صفحه 60 از 62 نخستنخست ... 1050515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali0016 نمایش پست ها
    سلام،خواهش میکنم
    تغییرات که باید بری ایین نامه قدیم رو پیدا کنی
    1 بار سال 92 تغییر کرد سخت تر شد
    الانم که امسال سخت ترش کردن و ایین نامه بروز تو سایت نظام وظیفه هست تمام بخش ها و...
    در مورد بیماریت اگر اخرین اکو قلبتو داری بزار ببینم بهت بگم
    در مورد توضیح هم اصلا شما حرف نمیزنی که بخواهی توضیح بدی،میری داخل پروندتو میخونن اگر معاف باشی ازت توضیح میخواهن مثلا بگی چه مشکلاتی داری اگر مشکوک باشن میفرستن معاینه مجدد اگرم معاف نباشی فقط نگاهت میکنن و میگن مشکلت چیه تا بگی قلبم فلانه و... میگن باشه بیرون تشریف داشته باشین نتایج اعلام میشه،تمام روند معافیت همینه
    تو معافیت پزشکی تنها جایی که صحبتت اثر میکنه پیش دکتر بیمارستانه،هرچی اونا بنویسن همونه و اونا هم 99 درصد اصلا نمیزارن حرف بزنی معاینه میکنن و از اتاق بیرون میکنن و نمیزارن ببینی چی نوشتن برات ولی اگر این وسط حداقل 2 تا بیمارستان رو مخ دکتراشو از قبل بزنی راحت معافی
    الان قلب عموما 3 تا بیمارستان معاینه میشه
    اولی امام سجاد که اصلا راه نداره مخ زنی و...
    بعد اگر معاف نشدی اعتراض میزنی احتمال 80 درصد میوفتی بیمارستان امام رضا اونجا دکترش خیلی خوبه و ادم عقده ای نیست میتونی روش حساب کنی
    بعد اگر شورا باز شک کنه یا میفرسته 502 که دکتر اونجا هم حدودا مثل امام سجاده،اصلا حرف نمیزنه فقط معاینه و خدافظ یا میفرستن بعثت که من نرفتم نمیدونم
    در کل این چندتا تا بیمارستان بری دکتری که مشمولین رو میبینه رو راحت شناسایی میکنی میتونی ازاد قبل پروسه معافیت بری پیششون معاینه بشی مخشون بزنی جواب اکوهاشونم نگهداری روز معاینه های معافیت با خودت ببری دیگه نمیتونن معاینه قبلی خودشونو کمتر بنویسن و احتمالا همونو مینویسن برات
    درکل داستان معافیت همینه،کسی زرنگ باشه و حداقل 1 سال زمان بزاره میتونه 80 درصد موفق بشه
    بستگی به دکترش داره .... من کلینیک امام سجاد مشهد رفتم .... البته مشکل قلب ونداشتم ، واسه چیز دیگه ای بود
    با اینکه خیلی شلوغ بود ولی دکترش کاملا به حرفام گوش کرد ، پروندهارو بررسی کرد .... حدود 15 دقیقه تو اتاق بودم
    واسه معاینه مجدد دوباره منو فرستادن پیش همین دکتر .... دفع دوم حتی بهم نشون داد چی نوشته .... حتی خودش گفت که من معافم و اگر کمیسیون معاف نکرد باید اعتراض کنم

Junior Member

سلام دوستان من تقریبا همه موارد مشابه با مورد خودم رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم
    اکوی من:
    LVEF: 55%
    MVP
    Mild to Moderat MR

تست ورزش هم دادم بیشترین ضربان قلب 175 بود.
    مدرکم هم لیسانسه

من آیا معاف میشم؟

قبلن حدود 10 سال پیش فقط Mild MVP داشتم متاسفانه پیشرفت کرده بیماریم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sia32 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تقریبا همه موارد مشابه با مورد خودم رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم
    اکوی من:
    LVEF: 55%
    MVP
    Mild to Moderat MR

تست ورزش هم دادم بیشترین ضربان قلب 175 بود.
    مدرکم هم لیسانسه

من آیا معاف میشم؟

قبلن حدود 10 سال پیش فقط Mild MVP داشتم متاسفانه پیشرفت کرده بیماریم
    اگر زیر لیسانس بودی و بیمارستان هایی که معرفی میکردن هم همینو مینوشت بله معاف بودی ولی با لیسانس باید 1 درجه پیشرفته تر باشه بیماریت

