صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 120

موضوع: كم هزينه ترين كشور اروپايي

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : كم هزينه ترين كشور اروپايي

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    درود دوست گرامی
    هنوز هم 12 هزار تا ارز دانشجویی میدن یا خیر !؟؟ چون طبق شنیده ها داره کنسل میشه .
    در مورد هزینه های زندگی ... دیگه عملا هیچ جای دنیا برای ایرانیها ارزون نخواهد بود . یورو 3350 تومان و دلار 2630 تومانی با تاریخ امروز ... یا حتی برای دوستان مالزی رینگیت 834 تومنی ...
    با احتساب میانگین برای زندگی کــــــاملا دانشجویی و محتاطانه میانگین شهرهای ارزون اروپا حدود 600 یورو میشه بعبارتی به نرخ امروز ماهانه 2 میلیون تومان فقط برای زندگی و این مبلغ فقط برای کشورهای مشابه نروژ و فنلاند و آلمان مصداق داره ( 2 سال حدود 50 میلیون تومان فقط زندگی محتاطانه ) . اگر هزینه ای برای دانشگاه هم باشه مثلا برای ایتالیا و کشورهای مشابه که عملا با بودجه های زیر 100 میلیون ، فکر کردن به اپلای برای یک دوره دو ساله مستر هم تلف کردن وقت خواهد بود .

با این حساب . . .
    باید تصورات خودمون از کلمه ارزان رو کلا تغییر بدیم .
    دروود.
    بله همینطور هست که می فرمایید. در واقع شما در کشور کم هزینه اروپایی شانس پیدا کردن کار را هم از دست میدهید بنابراین باید تنها ارز خرج نمایید.

Junior Member Austin.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

احتمالا از این به بعد ... تمامی موسسات پذیرش دانشجو برای کشورهای خارجی و البته خود متقاضیها ؛ تمرکز اصلی خودشون رو برای مهاجرت به کشور مورد علاقه یا بهتره بگیم هر کشوری که امکانش باشه ، خواهند گذاشت و بعد از اون سراغ ادامه تحصیلات دانشگاهی رو میگیرن .

یعنی تغییر جمعیت خواستار تحصیل به جمعیت خواستار مهاجرت . . .
    تا حالا مهاجرت از طریق تحصیل حاصل میشد ولی حالا برعکس میشه و این مشکلاتی رو در پی داره که شامل کاهش شدید متقاضیانی که موفق خواهند شد مهاجرت کنن میشه . همینطور کاهش سطح سواد ایرانی های خارج از کشور به این دلیل که بیشتر متقاضیان اگر از سد مهاجرت هم عبور کنند ، احتمالا در مواجه با مشکلات فراوان زندگی اونجا و روزمرگی ، به تحصیل ادامه نخواهند داد !!

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    احتمالا از این به بعد ... تمامی موسسات پذیرش دانشجو برای کشورهای خارجی و البته خود متقاضیها ؛ تمرکز اصلی خودشون رو برای مهاجرت به کشور مورد علاقه یا بهتره بگیم هر کشوری که امکانش باشه ، خواهند گذاشت و بعد از اون سراغ ادامه تحصیلات دانشگاهی رو میگیرن .

یعنی تغییر جمعیت خواستار تحصیل به جمعیت خواستار مهاجرت . . .
    تا حالا مهاجرت از طریق تحصیل حاصل میشد ولی حالا برعکس میشه و این مشکلاتی رو در پی داره که شامل کاهش شدید متقاضیانی که موفق خواهند شد مهاجرت کنن میشه . همینطور کاهش سطح سواد ایرانی های خارج از کشور به این دلیل که بیشتر متقاضیان اگر از سد مهاجرت هم عبور کنند ، احتمالا در مواجه با مشکلات فراوان زندگی اونجا و روزمرگی ، به تحصیل ادامه نخواهند داد !!
    مهاجرت فكر كردي آسونه دوست عزيز؟ الان دو سه تا كشور بيشتر نميشه مهاجرت كرد كه اونم تا نوبتت برسه بعد كلي نمره و مدرك جور كردن، ديگه پير شدي رفته پي كارش! الان اتفاقي كه مي افته اينه كه ديگه حتي تا دوبي رفتنم براي طبقه متوسط رويا ميشه چه برسه به خارج درس خواندن. به قول ... اون ممه رو لولو برد. البته به نظر من اين نتايج اجتماعي خوبي به بار مياره . وقتي كه بدوني محكومي تو همين كشور بموني اونموقع به جاي فرار از مشكلات باهاشون مواجه مي شي و اين اتفاق خوبيه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rational1 نمایش پست ها
    مهاجرت فكر كردي آسونه دوست عزيز؟ الان دو سه تا كشور بيشتر نميشه مهاجرت كرد كه اونم تا نوبتت برسه بعد كلي نمره و مدرك جور كردن، ديگه پير شدي رفته پي كارش! الان اتفاقي كه مي افته اينه كه ديگه حتي تا دوبي رفتنم براي طبقه متوسط رويا ميشه چه برسه به خارج درس خواندن. به قول ... اون ممه رو لولو برد. البته به نظر من اين نتايج اجتماعي خوبي به بار مياره . وقتي كه بدوني محكومي تو همين كشور بموني اونموقع به جاي فرار از مشكلات باهاشون مواجه مي شي و اين اتفاق خوبيه.

