صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض بیماری های مربوط به قلب و عروق

1. با توجه به کثرت و تنوع بیماری هایی که در آیین نامه معافیت پزشکی درج شده است (19 دسته کلی)، در این انجمن تمامی آنها در 9 موضوع مختلف دسته بندی شده اند و فقط بعضی از آنها که مراجعه کمتری دارند با یکدیگر ترکیب شده اند. همچنین عنوان نوشته شده برای بیماری ها مطابق با آیین نامه می باشد. لذا قبل از ارسال پست حتما از مرتبط بودن سوال و بیماری مورد نظرتان با موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2. موضوع قبلی با عنوان "معافیت پزشکی" به صورت قفل شده (امکان ارسال پست جدید در آن وجود ندارد) همچنان موجود است و شما می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

3. برای جلوگیری از زیاد شدن سریع صفحات ناشی از سوالات تکراری، مطالب تکراری در موضوعات جدید به سرعت حذف خواهند شد. از کاربران محترم نیز صمیمانه تقاضا می شود با گزارش مطالب تکراری و فاقد محتوی ما را در مفید نگه داشتن انجمن یاری کنند.

باتشکر

مدیریت انجمن

بخش پانزدهم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي قلب و عروق

ماده 43: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي قلب و عروق با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء هستند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده مي نمايند:

بند 1ـ كليه عوارض عضوي دريچه اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم.

تبصره: پرولاپس دريچه اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غير رزمي.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 2ـ وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم.

تبصره: دكستروكادري و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 3ـ هر نوع بيماري عروق كرونر در هر درجه و حالتي كه باشد معاف دائم.
    بند 4ـ نارسايي مزمن قلب معاف دائم.
    بند 5ـ هر نوع بيماري مزمن پريكارد ـ آندوكارد ـ ميوكارد اعم از التهابي، تومورال، مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
    بند 6ـ بيماريهاي مادرزادي و يا اكتسابي، تومورال و التهابي آئمورت و سرخرگهاي بزرگ، مانند كواركتاسيون، آنوريسم ها، آنژيومها و اتساع سرخرگهاي ريوي، كانال شرياني باز، تنگي شريان ريوي اصلي و فيستولهاي شرياني وريدي در مورد عمل شده يا نشده معاف دائم.
    بند 7ـ ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيستوليك از 160 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد (مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت در بيمارستان بستري و فشار خون در ساعات مختلف شب و روز ثبت گردد) معاف دائم.

تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160ـ140 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك بين 100ـ90 ميليمتر جيوه باشد خدمات غير رزمي.
    بند 8ـ ترومبوفلبيت ها:

الف) چنانچه عود كننده باشد معاف دائم.

ب) در موارد محدود خدمات غير رزمي.
    بند 9ـ واريس ها:

الف) شديد و يا همراه با عوارض معاف دائم.

ب) خفيف و متوسط خدمات غير رزمي.
    بند 10ـ تومورهاي عروق لنفاوي، لنف آدنوم و الفانتيازيس كه لااقل يكي از اندامها را فرا گرفته باشد معاف دائم.
    بند 11ـ اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي فوق بطني به شرطي كه تعدادشان بيش از 10 ضربان در دقيقه باشد (در صورت تداوم با اثبات در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
    بند 12ـ اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي بطني كه تعدادشان بيش از هفت عدد در دقيقه و چند كانوني، دو تا يا بيشتر پشت سر هم آمده باشد (بصورت R-on-T قرار گرفته باشد) معاف دائم.
    بند 13ـ تاكي آريتمي هاي فوق بطني كه شامل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از سه ساعت استراحت بهبود نيابد)، فيبريلاسيون دهليزي، تاكيكارديهاي نودال يا جانكشنال و تاكيكارديهاي بطني در هر مورد معاف دائم.
    بند 14ـ اختلال هدايت داخل دهليزي، بلوك سينوس دهليزي، وقفه سينوس دهليزي و سندرم تاكيكاردي و براديكاردي، سندرم (اس.اس.اس)، براديكاردي سينوزال كمتر از 50 ضربان در دقيقه كه با فعاليت تعداد شربقان به حد لازم افزايش نيابد (مورد اخير به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
    بند 15ـ اختلالات هدايتي دهليزي بطني مانند سندرم W.P.W و همچنين اختلالات هدايتي كه منجر به استفاده از پيش دائم يا موقت شود معاف دائم.
    بند 16ـ وجود يا سابقه بيماري تب روماتيسمي حاد (به شرط وجود كارديت) معاف دائم.

