صفحه 42 از 62 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

Junior Member mmm2271 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

من چند وقت پیش حین خدمت رفتم کمیسیون پزشکی بیمارستان 502 ارتش، اونجا فقط به مدارک نگاه می کنن و اصلا چیزی نمی پرسن
    با پرولاپس و mild mr و آریتمی معاف از رزم شدم، البته نتیجه رو به خودم نگفتن و یه برگه دادن که نوشته جواب شورا رو به یگان ارسال می کنن، ولی چون 2 روز استعلاجی نوشتن احتمال 99 درصد معاف از رزم شدم، برای معاف دائم شنیدم استعلاجی بیشتری می نویسن.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mmm2271 نمایش پست ها
    من چند وقت پیش حین خدمت رفتم کمیسیون پزشکی بیمارستان 502 ارتش، اونجا فقط به مدارک نگاه می کنن و اصلا چیزی نمی پرسن
    با پرولاپس و mild mr و آریتمی معاف از رزم شدم، البته نتیجه رو به خودم نگفتن و یه برگه دادن که نوشته جواب شورا رو به یگان ارسال می کنن، ولی چون 2 روز استعلاجی نوشتن احتمال 99 درصد معاف از رزم شدم، برای معاف دائم شنیدم استعلاجی بیشتری می نویسن.
    دوست شورا معافیت شد 30 روز استعلاجی گرفت تا کاراشو انجام بده
    هرچند که روز 25 بهش زنگ زدن گفتن معافیتت کنسله (طبق آیین نامه جدید) برو سر یگان
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member mmm2271 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    دوست شورا معافیت شد 30 روز استعلاجی گرفت تا کاراشو انجام بده
    هرچند که روز 25 بهش زنگ زدن گفتن معافیتت کنسله (طبق آیین نامه جدید) برو سر یگان
    خیلی نامردن این شورای پزشکی، من با این وضعیتم چطوری باید تو تیپ تکاوری خدمت کنم؟! قلبم همش وایمیسه و آریتمی داره
    تو پادگان هم که اصلا کاری ندارن که مشکل دارم و این حرفا حالیشون نیست اصلا، با اینکه کارم فعلا اداریه ولی بازم خیلی کار سنگین ازم می کشن، یه نمونش پر کردن دبه آب و حملش تو مسافت زیاد واقعا نفسم بند میاد، هر چی میگم نمیتونم، اذیت میشم گوششون به این حرفا بدهکار نیست

Junior Member

سلام
    من قبلا بیماری کانال شریانی باز (pda) داشتم و عمل کردم، توی آیین نامه بخش قلب و عروق و بند شش صریحاً و بدون تبصره نوشته که کانال شریانی باز عمل شده یا نشده معاف دائم،بخاطر همین هم توی شورای پزشکی شهرستان گفتن معافی، شماره حساب هم دادن که پول کارت و بریزم ولی هرچقدر صبر کردم هیچ خبری از کارت نشد، توی سامانه هم نوشته بود منتظر رویت مشمول،
    تا اینکه زنگ زدن گفتن بیا نظام وظیفه، فردا رفتم اونجا گفت برو نظام وظیفه استان، اونجا هم دوباره فرستادن معاینه دکتر، اصلا باورم نمیشد
    به هر حال رفتم دکتر نتیجش رو هم فردا بردم تحویل دادم گفت برو شنبه بیا جوابتو بگیر
    خیلی میترسم چون درسته که من این بیماری رو داشتم ولی عمل کردم و عملم هم خیلی خوب بوده و هیچ مشکلی هم ندارم و چون وقتی که عمل کردم شش سالم بود هیچ نشانه ای بجز جای عمل و مدارک پزشکی باقی نمونده

مدرک کارشناسی ارشدم هم وضع و بدتر می کنه

می ترسم بگن تو هیچ مشکلی نداری پس بیا برو سربازی و منم چون رای شورای عالی هست نتونم اعتراض کنم که البته این رای هم کاملا در تضاد آیین نامه است چون همون طور که گفتم در آیین نامه گفته عمل شده معاف دایم، دیگه نگفته در صورت ایجاد عوارض یا شرط مدرک یا هر چیز دیگه

می خوام بدونم که شورای عالی می تونه بر خلاف آیین نامه تصمیم بگیره؟ بلاخره هرچی که بگن ما باید قبول کنیم دیگه و حق اعتراض نداریم

