صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 120

موضوع: كم هزينه ترين كشور اروپايي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كم هزينه ترين كشور اروپايي

میدونید این اولین باره که سوالی میپرسم. میبخشید به خاطر آماتور بودن
    اگه در آلمان یا اتریش من درس بخونم همسرم میتونه کار کنه؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط africa نمایش پست ها
    میدونید این اولین باره که سوالی میپرسم. میبخشید به خاطر آماتور بودن
    اگه در آلمان یا اتریش من درس بخونم همسرم میتونه کار کنه؟
    خير.
    مگه اينكه پيشنهاد كاري رسمي پيدا كنه و خودش شخصا براي ويزاي كاري 6 ماهه( و بعد تمديد آن) اقدام كنه.
    کربلایم آرزوست...

سلام،تو این تاپیک به این خوبی چرا اسمی از فرانسه نیست،درست که ویزا دادن خیلی داستان شده، اما از دانشگاه های رایگان+ هزینه زندگی در شهری به غیر از پاریس:دی+ کمک هزینه دولت برای مسکن نمیشه به این راحتی گذشت واقعآ!!از این گذشته برای اتریش و آلمان که شرایط خوبی دارند، قبولی در مقطعی که میخواین در اونجا درس بخوندی در ایران الزامیه!! آتریش کمی آسون میگیره، اما آلمان که نیاز به دو سال تحصیلات دانشگاهی و قبولی در دانشگاه دولتی هم میخواد.من خودم خیلی وقته دارم رو کشور های مختلف تحقیق میکنم، به نظرم فرانسه با این وضعیت ویزاهاش، هنوزم نسبت به خیلی کشور ها ارزش وقت گذاشتن رو داره!!موفق باشید.
    Together we stand, divided we fall

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

درود به همه دوستان بزرگوار.همه پست ها رو خوندم.قبل از هر چیز برام خیلی عجیبه که چرا اینقدر اختلاف نظر در مورد هزینه ها وجود داره....اما پرسش من اینه که با 50 میلیون میتونم در یک دانشگاه خوب در یک کشور مناسب اروپایی(مطمئنا منظورم قبرس و اسلواکی و بلغارستان و جزایر قناری و ....نیست!کشور های اسکاندیناوی یا اروپای غربی مورد نظرمه)دکترا بخونم؟لطفا دقیق راهنمایی بفرمایید.شاد باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman_mech نمایش پست ها
    درود به همه دوستان بزرگوار.همه پست ها رو خوندم.قبل از هر چیز برام خیلی عجیبه که چرا اینقدر اختلاف نظر در مورد هزینه ها وجود داره....اما پرسش من اینه که با 50 میلیون میتونم در یک دانشگاه خوب در یک کشور مناسب اروپایی(مطمئنا منظورم قبرس و اسلواکی و بلغارستان و جزایر قناری و ....نیست!کشور های اسکاندیناوی یا اروپای غربی مورد نظرمه)دکترا بخونم؟لطفا دقیق راهنمایی بفرمایید.شاد باشید
    بهمن جان 50 تا برای چه وقت؟؟؟؟
    مسلما برای بریتانیا ( که خودم عاشقشم!! ) هزینه های زندگی ماهانه حدود 900 پونده!!!!!!
    فکر می کنم روی سوئد و فنلاند و ایتالیا کاری کنی خوب باشه.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    بهمن جان 50 تا برای چه وقت؟؟؟؟
    مسلما برای بریتانیا ( که خودم عاشقشم!! ) هزینه های زندگی ماهانه حدود 900 پونده!!!!!!
    فکر می کنم روی سوئد و فنلاند و ایتالیا کاری کنی خوب باشه.
    داش احسان منظورت چیه برای چند وقت؟برای دکترا(هزینه زندگی+شهریه).البته بیشتر از اینا هم خونوادم داره ولی حقیقتش نمیخوام دیگه بیشتر از اینا خرجم کنن.تا همین جایی که الان رسیدم فک کنم 20 تومن بیشتر خرج کردم.از اول راهنمایی غیر انتفاعی و کلاس کنکور و معلم خصوصی کنکور و پارسه وماهان و منتشران و چرندگان و ...!آزاد کار هم که بودم.مرسی معرفت که پاسخگو هستی