پایان
    ویرایش توسط daniyal_arj : February 20th, 2012 در ساعت 09:35 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

چه خوب شد که قسمت رو جدا کردین من پستم رو اینجا هم می زارم اگه کسی نظری داشت اینجا هم بگه:

سلام..
    دوستان من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
    LVEF 55%
    MVP Severe Mr+1
    TVP Mild Tr
    مشهود است...
    توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی )

جواب دوست عزیز kamranmirzaa:
    ببین بهتره از لفظ پرولاپس استفاده نکنی و بگی مشکلات دریچه ای ! به لفظ پرولاپس حساسن !
    دو اگه دکتر توی کمیسیون گفت MR فقط +1 هست و چیزی نیست حتما بگو TVP هم هست و MVP چون گاهی براشون +1 زیاد نیست در حالی که توی دفترچه ننوشته +1 یا +2 نوشته کلا معاف

یه نکته دیگه : اگه خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده در جا معاف نشدی و گیر دادن که پرولاپس چیزی نیست و +1 کمه و اینا بگو دوباره معرفیت کنن بیمارستان
    در ضمن هر چی اکو و نوار و .... از قبل داری (هر چی قدیمی تر بهتر) با خودت ببر ! و اگه دوباره معرفیت کردن به بیمارستان اصلا نترس یکی دو بار بری کمیسیون راحتتر معافت می کنن . در ضمن در مورد تنگی نقس و خستگی سریع (مثلا موقع از پله بالا رفتن) هم حتما بگو

امیدوارم خبر معافیت رو اینجا بخونیم پسرجان

مرسی از پاسخت...
    دوستان دیگر هم اگر نظری دارن خوشحال می شم بشنوم...

نقل قول نوشته اصلی توسط IPsec88 نمایش پست ها
    چه خوب شد که قسمت رو جدا کردین من پستم رو اینجا هم می زارم اگه کسی نظری داشت اینجا هم بگه:

سلام..
    دوستان من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
    LVEF 55%
    MVP Severe Mr+1
    TVP Mild Tr
    مشهود است...
    توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی )

جواب دوست عزیز kamranmirzaa:

مرسی از پاسخت...
    دوستان دیگر هم اگر نظری دارن خوشحال می شم بشنوم...
    دوست عزیز MVP MR/TRمعاف هست.۱۰۰٪معافی. منم تایید میکنم که هرگز از لفظ پرولاپس استفاده نکن. بگو نارسایی دریچه ای دارم و یا بگو MR/TR
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Junior Member

من دیروز کارای بیمارستانم تموم شد.دکتر جراح برام دفرمیتی و قوز و فرورفتگی قفسه سینه سمت چپ زد و بعد یه افسری گفت برو 2 ماه دیگه حوزه جوابش رو بگیر.دکتر قلب هم اکوم کرد ولی نمیدونم چی نوشت برام.ولی خودم بیرون که اکو شدم پرولاپس برام زده تو برگه اکو و همچنین LVEF SSL که نمیدونم یعنی چی.معاف میشم بنظرتون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezrez نمایش پست ها
    کسی کمکی نمیکنه؟
    ببین رزرز جان , اولا با توجه به دفرمگی قفسه سینه فکر کنم معافی مشکلی نداشته باشه اما اولا به جای لفظ پرولاپس از مشکل دریچه ای (یا مادرزادی دریچه) استفاده کن که عین لفظش برای معافی ذکر شده چون به کلمه پرولاپس (با توجه به اینکه در کنار معافیت از رزم در دفترچه آورده شده ) یه حساسیتی هست .
    دوم سعی کن قبل از رسیدن به میز کمیسیون ببینی دقیقا چیا برای اکو نوشته شده که بتونی توضیح بدی و هرچی کامل تر باشه راحت تر معاف می شی
    امیدوارم معافی شما هم بی دردسر اانجام بشه