Junior Member

سلام دوستان
    من کارشناسی کامپیوتر هستم و 26 سالمه میخاستم ببینم با این اکو معاف میشم!؟
    دوتا از دریچه های قلبم شل هستن ولی درجشنون رو دقیقا متوجه نمیشم تو این اکو
    یکی دریچه میترال یکی هم تریکوسپید
    اینم آدرس اکو
    http://parsraya.com/photo_2019-07-10_19-03-21.jpg

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    من برای بیماری فشار خون به بیمارستان در ساری معرفی شدم، پزشکم ابتدا زد 24 ساعت بستری با هولتر، که بعد از کلی اعتراض دکتر دیگری زد 72 ساعت بستری با هولتر. به دکتر گفتم در بیمارستان امام سجاد و بقیع الله تهران 24 ساعت فقط هولتر میبندن بقیه دستی گرفته میشه زیر بار نرفت و گفت حتما 72 ساعت باید هولتر بسته بشه
    من فردا باید برم و هولتر ببندم ممنون میشم راهنماییم کنین
    چون احساس میکنم 72 ساعت هولتر میتونه شانس منو برای معافی کم کنه با توجه به اینکه حدود 270 بار فشارم اندازه گیری میشه!

Junior Member

دوستان کسی هست از کمیسیون فشار خون اطلاعات داشته باشه؟
    سوال مهمی دارم ممنون میشم کسی این مسیر رو رفته اطلاع بده

Junior Member

من ماده ی ۱۵ بند ۱۵ تاییدیه دوم را برای معافیت گرفتم حالا ارجاعم دادند به شورای عالی پزشکی لطفا راهنمایی کنید

Junior Member

با سلام
    من حین اموزشی به خاطر بیماری قلبی حالم بد شد و فرستادنم کمسیون بدوی مشهد برای معافیت که معاف از رزم شدم
    دوباره هم رفتم اموزشی اونجا دوباره حالم بد شد و یه روز کامل اوژانس بودم و نوار قلبم ارتیمی نشون میداد
    (یه مشکلی که هست اون نوار قلب رو ندارم و گزارش هم ننوشتن ولی فکر کنم بشه برم همون اوژانس مدارک بگیرم
    میخواستن بفرستنم کمیسون که خودم نذاشتم و گفتم که برم رده خدمتی بهتره اون مسئولش هم گفت اره اجتمال معافیتت توی رده بهتره
    اینم بگم که سرباز سپاه هستم
    ولی اینجایی که هستم دکترش هیجوری زیر بار نمیره که منو بفرسته کمیسیون مگر این که اکو هام عوض شه باشه که خودم با هزینه شخصی میخوام برم دوباره چک کنم
    چند باری هم دکتر رفتم ولی دکتر ها زیر بار نمیرن و میگن اکو نباید تغیر زیادی بکنه ....و نیازی نیست ...راهنمایی میتونید بکنید مدارکم کامل بشه ؟ برم اسکن هسته ای بدم ؟ یا سی تی انژیو بکنم ؟
    و یک چیزی دیگه این که درد مفاصل هم دارم و مشکوک به روماتیسم هستم ...و یه نظریه پزشک با مهر پزشک روماتولوژیست هم دارم ...
    میخواستم بپرسم بدون موافقت پزشک میتونم خودم برم کمسون معرفی کنم یا نه ؟
    و یک چیز دیکه افتادگی دیریچه دارم و نارسایی طبق اکویی که دادم درصد کارکرد قلبم هم 55 بود که البته این ها مال یه سال پیشه ...
    سابقه و پرونده پزشکی ندارم ولی درد میکشم و اذیتم ... دکتر هم اول زیر بار نمیرفت که بیماری قلبی دارم میگفت جوونی و از این حرفا
    مورد بعدی اینه که من دیپلم دارم ...
    لطفا راهنمایی کنید ...
    یک سوال دیگه هم که دارم اینه که کدوم کمسیون بهتر معافیت میده شهر خودم که مشهده ...
    ولی امکان داره برم کمسون تهران خودم رو معرفی کنم ؟ شنیدم تهران راحت تر معاف میدن ...
    اصلا امکان داره خودم اگه تونستم این دکتره رو راضی کنم نامش رو هر کمسیونی ببرم یا نه فقط باید ببرم همونجایی که معرفی کرده ؟

