صفحه 2 از 62 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

نقل قول نوشته اصلی توسط IPsec88 نمایش پست ها
    در مورد LEVF نمی دونم فقط می دونم که کارایی دریچه قلب و تو افراد سالم در حدود 60 هستش...
    اکو هم آره اکو رو می دن به خودت باید بیاریش روزه کمسیون و نشون بدی..
    IPsec88 عزیز بهتره که از دکتر بخواهید اکو رو ضمیمه نظرش کنه و خودشون پست کنن برای نظام وظیفه. در ضمن حتما ازش بخواه که توی اکو هم توضیح رو بنویسه

Junior Member

یکشنبه کمیسیونم هست.LVEF SSl رو دقیقا بگم که چی هست؟سریع کمکم کنید.مرسی

Junior Member

سلام

من مشکل فشار خون دارم.

4 سال پیش رفتم یک پزشک معروف (استاد دانشگاه هم هست) و تحت نظر اون و اکو انجام داد و هولترمانیتورینگ 24 ساعته نوشت.

جواب اکو این بود :

Mild LV mass بطن چپ کمی بزرگ شده.

3 تا نوار قلب در تاریخ های مختلف هم دارم.(در طول این 4 سال)

15 روز پیش دوباره رفتم پیشش و اکو کرد و گفت دوباره هولتر ببند. این دفعه بستم و تعدادی فشار بالا هم داشت (15 -16-17-18) و دوباره نوشت بطن چپ بزرگ :

و با این نتایج، دکتر برام قرص زیر را نوشته :

داروی متوهگزال (گویا متورال هست که یک چیزی هم بهش اضافه شده) گفته روزی 1 دونه بخور و 5-6 کیلو هم وزن کم کن و بیا دوباره ببینمت.

من برای معافی اقدام کردم و امروز وقت دکتر نظام وظیفه داشتم.

دکتر یک فشار ازم گرفت و گفت 15 روی 10 هست فشارت.

گفت برای استفاده از فشار خون باید 3 روز بستری بشی، گفتم مشکلی نیست. بعد گفت یک اکو می نویسم و این. انجام بده که دیگه روی همون نظرم را بنویسم.

اکو را هم نیم ساعت بعد خودش در بیمارستان سپاه انجام داد و 53 هزار تومن ناقابل پیاده شدیم.

زمانی که داشتم روی تخت می خوابیدم، گفت :

گفتی مریض دکتر فلانی(استاد دانشگاهه) هستی؟ گفتم آره.

بعد گفت اصلا تو مشکلی نداری! گفتم پس اون بزرگ شدن بطن چپ و فشار خون چیه؟

بعد شروع کرد به نوشتن و گفت بنظرم تو بهترین شرایط معاف از رزمت کنند و شاید معاف دائم، اصلا معلوم نیست.

من برات نوشتم ( گفت مطمئن باش هر جا هم بری بیشتر از اینی که من نوشتم نمی تونند بنویسند)

نامه را هم داد بهم و چسب زد و اکو را هم در یک نامه در باز بهم داد.

جواب اکو اینه :

من هم اومدم خونه نامه را باز کردم (بدون خراب شدن چسب ها) و جواب نهایی به شورای پزشکی به این صورت نوشته :

البته من مشکل کبد چرب گرید 3 هم دارم .

اونم یک ماه پیش از طریق یک دکتر متخصص داخلی یک سری آزمایش برام نوشت و سونوگرافی که موید کبد چرب گرید 3 بود.

البته یک سونو هم دارم برای 5 سال پیش و توی اونم نوشته بود که کبد چرب خفیف دارم و توی این 5 سال تبدیل شده به کبد چرب شدید (گرید3 ) و یک سری آزمایش هم

مربوط به آنززیم های کبد دارم که مربوط به 1 و 2 سال پیش هست.

برای این مورد هم از طریق متخصص داخلی نظام وظیفه پیگیری کردم و یک سری آزمایش مرسوم کبد و یک سونوگرافی نوشته.

برای زانو هم از دکتر ارتوپد وقت گرفتم و دیروز MRI زانو ها را دید و گفت پارگی مینسک نداری (تازه پارگی، معاف از رزم هست)

و ساییده شده مینیسک ها. ( 2 تا از زانوی راستت و یکی هم از زانوی چپت) و زیر نامه نظام وظیفه همین را نوشت.

نظرتون در این مورد چی هست ؟ (با توجه به این شرایط)

باتوجه به اینکه مدرکم کارشناسی ارشد هست، با این چیزا معاف میشم ؟

تشکیل همزمان این سه پرونده، کمکی در شورا می کنه ؟

ممکنه دو دل باشند ببین معافی از رزم و معاف دائم بخاطر قلبم و شرایط زانو و کبد کمک مثبت کنه ؟

اگر نکته یا پیشنهادی در این خصوص دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    سلام

من مشکل فشار خون دارم.