دوستان عزیزی که برای بیماری های قلب و معافی های مربوطه مراجعه می کنن .
    موارد زیر رو در نظر داشته باشید که مراحل معافی رو راحتر طی کنید

1- مدارک پزشکی خودتون رو (مخصوصا مواردی که آسیب مادرزادی هست ) از هر زمانی که هست (حتی 10 سال پیش یا قبلتر) جمع آوری کنید. در کمیسیون گاهی که شک دارند ازتون می خوان که مدارک بیشتری اگر دارید ارائه کنید که در این موارد مدارک پزشکی قبلی خیلی مفید و موثر خواهد بود

2- هنگامی که برای معاینه معرفی به بیمارستان می شید و مراجعه می کنید سعی کنید آه و ناله الکی نکنید (چون بیماری های قلبی معمولا درد ندارند ) و خونسرد توضیح بدید (و مدارکی اگه دارید ارائه کنید) . سعی کنید نام بیماری تون و عوارضش رو بدونید و برای دکتر توضیح بدید.

3- نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که اگر واقعا بیماری شما در حد معافی هست (مثل آسیب مادرزادی دریچه , سابقه رماتیسم قلبی و ...) حتما باید در بیمارستان اکو بگیرید . ممکنه دکتر موقع گرفتن اکو با توجه به اندازه آسیب دیدگی یا موارد دیگه بگه که معافی شما محرز هست و معافید. اما حواستون باشه که توی کمیسیون دکترهای اونجا تو 3 - 4 دقیقه فقط اکو رو نگاه می کنن. پس در این موارد از دکتر معاینه کننده حتما بخواید که تمامی موارد رو کامل توی برگه بنویسه و شرح بده . ( مواردی مثل MVP و +1 یا +2 و LVEF , ...) در صورتی که تمامی موارد نوشته بشه در کمیسیون دردسر کمتری خواهید داشت. و اگر می تونه توی اکو هم موارد رو نشون بده.

روز کمیسیون هم همه مدارکتون رو دسته بندی کنید و کاملا خونسرد باشید. موقعی که مدارکتون رو نشون می دید اگه سوالی کردند آروم و منظم چیزایی رو که موقع معاینه پرسیدید و شنیدید رو شرح بدید.

نکته مهم : خیلی بعید نیست در مواردی صریحا معافتون نکنن و برای معاینه مجدد معرفی بشید. این موارد برای بیماری قلبی زیاد پیش میاد و خونسردی خودتون رو حفظ کنید . این بار به بیمارستان دیگه ای معرفی می شید. باز مثل موارد قبل مراجعه کنید و باز سعی کنید از دکتر معاینه توضیح بخواید و قشنگ متوجه موارد بشید که بعدا توضیح بتونید بدید. گاهی دو سه بار رفتن برای معاینه خود به خود معافی رو تضمین می کنه ( در موارد که در شدت بیماری شک داشته باشن)

در موارد مربوط به آرتیمی یا اختلال عملکرد قلب به جز اکو بستری شدن و هولتر و ... هم جزیی از فرایند معافی هست . باز هم تاکید می کنم جزییات کامل و زیاد کار کمیسیون رو راحت تر می کنه
    به امید معافی تمام دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranmirzaa نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که برای بیماری های قلب و معافی های مربوطه مراجعه می کنن .
    موارد زیر رو در نظر داشته باشید که مراحل معافی رو راحتر طی کنید

1- مدارک پزشکی خودتون رو (مخصوصا مواردی که آسیب مادرزادی هست ) از هر زمانی که هست (حتی 10 سال پیش یا قبلتر) جمع آوری کنید. در کمیسیون گاهی که شک دارند ازتون می خوان که مدارک بیشتری اگر دارید ارائه کنید که در این موارد مدارک پزشکی قبلی خیلی مفید و موثر خواهد بود

2- هنگامی که برای معاینه معرفی به بیمارستان می شید و مراجعه می کنید سعی کنید آه و ناله الکی نکنید (چون بیماری های قلبی معمولا درد ندارند ) و خونسرد توضیح بدید (و مدارکی اگه دارید ارائه کنید) . سعی کنید نام بیماری تون و عوارضش رو بدونید و برای دکتر توضیح بدید.

3- نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که اگر واقعا بیماری شما در حد معافی هست (مثل آسیب مادرزادی دریچه , سابقه رماتیسم قلبی و ...) حتما باید در بیمارستان اکو بگیرید . ممکنه دکتر موقع گرفتن اکو با توجه به اندازه آسیب دیدگی یا موارد دیگه بگه که معافی شما محرز هست و معافید. اما حواستون باشه که توی کمیسیون دکترهای اونجا تو 3 - 4 دقیقه فقط اکو رو نگاه می کنن. پس در این موارد از دکتر معاینه کننده حتما بخواید که تمامی موارد رو کامل توی برگه بنویسه و شرح بده . ( مواردی مثل MVP و +1 یا +2 و LVEF , ...) در صورتی که تمامی موارد نوشته بشه در کمیسیون دردسر کمتری خواهید داشت. و اگر می تونه توی اکو هم موارد رو نشون بده.

روز کمیسیون هم همه مدارکتون رو دسته بندی کنید و کاملا خونسرد باشید. موقعی که مدارکتون رو نشون می دید اگه سوالی کردند آروم و منظم چیزایی رو که موقع معاینه پرسیدید و شنیدید رو شرح بدید.

نکته مهم : خیلی بعید نیست در مواردی صریحا معافتون نکنن و برای معاینه مجدد معرفی بشید. این موارد برای بیماری قلبی زیاد پیش میاد و خونسردی خودتون رو حفظ کنید . این بار به بیمارستان دیگه ای معرفی می شید. باز مثل موارد قبل مراجعه کنید و باز سعی کنید از دکتر معاینه توضیح بخواید و قشنگ متوجه موارد بشید که بعدا توضیح بتونید بدید. گاهی دو سه بار رفتن برای معاینه خود به خود معافی رو تضمین می کنه ( در موارد که در شدت بیماری شک داشته باشن)

در موارد مربوط به آرتیمی یا اختلال عملکرد قلب به جز اکو بستری شدن و هولتر و ... هم جزیی از فرایند معافی هست . باز هم تاکید می کنم جزییات کامل و زیاد کار کمیسیون رو راحت تر می کنه
    به امید معافی تمام دوستان

سلام

تشکر از توضیحاتتون.

آیا LVEF به تنهایی باعث معاف از رزم می گردد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranmirzaa نمایش پست ها
    ببین رزرز جان , اولا با توجه به دفرمگی قفسه سینه فکر کنم معافی مشکلی نداشته باشه اما اولا به جای لفظ پرولاپس از مشکل دریچه ای (یا مادرزادی دریچه) استفاده کن که عین لفظش برای معافی ذکر شده چون به کلمه پرولاپس (با توجه به اینکه در کنار معافیت از رزم در دفترچه آورده شده ) یه حساسیتی هست .
    دوم سعی کن قبل از رسیدن به میز کمیسیون ببینی دقیقا چیا برای اکو نوشته شده که بتونی توضیح بدی و هرچی کامل تر باشه راحت تر معاف می شی
    امیدوارم معافی شما هم بی دردسر اانجام بشه
    میدونم دکتر جراح چی نوشته ولی دکتر قلب رو نمیدونم.پس من تو کمیسیون بگم که علاوه بر دفرمی قفسه سینه مشکل مادرزادی نرمی دریچه قلب دارم.درسته؟در ضمن دکتر بیرون LVEF SSL زده.میدونید دقیقا یعنی چی؟راستی رفتم تو کمیسیون برگه اکو خودم رو بدم بهشون؟

Junior Member

دکتر بیرون LVEF SSL زده.میدونید دقیقا یعنی چی؟راستی رفتم تو کمیسیون برگه اکو خودم رو بدم بهشون؟

Junior Member

در مورد LEVF نمی دونم فقط می دونم که کارایی دریچه قلب و تو افراد سالم در حدود 60 هستش...
    اکو هم آره اکو رو می دن به خودت باید بیاریش روزه کمسیون و نشون بدی..

صفحه 1 از 62 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)