لطفا جواب بدین الان زندگیم رو هواست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raghi نمایش پست ها
    سلام
    من قبلا بیماری کانال شریانی باز (pda) داشتم و عمل کردم، توی آیین نامه بخش قلب و عروق و بند شش صریحاً و بدون تبصره نوشته که کانال شریانی باز عمل شده یا نشده معاف دائم،بخاطر همین هم توی شورای پزشکی شهرستان گفتن معافی، شماره حساب هم دادن که پول کارت و بریزم ولی هرچقدر صبر کردم هیچ خبری از کارت نشد، توی سامانه هم نوشته بود منتظر رویت مشمول،
    تا اینکه زنگ زدن گفتن بیا نظام وظیفه، فردا رفتم اونجا گفت برو نظام وظیفه استان، اونجا هم دوباره فرستادن معاینه دکتر، اصلا باورم نمیشد
    به هر حال رفتم دکتر نتیجش رو هم فردا بردم تحویل دادم گفت برو شنبه بیا جوابتو بگیر
    خیلی میترسم چون درسته که من این بیماری رو داشتم ولی عمل کردم و عملم هم خیلی خوب بوده و هیچ مشکلی هم ندارم و چون وقتی که عمل کردم شش سالم بود هیچ نشانه ای بجز جای عمل و مدارک پزشکی باقی نمونده

مدرک کارشناسی ارشدم هم وضع و بدتر می کنه

می ترسم بگن تو هیچ مشکلی نداری پس بیا برو سربازی و منم چون رای شورای عالی هست نتونم اعتراض کنم که البته این رای هم کاملا در تضاد آیین نامه است چون همون طور که گفتم در آیین نامه گفته عمل شده معاف دایم، دیگه نگفته در صورت ایجاد عوارض یا شرط مدرک یا هر چیز دیگه

می خوام بدونم که شورای عالی می تونه بر خلاف آیین نامه تصمیم بگیره؟ بلاخره هرچی که بگن ما باید قبول کنیم دیگه و حق اعتراض نداریم

لطفا جواب بدین الان زندگیم رو هواست
    داداشه گل نترس

تنها دلیل اینکه رفتی مرکز استان اینه که تنها رای مرکز استان مد نظرشونه ..... واسه محکم کاریه نترس....

نه دقیقا طبق آیین نامه رفتار میشه نگران نباش....

Junior Member

سلام دوباره
    اومدم تعریف کنم که چه اتفاقی افتاد تا اگه برای کس دیگه ای هم این جریان اتفاق بیفته، بدونه که موضوع چیه.....
    و اینکه من دوباره معاف شدم

موضوع از این قراره که
    تمام پرونده هایی که در شورای پزشکی بررسی میشن باید رئیس حوزه اونا رو امضا کنه تا قطعیت پیدا کنند وگرنه رای صادره هرچی که هست فاقد اعتبار می باشد و باید به شورای پزشکی برگردانده شوند و دوباره به جریان بیفتند
    وهمین طور پرونده هایی که در شهرستان ها بررسی شده و در شورای پزشکی شهرستان رای برای آنها صادر شده باید به مرکز استان ارسال شوند و در آنجا به امضای رئیس حوزه برسند

اگر پرونده کسی رو رئیس حوزه تایید نکند (که این اتفاق فقط برای کسایی می افته که معاف شدند!؟) وضعیت فرد در سامانه از ((منتظر رویت مشمول)) به ((صدور کارت)) تغییر پیدا نمی کند و بعد از مدتی با فرد مورد نظر تماس می گیرن یا نامه میدن که با عکس و کارت ملی به شورای پزشکی استان در تاریخ فلان مراجعه کند

بعد از مراجعه، فرد دوباره به شورا فرستاده میشود وبعد به دکتر متخصص و دوباره به شورا تا رای صادر شود، بعد از آن پرونده یکباردیگر به پیش رئیس حوزه برده میشود اگر رئیس حوزه پرونده را امضا کند رای صادره پذیرفته شده و وضعیت فرد به صدور کارت تغییر پیدا می کند(در صورت معاف شدن) وگرنه باید دوباره این چرخه تکرار شود!!!
    کل این چرخه نهایتا یک هفته طول می کشه ولی پدر آدم در میاد