4 سال پیش رفتم یک پزشک معروف (استاد دانشگاه هم هست) و تحت نظر اون و اکو انجام داد و هولترمانیتورینگ 24 ساعته نوشت.

جواب اکو این بود :

Mild LV mass بطن چپ کمی بزرگ شده.

3 تا نوار قلب در تاریخ های مختلف هم دارم.(در طول این 4 سال)

15 روز پیش دوباره رفتم پیشش و اکو کرد و گفت دوباره هولتر ببند. این دفعه بستم و تعدادی فشار بالا هم داشت (15 -16-17-18) و دوباره نوشت بطن چپ بزرگ :
    .
    .
    .

اگر نکته یا پیشنهادی در این خصوص دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز.
    راستش هیچکس نمی تونه در مورد شانس معافیت نظر قطعی بدی. حتی اظهارنظر دکتر نظام وظیفه هم که معاینه رو انجام میده همیشه درست از آب در نمیاد. این قضیه تاثیر مدرک بر معافیت هم چیز ثابت شده ای نیست و موارد نقض براش وجود داشته. متاسفانه این سه مشکل شما با هم جمع نمیشن. یعنی سه تا معاف از رزم تبدیل به معاف دائم نمیشه و در نهایت همون معاف از رزم رو برای شما درج میکنن. در هر صورت شما اگه فکر می کنی مشکلت جدی بوده و در کمیسیون حقت رو ندادن، می تونی به رای کمیسیون اعتراض کنی. در مورد نظر پزشک هم چون تخصصی بود و سررشته ای ندارم نمی تونم نظری بدم، اما دوستانی که تجربه اقدام برای معافیت از قلب رو داشتن شاید بتونن در این رابطه کمکت کنن. در هر صورت سعی کن روز کمیسیون همه مدارک پزشکی و آزمایشهات همراهت باشه. دست کم اگه تاثیر مثبت نداشته باشه، تاثیر منفی هم نداره.
    امیدوارم موفق باشی.
    ویرایش توسط daniyal_arj : March 14th, 2012 در ساعت 02:30 AM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    راستش هیچکس نمی تونه در مورد شانس معافیت نظر قطعی بدی. حتی اظهارنظر دکتر نظام وظیفه هم که معاینه رو انجام میده همیشه درست از آب در نمیاد. این قضیه تاثیر مدرک بر معافیت هم چیز ثابت شده ای نیست و موارد نقض براش وجود داشته. متاسفانه این سه مشکل شما با هم جمع نمیشن. یعنی سه تا معاف از رزم تبدیل به معاف دائم نمیشه و در نهایت همون معاف از رزم رو برای شما درج میکنن. در هر صورت شما اگه فکر می کنی مشکلت جدی بوده و در کمیسیون حقت رو ندادن، می تونی به رای کمیسیون اعتراض کنی. در مورد نظر پزشک هم چون تخصصی بود و سررشته ای ندارم نمی تونم نظری بدم، اما دوستانی که تجربه اقدام برای معافیت از قلب رو داشتن شاید بتونن در این رابطه کمکت کنن. در هر صورت سعی کن روز کمیسیون همه مدارک پزشکی و آزمایشهات همراهت باشه. دست کم اگه تاثیر مثبت نداشته باشه، تاثیر منفی هم نداره.
    امیدوارم موفق باشی.

سلام

ممنون از نظر شما.

در خصوص اینکه چندین معاف از رزم تبدیل نمیشه به معاف دائم، درست می فرمایید.

نظرات قبلی دوستان را که در تاپیک های قدیمی خوندم، دیدم نوشته بودند بعضی وقت ها شک می کنند که با وضعیت فعلی دائم بدیم یا معاف از رزم (برای بندهایی که صریح نیست)

نظرم روی این گونه موارد بود.

متاسفانه این سیستم نظام وظیفه و مخصوصا قسمت پزشکی تا دلتون بخواد حق کشی میشه.

بیشتر دکترهای بیمارستان نیروهای مسلح ( بیمارستان ارتش - سپاه - ناجا) از دکترهای بورسیه سازمانشون استفاده می کنند.

این ها کسانی هستند که جز ضعیفترین دانشجوهای قبولی پزشکی بوده اند که با بورس این ارگان ها وارد این مجموعه ها شده اند و تعهد خدمت دارند.

حالا ممکنه تک و توک بینشون بر اساس تجربه یک کم کار بلد دربیاد.

