صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: صدور معافیت و مشکلات مربوط به تعهد خدمت

پیش فرض صدور معافیت و مشکلات مربوط به تعهد خدمت

سلام
    من یادمه موقع ثبت نام دانشگاه از کسایی که روزانه دولتی قبول شده بودن تعهد خدمت میگرفتن.شاید 5 سال باید در ایران کار کنیم.حالا اگر کسی بخواد برا ادامه تحصیل از ایران بره، آیا باید هزینه تحصیلش (حدود 1.5 میلیون) رو پرداخت کنه یا نه؟؟؟

پیش فرض پاسخ : صدور معافیت و مشکلات مربوط به تعهد خدمت

نقل قول نوشته اصلی توسط eng.meisam
    سلام
    من یادمه موقع ثبت نام دانشگاه از کسایی که روزانه دولتی قبول شده بودن تعهد خدمت میگرفتن.شاید 5 سال باید در ایران کار کنیم.حالا اگر کسی بخواد برا ادامه تحصیل از ایران بره، آیا باید هزینه تحصیلش (حدود 1.5 میلیون) رو پرداخت کنه یا نه؟؟؟
    آره باید بپردازید تا مدرکتون آزاد بشه و برید.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Junior Member

سلام، من یک مشکلی دارم، الان دانشجوی فوق لیسانسم ( ترم اول ) و برای فال بعدی می خوام برم، استاد پیدا کردم که من رو فول فاند کنه و برای ادمیشن گرفتن دکترا پیوسته هم مشکلی ندارم. اما امروز فهمیدم که تا زمانی که فارغ التحصیل نشدم و سربازی نرفتم ، از دانشنامه دوره کارشناسی خبری نیست و گواهی موقت رو هم نمی شه ترجمه کرد ( من سربازی هم نرفتم ) به این فکر می کردم که با وثیقه پنج تومنی می رم و بیخیال وثیقه می شم، حالا تا زمان برگشتنم خدا بزرگه، اما برای ثبت نام تو دانشگاه های آمریکا دانشنامه لازمه ظاهرا، کمکم کنید، چی کار می تونم بکنم باید رفتن رو بی خیال بشم ؟ شنیدم بعضی یچه ها رفتن ولی نمی دونم چی کار کردن. ممنون

زمانی که فارغ التحصیل نشدم و سربازی نرفتم ، از دانشنامه دوره کارشناسی خبری نیست
    سلام.
    من دانشجوی فوق لیسانسم هستم الان. هفته پیش پول دادم و دانشنامه لیسانس + ریز نمرات رو گرفتم! نمی دونم شما چرا میگین نمیشه گرفت!

Junior Member

سلام ،
    آموزش دانشگاه (امیرکبیر) به من گفت تا زمانیکه وضعیت نظام وظیفه ات مشخص نشده باشه به هیچ وجه نمی تونی دانشنامه بگیری فقط اگه بخوای می تونی گواهی اشتغال به تحصیل ارشد رو بیاری و گواهی موقت بگیری که ارزش ترجمه هم نداره. ممنون

مگه شما الان دانشجوی ارشد نیستید؟ پس با یه گواهی اشتغال به تحصیل باید دانشنامه تونو بدن!

من نامه ی وزارت رو دیدم که مدرک تحصیلی شما رو نمی دن دقیقا این نوشته شده بود که "مدرک دیپلم و بالاتر" داده نمی شود ولی ریز نمرات مشکلی نداره (البته اون هم بدون مهر رسمی بودن و تایید رسمی) به شرطی می تونی مدرکت رو بگیری که بخریش و ربطی به سربازی نداره یعنی شما می تونی مدرکت رو بخری و بعد پذیرش بگیری وثیقه بذاری بری یا اینکه اگر نشد (خدایی نکرده) باید بری سربازی و مدرکت رو الکی خریدی.(بماند که یارو گیج بود دیپلم من رو داد بردم برای ترجمه)
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ترم آخر هستم و بهمن درسم تموم میشه. من می دونم که به خاطر مسائل سربازی نمیشه مدرک اصلی را داشت و نهایتا میتوان گواهی موقت پایان تحصیلات گرفت.

در قسمت های مختلف فروم بحث خرید دانشنامه را دیدم که دقیق متوجه نشدم.منظورم این هست که دوستانی که تجربه دارند لطف کنند در مورد 1-مراحل این کار و
    2-هزینه خرید مدرک از وزارت علوم(یا هر جی دیگه لطفا شما بگید!! > )

3-زمان لازم(چقدر طول میکشه؟) و زمان مناسب برای انجام این کار(مثلا در فرجه 6 ماهه بعد از پایان تحصیلات میشه این کار را کرد؟؟)

4 --مهم تر از همه شرایط این کار را که واقعا باید چه شرایطی داشته باشیم.(مثلا دانشجوی ارشد و یا باید دلیل معتبر مثلا پذیرش دانشگاه خارج را داشته باشیم و یا........ )

ترجیحا با ذکر منبع

محبت کنید و این مطالب را بنویسید

متشکرم

آیا اینکه به مؤسسه ای مثلا دانشگاه آزاد تعهد خدمتی داشته باشی- البته ربطی به سربازی نداره- مشکلی برای خروج از کشور خواهی داشت؟
    (دارای کارت پایان خدمت هم باشی)
    Speak clearly if you speak at all; Carve every word before you let it fall

momy21
    Guest

سلام
    راستش فكر نمي كنم مشكلي داشته باشي. من دوستام به شركت نفت تعهد 8 ساله (در قبال بورس تحصيلي 4 ساله ليسانس) داشتن و با نشون دادن برگه Admission و I20 تونستن تعهدشونو به تعويق بندازن. نمي دونم شايد وثيقه هم گذاشته باشن. ولي منعي براي خروج شما ايجاد نمي كنن.

ميتونين برين از همون سازماني كه بهش تعهد دارين بپرسين. موفق باشين

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)