صفحه 53 از 62 نخستنخست ... 34344454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 615

موضوع: بیماری های مربوط به قلب و عروق

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

با سلام و تشکر از سایت و فروم خوبتون
    من رو خود دکتر نظام وظیفه اکو کرد و بهم گفت نارسائی شدید دریچه تریکوسپید دارم، و کلی‌ هم بهم گفت که مراقبت کنم، تکرار می‌کنم این خود پزشک معتمد بود ک شورا بر اساس رایش تصمیم میگیره
    اینم گزارش اکو پزشک معتمد نظام وظیفه :

Lvids=28 EF=55%
    Lv:Nl size & Nl syst LvEF=55%
    No LvH
    Rv:Nl size
    Mod to Severe TR , PG=28 , PAP=35
    ۲روز بعدش هم پزشک آزاد اکو تخصصی رفتم و گزارشش این بود
    RV inflow part seems mildy enlarged,Although other parts of RV chamber are in normal size
    Prolaptic Mitral Valve , No MS , Mild MR
    Moderate to severe TR (VC:0.48cm) ,No TS
    Top Normal PAP =35
    No pericardial effusion

۲تا دکتر آزاد بهم گفتن حتما معاف میشی‌، پزشک نظام وظیفه ولی‌ گفت احتمالا معاف میشی‌، ولی‌ پزشک نظام واقعا من رو ترسوند و گفت همینطوری پیش بره چند سال دیگه عمل باید بکنی‌ ، و بهم گفت ۶ماه دیگه‌ بیا معاینات کنم، توی برگه معرفی‌ ب شورا ک ی جوری مهرمان هست هم دیدم ک جمله متوسط تا شدید رو ب فارسی نوشته بود، ولی‌ تواین صحبتش با خودم موقع اکو میگفت ش گرفتگی شدید داری و از لفظ متوسط استفاده نکرد، ب هر حل من خودمو سعی‌ می‌کنم امیدوار نکنم چون اونطوری سربازی رفتن اگر معاف نشم برام خیلی‌ سخت می‌شه
    می‌خواستم ببینم نظر شما چیه، اک ۲تا دکتر خیلی‌ شبیه ب هم هست
    درضمن تواین همین گیر و دار و آزمایش‌های مختلف فهمیدم آسم هم دارم
    یا علی‌

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط SamSoltanpour نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از سایت و فروم خوبتون
    من رو خود دکتر نظام وظیفه اکو کرد و بهم گفت نارسائی شدید دریچه تریکوسپید دارم، و کلی‌ هم بهم گفت که مراقبت کنم، تکرار می‌کنم این خود پزشک معتمد بود ک شورا بر اساس رایش تصمیم میگیره
    اینم گزارش اکو پزشک معتمد نظام وظیفه :

Lvids=28 EF=55%
    Lv:Nl size & Nl syst LvEF=55%
    No LvH
    Rv:Nl size
    Mod to Severe TR , PG=28 , PAP=35
    ۲روز بعدش هم پزشک آزاد اکو تخصصی رفتم و گزارشش این بود
    RV inflow part seems mildy enlarged,Although other parts of RV chamber are in normal size
    Prolaptic Mitral Valve , No MS , Mild MR
    Moderate to severe TR (VC:0.48cm) ,No TS
    Top Normal PAP =35
    No pericardial effusion

۲تا دکتر آزاد بهم گفتن حتما معاف میشی‌، پزشک نظام وظیفه ولی‌ گفت احتمالا معاف میشی‌، ولی‌ پزشک نظام واقعا من رو ترسوند و گفت همینطوری پیش بره چند سال دیگه عمل باید بکنی‌ ، و بهم گفت ۶ماه دیگه‌ بیا معاینات کنم، توی برگه معرفی‌ ب شورا ک ی جوری مهرمان هست هم دیدم ک جمله متوسط تا شدید رو ب فارسی نوشته بود، ولی‌ تواین صحبتش با خودم موقع اکو میگفت ش گرفتگی شدید داری و از لفظ متوسط استفاده نکرد، ب هر حل من خودمو سعی‌ می‌کنم امیدوار نکنم چون اونطوری سربازی رفتن اگر معاف نشم برام خیلی‌ سخت می‌شه
    می‌خواستم ببینم نظر شما چیه، اک ۲تا دکتر خیلی‌ شبیه ب هم هست
    درضمن تواین همین گیر و دار و آزمایش‌های مختلف فهمیدم آسم هم دارم
    یا علی‌
    انشاالله معافی .... نگران نباش .
    تنگی دریچه چون عمل لازمه معاف دایم .
    نارسایی شدید بضی ها دارو میخورن بعضی ها هم که جواب نمیگیرن جراحی میکنن.
    برو دنبال دوا درمون خصوصی . اصن دکتر نظام نرو سرشون نمیشه . تحقیق کن دکتر خوب بجور.
    حتما لازم نیس بیمارستان خصوصی باشه . بیمارستان های دولتی دکترای خوبی دارن و سوادشون هم بیشتره . فقظ پرستارا و اتاق ها و نظافت بیمارستان ها خصوصی ها بهتره.
    بگرد ایشالا دکتر خوب دوا درمون رو شروع کن.
    یا علی
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

