صفحه 43 از 62 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

سلام دوستان من مشکل کوتاهی نفس داشتم رفتم دکتر گفت افتادگی دریچه میترال داری اما چیزی در مورد نارسایی نگفت بهم و گفت مشکل رفع میشه تا چن سال دیگه اگه استرس و عصبانی نداشته باشی و...
    اما طی تحقیقاتم فهمیدم mr وtr نارساییه که تو اکوکاردیوگرافی خود پزشک نوشته عکسش رو آپلود کردم لطفا ترجمه‌ش کنید آیا خطرناکه یا جزئیه خودم نتونستم بخونمش خواهش میکنم پاسخ بدید دوستان
    اینم از نتیجه گزارش پزشک و نتیجه اکو:
    http://8pic.ir/images/q5rx78iy0mqu0gcgabrc.jpg

مشکل من جدیه؟نارسایی در چه حدی هست؟آیا به من معافیت دائم سربازی میدن؟
    لطفا جواب بدید ممنون میشم
    ویرایش توسط Foadadeli : July 10th, 2015 در ساعت 08:22 AM

Junior Member

سلام دوستان
    من جدیدا یعنی سال 94 معافیت پزشکی از طریق فشار خون رو گرفتم. قبلا از مطالب سایت استفاده کردم. حالا دوست دارم تجربه ام رو به سایت اضافه کنم تا دوستان استفاده کنند.
    مشکل: فشار خون بالا
    شهر : قزوین
    بیمارستان بررسی کننده: اما سجاد تهران (نیروی انتظامی)
    نحوه انجام فرآیند معافی ( یکسری مراحل برای همه یکسانه ولی من فقط برای فشار خون رو کامل توضیح میدهم تا دقیق مطلع بشید) به این صورت است. شما اول میرید و درخواست معافیت پزشکی رو به پلیس +10 میدید. اونها ازتون میخوان تا دفترچه بخرید، حساب بانک سپه باز کنید و واکسن بزنید . موقعی که این کار رو کردید میرید پلیس +10 و اونجا بهتون یک برگه دارای لیست تمام بیماریها رو میدند که اسم و آدرس یک دکتر روش مشخص شده. شما میرید دکتر و اون مشکلتون رو میپرسه. بعد ازتون فشار خون میگیره و اگر فشار بالای شما ( سیستولیک) بیشتر از 16 یا فشار پایین شما (دیاستولیک) بیشتر از 10 باشه شما رو مشمول معافی فشار خون اعلام میکنه و برگه شما رو تایید و مهر میکنه. شما میرید پلیس +10 و اونو تحویل میدید. 10 روز بعد باید معرفی نامه شما برای بیمارستان بیاد در خونتون. اگر نیومد وقت رو تلف نکنید و برید نظام وظیفه و ازشون بپرسید که چی شده. اونها بهتون معرفی نامه بیمارستان رو اگر در خونتون نیومده باشه بهتون میدند. این معرفی نامه حتما و حتما و حتما باید برای بیمارستان نظامی در تهران باشه. بیمارستان امام سجاد و بیمارستان بقیع الله. اگر نبود حتما برید و بپرسید که این معرفی نامه اشتباه نباشه. اگر نبود احتمالا اشتباه بالاست. اگر برای بیمارستان دولتی در شهرتون معرفی نامه زدند خوشحال نشید . بعدا که برید شورا اینو قبول نمیکنند و شما هزینه و زمان زیادی رو از دست دادید. پس حتما بیمارستان نظامی باید باشه. شهرهای مختلف رو میفرستند این دو بیمارستان که گفتم. مگر شهر های بزرگی مثل اصفهان و مشهد که اون رو هم برید بپرسید که براتون دردسر نشه چون در مورد این شهرها دقیق اطلاع ندارم.
    دوستان چون من بیمارستان امام سجاد رفتم روند بیمارستان امام سجاد رو توضیح میدم. شما باید با بیمارستان تماس بگیرید و بپرسید که برای انجام معاینه معافی پزشکی چه زمانی برید. اونها بهتون ساعت و روز رو میگن. وقتی میرید اونجا و در صف انتظار و تفکیک بیمارها قرار میگرید و نهایت میرید تا دکتر شما رو ویزیت کنه. دکتر برای ویزیت از شما فشار خون میگیره و از شما سوالاتی در مورد بیماریتون میکنه. این سوالات تاثیری در رای نهایی نداره. اما این پزشک از شما تست اکو قلب میگیره. این تست ساده است و زمانی کمی میگیره. عکس اکوی قلب شما که اینجا گرفته میشه ضمیمه پرونده میشه. در اکو پزشک میفهمه که شما مدت زیادی فشار خون داشتید یا همین الان با خوردن نمک یا استرس فشارتون بالا رفته. اگر با دیدن اکر فشار شما رو تایید کنه بهتون اجازه بستری شدن رو میده . اونوقت شما از همون بخش زمان بستری رو مشخص میکنید و برمیگردید خونتون تا روز بستری برسه.
    بستری در بیمارستان به این شکله که باید 3 روز در بخش سی سی یو بیمارستان امام سجاد بستری بشید. اگر 72 ساعت بستری نشید شورای پزشکی فرآیند معاینه رو قبول نمیکنه و شما اصولا معاف نمیشید. در روز بستری با خودتون میتونید وسیله ببرید . کتاب موبایل و یا چیزهای این سبکی آزاده اما لپ تاپ ممنوعه و تبلت رو هم اطلاع ندارم که چه وضعی داره. در طول مدت بررسی شما در اتاق سی سی یو هستید اما در این اتاق یک اتاق کوچکتری هست به نام پست سی سی یو (Post CCU)که با دوربین کنترل میشه و دوربین مداربسته تصویر اتاق رو برای پرستارها نشون میده. یعنی پرستارها تا وارد اتاق شما نشند شما رو مستقیم نمیبینند اما میتونند شما رو تو مانیتور روبروشون ببینند اهمیت این مطلب رو بعدا میگم.