و اما توصیه من به کسایی که این اتفاق براشون میافته :

خونسردی خودتون رو حفظ کنین و سعی کنین مضطرب یا ناراحت نشین و با آرامش تمام کار هایی رو که بهتون گفته میشه انجام بدین و صبور باشین چون :
    اولا نود درصد کسایی که معاف شدن و دوباره پروندشون به جریان می افته باز هم معاف میشن
    دوم اینکه چون کسی که معافیت پزشکی می گیرد تا پنجاه سالگی ممکن است پروندش دوباره به جریان بیفتد این بررسی ها باعث می شود که بعدا دیگه مزاحمتون نشن و یا به عبارت دیگه هر چقدر تعداد دفعات بررسی بیشتر میشه قطعیت رای بیشتر میشه

موفق باشین

Junior Member

سلام من بیماری تنگی دریچه آیورت دارم as می خواستم ببینم معافی داره یا نه ممنون

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من دو سال پیش به دلیل بیماری PSVT که باعث تپش قلب میشد دو روز بیمارستان شریعتی بستری بودم و ablation (شبیه آنژیو) کردم. چند هفته پیش برای معافیت رفتم بیمارستان سجاد و توی جواب اکو برام نوشت MR+ و +TR و همراه با تپش قلب. به اصرار خودم برام هولتر 24 ساعته نوشت که انجام دادم و دکتر توی گزارش نوشت بیمار شدیدا سینوس تاکی کاردی است. پس فردا باید برم شورا. دوستانی که اطلاع دارن می دونن که چقدر شانس معافیت دارم. راستی مدرکم کارشناسی ارشده.
    ممنون می شم جواب بدید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من مشکل افتادگی دریچه میترال (mvp) و نارسایی دریچ میترال (MR) با درجه moderate
    و lvef=50-55%
    مدرک تحصیلی من هم لیسانس هست.
    از دوستانی که اطلاعات دارن میخواستم بدونم وقتمو بزارم برم دنبالش معاف میشم ؟ اگه با این قانون معاف نمیشم الکی اعزامم عقب نیفته سری تر برم خدمت مقدسو برگردم
    الان گیر من تو اون تبصره 2 هست
    بند1- عوارض عضوي دريچه اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلّح يا دانشگاهي : معاف دائم
    تبصره 1- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر در صورت نداشتن اختلال عملكرد ي قلب : معاف از خدمات رزمي
    تبصره2- پرولاپس دريچه‌اي‌كه منجربه‌نارسائي نشده باشد و يا داراي نارسائي دريچه اي MR-PR درحد (Trivial ) يا TR در حد(+1 يا Mild ) باشد : معاف‌ازخدمات رزمي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya2015 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من مشکل افتادگی دریچه میترال (mvp) و نارسایی دریچ میترال (MR) با درجه moderate
    و lvef=50-55%
    مدرک تحصیلی من هم لیسانس هست.
    از دوستانی که اطلاعات دارن میخواستم بدونم وقتمو بزارم برم دنبالش معاف میشم ؟ اگه با این قانون معاف نمیشم الکی اعزامم عقب نیفته سری تر برم خدمت مقدسو برگردم
    الان گیر من تو اون تبصره 2 هست
    بند1- عوارض عضوي دريچه اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلّح يا دانشگاهي : معاف دائم
    تبصره 1- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر در صورت نداشتن اختلال عملكرد ي قلب : معاف از خدمات رزمي
    تبصره2- پرولاپس دريچه‌اي‌كه منجربه‌نارسائي نشده باشد و يا داراي نارسائي دريچه اي MR-PR درحد (Trivial ) يا TR در حد(+1 يا Mild ) باشد : معاف‌ازخدمات رزمي
    به احتمال زیاد معاف هستید شما.
    البته باید خیلی پیگیر باشید و مدارک و سابقه پزشکی و مدارک عمل و .... رو به صورت کامل جمع کنید .
    اگه هم میتونید حین خدمت برید دنبالش چون همه میگن راحت تر میگیرن و کمتر هزینه میکنید .
    قبل از هر چیز برید پیش پزشکایی که نظام وظیفه معرفی میکنه ،برید معاینتون کنه و ازشون مشورت بگیرید.
    کلا اگه رفتید دنبالش با دست پر برید جلو
    یاعلی (ع)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)