صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 89

موضوع: بيماريهاي فك و دهان و دندان + گوش و حلق و بيني

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي فك و دهان و دندان + گوش و حلق و بيني

دوستان عزیز بینی من از بالا از استخوان بالا به طور یکنواخت یه انحراف حدود 20 درجه داره ... اصلانم از بینی نمیتونم نفس بکشم ... کلا از دهن نفس میکشم ... شکل ظاهری بینیم البته خیلی بد نیست .. دکتر زیبای واسه عمل که رفتم چند سال پیش گفت حتما بینی تو در دوران بچگی شکسته که الان اینطوریه !! عملمم نکرد .. حالا بنظرتون با این شرایط برم دنبالش یا نه معاف نمیشم ؟؟

Junior Member

من خودم 5 سال پیش سی تی دادم تو یه مرکز خصوصی و sinonasal polyposis و گرفتگی کامل حفرات بینی نوشت ولی چون در مقطع دکتری قبول شدم دیگه نشد اقدام کنم. الان بعد از 5 سال که درسم داره تموم میشه میخوام اقدام کنم و دوباره رفتم سی تی دادم همون جا تا مطمئن بشم و باز همون چیزها رو نوشته یعنی بهتر نشده که هیچ شاید بدتر هم شده باشه. آیا نظر دکترهای این مرکز با نظر دکتر بیمارستان میتونه خیلی فرق داشته باشه؟ امیدی هست به معافیت؟ از دوستان کسی از طریق پان سینوزیت مزمن یا پولیپ دوطرفه معافیت گرفته؟ میشه مراحلش رو توضیح بده یا چیزی که به درد بخوره راهنمایی کنه؟ من هم تهران ساکنم هم کرج آیا فرقی میکنه از کجا اقدام کنم یعنی کدوم راحتتره؟

Junior Member

آقا یکی بهم بگه این دسی بل شنوایی با نوار گوش به دست میاد؟ آخه اون تست شنیدن صدا رو طرف فقط مچ گیری می کنه و می گه دروغ می گی، دهن ما رو صاف کرد. دفعه قبل مدارکم رو نبردم نوار گوش نگرفت گفت برو هفته بعد با مدارک بیا. ایندفعه نوار گوش رو می گیره؟ بعد شنوایی گوشای من یکیش 45 ـه یکیش 50 و بدون سمعک (که به خاطر جرم ساز بودن گوشم نمی شه بذارم) نمی شنوم، اینا هم معافم نمی کنن. اگه معاف نشدم تکلیفم چیه؟ والا نه می شنوم نه می شه سمعک بذارم. برم به کی بگم؟ تازه مشکل گوش من خاصه و پروفسوری که تو بچگی پیشش رفتم گفت حلزون گوشم مشکل داره و کلمات رو عوضی می شنوم ولی مدرک از این حرفش ندارم متاسفانه...
    شنیدم بهزیستی هم کمیسیون پزشکی می کنه ولی یه ماه طول می کشه از زمانی که در خواست رو بدم، اگه این بیمارستان امام سجاد تهران معافم نکرد (که حتما نمی کنه!) گواهی کمیسیون پزشکی بهزیستی رو جور کنم امید هست؟
    چه گیری افتادیم...طرف مسخره ام کرده حتی تست شنیدن صدایی که گرفت رو نتایجش رو ننوشت و گفت جوابات دروغه در حالیکه کاملا صادقانه جواب دادم! نوار گوشم نگرفت، برای شنیدن بدون لب خونیم از فاصله یه متری اونم تو بیرون اتاقک داد می زد که مثلا ثابت کنه دروغ می گم و مرض داشتم!
    خب من که برم خدمت باید روزی ده تا چک بخاطر نشنیدن بخورم، اینا اگه واقعا دکترن چرا رحم و انصاف ندارن؟