سلام من امروز 14 ابان معاینه ی مجددم بود. پزشک گفت وضعیتت به اندازه ای که دو تا دکتر قبلی نوشتن شدید نیست ولی تو گزارشش دیدم اینارو نوشت
    TR +++
    Mvp +
    Modrt mr
    این نوشته هاش با چیزی ک ب خودم گفت احساس میکنم تناقض داره. مطمئنم ک برای تریکئسپید 3تا مثبت زد که من هیچجا ندیدم کسی 3تا مثبت بزنن براش ولی حرف خودش خیلی توی دلمو خالی کرد
    کلا هم اکو کردنش 5 دقیقه طول کشید در صورتی که اکوهای قبلی من حد اقل یک ربع بیست دقیقه طول میکشید. نظر شما چی هست

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

سلام من امروز 14 ابان معاینه ی مجددم بود. پزشک گفت وضعیتت به اندازه ای که دو تا دکتر قبلی نوشتن شدید نیست ولی تو گزارشش دیدم اینارو نوشت
    TR +++
    Mvp +
    Modrt mr
    این نوشته هاش با چیزی ک ب خودم گفت احساس میکنم تناقض داره. مطمئنم ک برای تریکئسپید 3تا مثبت زد که من هیچجا ندیدم کسی 3تا مثبت بزنن براش ولی حرف خودش خیلی توی دلمو خالی کرد
    کلا هم اکو کردنش 5 دقیقه طول کشید در صورتی که اکوهای قبلی من حد اقل یک ربع بیست دقیقه طول میکشید. نظر شما چی هست
    نتیجه کمیسیون رو نمیدونم ولی دفعه قبل بهت گفتم برو دنبال دوا درمون.
    تو معافی . اگه معاف رزم دادن اعتراض بزن ولی فک نکنم بدن. شاید موقت دادن .
    ولی درهرصورت یکبار حق اعتراض داری.
    هرچه سریعتر برو درمان شروع کن به فکر نتیجه نباش

سلام ب همه دوستان، من امروز ۱ آذر معاف شدم و جا داره از این سایت و کاربریش که واقعا کمک خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ زیادی کردن بهم تواین جمعآوری اطلاعات ی تشکر حسابی‌ بکنم و همچنین مرسی‌ از کاربرpayamjj ک جواب مارو میداد :دی
    هر سوالی‌ راهنمایی‌ ک داشتین در خدمت هستم برا کمک ب دوستان مشمول
    یا علی‌

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

سلام ب همه دوستان، من امروز ۱ آذر معاف شدم و جا داره از این سایت و کاربریش که واقعا کمک خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ زیادی کردن بهم تواین جمعآوری اطلاعات ی تشکر حسابی‌ بکنم و همچنین مرسی‌ از کاربرpayamjj ک جواب مارو میداد :دی
    هر سوالی‌ راهنمایی‌ ک داشتین در خدمت هستم برا کمک ب دوستان مشمول
    یا علی‌
    خواهش داداش وظیفه اس .
    من گفتم معافی شما الکی استرس داشتی. حالا دس دس نکن برو دنبال دوا درمون
    هرچند وقت یه بار سر بزن به انجمن دوستانی که توی این بخش پست میزارن چک کن اگه کسی مورد مشابه داشت راهنمایی بده . خدا خیرت بده.
    یاعلی

Junior Member

با سلام
    بنده دچار یک نوع واریس مادر زادی هستم
    که چند سال اخیر خیلی تشدید پیدا کرده
    به نظام وظیفه مراجعه کردم
    واریس پا جزو مواد معافیت پزشکی بود
    فرم ها و مدارک مربوطه رو ارسال کردم و تو چند روز اینده باید به بیمارستان امام سجاد مراجعه کنم

علی رغم اینکه واریس دو پا م حیلی شدید هست
    اما پزشک معتمد گه واسه معاینه اولیه مراجعه کردم
    سعی بر این داشت که مشکل من رو خیلی پیش پا افتاده جلوه بده
    تا این جد که از اقدام برای درخواست معافیت منصرفم کنه
    ولی خب مشکل پام انقد شدید هست که کلا خدمت سربازی واقعا در توانم نیست چون واقعا سر پا ایستادن متمادی واسم مشکله

می حواستم بدونم کسی هست که با مشکل واریس پا اقدام کرده باشه
    . یا لطفا اگر اطلاعی دارین راهنماییم کنین
    چون خودم اطلاعات زیادی راجعب معافیت پزشکی ندارم
    با تشکر

Junior Member

سلام وقت بخیر.
    ممنون که وقت ارزشمندتون رو با ما تقسیم می کنید.