    در طول روز اول به شما هولتر فشار خون بسته میشه. این دستگاه از طریق کاف به بازوی شما وصل میشه و شما میتونید بندشو بندازید دور گردنتون تا راحت راه برید و قدم بزنید. این دستگاه هر 15 دقیقه از شما فشار خونتون رو میگیره و شبها هم هر 45 دقیقه. روش ساعت داره و شما میتونید زمانهای گرفتن فشار خونتون رو باهاش هماهنگ کنید. در انتها میگم که چرا این کار اهمیت داره. در دو روز بعدی این دستگاه دیگه دست شما نیست و فقط 24 ساعت وظیفه اندازه گیری فشار خون رو داره . اما در طول تمام سه روز پرستارها در ساعت های نامشخصی میان و دستی از شما فشار میگیرند. تعداد فشار های دستگاه هولتر در نهایت حدود 80 تا 90 ( قدری کمتر یا بیشتر ) و فشار های دستی حدود 20 تا خواهد بود. روز آخر هم یک پزشک قلب میاد و ازتون فشار میگیره. تاثیر فشار این دکتر با بقیه فشارهای گرفته شده یکسانه و هیچ فرقی نداره.
    در نهایت اینها جواب خودشون رو به نظام وظیفه شهر شما ارسال میکنند که ممکنه تا 45 روز طول بکشه. این جواب شامل تمام فشار های گرفته شده و نمودارهای اونها و اکوی قلب شماست.
    شما از پرستارها نمیتونید فشارتون رو بپرسید چون اونها بهتون نمیگند فشارتون چند بوده اما روی هولتر بعد از هر بار فشار گرفتن عدد فشار نوشته میشه که میتونید اون رو ببینید.
    اما تو روز شورا این پرونده باز میشه. اگر 60 درصد فشار های شما بالای 16 یا بالای 10 باشه شما معافید. یعنی 60 درصد تمام فشارها. من با دوستانم از شهرهای دیگه که تو بیمارستان بستری بودند بعدا صحبت کردم. بعضی از شوراها فشار هولتر رو ملاک قرار میدند و بعضی ها دستی رو. اما قانون میگه که همه با هم ملاکه. شما اگر دیدید که به ضررتون داره میشه اعتراض کنید تا همه ملاک باشه.
    چند تا نکته: در روزهای بستری فقط میتونید غذای بیمارستان رو بخورید و نه چیز دیگه. که این غذا کم نمک و کم حجمه.
    از اتاق سی سی یو نمیتونید خارج بشید.
    اگر داروی فشار خون مصرف میکنید باید 48 ساعت قبلش قطع کنید و به پرستارها هم حتما اطلاع بدید . اگر وضعتون خیلی خرابه قطع نکنید اما اونها رو در جریان بزارید تا در پروندتون ثبت کنند که با وجود مصرف دارو این فشار رو دارید.
    اما راه های تقلب: دوستان تحت هیچ عنوان از داروهای بالا برنده فشار خون استفاده نکنید. به هیچ عنوان . به هیچ عنوان.
    این کار بسیار خطرناکه و اگر مشخص بشه که این کار رو کردید اونوقت باید با معافی خداحافظی کنید. و اگر کار بیخ پیدا کنه شاید باید با سلامتیتون خداحافظی کنید. دوستان سکته مغزی یا قلبی برای کسانی که فشار خونشون ناگهای بالا میره امر عادی محسوب میشه. اگر پرستارها شک کنند که شما دارو خوردید میان و تمام وسایل شما و مشمولهای دیگر رو میگردند و حتی از شما میخوان تا لباسهاتون رو در بیارید. پس دور این کار رو خط بکشید.
    اما راههای خلاف بیخطری هم هست. که من اونها رو میگم تا اگر لب مرزی هستید معاف بشید. من تونستم تو پروندم فشار 22 داشته باشم در حالی که فشار واقعی من بین 15 تا 16 بود.
    دوستان راه اصلی تقلب با هولتره و نه فشار دستی دکترها. زمانی که هولتر میخواد ازتون فشار بگیره رو مشخص کنید . دو دقیقه قبلش شروع کنید به فعالیت بدنی. مثل بشین پاشو یا دراز نشست و یا در جا دوییدن. شاید به نظرتون مسخره بیاد اما چون در اتاق پرستار نیست و دوربین هست، این دوربینها نقاط کوری دارند که به راحتی میتونید اونجا این کار رو بکنید. من خودم استفاده کردم ونتیجه گرفتم.
    راه حل بعدی زمان فشار گرفتنه. چهار زانو بشینید و محکم دستاتون رو تو هم مشت کنید و فشار بدید. بدن کاملا باید تحت فشار باشه. مثل یک وزنه بردار. این طوری براحتی فشارتون تا 4 یا 5 رقم بالاتر میره.
    اما زمانی که پرستارها میان ازتون فشار بگیرند حتما چهار زانو روی تخت بشینید و پاهاتون رو آویزون نکنید. اگر دستتون رو سفت کنید اونها بهتون گیر میدند پس یا نفستون رو حبس کنید یا با پرستار یا دوستتون صحبت کنید تا فشار قدری بالاتر ثبت بشه. این کار قدری میتونه کمک کنه. اما اگر بتونید زمان حضور پرستار رو مشخص کنید که عالیه. قبلش میتونید قدری فعالیت کنید تا فشار بالا بره.
    در ضمن هزینه بستری 72 ساعته در بیمارستان حدود 800 هزار تومان و هزینه اکو 120 هزار تومن بود که بیمه هم نمیپذیرفت.
    امیدوارم براتون مفید باشه
    اگر سوالی دارید بگید تا در حد توانم جواب بدم

