صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 120

موضوع: كم هزينه ترين كشور اروپايي

پیش فرض پاسخ : كم هزينه ترين كشور اروپايي

راست میگی mojcris جان؟ وای خوشحالم کردی والا از هر کی می پرسم میگه خیلی باید هزینه کنی حتی یکی می گفت اگه فاند هم داشته باشی کلی باید پول ببری.آخه نمی ارزه این همه خرج کنی بعد بخای برگردی خیلی ستمه.شما خودت رفتی؟من حتی خودم هم کار می کنم اونجا زیادم توقعم بالا نیست.

Junior Member

سلام
    من به دنبال خوندن رشته ریاضیات در مقطع ارشد یا مستقیم دکتری (بدون داشتن فوق لیسانس) هستم و برام اعتبار دانشگاه و سطحش خیلی مهم هست. اگه دلار رو دیگه حداکثرش 4000 تومن بگیریم و دعا کنیم که دلار بالا نره چه بسی پائین بیاد از مهر سال آینده تا ماهی 10 میلیون تومن می تونم هزینه کنم، یعنی سالی حداکثر 120 میلیون منتهی ماهیانه، نه یه جا. با این شرایط به نظر شما اگه شانس فاند نداشته باشم آیا می تونم تو یک دانشگاه خوب اروپایی مثل فرانسه، آلمان یا شاید حتی انگلیس، آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟ فعلاً بیشتر بحثم از دیدگاه مالی داستان هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط PejmanZ نمایش پست ها
    سلام
    من به دنبال خوندن رشته ریاضیات در مقطع ارشد یا مستقیم دکتری (بدون داشتن فوق لیسانس) هستم و برام اعتبار دانشگاه و سطحش خیلی مهم هست. اگه دلار رو دیگه حداکثرش 4000 تومن بگیریم و دعا کنیم که دلار بالا نره چه بسی پائین بیاد از مهر سال آینده تا ماهی 10 میلیون تومن می تونم هزینه کنم، یعنی سالی حداکثر 120 میلیون منتهی ماهیانه، نه یه جا. با این شرایط به نظر شما اگه شانس فاند نداشته باشم آیا می تونم تو یک دانشگاه خوب اروپایی مثل فرانسه، آلمان یا شاید حتی انگلیس، آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟ فعلاً بیشتر بحثم از دیدگاه مالی داستان هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگر 30 هزار دلار در سال میتونید هزینه کنید کانادا و بسیاری از دانشگاههای امریکا هم شدنی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر 30 هزار دلار در سال میتونید هزینه کنید کانادا و بسیاری از دانشگاههای امریکا هم شدنی هست.
    مرسی، ولی خوب هزینه های زندگی و غیره چی؟ مثلاً اگه بخوام دکتری مستقیم بخونم 3 4 سالی باید اونجا باشم، تو این مدت یکبار هم اگه بخوام به ایران سفر کنم خود هزینه رفت و برگشتم حدود 30 میلیون میشه تا جایی که تحقیق کردم؛ درسته؟
    ضمن اینکه یک جا خوندم که سنا آمریکا لایحه ای بنام STEP رو در دستور کار داشت که اگر دانشجویانی که از کشورهایی مثل ایران، سودان، سوریه، کوبا، کره شمالی و غیره میان بخوان در طول تحصیلشون برگردن کشورشون دوباره باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنند، درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط PejmanZ نمایش پست ها
    مرسی، ولی خوب هزینه های زندگی و غیره چی؟ مثلاً اگه بخوام دکتری مستقیم بخونم 3 4 سالی باید اونجا باشم، تو این مدت یکبار هم اگه بخوام به ایران سفر کنم خود هزینه رفت و برگشتم حدود 30 میلیون میشه تا جایی که تحقیق کردم؛ درسته؟
    ضمن اینکه یک جا خوندم که سنا آمریکا لایحه ای بنام STEP رو در دستور کار داشت که اگر دانشجویانی که از کشورهایی مثل ایران، سودان، سوریه، کوبا، کره شمالی و غیره میان بخوان در طول تحصیلشون برگردن کشورشون دوباره باید برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنند، درسته؟
    منظور من با احتساب هزینه زندگی بود. بلیط کانادا به تهران الان حدود 5-6 میلیون (رفت و برگشت) باید باشه. مساله بازگشت به لایحه و غیره ربطی نداره اگرویزای شما مالتیپل نباشه هروقت از کشوری خارج میشوید برای بازگشت باید مجددا برای ویزا اقدام کنید.
    اگر سوالات بیشتری در مورد کانادا یا امریکا داشتید لطفا در تاپیکهای مربوطه شون مطرح کنید تا پاسخ بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط deepromance نمایش پست ها
    ممنون.یعنی تمام کسایی که پذیرش میگیرن 100 یا 200 میلیون هزینه می کنند؟
    ببین عزیز معمولا کسایی که مهاجرت میکنن قشر متوسط جامعه هستن و مسلما همه چنین پولی ندارن ! این حرفی که من زدم واسه این بود که بخوای تمام هزینه زندگیو خودت بدی ! والا خیلی از دانشگاهها هستن که بعد از یکی دو ترم به شرط اینکه تاپ باشی بورست میکنن و یا میتونی دکترا مستقیم بخونی و حقوق دریافت کنی و اینکه هنوز ارز دانشجویی , ماهی 1000 دلار به همراه شهریه دانشگاه , میدن و اینا همه میتونه در کاهش هزینه ها دخالت داشته باشه ! ! تازه کار دانشجویی هم هست ( قانونش هفته ای 20 ساعته ! که تقریبا دو سوم هزینه ها پوشش میده )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی معماری

سلام دوستان.
    آیا کسی می دونه برای سفر توریستی با تور به کشورهای اروپایی کدوم کشورها کم هزینه تر هستن؟

Junior Member

• سلام - من دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. اما به دلیل عدم علاقه و دلایل دیگه انصراف دادم و کاردانی گرفتم . و حالا قصد اپلای رشته طراحی صنعتی در اروپا (دانشگاههای رایگان) رو در مقطع لیسانس دارم، سوالم اینه که کدوم کشور رو توصیه می کنید؟ آیا امکان کار همزمان در صورت آشنایی نسبی با زبان برای تامین هزینه زندگی دارم؟ (چون پشتوانه قوی مالی ندارم)
      این رو هم بگم که نمره تافل در حد 100 یا حتی بالاتر رو می تونم کسب کنم و همچنین نمونه کار قوی و نمرات عالی در دیپلم و پیش دانشگاهی دارم -
      یه سوال دیگه هم دارم اینکه بهتره آخرین مدرکمو دیپلم و پیش بگم یا کاردانی مکانیک (با معدل پایین) یا هردو؟ کدوم شانسمو بالا می بره؟
      متشکرم -

ویرایش توسط Pouyanb : October 23rd, 2013 در ساعت 04:14 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام دوستان
    من کارشناسی فیزیک شهید بهشتی و ارشد فیزیک از تربیت معلم (که الان شده خوارزمی) دارم و تصمیم دارم برای دکترا برم اروپا، دنبال کشوری میگردم که بتونم بورس بگیرم و انگلیسی زبان باشند و از همه مهمتر بتونم برای همسرم ویزای همراه بگیرم
    ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند کمکم کنند

Junior Member ali2010ahmadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بیمه دانشگاه علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط suprano628 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی فیزیک شهید بهشتی و ارشد فیزیک از تربیت معلم (که الان شده خوارزمی) دارم و تصمیم دارم برای دکترا برم اروپا، دنبال کشوری میگردم که بتونم بورس بگیرم و انگلیسی زبان باشند و از همه مهمتر بتونم برای همسرم ویزای همراه بگیرم
    ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند کمکم کنند
    سلام.بعضی از کشورا برای مقطع دکتری دانشگاه هاشون رایگان هستن مثل اسپانیا و فنلاند. اگر بخواید بورس بگیرید باید شرایط تحصیلیتون خیلی خوب باشه. مثلا معدل بالا، مدرک زبان، مقاله و .... باید داشته باشید. فکر می کنم برای بیشتر کشورا بتونید ویزای همراه بگیرید. من خودم در مورد اسپانیا اطلاع دارم که میشه.