ميتوني دقيقتر از نظام وظيفه بپرسي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein8 نمایش پست ها
    سلام
    لازم میدونم مطالبی از تجریبیات خودم رو خدمت دوستان عرض کنم تا شاید کمکی کرده باشم
    بنده با مدرک فوق لیسانس و بیماری قوز قرنیه به تازگی (خرداد 97) رفتم برای کمیسیون
    معاینه اولیه بیمارستان امام سجاد بودم و دکتری که معاینه کرده بود شرح بیماری رو خوب نوشته بود (اینو طبق گفته های سایر دوستان تو همین تاپیک میگم، اینک بنویسه قوز قرنیه شدید دارد، دید با عیک خوب نمیشود و ...)
    عکس پنتاکم هم گرفته بودم و همراهم بود، ماکزیمم عددش هم حدود 54بود (این روهم باز با توجه به گفته های سایر دوستان میگم که اون ماکزیمم باید از یه مقداری بالاتر باشه و ...)
    توی کمیسیون پرونده رو دکتر دید، از همکارش پرسید باید برای فوق لیسانس ave چند باشه، گفت 50 و دکتر کمیسیون من گفت ایشون 48 هست، بعد هم ب من گفتن برم منتظر بمونم، همون موقع خودم فهمیدم معاف نشدم و در اخر معاف از رزم شدم!
    جمع بندی: عکس پنتاکم من رو اصلا ندید، گفتم عکس همراهم دارم گفت لازم نیست
    اینکه ماکزیمم پنتاکم بایدچند باشه هم ملاک نبود
    شرح پزشک اولیه که دوستان میگفتن باید چنین و چنان باشه هم کمکی نکرد
    نظر خودم: فوق لیسانس رو سخت معاف میکنن و حتی شاید تقریبا معاف نمیکنن
    اینکه ave چی هست، من خودمم نمیدونم ولی فکر کنم منظورش میانگین باشه، که شاید با avg هم نشونش بدن، من چیزی رو که دیدم 48 بود فقط تو برگه معاینه چشمم بود که دسگاه بینایی سنجی پرینت میگیره میده (مثه رسید بانک هست)، اونجا برای چشمم که قوزش شدیدتره نوشته بود avg و جلوش سه تا عدد بود که سه تاش هم حدود 48 بودن، طبق چیزی که من دیدم همون رو معیار قرار داد و گفت معاف نمیشم
    اینکه دوستان گفته بودن آیین نامه رو پرینت بگیرید و همراهتون باشه من همراهم بود اما شرایط اینقدر پر استرس بود که یادم رفت ارائه بدم، هرچند که اونم بعید میدونم کمکی میکرد، چرا که توش فقط نوشته قوز قرنیه با تایید یاقته های پاراکلینیکی مانند پنتاکم معاف دائم، اینکه من قوز قرنیه دارم و با پنتاکم هم تایید میشه قطعیه ولی اینک فوق لسانس هستم و عدد ave باید بالای 50 باشه (که در عمل اتفاق افتاد) رو توی اون ننوشته، پس نتیجه این میشه که هرچند که ارائه ندادم ولی به نطر خودم ارائه هم میدادم تاثیری نداشت
    منکه معاف نشدم، ولی خب نوشتم شاید کمکی به بقیه کرده باشم
    خدانگهدار
    سلام مجدد
    در ادامه پست و مربوط به اواخر مرداد 97
    من اعتراض زدم، این بار فرستادن بیمارستان بقیه الله و نزدیک به 200 هزارتومان خرج کردم، اما خب به دکتر گفتم قوز قرنیه دارم و ایشون از روی عکسای بیمارستان نور تایید کرد اما گفت باید عکس نظامی داشته باشی
    عکس کراتومتری از بیمارستان بقیه الله گرفتم و البته قبلش قطره ریختم، یعنی همه مجبور بودن قطره بریزن، ماکزیمم عدد کراتومتری از 54 که از عکس بیمارستان نور داشتم شد 51 توی عکس بقیه الله
    البته باز خوشحال تر بودم چون نسبت به کمیسیون قبل که اصلا عکس قرنیه نداشتم اینبار حداقل یه عکس قرنیه ضمیمه پرونده ام بود!
    خلاصه اواسط مرداد رفتم شورای عالی با مدرک فوق لیسانس و حداکثر عدد کراتومتری 51 و دوباره معاف از رزم شدم و به سرعت برای اول شهریور اعزام شدم و الان دارم اماده میشم برای اموزشی
    موفق باشید