من سر فشار های کاری یک بار دچار حمله آریتمی شدیدی شدم جوری که قلبم داشت از جا کنده میشد. دکتر رفتم و آرام بخش داد و گفت کارت رو عوض کن. بعدش تا 2 3 ماه خفیفش رو گاهی داشتم و خب کنترل هم میکردم شرایطم رو. بعد از اون با وجودی که حدود 9 ماه میگذره با ناراحتی هایی که یکم بیش از حد عادی باشند مجدد دچار آریتمی میشم. حتی بعد اینکه ناراحتی برطرف میشه من تا دو سه روز آریتمی ایم رو احساس می کنم. بیش از 10 بار در دقیقه هم و از چند نقطه هم هست. البته به شدت حمله بار اولی که شدم نیست.
    خواستم بدونم به چه طریق میشه این رو برای معافیت اثبات کرد؟ آیین نامه رو خوندم. راهنمایی بفرمایید این برام روشن بشه که برای شرایط من معافیت امکان پذیر هست؟
    با تشکر فراوان

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_e نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر.
    ممنون که وقت ارزشمندتون رو با ما تقسیم می کنید.

من سر فشار های کاری یک بار دچار حمله آریتمی شدیدی شدم جوری که قلبم داشت از جا کنده میشد. دکتر رفتم و آرام بخش داد و گفت کارت رو عوض کن. بعدش تا 2 3 ماه خفیفش رو گاهی داشتم و خب کنترل هم میکردم شرایطم رو. بعد از اون با وجودی که حدود 9 ماه میگذره با ناراحتی هایی که یکم بیش از حد عادی باشند مجدد دچار آریتمی میشم. حتی بعد اینکه ناراحتی برطرف میشه من تا دو سه روز آریتمی ایم رو احساس می کنم. بیش از 10 بار در دقیقه هم و از چند نقطه هم هست. البته به شدت حمله بار اولی که شدم نیست.
    خواستم بدونم به چه طریق میشه این رو برای معافیت اثبات کرد؟ آیین نامه رو خوندم. راهنمایی بفرمایید این برام روشن بشه که برای شرایط من معافیت امکان پذیر هست؟
    با تشکر فراوان
    سلام
    اثباتش رو که سخت نیس .
    تست ورزش و نوار قب و اکو و اینا میگیرن معلوم میشه .
    سابقه داری ؟
    اگه بیماریت طولانی مدت ممکنه همراهت باشه معافی میدن اما اگه گذرا هستش خیر .
    درهرصورت باید پزشک متخصص معاینه بشید . چوون کمیسیون هم معاینه کامل میکنه بعد رای میده .
    درغیراینصورت ممکنه چون سابقه نداشته باشی بخاطر یه ریتم تپش نامنظم بهتون معاف رزم هم بدن اما احتمال دایم هم هست.
    باید دید دلیلش چیه و بیماری چیه ... برو دکتر سابقه و ایناشو دربیار مطلع شو که بیماریت چیه چون ی اریتمی گذرا معافی نداره .

Junior Member

سلام خسته نباشین
    یکی میتونه منو راهنمایی کنه اینکه شانس معافی گرفتن دارم؟
    فشار خونم اکثرا بالای 16 هست
    یه بار اکو رفتم اینارو نوشته:
    نتایج اکوی قلب:
    LVDD: 5.10
    LVEF: 55-60%
    +:MR
    +:AR
    LVH (هیپرتروفی بطن چپ)

تو اکوکاردیوگرام هم اینا رو نوشته:
    ضربان قلب 98
    ریتم سینوس نرمال
    LVH (هیپرتروفی بطن چپ)

و اینکه تو سایت نظام وظیفه شرایطش رو اینجوری نوشته:
    بند 7:

ازدياد فشار خون شرياني :
    الف)در صورتي كه در بيش از 60% از اندازه گيريها ، فشار خون بازسيستوليك از 160 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد ، (مقصود از فشارخون باز آن است كه حداقل بيمار 72 ساعت در بيمارستان نظامي يا دانشگاهي بستري و توسط هولتر مانيتورينگ بررسي و اثبات شود) : معاف دائم
    ب ) در صورتي كه در بيش از 60% اندازه گيريها ، فشار خون بازسيستوليك بين 160 – 140 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك بين 100 – 90 ميليمتر جيوه باشد : معاف ازخدمات رزمي

ولی از بچه ها دیدم که نوشتن برا تستای مختلف قلبی کلیوی و ... میفرستن لطفا اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه
    بازم ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)