Junior Member etud آواتار ها

با سلام

برای مقطع ارشد و برای رشته IT تو کدوم کشور میتونم با ماهی یک میلیون تحصیل کنم؟
    میشه کار کرد؟ کار کردن چقدر از مشکلات مالی رو حل می کنه؟
    با توجه به این که دانشگاه رایگان باشه.
    پرواز را به خاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط etud نمایش پست ها
    با سلام

برای مقطع ارشد و برای رشته IT تو کدوم کشور میتونم با ماهی یک میلیون تحصیل کنم؟
    میشه کار کرد؟ کار کردن چقدر از مشکلات مالی رو حل می کنه؟
    با توجه به این که دانشگاه رایگان باشه.
    دوست عزیز. سوالت خیلی کلی است!!! کدوم کشور اروپایی اون هم م هزینه میشه در حین تحصیل درامد بالای چند میلیون داشت؟؟؟!!! اما در کل کشور کم هزینه به همون میزان شانس پیدا کردن کار و پوشش هزینه های شخصی را کم می کند. اما اگر بحث تورم روی کشورهای رو به رشد را در نظر نگیریم شاید لهستان، استونی، اسلوونی را در این بخش گنجاند. اما اگر برای هزینه در یک کشور با شانس پیدا کردن کار جستجو کرد باید به به دنبال کشور های همچون آلمان، اتریش و بلژیک جستجو نمایید. در کل در حین تحصیل اگر بتونید پاره وقت کار پیدا کنید ممکنه بیش از 50% هزینه ها را پوشش دهید اما برای رفتن دنبال کارهای تمام وقت باید قید تحصیل را بزنید. (نظرات همه برداشت شخصی بود)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman_mech نمایش پست ها
    داش احسان منظورت چیه برای چند وقت؟برای دکترا(هزینه زندگی+شهریه).البته بیشتر از اینا هم خونوادم داره ولی حقیقتش نمیخوام دیگه بیشتر از اینا خرجم کنن.تا همین جایی که الان رسیدم فک کنم 20 تومن بیشتر خرج کردم.از اول راهنمایی غیر انتفاعی و کلاس کنکور و معلم خصوصی کنکور و پارسه وماهان و منتشران و چرندگان و ...!آزاد کار هم که بودم.مرسی معرفت که پاسخگو هستی
    بهمن جان ببخشيد دير جواب ميدم
    اما يجورايي با اين هزينه سخته توي اسكانديناوي زندگي كني...مگه اينكه بري سراغ اسكاتلند و آيرلند.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member Austin.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

شما با ارز دانشجویی فعلی که سالانه 12k به شما میدن و اختلاف قیمت بازار که در اصل اگر درست نگاه کنید به نفع دانشجوها هست نه ضررشون! میتونید سالی حدود 3.6k یورو رایگان بدیت بیارید ، حالا اگر حتی 500 یورو هم هزینه حساب کنید میشه حدود 7 ماه از سال رو رایگان دارید ، فاند هم بگیرید که دیگه هیچی!! بیشتر تحقیق کنید هدف این هست که کمک کنیم زود عقب نکشید تا به امید خدا و همت خودتون بتونید زودتر به هدفتون برسین
    شاد و پیروز باشین
    درود دوست گرامی
    هنوز هم 12 هزار تا ارز دانشجویی میدن یا خیر !؟؟ چون طبق شنیده ها داره کنسل میشه .
    در مورد هزینه های زندگی ... دیگه عملا هیچ جای دنیا برای ایرانیها ارزون نخواهد بود . یورو 3350 تومان و دلار 2630 تومانی با تاریخ امروز ... یا حتی برای دوستان مالزی رینگیت 834 تومنی ...
    با احتساب میانگین برای زندگی کــــــاملا دانشجویی و محتاطانه میانگین شهرهای ارزون اروپا حدود 600 یورو میشه بعبارتی به نرخ امروز ماهانه 2 میلیون تومان فقط برای زندگی و این مبلغ فقط برای کشورهای مشابه نروژ و فنلاند و آلمان مصداق داره ( 2 سال حدود 50 میلیون تومان فقط زندگی محتاطانه ) . اگر هزینه ای برای دانشگاه هم باشه مثلا برای ایتالیا و کشورهای مشابه که عملا با بودجه های زیر 100 میلیون ، فکر کردن به اپلای برای یک دوره دو ساله مستر هم تلف کردن وقت خواهد بود .

با این حساب . . .
    باید تصورات خودمون از کلمه ارزان رو کلا تغییر بدیم .