صفحه 55 از 56 نخستنخست ... 5454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

پ, [۰۱.۰۲.۱۸ ۱۸:۰۷]
    سلام دوستان
    من 4 ساله که فهمیدم کم کاری تیرویید دارم و میرم پیش دکتر. هر روز هم یه قرص لووتیروکسین 50 میخورم. از بچگی هم لاغر بودم و کم خونی ارثی هم دارم و باید همیشه فولیک اسید بخورم. اقدام کردم واسه معافیت. دکتر آزمایش نوشت برام tsh 40 شد ولی بقیه آیتماشو مسوول آزمایشگاه بهم نگفت. اول میخواستم انصراف بدم گفتن که پیگیر شو شاید معاف شدی. دو سه هفته بعد دوباره توی درمانگاه ارتش آزمایش دادم tsh ام شد 54 و t4 ام شد 4.62 که محدوده نرمالش بین 4.5 تا 12.5 هست. دکتر متخصص غدد هم توی نامه نوشت که هیپوتروییدی ( با یه پیشوند که نتونستم بخونم) دارم باید همیشه قرص مصرف کنم. کلا این مدت قرص نمیخوردم. چند تا سوال دارم:
    احتمال داره معاف بشم؟
    توی کمیسیون نهایی هم آزمایش می نویسن یا از روی آزمایشای قبلی جواب میدن؟ یعنی تا وقت کمیسیون نهایی که شاید یه ماه دیگه باشه قرص بخورم یا نه؟چون واقعا حالم بدتر شده این مدتی که قرص نمیخورم.
    اگه مثلا 6 ماه معاف موقت بدن میتونم انصراف بدم و دفترچه بفرستم سریع؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط peymaneshghi نمایش پست ها
    پ, [۰۱.۰۲.۱۸ ۱۸:۰۷]
    سلام دوستان
    من 4 ساله که فهمیدم کم کاری تیرویید دارم و میرم پیش دکتر. هر روز هم یه قرص لووتیروکسین 50 میخورم. از بچگی هم لاغر بودم و کم خونی ارثی هم دارم و باید همیشه فولیک اسید بخورم. اقدام کردم واسه معافیت. دکتر آزمایش نوشت برام tsh 40 شد ولی بقیه آیتماشو مسوول آزمایشگاه بهم نگفت. اول میخواستم انصراف بدم گفتن که پیگیر شو شاید معاف شدی. دو سه هفته بعد دوباره توی درمانگاه ارتش آزمایش دادم tsh ام شد 54 و t4 ام شد 4.62 که محدوده نرمالش بین 4.5 تا 12.5 هست. دکتر متخصص غدد هم توی نامه نوشت که هیپوتروییدی ( با یه پیشوند که نتونستم بخونم) دارم باید همیشه قرص مصرف کنم. کلا این مدت قرص نمیخوردم. چند تا سوال دارم:
    احتمال داره معاف بشم؟
    توی کمیسیون نهایی هم آزمایش می نویسن یا از روی آزمایشای قبلی جواب میدن؟ یعنی تا وقت کمیسیون نهایی که شاید یه ماه دیگه باشه قرص بخورم یا نه؟چون واقعا حالم بدتر شده این مدتی که قرص نمیخورم.
    اگه مثلا 6 ماه معاف موقت بدن میتونم انصراف بدم و دفترچه بفرستم سریع؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پرکاری و کم کاری مفصل توضیح دادم مراجعه کن بخون متوجه میشی.
    خلاصه میگم. برا بار بیستم . کم کاری و پرکاری ساده معاف رزمه ....
    پرکاری یا کم کاری همراه با ندول خوش خیم یا بدخیم بسته به نظرمتخصص و خلاصه پرونده پس از عمل جراحی معاف دایم
    سایر موارد تیرویید معاف رزم
    خیر. به هیچ عنوان قرصو قطع نکن بشدت عواقب خطرناکی داره.
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

سلام
    من هاشیموتو دارم و tsh ام بالای 100 بوده . روزی 1 و نیم قرص میخورم به همراه دو نوبت قرص t3 . امروز مراجعه کردم برای معاینات سربازی (مرحله 2) دکتر گفت 3 هفته قرصاتو قطع کن بعد بیا آزمایش بده. با توجه به اینکه معاف از رزم محسوب میشه ( چون نودول ندارم ) و اینکه به علت چشم و کف پای صاف من معاف از رزم میشم آیا منطقیه که قرص ها رو قطع کنم ؟ و اینکه آیا از 4 مورد پزشکی معاف از رزم بشی ، معافیت دایم نمیدن؟

سلام بنده تازگی تیروییدمو جراحی کردم! یعنی تیروییدمو برداشتن ! نودل داشتم سرطانی از نوع پاپیلاری! الانم تو دوره ید در مانی هستم ! معافت دائم شامل من میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    پرکاری و کم کاری مفصل توضیح دادم مراجعه کن بخون متوجه میشی.
    خلاصه میگم. برا بار بیستم . کم کاری و پرکاری ساده معاف رزمه ....
    پرکاری یا کم کاری همراه با ندول خوش خیم یا بدخیم بسته به نظرمتخصص و خلاصه پرونده پس از عمل جراحی معاف دایم
    سایر موارد تیرویید معاف رزم
    خیر. به هیچ عنوان قرصو قطع نکن بشدت عواقب خطرناکی داره.
    سلام بنده تازگی تیروییدمو جراحی کردم! یعنی تیروییدمو برداشتن ! نودل داشتم سرطانی از نوع پاپیلاری! الانم تو دوره ید در مانی هستم ! معافت دائم شامل من میشه؟

