صفحه 48 از 56 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

نقل قول نوشته اصلی توسط mwbb نمایش پست ها
    با سلام: من امروز رفتم بیمارستان واسه معاینه اولیه. دکتر گفت تا 3 هفته لووتیروکسین رو قطع کن و بعد دوباره بیا آزمایش بده. منظورشون چی بوده؟ یعنی برای کم کاری تیروئید، معافیت دائم داریم بالاخره یا نه؟با تشکر
    خب شما کم کاری داری .
    باید ازت خودشون آزمایش بگیرن تا باورشون بشه که آزمایشی که دادی الکی نیس
    میخان نمونه tsh رو نگاه کنن ببینن تو سه هفته قطع میکنی تغییری میکنه یا نه .
    اگه تغییر کرد بعدش وارد مراحل بعدی میشی . ک بسته به نظر دکتراشون متفاوته ک بری کمیسیون یا اینکه بازم معاینه و ازمایش دارن اما یادت باشه تو فقط همین سه هفته رو قطع کن دفعه بعد اگ گفتن قطع نکن چون بشدت برا بدنت ضرررداره .
    اگ وضعیت حاده اقدام کن وگرنه نکن . ینی کم کاری شدید داری ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    خب شما کم کاری داری .
    باید ازت خودشون آزمایش بگیرن تا باورشون بشه که آزمایشی که دادی الکی نیس
    میخان نمونه tsh رو نگاه کنن ببینن تو سه هفته قطع میکنی تغییری میکنه یا نه .
    اگه تغییر کرد بعدش وارد مراحل بعدی میشی . ک بسته به نظر دکتراشون متفاوته ک بری کمیسیون یا اینکه بازم معاینه و ازمایش دارن اما یادت باشه تو فقط همین سه هفته رو قطع کن دفعه بعد اگ گفتن قطع نکن چون بشدت برا بدنت ضرررداره .
    اگ وضعیت حاده اقدام کن وگرنه نکن . ینی کم کاری شدید داری ؟؟
    اینکه شدید هست یا نه رو نمیدونم. اما میدونم ANti Tpo بعد از یک سال و نیم که دارم قرص می خورم روی 270 هست که نرمال رو زده 16. TSH ام کنترل شده و نرمال هست ولی T4 یک سال هست که تکون نخورده (یعنی تو همین بازه ای که قرص می خورم) یعنی نه کم نه زیاد. از روی علائمش بله شدیده کم کاری، از بیرون هم معلومه تورمش. صدام هم تو این یک ساله ضخیم تر شده. همچنان هم تحملی برای سرما ندارم. کوفتگی و خستگی هم هست. ولی بازم می گم، نمیدونم آزمایش چی نشون بده!!!

Junior Member

با سلام بنده به مدت سه ساله که کم کاری تیروئید دارم و قرص لووتیروکسین آلمانی میخورم و بیماری کم کاریم معروف به هاشیموتو نام دارد و دکترم فوق تخصص غدد در تهران بنام دکتر جواد بهجتی اردکانی میباشد که گفت باید تحت نظر باشم و حداقل هر شش ماه یکبار آزمایش بدهم و تا آخر عمرم باید قرص بخورم که سه ساله قرص میخورم و آزمایشات tsh - t3 - t4 به علت استفاده روزی یک عدد قرص لووتیروکسین 1 میلی گرم نرمال شده ولی Anti tpo در حدود 300شده و دکتر گفت چون یکبار مثبت شده همیشه مثبت میمونه و ثابت هست و دکترم گفته چنانچه قرص قطع بشه بیماریم بر میگرده و بدتر میشه و درمان نداره باید تا روزی که عمر داری قرص بخوری .
    آیا بنده میتونم معافیت دائم بگیرم شک دارم از یک طرف قوانین جدید معافیت پزشکی نظام وظیفه میگه کم کاری تیروئید در صورت عدم پاسخ به درمان معاف دائم هست و از طرفی نمیدونم این بیماری بنده بالاخره درمان داره یا نه ؟ اگر درمان داره که معمولا باید بعد مدتی قرص خوردن و تحت نظر و مداوا قرار گرفتن باید درمان بشه که نمیشه و باید تا آخر عمر قرص خورد و این یعنی چه ؟ و اگر درمان داره که چرا باید تا آخر عمر قرص خورد و اگر درمان و قرص قطع شود بیماری پیشرفت و حاد میشود و تاثیر خیلی بدی نیز برای تمامی اعضای بدن از جمله کلیه ها . قلب . مغز . چربی خون و قند خون و .... دارد که کار اعضای بدن مختل و مشکل ایجاد میکند. که اولین عوارضش با وجود اینکه آزمایشاتم نرمال شده و کنترل شده همیشه حالت سرگیجه و عدم هوشیاری و فراموشی و کند شدن فرایند تفکر و پرخاشگری و عصبانیت و گاهی افسردگی و بی میل شدن به ادامه زندگی تپش قلب و خستگی شدید و بیحالی و درد استخوان و خواب رفتن دستها و پاها دارم همیشه.
    خواهشا دوستان و عزیزانی که مطلع و اطلاع دارند و آگاهی کامل دارند لطف کنند و پاسخ و نظر بدهند خدا خیرتان دهد بنده دیپلم 35 سال سن دارم شانزده سال غیبت دارم متاهل و دو فرزند دارم . با تشکر