تا مشکلات چی باشه و با چی قرار باشه بجنگی!!!!...با استاد نام هایی که بیش از مدرس بودن هر لقبی بهشون داده بشه زیاده ازسرشون..با خوندن چندتا پی دی اف سر کلاس ها اسمش رو آموزش گذاشتن!!!!

با گرونی؟؟ با اوضاع کار؟؟با وضاع مسکن؟؟... دقیقا" با کدوم یکیشون قراره سینه سپر کنیم و مواجه بشیم؟؟
    طفلک پدر و مادرم..
    انسان شجاع یک بار میمرد و انسان ترسو هزاران بار

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

ارزانترين شهرهاي اروپايي در اكتبر 2012:

1. Romania, Bucharest
    2. Bulgaria, Sofia
    3. Poland, Lodz
    4. Poland, Krakow
    5. Macedonia, Skopje
    6. Albania, Tirana
    7. Bosnia and Herzegovina, Sarajevo
    8. Serbia, Belgrade
    9. Poland, Warsaw
    10. Hungary, Budapest

به نقل از:
    /www.xpatulator.com/
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    با شهريه سالانه 3500 يورويي براي مستر!!!!!!! يا هزينه يكساله دوره پادفك!!!
    عزيزم اين كشورهايي كه توي اين تاپيك مورد بحث قرار گرفتند دانشگاهاشون رايگان هستش و ما داريم روي هزينه هاي زندگي بحث ميكنيم.
    می خواستم بدونم که فنلاند بیشتر رشته هاشو پولی کرده و هیچ تضمینی هم نذاشته که مجانی بمونن ! چقدر درسته ؟ امسال چندتا دانشگاه این قانونو اجرا کردن ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mrabbas نمایش پست ها
    می خواستم بدونم که فنلاند بیشتر رشته هاشو پولی کرده و هیچ تضمینی هم نذاشته که مجانی بمونن ! چقدر درسته ؟ امسال چندتا دانشگاه این قانونو اجرا کردن ؟
    بله یه سری از دانشگاههاش شهریه دار شدند مانند: لاپرانتا، جاویسکالا، و اولو. اما خب دانشگهای رایگان هم هنوز وجود داره. این 3 دانشگاه شهریه سالیانه 7000 یورو رو امسال اجرا کردند.

سلام... دوستان عزیز لطفا یکی من رو برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در یک کشوری که مدرکش مورد تایید ایران و دیگر کشورها(اروپایی) باشه و همچنین هزینه تحصیل ترجیحا از سالی ۵۰۰۰-۶۰۰۰ دلار بیشتر نشه ارزونتر یا رایگان هم بود که دیگه چه بهتر . (حالا اگه قیمتش مناسب باشه و مورد تایید ایران و... باشه به زبان دیگه هم شد اشکالی نداره.)رو بهم معرفی کنین. لطفا راهنمایی کنین .با تشکر

Junior Member

به نام خدا
    سلام دوستان عزیز
    من شنیدم که برخی کشورهای اروپای تحصیل توشون رایگانه و تحت شرایط خاصی حتی هزینه زندگی-ت رو هم بهت میدن. لطفا راهنمایی کنید که برای پذیرش تو این رشته ها باید چیکار کرد.
    راستی من کارشناسی ارشد عمران- خاک وپی هستم

باتشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mrza نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام دوستان عزیز
    من شنیدم که برخی کشورهای اروپای تحصیل توشون رایگانه و تحت شرایط خاصی حتی هزینه زندگی-ت رو هم بهت میدن. لطفا راهنمایی کنید که برای پذیرش تو این رشته ها باید چیکار کرد.
    راستی من کارشناسی ارشد عمران- خاک وپی هستم

باتشکر
    دوست عزیز.
    کی همچین صحبتی کرده؟؟ منبعی برای حرفتون دارید؟؟ من که خیلی از کشورهای رایگان اطلاع دارم اگر بتونید کار پیدا کنید یا برای دکتری بخواهید برید باید رزومه خوبی داشته باشید تا بهتون بورس تعلق بگیره.