صفحه 7 از 363 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 3630

موضوع: بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به چشم و عوارض بینایی

سلام دوستان. من پیش یه متخصص رفتم گفتم با قطره معاینه کن گفت که قطره ندارم و بدون قطره معاینه کرد. این قطره میدراکس یا سایکلون رو می شه بدون نسخه یا با نسخه از داروخونه ها تهیه کرد؟ لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_629 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من پیش یه متخصص رفتم گفتم با قطره معاینه کن گفت که قطره ندارم و بدون قطره معاینه کرد. این قطره میدراکس یا سایکلون رو می شه بدون نسخه یا با نسخه از داروخونه ها تهیه کرد؟ لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر
    میتونستید از همون دکتر بخواید که براتون بنویسه..قطره ها چشمی معمولا روی اکثرشون نوشته بدون نسخه پزشک فروخته نشود ولی خوب همه داروخانه ها میفروشن. فکر میکنم بتونید بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    میتونستید از همون دکتر بخواید که براتون بنویسه..قطره ها چشمی معمولا روی اکثرشون نوشته بدون نسخه پزشک فروخته نشود ولی خوب همه داروخانه ها میفروشن. فکر میکنم بتونید بگیرید.
    ممنون. این قطره ها رو اگه بخوام از داروخونه تهیه کنم اسم تجاری خاصی دارن؟؟ یا مثلا برم داروخونه بگم قطره چشمی میدراکس می خوام یا سایکلون؟؟ یا فقط بگم قطره چشمی خود داروخونه یکی از اینا رو بهم می ده؟
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    marine pollution

ممنون. این قطره ها رو اگه بخوام از داروخونه تهیه کنم اسم تجاری خاصی دارن؟؟ یا مثلا برم داروخونه بگم قطره چشمی میدراکس می خوام یا سایکلون؟؟ یا فقط بگم قطره چشمی خود داروخونه یکی از اینا رو بهم می ده؟
    با سپاس
    سلام دوست عزیز. اگر بگی میدراکس بهت میدن البته بعضی جاها هم به اسم آترین 1 درصد فروخته میشه (3000 تومان). در کل پیشنهاد میکنم استفاده نکن

Member
    رشته و دانشگاه
    marine pollution

با سلام خدمت دوستان عزیز. من 3 شنبه گذشته معاف شدم. باید بگم که اصلا واسه چشم قطره نریختن! در ضمن منو قبل از کمیسیون به 2تا دکتر ارجاع دادن. البته خودم چند روز قبل از رفتن پیش دکتر ریختم اما ضرر کردم چون دکتر واسم قطره نریخت و شماره چشمم از دفعه قبل 5. نمره کمتر شده بود. من فوق لیسانس هستم و با شماره 11 معاف دائم شدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    marine pollution

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_power نمایش پست ها
    سلام ی سوال داشتم.

من نمره چشمم یکی 6 و اون یکی 6.25ئه.استیگماته 0.75 فک کنم.میخواستم بدونم اگه تابستون بعد فارغ التحصیلی لیسانس یعنی تابستون بعد کنکور ارشد که واسه من میشه تابستون 92 افدام کنم تا مهر یا حداکثر ابان معافیت تکمیل میشه؟

بعدش اینکه : اگه بعدش ارشد قبول شم مشکلی پیش نمیاد؟شامل معافیت تحصیلی میشه یانه؟

ممنون
    سلام رفیق بهتره بعد از لیسانس به فکرش باشی (یعنی هنوز ارشدو نگرفته) چون بعدا سخت تر میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madnaderi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. اگر بگی میدراکس بهت میدن البته بعضی جاها هم به اسم آترین 1 درصد فروخته میشه (3000 تومان). در کل پیشنهاد میکنم استفاده نکن
    ممنون. صرفا از این جهت می خوام تهیه کنم که اگه رفتم پیش چشم پزشک و این قطره ها رو نداشت خودم همرام داشته باشم.
    با تشکر

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

ممنون. صرفا از این جهت می خوام تهیه کنم که اگه رفتم پیش چشم پزشک و این قطره ها رو نداشت خودم همرام داشته باشم.
    با تشکر
    دوست عزیز نمیدونم پیش اون که قبلا رفتی متخصص چی بوده ؟
    اما این قطره یا مشابه هاش خیلی رایجه برای تشخیص خیلی از بیماری ها استفاده میشه. فقط یکیش همین که معاینه چشم دوره ای دیابتی ها حتما باید با قطره باشه. خلاصه اگر قطره رو خریدی یا نه دیگه پیش اون قبلیه نرو.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

آقا من شنیدم قراره قوانین معافیت پزشکی و از جمله چشم تغییر کنه! یعنی می‌خوان به زودی شماره‌های چشم برای معافیت رو ببرند بالا... من چون دانشجو‌ام فعلا نمی‌تونم اقدام کنم!
    این خبر راسته یا در حد شایعه است؟ اصلا آیین‌نامه معافیت پزشکی قراره تغییر کنه؟

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_aryayi نمایش پست ها
    آقا من شنیدم قراره قوانین معافیت پزشکی و از جمله چشم تغییر کنه! یعنی می‌خوان به زودی شماره‌های چشم برای معافیت رو ببرند بالا... من چون دانشجو‌ام فعلا نمی‌تونم اقدام کنم!
    این خبر راسته یا در حد شایعه است؟ اصلا آیین‌نامه معافیت پزشکی قراره تغییر کنه؟
    از چند سال پیش که صحبت از قانون جدید شد یه حرف هایی هم درباره معافیت پرشکی بوده. مثلا برای همین چشم من یه جایی خوندم که قراره مبنای معافی برای همه یکسان شه (بدون توجه به مدرک). اینطور به نظر میاد که در حال حاضر هم نظام وظیفه در حال تهیه آیین نامه جدیده پس ممکنه معافیت ها تغییر کنه.

از طرفی هم شایعه درباره بالا بردن شماره چشم تو معافیت همیشه بوده و من خودم یادمه که حتی 7-8 سال پیش هم خیلی ها میگفتند قراره بشه 12 یا شده 12. همین الان هم خیلی ها فکر میکنند که شماره معافی 12 هست!

ولی نظام وظیفه هیچ حساب و کتابی تو کارش نیست و فقط باید صبر کرد و دید عملا چه اتفاقی میفته. کلا چه شایعه باشه و چه نباشه ممکنه یک شبه قانون عوض شه! جدید ترین مثالش هم 21 ماهه شدنه خدمته.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"