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط mwbb نمایش پست ها
    اینکه شدید هست یا نه رو نمیدونم. اما میدونم ANti Tpo بعد از یک سال و نیم که دارم قرص می خورم روی 270 هست که نرمال رو زده 16. TSH ام کنترل شده و نرمال هست ولی T4 یک سال هست که تکون نخورده (یعنی تو همین بازه ای که قرص می خورم) یعنی نه کم نه زیاد. از روی علائمش بله شدیده کم کاری، از بیرون هم معلومه تورمش. صدام هم تو این یک ساله ضخیم تر شده. همچنان هم تحملی برای سرما ندارم. کوفتگی و خستگی هم هست. ولی بازم می گم، نمیدونم آزمایش چی نشون بده!!!
    یه فوق

یه فوق تخصص غدد خوب پیدا کن متخصص داخلی هیچی سرش نمیشه برو فوق تخصص معاینه شو بگو که یکساله مصرف قرص داری
    اگ تیروییدت بزرگ شده حتما برو شاید لاطم باشه ازت نمونه برداری با سوزن کنن و بفرستن برا پاتولوژی البته اگ بزرگ شده .
    بقیه مراحل بسته به نوع ندول های احتمالی هست که شاید داشته باشی
    آزمایش تنها ملاک نیس
    من آزمایش هام نرمال بود اما ندول ام خوش خیم نبود برا همین عمل کردم .

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط fatol نمایش پست ها
    با سلام بنده به مدت سه ساله که کم کاری تیروئید دارم و قرص لووتیروکسین آلمانی میخورم و بیماری کم کاریم معروف به هاشیموتو نام دارد و دکترم فوق تخصص غدد در تهران بنام دکتر جواد بهجتی اردکانی میباشد که گفت باید تحت نظر باشم و حداقل هر شش ماه یکبار آزمایش بدهم و تا آخر عمرم باید قرص بخورم که سه ساله قرص میخورم و آزمایشات tsh - t3 - t4 به علت استفاده روزی یک عدد قرص لووتیروکسین 1 میلی گرم نرمال شده ولی Anti tpo در حدود 300شده و دکتر گفت چون یکبار مثبت شده همیشه مثبت میمونه و ثابت هست و دکترم گفته چنانچه قرص قطع بشه بیماریم بر میگرده و بدتر میشه و درمان نداره باید تا روزی که عمر داری قرص بخوری .
    آیا بنده میتونم معافیت دائم بگیرم شک دارم از یک طرف قوانین جدید معافیت پزشکی نظام وظیفه میگه کم کاری تیروئید در صورت عدم پاسخ به درمان معاف دائم هست و از طرفی نمیدونم این بیماری بنده بالاخره درمان داره یا نه ؟ اگر درمان داره که معمولا باید بعد مدتی قرص خوردن و تحت نظر و مداوا قرار گرفتن باید درمان بشه که نمیشه و باید تا آخر عمر قرص خورد و این یعنی چه ؟ و اگر درمان داره که چرا باید تا آخر عمر قرص خورد و اگر درمان و قرص قطع شود بیماری پیشرفت و حاد میشود و تاثیر خیلی بدی نیز برای تمامی اعضای بدن از جمله کلیه ها . قلب . مغز . چربی خون و قند خون و .... دارد که کار اعضای بدن مختل و مشکل ایجاد میکند. که اولین عوارضش با وجود اینکه آزمایشاتم نرمال شده و کنترل شده همیشه حالت سرگیجه و عدم هوشیاری و فراموشی و کند شدن فرایند تفکر و پرخاشگری و عصبانیت و گاهی افسردگی و بی میل شدن به ادامه زندگی تپش قلب و خستگی شدید و بیحالی و درد استخوان و خواب رفتن دستها و پاها دارم همیشه.
    خواهشا دوستان و عزیزانی که مطلع و اطلاع دارند و آگاهی کامل دارند لطف کنند و پاسخ و نظر بدهند خدا خیرتان دهد بنده دیپلم 35 سال سن دارم شانزده سال غیبت دارم متاهل و دو فرزند دارم . با تشکر
    داداشم دو راه بهت معرفی میکنم
    چون غیبت داری و متاهل و دوفرزند .
    از 10 تا 13 میلیون میتونی خدمتو بخری .
    مورد دوم معافی پزشکی هستش بله عزیز هاشیمیتو معاف دایم میدن .
    شما تااخر عمر باید لووتیروکسین بخوری بدون دستورپزشک اصن قطع نکن که بشد خطرناکه . هاشیمیتو اگ کنترل نشه خیلی صدمه میزنه و لنفاو بشه ک دیگ باس بری شیمی درمانی کنی . پس برا سلامتی خودت باس تااخرعمر تحت مداوا باشی
    داداش چرا سخت میگیری ؟ روزی یه قرص خوردن کاری داره ؟؟
    قرصتو بخور ایشالا هیچوقت هم ازکنترل خارج نمیشه ولی تاکید میکنم مدام پک کن و تحت هیچ شرایظی بدون دستور پزشک قطع نکن