با سلام
    من 25سالم هست و با مدرک کارشناسی جهت معافیت پزشکی قلب اقدام کردم که تنگی نفس و تپش قلب و سرگیجه علایمم بود که کمیسیون اول برام فقط افتادگی دریچه و تپش قلب نا منظم و ef 65% رو زد و معاف از رزم شدم-اعتراض گذاشتم و معرفیم کردند به ی متخصص دیگه اونجا هرچقد اصرار کردم ک بهتر برام بنویسه دکتره اصلا حرف نمیزد و زیربار نمیرفت-ای کاش من زودتر مطالب انجمن رو میخونم چون پزشک کمیسیون اول ی خانوم بود ک خیلی مهربون بود اما اون موقع نمیدونستم ک میشه درخواست ارفاق کنی از پزشک- سری دوم دکتر برام نوشتهافتادگی 2تا دریچه داری با Ef 50% تو قوانین نظام وظیفه سری جدید افتادگی دریچه رو گذاشته معاف و ef قلب پایین رو جز نارسایی مزمن حساب کرده و ef کمتر از 50 معاف دایم رو داره- حالا سوال من این هست ک تو کمیسیون عالی شانس معاف شدن با ارفاق رو دارم چون لب مرز هستم؟در کنار اینها توی فکرم این بود ک قبل از تشکیل کمیسیون ی سر برم نظام وظیفه و با رییس نظام وظیفه ی صحبتی کنم بابت مشکلات خانوادگی که دارم-چون تو روز کمیسیون اصلا نمیزارن مشمول صحبت کنه-ایا تاثیری داره این صحبتم؟ و اساسا ایا ارفاقی هم میشه با توجه ب شرایط طرف؟-حالا میخواستم نظر کلی دوستان و تجربیات رو بدونم ممنون
    بند 4:نارسائي مزمن قلب :
    الف) با EF کمتر از 50 : معاف دائم
    ب) با EF مساوي يا بيشتر از 50 و کمتر از 55 : شش ماه معاف موقت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samangoran نمایش پست ها
    با سلام
    من 25سالم هست و با مدرک کارشناسی جهت معافیت پزشکی قلب اقدام کردم که تنگی نفس و تپش قلب و سرگیجه علایمم بود که کمیسیون اول برام فقط افتادگی دریچه و تپش قلب نا منظم و ef 65% رو زد و معاف از رزم شدم-اعتراض گذاشتم و معرفیم کردند به ی متخصص دیگه اونجا هرچقد اصرار کردم ک بهتر برام بنویسه دکتره اصلا حرف نمیزد و زیربار نمیرفت-ای کاش من زودتر مطالب انجمن رو میخونم چون پزشک کمیسیون اول ی خانوم بود ک خیلی مهربون بود اما اون موقع نمیدونستم ک میشه درخواست ارفاق کنی از پزشک- سری دوم دکتر برام نوشتهافتادگی 2تا دریچه داری با Ef 50% تو قوانین نظام وظیفه سری جدید افتادگی دریچه رو گذاشته معاف و ef قلب پایین رو جز نارسایی مزمن حساب کرده و ef کمتر از 50 معاف دایم رو داره- حالا سوال من این هست ک تو کمیسیون عالی شانس معاف شدن با ارفاق رو دارم چون لب مرز هستم؟در کنار اینها توی فکرم این بود ک قبل از تشکیل کمیسیون ی سر برم نظام وظیفه و با رییس نظام وظیفه ی صحبتی کنم بابت مشکلات خانوادگی که دارم-چون تو روز کمیسیون اصلا نمیزارن مشمول صحبت کنه-ایا تاثیری داره این صحبتم؟ و اساسا ایا ارفاقی هم میشه با توجه ب شرایط طرف؟-حالا میخواستم نظر کلی دوستان و تجربیات رو بدونم ممنون
    بند 4:نارسائي مزمن قلب :
    الف) با EF کمتر از 50 : معاف دائم
    ب) با EF مساوي يا بيشتر از 50 و کمتر از 55 : شش ماه معاف موقت
    سلام
    بنده با توجه با صحبتی که داشتم با یکی از دکتر های کمسیون اگه بتونی با یکی از دکتر های کمیسون که چند نفری با هم جلسه میزارن و اعلام میکنن که معاف میشی یا صحبت کنی و اون داخل جلسه بگه معافت کنن و بگه مشکل داری و این حرفا امکانش هست
    به من دکتر گفت اگه اشنا باشه اونجا سفارشت رو بکنه میشه ...
    یه سوالی دارم میزان افتادگیت چقدر هستش ؟ ببین شاید میزانی باشه که بتونی برای معافیت اقدام کنی
    ویرایش توسط ericmorne : March 30th, 2020 در ساعت 02:04 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)