سلام دوستان
    من الان به دلیل مشکلات ساختاری دندون ، کمتر از 17 تا دندون دارم. اگه خودم 3تا دیگه رو بکشم میتونم معاف بشم؟
    یا اینکه باز بند و تبصره داره؟
    ممنون میشم اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی داره در میون بزاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad-hp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان به دلیل مشکلات ساختاری دندون ، کمتر از 17 تا دندون دارم. اگه خودم 3تا دیگه رو بکشم میتونم معاف بشم؟
    یا اینکه باز بند و تبصره داره؟
    ممنون میشم اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی داره در میون بزاره.
    اگر علت بیماری دهانی باشد که باعث از بین رفتن دندان ها شده باشند آنهم با فقط داشتن 14 دندان معاف هستید.
    اما چند نکته اگر بیماری لثه داشته اید با داشتن پرونده ای از قبل نشان دهد که شما بیماری داشته اید می تونید اقدام کنید و خیلی بهتر است و مثلا به طور نمونه تشخیص یه لثه سالم از لثه نا سالم کار سخت نیست و هر فرد عادی می توانند تشخیص دهد چه برسد به دندانپزشک متخصص , توصیه می کنم اگر لثه ای سالم و یا بیماری دهان که باعث از بین رفتن دندان نشده باشد که اثبات کند بی خیال گرفتن این نوع معافیت شوید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_b نمایش پست ها
    اگر علت بیماری دهانی باشد که باعث از بین رفتن دندان ها شده باشند آنهم با فقط داشتن 14 دندان معاف هستید.
    تصحیح در آیین نامه در مجموع تعداد دندان ها کمتر از 14 عدد باشد آمده است یعنی 13 تا دندان در مجموع !

Junior Member

سلام
    من برای معافیت گوش اقدام کردم رفتم بیمارستان امام سجاد معاینه شدم بهد روز کمسیون منو فرستادم برای معاینه مجدد بینارستان امیر اعلم در صورتی که من وقتی پروندمو دیدم بیمارستان امام سجاد مشکلمو کامل نوشته بود و بر اساس اون چیزی که بیمارستان امام سجاد نوشته بود باید معاف میشدم !!! پس برا چی فرستادن معاینه مجدد ؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

با سلام خدمت دوستان.
    می خواستم بدونم هنوز هم به نداشتن دندان بیشتر از 14 عدد معافی می دن؟ حین خدمت ارتش هستم. چه شرایطی داره؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط ali23 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    می خواستم بدونم هنوز هم به نداشتن دندان بیشتر از 14 عدد معافی می دن؟ حین خدمت ارتش هستم. چه شرایطی داره؟

ماده 40 بند 7 همچنان میگه که: از بين رفتن دندانها بطوريكه در مجموع در دهان كمتر از 14 دندان وجود داشته باشد معاف دائم.
    متاسفانه از شرایطش بی اطلاعم.

من اینجا مشکلمو بیان کرده بودم ،ساکن رشت هستم،از طریق بیماری مینیر اقدام به معافیت کردم من تحت درمان دکتر متصدی(جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و رئیس بخش بیمارستان اعلم تهران) من از 2تا دکتر بیمارستان ولی عصر رشت معاینه شدم،در معینه اول دکتر گفت مشکلت چیه گفتم مینیر گفت باید پرونده داشته باشی منم با یه نامه مهروموم شده رفتم دکتر تهرانم یه نامه مهروموم شده آوردم امور درمانو دکترم دید بیماریمو تایید کرد و امروزم دکتر دوم با خوندن نامه بیماریمو تایید کرد به گفته دکتر اول که معینه کرد گفت بیماری مینیرو فقط از روی پرونده های پزشکی میشه فهمید الانم منتظر تماس از نظام وظیفه هستم که برم شورای پزشکی،میخواستم ببینم با این بیماری میتونم معاف بشم؟!(دکتری که معینه اول دفترچه رفته بودم تو بیماری ها خوند گفت بیماری مینیر جز معافیت های دائم هست)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)