Junior Member

بنده متولد 1360 هستم متاهل دو فرزند دارم 35 سال سن دارم مدرک تحصیلی دیپلم و شانزده سال غیبت دارم پول هم ندارم سربازیم

حتی قسطی بخرم.سه ساله کم کاری تیروئید معروف به هاشیموتو دارم و دراین سه سال روزی یک قرص لووتیروکسین 1میلیگرم میخورم

دکترم فوق تخصص غدد در تهران دکتر جواد بهجتی اردکانی میباشد که در بیمارستان امام خمینی تهران نیز در این مدت سه سال پرونده

پزشکی دارم و به دلیل اینکه قرص میخورم TSH -T3 -T4 - T3ru -FTI نرمال و طبیعی شده و آخرین آزمایشم Anti tpo = 500 و از لحاظ

معاینه گلو نیز مشکلی ندارم و خوشبختانه ندول یا گره یا .... ندارم . دکترم گفته که باید تا آخر عمرم قرص بخورم و اگر قرص قطع کنم یا

نخورم بیماریم بر میگرده و آزمایشاتت دوباره مشکل پیدا میکنه و بدتر میشوی و راهی بجز قرص خوردن تا آخر عمر نداری .

خواهشمندم و لطفا کسانی که اطمینان و آگاهی کامل و یقین درست و مطمعن صد در صد دارند راهنمایی بفرمایند آیا هاشیموتو که من

دارم معافیت رزم میدن یا دائم ؟ با تشکر

Junior Member

دوستان میخواستم بدونم کسی اطلاعی از نحوه ی معافی پزشکی با دیابت نوع 2 داره؟یعنی اینکه روال اثبات دیابتی بودن یه فرد چیه و چجور ازمایشاتی انجام میدن که بفهمن یکی دیابت داره یا نه؟
    من پدرم دیابت 2 داره اما خودم خداروشکر سالمم ولی میخوام اگه بشه خودمو دیابتی جا بزنم و معافیت دائم بگیرم،اگر اثباتش با ازمایش خونه که من قبل از ازمایش 5-6شکلات شیرین میخورم یا یه لیوان اب قند سر میکشم..ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام. وضعیتم رو براتون توضیح میدم، ممنون میشم نظرتون رو بدونم دوستان.
    دو سال پیش بود که متوجه کم کاری تیرویید شدم، به پزشک متخصص غدد مراجعه کردم و تحت درمان قرار گرفتم. حالا بعد از بیشتر از یک سال و چندی که تحت درمان هستم، دکترم بهم گفت که بیماری "هاشیموتو" داری. این بیماری درمان نداره و باید تا آخر عمر به قرص خوردن ادامه بدی..
    من آیین نامه جدید و قدیم معافیت پزشکی رو مطالعه کردم. تو این آیین نامه جدید به بعضی از بیماری ها (مثلا هاشیموتو، ندول سرد و گرم، کم کاری مقاوم به درمان و غیره) اصلا هیچ اشاره ایی نشده!!