دیروز رفتم برای آزمایش بیمارستان ناجا، دیدم جواب های آنزیم کبد بجای 130-140 نوشتند 93!

اعتراض کردم، تکرار کردند.

من هم دیروز برای اثباتش، رفتم 2 تا آزمایشگاه خصوصی (معروفترین آزمایشگاه ها از لحاظ کیفیت در شیراز )+ 1 دونه بیمارستان دولتی آزمایش دادم.

جواب این سه آزمایشگاه بین 130 تا 135 بود، جواب تکرار بیمارستان ناجا 103 !

این یعنی یا دستگاهاشون خرابه یا بلد نیستند.

مسئول آزمایشگاه را دوستانه تهدید کردم که من پیگیری می کنم که نتایج ارسال بشه به آزمایشگاه رفرانس کشور (مرکز دولتی مسئول تمام آزمایشگاه های ایران)

که معلوم بشه شما اشتباه می زنید یا اون سه تا آزمایشگاه دیگه.

طرف جا زد و قرار شذ دوباره امروز عصر ببره آزمایشگاه خودشون انجام بده.

حالا جالبه خودش مسئول (شریک) یکی از همون آزمایشگاه هایی هست که من دارم به جواب اون استناد می کنم.

یعنی الان گیر کرده که معروف ترین آزمایشگاه شیراز را زیر سوال ببره که خودش هم اونجا مسئول هست یا بیمارستان ناجا را که باز خودش مسئول هست.

حالا من پدرم خودش آزمایشگاه داره و این چیزها را می فهمیم و می تونیم استدلال های چرتشون را جواب بدیم، اون بدبختایی که سر در نمیارند، باید حقشون ضایع بشه...

اون روز توی درمانگاه ناجا که بودم، یک آدم بدبختی اومد پیشم می گفت : آقا منظور از معاف از رمز ! یعنی چی ؟

یعنی فرق رمز و رزم را هم نمی دونند.

توصیه می کنم به دوستان که تنها به جواب های ناجا اعتماد نکنند و خودشون همون روزی که آزمایش می دهند، برن بیرون هم آزمایش بدن.

(من اون 3 آزمایشگاهی که رفتم برای تست با اینکه خصوصی بودند، ازشون خواستم که نتایج آزمایش را عکس دار کنند و مهر روش بزنند. هر چند اعتبار نداره

ولی باز خیلی موثر هست، همین مسئول آزمایشگاه ناجا از اینکه تمام آزمایش های بیرون عکس دار بود، زورش اومده بود و نمی تونست بهانه بیاره)

حالا فردا صبح دوباره باید برم ببینم چقدر اعداد را تغییر دادند.
    ویرایش توسط jmsr : March 12th, 2012 در ساعت 09:42 PM

سلام خدمت دوستان من مشكل پرولاپس يا به قول دوستان مشكل دريچه دارم و 18 ساله
    و من نميدونستم كه اين مشكل دارم وقتي فهميدم دكتر بهم گفت با همين پرولاپس يا مشكل دريچه ميتوني معاف بشي
    و اينم گفت كه اگه بالاتر از ديپلم باشي نيمتوني معاف بشي معافت نمي كنن
    حالا من نميدونم كه نارسايي دارم يا نه حدودا دو سه هفته ديگه وقت دكتر دارم بايد برم پيشش بپرسم
    حالا من يه دونه سوال دارم ؟
    من كه ديپلم دارم اگه پرولاپس خالي باشه بازم معاف مي شم يا معاف از رزم؟
    مرسي از دوستان

Junior Member

تو قانون هیج جا صحب از مدرک تحصیلی نشده و ربطی نداره مدکت چیه..اما تجربه نشون داده که کسایی که مدارک بالاتری دارن رو سخت تر معاف می کنن..
    پرولاپس خالی معاف از رزم هست باید به نارسایی منجر بشه تا معاف دائم شی...

Junior Member

اگه كسي براي رماتيسم قلبي معافيت بگيره بعدش بخواد گواهينامه موتور و ماشين بگيره بايد چيكار كنه؟ايا بهش گواهينامه ميدن؟

دوستان من دریچه ی قلبم گشاده. ضربانمم هم نامنظمه. بنظرتون امکان اینکه بتونم معافی بگیرم هست؟!

سه بار شکستن و در رفتن دست راست رو هم اضافه کنید. ضمن اینکه الان تو دستم 2تا پلاتینه!

Junior Member

گرفتن معافیت های پزشکی در روند تمدید گواهینامه تاثیر داره ؟

یعنی موقع تعویض گواهینامه میگن برو کارت پایان خدمتت را بیار و بعد استعلام می کنن که نوع بیماری چی بوده ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)