Junior Member

سلام مجدد
    من اعتراض زدم، این بار فرستادن بیمارستان بقیه الله و نزدیک به 200 هزارتومان خرج کردم، اما خب به دکتر گفتم قوز قرنیه دارم و ایشون از روی عکسای بیمارستان نور تایید کرد اما گفت باید عکس نظامی داشته باشی
    عکس کراتومتری از بیمارستان بقیه الله گرفتم و البته قبلش قطره ریختم، یعنی همه مجبور بودن قطره بریزن، ماکزیمم عدد کراتومتری از 54 که از عکس بیمارستان نور داشتم شد 51 توی عکس بقیه الله
    البته باز خوشحال تر بودم چون نسبت به کمیسیون قبل که اصلا عکس قرنیه نداشتم اینبار حداقل یه عکس قرنیه ضمیمه پرونده ام بود!
    خلاصه اواسط مرداد رفتم شورای عالی با مدرک فوق لیسانس و حداکثر عدد کراتومتری 51 و دوباره معاف از رزم شدم و به سرعت برای اول شهریور اعزام شدم و الان دارم اماده میشم برای اموزشی
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    من مرداد سال پیش بوسیله بند ب قوز قرنیه معاف دائم شدم البته با مدرک لیسانس.... بیماری قوزقرنیه چیز کمی نیست و من متاسفم واقعا بخاطر این تصمیمات نسنجیده کمیسیون های نظام وظیفه چراکه قوزقرنیه بیماری ای نیست مثل ضعیفی چشم که با عمل لیزر بهبود پیدا کنه چون خود من بعد از یکسال کارم به پیوند قرنیه رسیده و جالبه که در کمیسیون اول منو معاف از رزم کرده بودند ... اگر معاف از رزم میشدم که واقعا.... به هر حال امیددارم موفق و پیروز باشی که البته این هم مرحله ای از زندگیه...

Junior Member

سلام
    یه سوال دارم هرچی گشتم اینترنتو پیدا نکرم
    من چشمام آستیگمات هستش (مقدار آستیگماتم از اسفر بیشتره)
    اون چشمم که نمرش بیشتره مقداره آستیگماتش -5.50 هستش و مقدار اسفرش هم +4.00
    مدرکم هم دیپلمه
    سوالم اینه که به نظر شما معاف میشم یا نه ؟!
    فقط این گیجم کرده که آیا این دو عدد با هم جمع میشن یا نه وقط مقدار آستیگمات رو در نظر میگیرن
    این هم نسخه

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن

Junior Member

سلام خدمت دوستان

من قوز قرنیه دارم ولی به خاطر مدرکم بعید معاف بشم ولی طبق تجربه دوستان معاف از رزم می شم. می خواستم ببینم برای امریه کی می تونم اقدام کنم؟من هنوز تازه می خوام دفترچه پست کنم؟اگر تو معاینه اولیه پزشک مراجعه به کمیسیون بزنه تا وقتی نتیجش مشخص بشه نمی تونم کارای امریه رو انجام بدم؟ کلا برای امریه گرفتن چه مدارکی لازم هست؟ البته امریم رو صحبت کردم و اکی دادن فقط باید برم دفترچه پست کنم. گیچ شدم این وضعیت پزشکیم می تونه امریه گرفتن رو به تاخیر بندازه؟ ممراحل کمیسیون پزشکی چقدر طول می کشه؟ ظاهرا نتیجه کمیسیون پزشکی بیاد باید سریع اعزام بشم اونطوری باز این امریه به مشکل نمی خوره؟
    مرسی

Junior Member

سلام مجدد
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز این عدد avg همون عدد معاینه چشم بیمارستان هست؟

Junior Member

سلام به همه رفقا
    بچها من چشمم به گفته متخصص دچار سوراخ/حفره شبکیه است که اونهم بعد از جداشدگی زجاجیه اتفاق افتاده
    تنها عوارض بینایی هم که ایجاد میکنه اینه که شما با جا به جا کردن سرتون یه پرده از جلوی چشمتون رد میشه و همچنین مگس پران از عوارض معمولشه
    سوالم اینه که کسی بوده که با سوراح شبکیه معاف دایم شده باشه ؟؟؟
    ممنون میشم اگر اطلاعات دارید جواب بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بر اساس قانون چنانچه مشمولین دیپلم و زیر دیپلم دارای یک چشم با نمره 5 و مجموع نمره دو چشم 8 و بالاتر باشد، می‌توانند از سربازی معاف شوند و مشمولین بالاتر از دیپلم نیز با یک چشم نمره 6 و دو چشم بیش از 10 نیز از خدمت معاف خواهند شد
    من جمع چشمام ۱۳ هست ولی سایت نظام وظیفه رو چک کردم فقط تک چشم گفتن حرفی از دو چشم نزدن میخوام بپرسم ایا قانون دو چشم هنوز هست؟
    خروجی تصویر اوپتومتری :
    ویرایش توسط silverbio : September 15th, 2018 در ساعت 06:45 PM

Junior Member

ایا هنوز عدد آستیگمات با شماره چشم جمع میشه؟ من میوپی دارم و هرکدام از چشم هام 6.5- و استیگماتیک هر کدوم هم 2.25- هست
    ممنون میشم من رو از بلاتکلیفی خارج کنید

سلام.
    بنده بیماری آب سیاه (گلوکوم) دارم. در سایت پلیس وظیفه نوشته این بیماری معاف دایم داره:

"گلوكوم با اثبات توسط تستهاي پاراكلينيك معاف دائم."

ولی دکتری که منو معاینه می کرد گفت چون مدرک ارشد داری شانست کمه.
    کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟ کسی واسه این بیماری اقدام کرده؟ وقتی تو سایت نوشته معاف دایم و واسه مدرک محدودیتی نداره، چه طور می گه شانست کمه؟
    ممنون.