Junior Member

دوست عزیز اول از هر چیز معافیتت رو بهت تبریک میگم و از اطلاعات خوبو ارزشمندت تشکر میکنم راستش دوستان به منم پیشنهاد تقلب فشار بالا رو دادن اما بیخیالش شدم .مبلغ هزینتو که گفتی من واقعا تعجب کردم خیلی بی انصافیه خیلیا توان پرداخت این هزینه ها رو ندارن.و واقعا جای تاسف داره

من خودم مشکل قلبی دارم و از حدود 5 سال پیش چندین بار اکو دادم که نتیجه همشون تقریبا همین بوده:
    MVP
    mild MR
    Lvef:50-55
    و دفرمی قفس سینه یعنی قفسه سینم قیفی شکله و شدتش متوسط(+)
    و 1بار سابقه بستری یک بار به خاطر درد شدید قفسه سینه و سوزش قلب ویک بار هم سابقه سنکوب و بستری دارم
    مدرک تحصیلی بنده هم کاردانیه
    از دوستانی که در این مورد تجربه دارن خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن آیا با قوانین جدید معافیت دایم به من تعلق میگیره؟از الان اقدام کنم چقدر زمان میبره؟
    آیا راهی هست که بشه روی نتیجه ی اکو تغییراتی ایجاد کرد مثلا یکی از دوستان میگفت که با بالاتر رفتن فشار خون میتونی به صورت لحظه ای مقدار MR رو بالا ببره آیا حقیقت داره؟
    با تشکر
    ویرایش توسط shahin223 : July 24th, 2015 در ساعت 02:33 PM

