صفحه 62 از 62 نخستنخست ... 125253545556575859606162
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 615 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

سلام دوستان بنده سال ۸۹ معاف دائم شدم طریق نارسایی دریچه میترال و تریکوسپید .
    اول که من قبل خدمت اقدام نکردم ولی آموزشی که تموم کردم از طریق یگان خدمتی معرفی به پزشک شدم و ایشون فرمودن که شمامعاف رزم میشی نهایتاولی عزم کردم هرطوره دائمی بگیرم.
    طبق قانون معرفی به بیمارستان امام سجادشدم،معاینه کردن و گفتن بازمعاف رزم میشی باز فرداش رفتم ازمایش دادم و به دکتره گفتم جان بچت بنویس که دائم معاف بشم و بنده خداگفت دریچه میترال خفیف نارسایی داری ولی من تریکوسپید رو هم اضاف کردم دیگه تو و شانست.
    ازطرفی فقط سه روزمرخصی ازیگان داشتم و‌دوهفته رفته بودم پی معافی! خبرداشتم که زدن اسممو سربازفراری و برمیگشتم یگان داستان داشتم.اضاف خدمت و بازداشت. یه هفته گذشت کمیسیون پزشکی کمال شهرکرج بود،رفتیم و ساعت هشت صبح رسیدم و دیدم سی وچهل نفرداخل نشستن.جا نبود بشینی چندنفر اه و ناله میکردن از درد یکی میگفت من اصلاچشمام نمیبینه و یه بارمعاف از رزم شدم و این بار دومه اونم ازسه ماه قبل الان بهم نوبت دادن چطوربه تو یه هفته ای نوبت دادن.باخودم گفتم اگه اینطوره عمرامعافم کنن ،یکی کلا فلج بود لنگ میزد دوسه نفرزیر شونش رو‌گرفته بودن تا اونجا اورده بودنش که معاف از رزم کرده بودنش. کلا باختم خودم رو.اینم بگم به نظر من باید پیازداغ کار رو زیادکنید،خودتون رو بدحالی بزنید،همین کارو کردم اب قندبهم دادن و میگفتن حال این سربازه خیلی بده خلاصه فیلمی بازی کردم که همراهم ازخنده روده بر شده بود.القصه دکترا اومدن و از بین اونهمه مراجعه کننده اولین نفراسم منو خوندن برحسب حساسیت وضع جسمی و سلامتی فرد.
    رفتم داخل نشستم یک کلمه و نپرسیدن ازم پرونده رو نگاه کردن منم چندبارنفسم رو حبس کرده بودم ضربان قلبم بالابره و حالت تنگی نفس داشته باشم، دو دقیقه هم نشد گفتن خب بفرماید! درومدم بیرون و ناامید بودم گفتم ای بابا اینام که هیچی نگفتن و نپرسیدن و تا نگاه کردن پرونده رو‌گفتن خوش اومدی.تو همین حال بودم دیدم سرباز اونجا میگه فلانی کیه گفتم منم گفت معاف رزم شدی گفتم ای بابا میدونستم گفت شیرینی بده گفتم چطور گفت معاف دائم شدی!یعنی انگار دنیا رو بهم دادن! یه شیرینی دادم سربازه رو نامه رو گرفتم و برگشتم یگان. به محض ورود گفتن این اقا سرباز فراریه بازداشتش کنید ! مثل حکم میتی کومان گرفتم نامه روبالا و گفتم معاف دائم شدم از طریق کمیسیون پزشکی !! دهنشون باز مونده بود و کنف شدن! خلاصه کار خداست یکی مثل من مشکلی هم ندارم با توکا به خدا معاف شدم و بعدش معلم شدم و‌دوسال از عمرم حروم نشد.

Junior Member

سلام.دوستان بنده چند سالی هستش ک داروی متوهگزال 47.5استفاده میکنم خانوم هستم با64سال سن و کم کاری تیروئید.متاسفانه هر چقد گشتم داروی متوهگزال پیدا نکردم حتی95و23.75هم دیگه نیست ،همه میگن ایرانی استفاده کنم متورال.خواستم ببینم اگه ایرانی استفاده بکنم چه تعداد باید مصرف کنم؟بنده روزی یک عدد قرص متوهگزال47.5 قبل از خواب اسفاده میکنم.الان اگه متورال بگیرم چطوری باید استفاده کنم؟چه دزی بخرم؟

داروی euthyrox100هم استفاده میکنم دو روز نصف و یک روز کامل اینم متاسفانه پیدا نمیشه میگن باید ایرانی بگیرم بیزحمت اینم راهنمایی کنید تا چی بخرم و چه جوری استفاده کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط safye نمایش پست ها
    سلام.دوستان بنده چند سالی هستش ک داروی متوهگزال 47.5استفاده میکنم خانوم هستم با64سال سن و کم کاری تیروئید.متاسفانه هر چقد گشتم داروی متوهگزال پیدا نکردم حتی95و23.75هم دیگه نیست ،همه میگن ایرانی استفاده کنم متورال.خواستم ببینم اگه ایرانی استفاده بکنم چه تعداد باید مصرف کنم؟بنده روزی یک عدد قرص متوهگزال47.5 قبل از خواب اسفاده میکنم.الان اگه متورال بگیرم چطوری باید استفاده کنم؟چه دزی بخرم؟

داروی euthyrox100هم استفاده میکنم دو روز نصف و یک روز کامل اینم متاسفانه پیدا نمیشه میگن باید ایرانی بگیرم بیزحمت اینم راهنمایی کنید تا چی بخرم و چه جوری استفاده کنم
    سلام بهتره با متخصص در مورد نوع دارو و دز مصرفی صحبت کنید

Junior Member

سلام دوستان.
    من تو شورا پزشکی برای معاینه دوم به بیمارستان ۵۰۲ ارتش ارجاع شدم. می خواستم بدانم کدام دکترشون بهتر است که نخواد آزمایشاتمو دوباره تکرار کنم؟
    من مشکلم این است که در دوران کودکی بیماری کوازاکی داشتم و در حال حاضر شریان LCX ام بر عکس حالت معمولش رشد کرده.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من در 9 سالگی عمل قلب باز ASD شدم
    و الان 23 سال دارم با مدرک لیسانس و طبق آخرین اکویی که چند روز پیش انجام دادم
    نوشته MVP, Mild MR و Mild TR s: 18+5 = 23 mm و LVEF 60 % با این اکو و با توجه به عمل قلب باز من و مدرک تحصیلیم آیا به من معافیت دائم میدن یا فقط معاف از رزم میشم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)