صفحه 49 از 62 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2030 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیر . مبارک باشه. از اون ابتدا که درخواست معافیت دادی تا روز آخر حدودا چقدر طول کشید؟ کمیسیون آخر که بهتون گفت معافی شدی و کارتت چند روز دیگه میاد، همون کمیسیون شهر خودتونه؟
    عزیز یک ماه برای کارای پزشکی و کمسیون ، 20 روز هم واسه کارت کمتر از دو ماه طول میکشه البته اگه با یه کمسیون معاف شی یعنی نری شورای عالی !!!

Junior Member

سلام دوستان متخصص قلب و عروق، یه سوالی داشتم من ضربان قلبم در حالت استراحت بین 90 -110 نوسان میکنه. میخاستم بپرسم ببینم این هم ایا شامل معافیت میشه؟ ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    معافیت فشارخون

بالاخره هفته ی پیش پول ریختم برای صدور کارت و معافیتم صد درصد شد.
    چونکه خودم از این تاپیک ها و دوستان راهنمایی زیاد گرفتم.خوشحال میشم بتونم دوستانی که میخوان برای فشارخون معافی بگیرن رو بطور کامل راهنمایی کنم.
    چونکه امکان داره نتونم به این تاپیک ها سر بزنم ونتونم مطالب بخونم و جواب دوستان بدم.پس شمارم میذارم
    ##########
    با ارزوی موفقیت برای همه ی دوستان
    ویرایش توسط Rezace : February 8th, 2016 در ساعت 02:47 AM دلیل: حذف شماره تلفن

این چهل و نه صفحه رو خوندم ولی اصلا نفهمیدم چی خوندم مثل اینکه هر دکتری یه نظری میده
    من دیروز اکوی قلبم رو گرفتم جوابش ایناست
    Mild MVP
    Mild MR
    اون پایین برگه هم خیلی بد خط نوشته

Tr TR یا احتمالا TR + نمیدونم خیلی بدخطه

و همچنین LVEF: 60%
    بقیه اش هم که خیلی بد خطه ..

ولی گفت که قلبت مشکل داره و پرولاپس و اینجور حرفا
    و ضربان قلبم هم با توجه به نوار و اکوکاردیو گفت که فوق العاده بالاست البته این رو خودم میدونستم چون موقعی که دراز میکشم گاهی احساس خفگی و درد میکنم و احساس میکنم قلبم میخواد وایسه
    ضربانم رو هم همیشه حس میکنم منظورم اینه که خیلی تنده و موقع بلند شدن ناگهانی چشمام سیاهی که مدتی باید خم شم و بشینم
    و نمیدونم که این ربطی میتونه داشته باشه یا نه ولی اغلب شبها موقع خواب حمله پانیک بهم دست میده

من خودم سابقه ی بیماری اعصاب دارم البته درمورد حمله ی شبانه به دکتر توضیح دادم که گفت چون درمانی نداره با کنترل اعصابت میتونی قلبت رو کنترل کنی ..راستش اصلا درمورد معافیت و اینجور چیزا نپرسیدم ازش
    و اولین بار بود اکو کردم ..به نظرتون وضعیتم چطور پیش میره.. دنبالش رو بگیرم ؟

آخرین مدرکم هم دیپلم هست

دوستان سلام دارم به همگی

سوالی دارم ممنون میشم اگر کسی کمکی میتونه بکنه.من به صورت مادرزادی دریچه آئورت دو لتی دارم(برای 99 درصد مردم سه لتی هست).میخواستم ببینم این جزو بیماری های مادرزادی قلب محسوب میشه و آیا من معاف دائم میشم؟سپاس گزارم

Junior Member

سلام اعورت 2 لتي به تنهايي شامل معافيت نميشه ولي اكر همراه با ar+ (نارسايي اعورت) حتي درجه خفيف يا mr (نارسايي ميترال) باشه شانس معافيتون بالاست و معمولا اعورت 2 لتي همراه ميشه با نارسايي خفيف دريجه اعورت (شما برو يه بيمارستان ناجا مثل بقيه الله يا سجاد يه اكو بكير ببين اكر با نارسايي همراه هست حتما برو دنبالش اكر فقط اعورت 2 لتي هست و مدركت كارشناسي به بالاست نرو ولي درغير اين صورت حتما اقدام كن (يادت باشه اكر اقدام كردي هر قدر مدارك اكو و غيره قوي تري داشته باشي هم راجت تر معاف ميشي هم زودتر

Junior Member

یه توضیح میدم که تو پروسه‌ی معافیت کمک بهت می‌کنه دریچه اعورت 2 لتي جرو بيماريهاي مادرزادي حساب نميشه(اصلا بيماري حساب نميشه نه قرص ميخواد نه درمان ميخواد نه نه رژیم غذایی داره حتا میتونی‌ تا حد قهرمانی ورزش کنی‌ فقط باید به طور مرتب هر ۲ سال بری یه اکو بگیری که ببینن وضعیت دریچهٔ آئورت در چه حالیه چون دریچه آئورت ۲ لتی‌ میتونه منجر به نارسایی دریچه بشه برای همین میگن هر ۲ سال بری اکو کنی‌ که اگه نارسایی دریچه برات پیش بیاد اون موقع پیشگیری کنن از ایجاد مشکل ولی‌ از اونجایی که تو بیشتره مواقع فقط منجر به نارسایی خفیف دریچهٔ آئورت می‌شه که اونم تا وقتی‌ به نارسایی شدید منجر نشه مشکلی‌ برات پیش نمیاره ولی‌ از لحاظه سربازی چون نارسایی دریچه آئورت مثل نارسایی دریچه‌های میترال و تریکسپید شایع نیست معافی میدان. تو قانون جدید اگه بخونی‌ تو تبصره گفته برای میترال و تریکسپید خفیف فقط معاف از رزم داره (ولی‌ آئورت حتا خفیفش هم براشون مهم برای معافی دائم)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza6270 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    معافیت فشارخون

بالاخره هفته ی پیش پول ریختم برای صدور کارت و معافیتم صد درصد شد.
    چونکه خودم از این تاپیک ها و دوستان راهنمایی زیاد گرفتم.خوشحال میشم بتونم دوستانی که میخوان برای فشارخون معافی بگیرن رو بطور کامل راهنمایی کنم.
    چونکه امکان داره نتونم به این تاپیک ها سر بزنم ونتونم مطالب بخونم و جواب دوستان بدم.پس شمارم میذارم
    ##########
    با ارزوی موفقیت برای همه ی دوستان

سلام ازتون سوال داشتم لطفا صندوق پیام های خصوصیتون رو پاک کنید

Junior Member

سلام
    میشه در حین تحصیل برای معافیت فشار خون اقدام کرد؟

Junior Member

سلام امروز رفتم یه مطب خصوصی برای اکوی قلب نتیجش اینا بودن، میشه کسی منو راهنمایی کنه که امکان معافیت دارم یا نه؟ قبلا 11 ماه خدمت کردم الان دانشجو هستم. ممنون

نتایج اکوی قلب:

LVDD: 5.10
    LVEF: 55-60%
    +:MR
    +:AR
    LVH (هیپرتروفی بطن چپ)

تو اکوکاردیوگرام هم اینا رو نوشته:
    ضربان قلب 98
    ریتم سینوس نرمال
    LVH (هیپرتروفی بطن چپ)
    فشارم سیستولم اکثرا حول و حوش 16 و فشار دیاستولک حول و حوش 10 (اکثرا بیشتر از 10 )

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)