صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 120

موضوع: كم هزينه ترين كشور اروپايي

Junior Member haghjoo_vahid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض كم هزينه ترين كشور اروپايي

به نظر شما کم هزینه ترین کشور برای ادامه تحصیل فوق لیسانس کدوم کشور هست .
    من رشته ام مهندسی شیمی هست و میخوام بدونم برای چه کشوری اقدام کنم.
    مثلا نروژ دانشگاه مجانی داره ولی خرج زندگی گرونه. ولی المان شاید شهریه داشته باشه ولی میگن ارزون تر از نروژ هست.
    البته من اصلا به فاند فکر نمیکنم.
    میخوام بدونم به طور کلی برای یه زندگی دانشجویی مناسب کدوم کشور هزینه ی کمتری داره.

ممنونم
    تا وقتی نفس میکشی امید داشته باش تا به هدفت برسی

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

پیش فرض پاسخ : کم هزینه ترین کشور اروپایی برای ادامه ی تحصیل برای مستر2012 کدام است ؟

در صورت تسلط به زبان فرانسه ، کشور فرانسه گزینه ی خیلی مناسبی هست (البته مشکلاتی در گرفتن ویزا وجود داره)
    هلند هم در صورت گرفتن فاند ، محل مناسبی برای تحصیل هست
    فنلاند هم می تونه جزو گزینه های شما باشه
    در آخر می تونید به کشورهایی مثل روسیه و لهستان هم فکر کنید
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

پیش فرض پاسخ : کم هزینه ترین کشور اروپایی برای ادامه ی تحصیل برای مستر2012 کدام است ؟

دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه اگه دقیقتر شرایطتون رو مطرح میکردید بهتر میشد تصمیم گیری کرد ...
    اول باید مشخص کنید به چه زبانی تصمیم دارید تحصیل کنید. اینو به این خاطر میگم چون معمولا در کشورهایی مثل چک، فرانسه، آلمان، و ... اگه شما به زبان اصلی اونها مسلط باشید می تونید در دانشگاههای دولتی (بعضا رایگان) اونها تحصیل کنید. در صورتی که در این کشورها برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی باید بورس خوب بگیرید تا مجبور به پرداخت شهریه دانشگاه نشید...
    در ثانی مطرح کردن نام کشور برای تعیین هزینه های زندگی مناسب نیست چون قاعدتا هزینه های شهرهای هر کشوری با هم متفاوت هستن و طبیعتا پایتخت ها خیلی گرونترن...
    البته سطح دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید هم مهمه چون باتوجه به اینکه دانشگاههای خوب رو به بالا معمولا در کلان شهرها واقعند، ممکنه دانشگاه مورد نظر شما در نقطه ای باشد که متناسبا هزبنه های زندگی بیشتری هم بهمراه خواهند داشت...
    ویرایش توسط danialmdt : August 19th, 2011 در ساعت 01:08 PM
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Senior Member Simplex آواتار ها

این سوال عجیب غریبِ. تو فنلاند که کشور خیلی گرونیه می تونی با 200 تا در ماه هم زندگی کنی، تو پرتغال که خیلی ارزونه شاید با 700 تا در ماه هم نتونی زندگی رو بچرخونی. به هزار تا عامل بستگی داره، اولیش هم خونه است. از روی سایت و اطلاعات بقیه هم نمی شه نظر داد. مثلا من اگر خونه دانشجویی از دانشگاه یا موسسه های مخصوص این کار، گرفته باشم می گم که خونه اینجا خیلی ارزونه، اگر بهم نداده باشند و مجبور باشم خونه معمولی بگیرم می گم که خیلی گرونه. شما هم نمی تونی پیش بینی کنی که خونه از کجا می گیری. پس بازه تغییراتت از خیلی ارزون تا خیلی گرون تغییر می کنه، حتی برای یک شهر و یک دانشگاه.

پیشنهاد می کنم شروع کنی به اپلای کردن، بعد از گرفتن پذیرش از چند دانشگاه ببینی که کدومشون شرایط بهتری برات دارند. اینقدر باز فکر کردن آدم رو بیشتر گم می کنه تا راه بهش نشون بده.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

آلمان هم گزینه مناسبی است.

رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

من نمیدونم چرا بعضی ها دوست دارن سوال هارو اینقدر بپیچونن . خب معلومه پایتخت هر کشوری گرون هست . وقتی کسی دنبال گزینه ی ارزان میگرده خب دنبال پایتخت نیست.
    معلومه که میشه 10000000 در ماه هم خرج کرد تو یه شهر ارزون. ولی من گفتم کم هزینه یعنی یه زندگی خیلی معمولی دانشجویی.
    توی سوالم هم گفتم دنبال فاند نیستم.
    ممنونم از همه ی کسایی که دارن منو راهنمایی میکنن.
    در ضمن تحصیل به زبان انگلیسی فقط.

رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

میدونم خونه دانشجویی یا خونه ی معمولی خیلی فرقش هست از لحاظ هزینه .
    در یک شرایط یکسان بدون فاند و تحصیل به زبان انگلیسی کدوم کشور ارزان تر هست ؟

ApplyAbroad Hero

من در رشته مدیریت دیدم که در آلمان دوره مسترنسبت به بقیه کشور های اروپایی خیلی ارزونتره. یعنی مثلا اگر در بقیه کشور ها بین حدودا 8000-14000 یورو در سال شهریه است در آلمان ترمی حدود 500 یورو و شاید این شهریه هم در اون استان خاص(اسمش دقیقا یادم نیست استانی در جنوب غرب آلمتن) حذف بشه از سال 2012. یعنی تقریبا مفته! البته باید تا حدی به آلمانی تسلط داشت (از شرایط پذیرش) اما بودند بچه های ایرانی که رفتند آلمان ....،
    در رشته شما اطلاعات دقیق ندارم
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

به نظر من فرانسه و آلمان مناسب ترین گزینه ها هستن از لحاظ خرج و مخارج! مثلا در فرانسه دانشگاه های دولتی رایگان هستن و جدای از این دولت کمک های بسیار زیادی به دانشجو ها میکنه. مثلا کمک هزینه اجاره خونه که فوق العادس و شاید هزینه خونه رو نصف کنه. به غیر از این مورد، دانشگاه های معروف فرانسه فقط در پاریس هم نیستند و می تونید توی شهر کوچیکتر و داننشجویی که هزینش خیلی کمتره براحتی درس بخونید. و نکته مهمتر اینکه امکان تحصیل به زبون انگلیسی هم وجود داره، هرچند بهتره تا حدودی با زبان فرانسه آشنا باشید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط haghjoo_vahid نمایش پست ها
    میدونم خونه دانشجویی یا خونه ی معمولی خیلی فرقش هست از لحاظ هزینه .
    در یک شرایط یکسان بدون فاند و تحصیل به زبان انگلیسی کدوم کشور ارزان تر هست ؟
    دوست عزیز سلام
    توی ایت سایت می تونید براساس هر نوع اولویت و گزینه ای، دوره ها رو تو اروپا جستجو کنید

mastersportal.eu

مثلا هزینه، کشور، رشته و حتی زمان شروع ترم

موفق باشید

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین