صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: بیماری های عفونی + خون و انکولوژی (بدخیم)

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض بیماری های عفونی + خون و انکولوژی (بدخیم)

1. با توجه به کثرت و تنوع بیماری هایی که در آیین نامه معافیت پزشکی درج شده است (19 دسته کلی)، در این انجمن تمامی آنها در 9 موضوع مختلف دسته بندی شده اند و فقط بعضی از آنها که مراجعه کمتری دارند با یکدیگر ترکیب شده اند. همچنین عنوان نوشته شده برای بیماری ها مطابق با آیین نامه می باشد. لذا قبل از ارسال پست حتما از مرتبط بودن سوال و بیماری مورد نظرتان با موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2. موضوع قبلی با عنوان "معافیت پزشکی" به صورت قفل شده (امکان ارسال پست جدید در آن وجود ندارد) همچنان موجود است و شما می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

3. برای جلوگیری از زیاد شدن سریع صفحات ناشی از سوالات تکراری، مطالب تکراری در موضوعات جدید به سرعت حذف خواهند شد. از کاربران محترم نیز صمیمانه تقاضا می شود با گزارش مطالب تکراری و فاقد محتوی ما را در مفید نگه داشتن انجمن یاری کنند.

باتشکر

مدیریت انجمن

بخش هفدهم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي عفوني

ماده 45: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي عفوني با توجه به نوع بيماري كه بدان مبتلاء مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت مزمن (بيش از 6 ماه) معاف دائم.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 2ـ ناقلين HBSAg چنانچه HBSAg وHBVDNA و ياHBEAg سرم آنها مثبت باشد معاف دائم.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 3ـ كليه بيماران مبتلاء به هپاتيت حاد 6 ماه معاف موقت.
    بند 4ـ بيماران مبتلاء به هپاتيت C با تاييد آزمايشگاههاي مورد تاييد مراكز درماني ن.م معاف دائم.
    بند 5ـ سل:

الف) سل ريه فعال معاف دائم.

ب) ادنيت هاي سلي يك سال معاف موقت.

ج) سل احشاء فعال و سل ستون فقرات و استخوانها و مفاصل درهر مرحله معاف دائم.

د) سل ريه بهبود يافته و ادنيتهاي سلي درمان شده خدمات غير رزمي.
    بند 6ـ جذام به هر شكل و در هر مرحله معاف دائم.
    بند 7ـ عوارض بيماريهاي عفوني مداوم (مانند سيفليس ها، مننژيت ها، استئوميليتها و ...)که اختلال غير قابل برگشت ايجاد كرده باشد معاف دائم.
    بند 8ـ بيماران مبتلاء به نقص ايمني سلولي اكتسابي و حاملين ويروس HIV معاف دائم.
    ویرایش توسط daniyal_arj : February 20th, 2012 در ساعت 09:44 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : بیماری های عفونی + خون و انکولوژی (بدخیم)

بخش دهم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي خون و انكولوژي (بدخيمي ها)

ماده 38: مشمولان مبتلا به بيماريهاي خون با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا می باشند از معافيتهاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود:

بند 1- كم خوني هاي مکالوپلاستيك معاف دائم.
    بند 2- اختلالات ساختماني ارثي گلبول قرمز ( مانند ميكرواسفر و سيتوزارثي، اولوسيتوزيز، اليپتوسيتوز) معاف دائم.
    بند 3- كم خوني هاي مزمن اكتسابي به علت بيماريهاي خوش خيم.
    الف) در موارد هموگلوبين زير 10 معاف دائم.
    ب) در موارد هموگلوبين مساوي و يا بيشتر از 10 خدمات غيررزمي.
    بند 4- پلي گلبولي اوليه (پلي سيتمي ) و ترومبوسيتوز اوليه معاف دائم.
    بند 5- اختلالات كمي و كيفي پلاكتها و فاكتورهاي انعقادي ( بيماريهاي خونريزي دهنده و هاليپركوآگولانت) معاف دائم.
    بند 6- بدخيمي هاي خون و دستگاه لنفاوي به طور كلي معاف دائم.
    بند 7- اختلالات خوني ارثي و اكتسابي با منشا ايمونولوژيك معاف دائم.
    بند 8- اگرانولوسيتوز معاف دائم.
    بند 9- بيماريهاي هموگلوبينوپاتي ارثي با سطح هموگلوبين كمتر از 10 معاف دائم.
    بند 10- تالاسمي ماژور، تالاسمي اينترمديت و سندرمهاي سيكل سل معاف دائم.
    بند 11- هيپراسپلنيزيم معاف دائم.
    بند 12- بيماري فاويسم خدمات غيررزمي در نزديكي مراكز درماني.
    بند 13- آپلازي مغز استخوان به هر علت معاف دائم.
    بند 14- تومورهاي بدخيم از هر نوع و در هر عضو كه باشد ولو اينكه درمان شده باشد معاف دائم.
    بند 15- تومورهاي خوش خيم:
    الف) چنانچه سبب اختلال مشهود در كار عضو يا به صورت عود كننده و يا با كراهت منظر همراه باشد معاف دائم.
    ب) در غير موارد فوق به مبحث مربوطه رجوع شود.