سلام
    من پرکاری تیروئید دارم از نوع گریوز.
    3 ساله تحت نظر دکتر قرص متی مازول میخورم . دکترم هم این سری آخر گفت درمانت طولانی هست و احتمالا باید قرص رو تا آخر عمر بخوری ولی نیازی به عمل و ... نداری. الان با این شرایظ جدید با مدرک کارشناسی ارشد که من دارم شانس معافیت دایم دارم؟ دو ماه دیگه دفاع میکنم و میخوام اقدام کنم برا معافی.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده مبتلا به بیماری ژنیکوماستی هستم و برای معافی اقدام کردم. دکتر نظام وظیفه شهرمون رو پیدا کردم و رفتم مطبش و برام سونوگرافی نوشت که تو جواب سونوگرافی ژنیکوماستی تایید شده و ابعاد سینه ها رو زده (سینه راست : 22*14*14 و سینه چپ: 21*14*18 ) بعد چنتا سوال داشتم:
    1.میخواستم بدونم مبنایه معافی برای ژنیکوماستی چیه؟
    2.تو آئین نامه نوشته تانر 3 ، تانر 3 منظور چه سایزی هستش؟
    3.سایر من شامل معافی هستش؟
    4.امروز باید میرفتم بیمارستان برای معاینات که خانومی که عهده دار امور درمانگاه بیمارستان بودش برام نوشت که سونوگرافی بگیرم و بعدش برم پیش جراح عمومی بیمارستان ، مگه برای معافی نمیفرستن پیش دکتر متخصص اون بیماری؟ بنظرتون برای چی گفته که برم پیش جراح عمومی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mh7313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده مبتلا به بیماری ژنیکوماستی هستم و برای معافی اقدام کردم. دکتر نظام وظیفه شهرمون رو پیدا کردم و رفتم مطبش و برام سونوگرافی نوشت که تو جواب سونوگرافی ژنیکوماستی تایید شده و ابعاد سینه ها رو زده (سینه راست : 22*14*14 و سینه چپ: 21*14*18 ) بعد چنتا سوال داشتم:
    1.میخواستم بدونم مبنایه معافی برای ژنیکوماستی چیه؟
    2.تو آئین نامه نوشته تانر 3 ، تانر 3 منظور چه سایزی هستش؟
    3.سایر من شامل معافی هستش؟
    4.امروز باید میرفتم بیمارستان برای معاینات که خانومی که عهده دار امور درمانگاه بیمارستان بودش برام نوشت که سونوگرافی بگیرم و بعدش برم پیش جراح عمومی بیمارستان ، مگه برای معافی نمیفرستن پیش دکتر متخصص اون بیماری؟ بنظرتون برای چی گفته که برم پیش جراح عمومی؟
    چون معمولا این بیماری رو جراح عمومی عمل میکنه و معاینه،چون چیز مهمی نیست
    هرکاری رو گفتن همونو انجام بدین،از پزشک هم بپرسین نظرش در مورد معافیتتون چیه چون نظر اصلی نظر همون هست و اون نامه مینویسه برای کمیسیون تا رای بدن

Junior Member

سلام دوستان منم بابت ژنیکوماستی اقدام کردم که پزشک اولیه تایید کرد و گفتن باید بری بیمارستان امام سجاد البته قبلش رفتم بیمارستان بقیه الله پیش متخصص غدد درون ریز و ایشون گفتن که نوع شدید هست و منم اقدام کردم حین تحصیل حالا نمیدونم کسی هست که از این مورد به تازگی معافیت گرفته باشه یا روندشو طی کرده باشه ؟ امیدوارم که واقعا شدنی باشه

سلام من کم کاری تیروعید از طرف مادرم ارثی دارم. آزمایش دادم
    TSHرو 13.43نشون داد اما T3 و T4نرمال هستند . الان در حین خدمت هستم و سرباز نیروی زمینی ارتش تو مشهد هستم .
    امروز1398/2/17 بیمارستان 550 ارتش مشهد کمسیون داشتم و معاف از رزم شدم
    مگه نگفتید
    TSH اگه بالا 10 باشه معاف داعم میدن . الان من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه 1 ماه دیگه قزص نخورم TSH ام بالا 16 میره بعد دوباره درخواست کمیسیون بدم یا الان اعتراض کنم تا پروندم فرستاده بشه تهران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان 2 ماه قرص نخوردم آزمایش دادم
    TSHرو 13.43 نشون داد همچنین گواتر هم دارم اما خیلی بزرگ نیس سونگرافی از تیروعیدم گرفتم نوشته؛ {ایسم به ضخامت 7 م.م بزرگتر از حد نرمال است}
    در ضمن من الان گواتر دارم ندول دارم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط morteza03222 : May 7th, 2019 در ساعت 01:53 PM