تو ایین نامه ایی که قبل از سال 93 استفاده میشد عین متن زیر اومده:
    بند 2- بيماريهاي غده تيروئيد
    الف) گواتر توكسيك معاف دائم.
    ب) هيپرتيروئيدي و هيپوتيروئيدي معاف دائم.
    ج) گواترهاي حجيم معاف دائم.
    د) ندولهاي گرم و سرد معاف دائم.
    ه) تيروئيديتهاي حاد شش ماه معاف موقت.
    و) گواتر عمل شده خدمات غیر رزمي

ولی در آیین نامه ایی که بعد از سال 93 ابلاغ شده اینطور اومده:

بيماريهاي غده تيروئيد
    هایپر تیروئیدی با علائم واضح بالینی و آزمایشگاهی (مقاوم به درمان) : معاف دائم
    هایپرتیروئیدی و هایپوتیروئید
    با علائم واضح بالینی و آزمایشگاهی (در صورت پاسخ به درمان) : معاف از رزم

در کمال تعجب هیچ صحبتی از سایر بیماری هایی که گفته بودم نشده!!
    فقط آخرش یه بند آورده که میگه:
    سایر بیماری های موضوع این بخش منطبق با دسته های دوم و سوم و چهارم به ترتیب معاف از رزم ، 6 ماه معاف موقت و معاف دائم میشن!
    *دسته دوم معاف از رزمی ها، دسته سوم معاف موقتی ها و دسته چهارم معاف دائمی ها هستن.

همینطور نحوه تاثیر دادن مدرک تحصیلی رو هم مشخص نکرده!! (اینکه چه کسی با چه بیماری ایی در چه دسته ایی قرار بگیره بر اساس مدرک تحصیلیش و یه سری چیزهای دیگه هست!!)
    با این اوصاف حالا شخصی مثل من که "هاشیموتو" دارم تکلیفم چی هست؟!! بیماری هاشیموتو تو لیست اورده نشده و جزء سایر بیماری ها میشه از طرفی درمانی هم براش وجود نداره و شخص باید تا آخر عمر قرص بخوره..
    لطفا اگر کسی تجربه مشابهی داره یا اطلاعاتی داره کمک کنه. ممنونم ازتون.
    در ضمن من دانشجوی فوق هستم.

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

هاشیمیتو ها خودشون چند نوعن عزیز
    اگ هاشیمیتو شما نوعی باشه که احتمال لنفاوی شدن داره بی بروبرگشت معاف دایم میشی
    اگ هاشیمیتو شما الان هیچ تغییری نسبت به سال قبل نکرده احتمالی که معاف رزم شی هس
    البته مورد دوم خیلی کمتره و معمولا اکثر هاشی هارو دایم میدن .
    دایم ندن و بخاطر مدرکت بخوان اذیت کنن معاف رزم میکنن
    اگ عمل لازم باشی معاف موقت میکنن بعد عمل میگن نتیجه بیار نوع عمل رو ببینیم . بسته به نوع عمل میگن که معاف رزم هستی یا دایم .
    چنانچه عمل لازم نباشی رای رو درجا میدن . یا دایم میشی یا رزم.

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط The10097 نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم کسی اطلاعی از نحوه ی معافی پزشکی با دیابت نوع 2 داره؟یعنی اینکه روال اثبات دیابتی بودن یه فرد چیه و چجور ازمایشاتی انجام میدن که بفهمن یکی دیابت داره یا نه؟
    من پدرم دیابت 2 داره اما خودم خداروشکر سالمم ولی میخوام اگه بشه خودمو دیابتی جا بزنم و معافیت دائم بگیرم،اگر اثباتش با ازمایش خونه که من قبل از ازمایش 5-6شکلات شیرین میخورم یا یه لیوان اب قند سر میکشم..ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید
    داداش
    برو
    تاپیک مربوط به دیابت
    اینجا مال غدد مترشحه هستش