پایان
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

دوستان من یه سوالی داشتم،خواهشاً اگه کسی‌ میدونه کمک کنه ممنون میشم.من به طور ارثی MCV و MCHخونم پایین تر از حد نرمال است،یعنی‌ شامل بند دو فکر می‌کنم که می‌شه یعنی‌(بند 2- اختلالات ساختماني ارثي گلبول قرمز ( مانند ميكرواسفر و سيتوزارثي، اولوسيتوزيز، اليپتوسيتوز) معاف دائم.)با دو دکتر مشورت کردم،گفتند که به نوشته‌های اینترنت اعتمادی نیست،اما من فقط از اینترنت این بیماریهایی که شامل معافیت پزشکی‌ می‌شه را دیدم،من امروز آزمایش خون دادم و منتظر جواب هستم ،و در کاشان زندگی‌ می‌کنم ،اگر کسی‌ دکتر آشنا که تسلط کامل در مورد مسائل معافی داشته باشه رو می‌شناسه خواهشاً معرفی‌ کنه

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rjj نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی داشتم،خواهشاً اگه کسی‌ میدونه کمک کنه ممنون میشم.من به طور ارثی MCV و MCHخونم پایین تر از حد نرمال است،یعنی‌ شامل بند دو فکر می‌کنم که می‌شه یعنی‌(بند 2- اختلالات ساختماني ارثي گلبول قرمز ( مانند ميكرواسفر و سيتوزارثي، اولوسيتوزيز، اليپتوسيتوز) معاف دائم.)با دو دکتر مشورت کردم،گفتند که به نوشته‌های اینترنت اعتمادی نیست،اما من فقط از اینترنت این بیماریهایی که شامل معافیت پزشکی‌ می‌شه را دیدم،من امروز آزمایش خون دادم و منتظر جواب هستم ،و در کاشان زندگی‌ می‌کنم ،اگر کسی‌ دکتر آشنا که تسلط کامل در مورد مسائل معافی داشته باشه رو می‌شناسه خواهشاً معرفی‌ کنه

بله به نوشته های اینترنت اعتمادی نیست؛ البته به حرف بیشتر دکتر ها هم اعتمادی نیست!
    شما به سایت رسمی پلیس مراحعه کن آئین نامه و دستورالعمل های هر کاری در مورد خدمت اونجا هست. به اون هم میشه اعتماد کرد.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام
    من متولد 72/6/28
    هستم و تا اخر شهریور وقت دارم
    امروز قراره برم برگه ثبت رو بگیرم

سه سالی میشه ناخن پام رفته تو پوست پام(گوشتش)
    و چند ماه پیش هم ناخن رو کشیدیم و باز رشد کرد و دوباره بعد رشد عفونت شروع شد
    تو این چند سال به سختی بیرون میرم
    یعنی از کنار انگشت پام هوا رد بشه میمیرم و زنده می شم.

به نظرتون می تونم معافیت موقت یک ساله بگیرم (اگه امسال رشته دلخواهم قبول نشدم یک سال دیگه هم بخونم)؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    معافیت موقت پزشکی 6 ماهه ست؛ که اگر لازم بدونن تجدیدش میکنن.
    هر چند برای این موضوع شش ماه هم خیلی بعیده. احتمالا براتون اعزام میزنن و میگن تا اون موقع اگه خوب نشد؛ یه بار تاریخ اعزام رو تمدید کن.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

دوستان من 23 سالمه و تازه متوجه شدم که بیماری عفونی تب مالت دارم ... کسی اگر تجربه ایی داره در اختیار من بگذاره و یا اطلاعاتی از اینکه کسی که به این بیماری مبتلا شده ، آیا معافیت میتونه بگیره یا نه ؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sami1369 نمایش پست ها
    دوستان من 23 سالمه و تازه متوجه شدم که بیماری عفونی تب مالت دارم ... کسی اگر تجربه ایی داره در اختیار من بگذاره و یا اطلاعاتی از اینکه کسی که به این بیماری مبتلا شده ، آیا معافیت میتونه بگیره یا نه ؟ ممنون
    من تو هفت هشت سالگي تب مالت گرفتم يه هفته بستري شدم و بعد از يه مدت خوب شدم .اطلاع دقيق ندارم اما قابل درمانه گمان نكنم معافيت بدن. البته گفتم كه طلاع ندارم

Junior Member

سلام
    من از بچگی کم خونی شدید دارم
    میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم
    به نظرتون برای کم خونی معافیت میدن؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

سلام
    دوستان با تجربه در امر معافیت، به نظرتون راهی‌ هست که با بیماری فاویسم (خونی) معافیت کامل گرفت؟ آیا داشتن پارتی کمک می‌کنه؟ و اگه آره در چه مرحله‌ای؟
    من الان واسعم نامه نوشتن برم بیمارستان سجاد واسه آزمایش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)