Junior Member

سلام دوستان من امروز برای کاملتر کردن مدارکم دوباره برای گرفتن اکو به بیمارستان مراجعه کردم و با دستگاهی که قبلا اکو شده بودم اما با دکتری دیگه اکو شدم اما نتایج با همیشه و با دفه ی قبل فرق داشت برام نوشت mvp lvef 60% وبهم گفت که قلبت اصلا نارسایی نداره ولی برات مینویسم trivial mr گفتم پس چرا تا حالا دکترهای قبلی برام مینوشتن MILD MR گفت اونا هم همه احتمالا منظورشون خیلی جزیی بوده اما از MILD استفاده کردن گفتم پس چرا LVEF رو دفعات قبل 50 یا 55 مینوشتن ولی شما 60 نوشتی دگه جوابمو نداد و گفت قاعدتا نباید دردی داشته باشی و اگرم قبلا بستری شدی دلیل دیگه ای داشته و کاملا سالمی! حالا دوستان من موندم این همه پیشرفت علم پزشکی رو کجای دلم جا کنم مگه میشه نتایج اکو عوض بشه تازه من از دوستان شنیده بودم که فشار بالا میت.نه مقدار MR رو افزایش بده و قبل اکو برای اولین بار با خوردن قهوه ی غلیظ فشارم رو بردم رو 16 ! ولی.....!
    من مدرکم کاردانی هست و واقعا به این معافیت احتیاج دارم اگه معاف نشم زندگیم از هم میپاشه واقعا شرایطم خاصه اگر کسی تجربه ای داره خواهشا بهم بگه بازم پست گذاشتم ولی کسی جواب نداد خواهش میکنم خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنید

Junior Member

حقیقتا راجب قلب چیزی نمیدونم فقط به خدا توکل کن

همچنین زمانی هم که به بیمارستان معرفی میشید همه چی بستگی به اون دکتری داره که برای شما چه نظری میده بنابراین اگر نام دکتر تو نامتون ذکر نشده سعی کن دکتری بری که نرم تر باشه هرچند در آخر همه چی به بخت و اقبال و .. بستگی داره

همشون دکتر نظام وظیفه هستن و ممکنه فرقی نکنه اما شما بازم تلاشت و بکن ایشا الله نتیجه میگیری...

حتما قوانین و بخون ببین جزو کدوم بند قانون هستی تا بتونی حقانیتت و ثابت کنی....

و اینم بدون همه تو این پروسه از استرس میمیرن چون تقریبا چندین نفر باید نظر بدن بنابر این توکلت به خدا باشه و از حقت دفاع کن ایشا الله به حقت میرسی.......

اینم لینک قوانین جدید ....
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=4269

Junior Member

دوست عزیز شما کدوم بیمارستان مراجعه کردید و آیا تا حالا برای معافیت به بیمارستان معرفی شدید؟
    خود من برای بار اول معرفی شدم بیمارستان امام سجاد که دکتر وزیریان برام +MVP, MR+ , TR نوشت و رفتم شورا معاینه مجدد خوردم برای بیمارستان بعثت نیروی هوایی که متاسفانه دکتر بیاتی اونجا برام فقط MVP, Trivial MR نوشت که این یعنی معاف از رزم. اینو گفتم که بدونید که نتیجه معاینه خود بیمارستان های نیروی های مسلح چقدر با هم فرق می کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam6719 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما کدوم بیمارستان مراجعه کردید و آیا تا حالا برای معافیت به بیمارستان معرفی شدید؟
    خود من برای بار اول معرفی شدم بیمارستان امام سجاد که دکتر وزیریان برام +MVP, MR+ , TR نوشت و رفتم شورا معاینه مجدد خوردم برای بیمارستان بعثت نیروی هوایی که متاسفانه دکتر بیاتی اونجا برام فقط MVP, Trivial MR نوشت که این یعنی معاف از رزم. اینو گفتم که بدونید که نتیجه معاینه خود بیمارستان های نیروی های مسلح چقدر با هم فرق می کنه
    با سلام و ممنون از جوابتون.من تازه اقدام کردم و هنوز به بیمارستان معرفی نشدم و اکوهایی که توی پستهای قبلی نوشتم نتیجه ی درمانگاهای سایر بیمارستان هاست.من تعجب میکنم که برای شما mild mr و mvp در معاینه اول ثبت شده و باز هم برای معاینه دوم معرفی شدید.با همین 2 تا شرط اگه مدرک تحصیلی شما زیر کارشناسی باشه شانس معافی 99% ولی اگه mvp و trivial mr باهم ثبت بشن به احمال زیاد معاف از رزم منظور میشه این چیزیه که من با چند بار خوندن پستهای این انجمن و پزشک معتمد پرسیدم.مدرک تحصیلی شما چیه؟من خیلی دنبال راهی گشتم که با انجام اون بشه مقدار mr رو در اکو بیشتر کرد ولی تا به حال به نتیجه ی قطعی نرسیدم آیا شما راهکاری دارید؟
    بنده هم از بی دقتی و بی انصافی پزشکهای ارتش میترسم یکی از دوستان گفته بود که اکوهای قبلی رو هم روز معرفی به بیمارستان با خودمون ببریم و از اونجا که بیدقت و بی حوصله اند احتمال اینکه یه اکوی 1 دقیقه ای بگیرن!و اکوهای قبلی رو عینا باز نویسی کنن زیاده!آیا واقعا صحت داره؟دکتر بیاتی رو تعریفشو شنیده بودم ولی تا حالا اسم دکتر وزیریان به گوشم نخورده بود.چطور دکتری بود سختگیر و جدی؟
    پیشاپیش از پاسختون سپاسگذارم.

Junior Member

با سلام مجدد بنده الان باقی پستهای شما رو خوندم شما اصلا احتیاجی به درجه mr نداری و بند 1 تبصره 1 با توجه به میزان lvef قلبتون شامل حال شما میشه چون که اختلال عملکرد ینی اینکه lvef قلب شما که بیانگر کسر جهشی بطن چپه کمتر از 60 باشه که شامل حال شما میشه.یک سوال خیلی مهم شما تو یکی از پستها نوشتی که درجه MR رو برای شما modrate زدن پس چطور یهو تو بیمارستان بعثت شد trivial این حد از اختلاف قابل توضیح نیست.شما قبل از معرفی چندتا اکوی شخصی انجام دادی؟؟؟؟در جه MR توی اونها چی ثبت شده بود؟؟؟؟؟
    این موضوع منو خیلی نگرانتر کرد چون اگر شما که درجه شدید mr رو داشتی براتون خیلی خفیف ثبت کردن پس احتمالا برای من که درجه mild دارم احتمالا no MR ثبت بشه
    واقعا که این سطح از علم پزشکی پزشکان ستودنیه
    راستی اعتراض کردین یا بازم میرین معاینه مجدد؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin223 نمایش پست ها
    با سلام مجدد بنده الان باقی پستهای شما رو خوندم شما اصلا احتیاجی به درجه mr نداری و بند 1 تبصره 1 با توجه به میزان lvef قلبتون شامل حال شما میشه چون که اختلال عملکرد ینی اینکه lvef قلب شما که بیانگر کسر جهشی بطن چپه کمتر از 60 باشه که شامل حال شما میشه.یک سوال خیلی مهم شما تو یکی از پستها نوشتی که درجه MR رو برای شما modrate زدن پس چطور یهو تو بیمارستان بعثت شد trivial این حد از اختلاف قابل توضیح نیست.شما قبل از معرفی چندتا اکوی شخصی انجام دادی؟؟؟؟در جه MR توی اونها چی ثبت شده بود؟؟؟؟؟
    این موضوع منو خیلی نگرانتر کرد چون اگر شما که درجه شدید mr رو داشتی براتون خیلی خفیف ثبت کردن پس احتمالا برای من که درجه mild دارم احتمالا no MR ثبت بشه
    واقعا که این سطح از علم پزشکی پزشکان ستودنیه
    راستی اعتراض کردین یا بازم میرین معاینه مجدد؟؟؟
    با سلام
    شما احتمالا اشتباه پستا رو خوندی.مدرک من کارشناسی ارشده و lvef قلب من نرماله و فقط مشکل دریچه های میترال و تریکوسپید در حد MILD یا MR+ رو دارم و الان منتظر نامه شورای دومم. نتیجه اکوهای قبل از بیمارستان هم متفاوت بود. ولی در کل می تونم بگم الان خیلی سخت می گیرن و کم پیش می آد کسی رو با یک بار معاینه معاف کنن. ولی برای مدرک زیر کارشناسی احتمال معافیت خیلی بیشتره و شما حتما اقدام کن امیدوارم که موفق بشی.

Junior Member

با سلام
    شما احتمالا اشتباه پستا رو خوندی.مدرک من کارشناسی ارشده و lvef قلب من نرماله و فقط مشکل دریچه های میترال و تریکوسپید در حد MILD یا MR+ رو دارم و الان منتظر نامه شورای دومم. نتیجه اکوهای قبل از بیمارستان هم متفاوت بود. ولی در کل می تونم بگم الان خیلی سخت می گیرن و کم پیش می آد کسی رو با یک بار معاینه معاف کنن. ولی برای مدرک زیر کارشناسی احتمال معافیت خیلی بیشتره و شما حتما اقدام کن امیدوارم که موفق بشی.
    از یکی از دوستان شنیدم که وقتی که معاینه مجدد میزنن ینی شانس معافی زیاده و اکثر کسایی که معاینه مجدد خوردن معاف دایم شدن در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت دارم امیدوارم همینجا خبر معافیتت رو بذاری و مراحل کارتو واسه بچه ها توضیح بدی.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)