صفحه 13 از 56 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

سلام امروز غروب جواب ازمایشاتمو گرفتم .
    T4 10.8
    T3 1.6
    Tsh هم که طبق ازمایش قبلیم 11.5 هستش .
    با این حال فقط tsh بنده نامیزونه . یعنی امیدی نیست دیگه به معافیت من
    من با این قد و وزن حدود 15 الی 20 کیلو اضافه وزن دارم .
    بخدا 12 صفحه رو هم خوندم مشابه بنده نبود فقط یکی که 12 بود هست که چند سال پرونده داشته. چیکار کنم الان باید ?

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen9101 نمایش پست ها
    T4 10.8
    T3 1.6
    بخدا 12 صفحه رو هم خوندم مشابه بنده نبود فقط یکی که 12 بود هست که چند سال پرونده داشته. چیکار کنم الان باید ?
    بنده هم شرایط شما رو دارم با این تفاوت که وزن بنده نرماله
    میشه بفرمائید از کدوم شهر هستید و اقدام کردید برای معافی؟

Local Moderator

T4 10.8
    T3 1.6

با این اعداد احتمال معافیت شما کمه (مورد tsh 12 رو هم که خودتون مشاهده کردید) ولی باز هم صبر داشته باشید شاید دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن بتونن راهنمایی دقیقتری بکنن.

سلام دوستان. من مشکلم تعریق شدید کف دست و پا هست. کمیسیون اولیه توی بیمارستان تعریق شدید نوشتن. کمیسیون دوم توی نظام وظیفه شهرستان تعریق شدید نوشتن و معافیت دایم نوشتن و من تمام مبالغ کارت ها رو واریز کردم اما بعدش سرهنگ نظام وظیفه استان قبول نکرده بود و رفتم کمیسیون نظام وظیفه استان و اینبار در کمال ناباوری نوشتن تعریق خفیف و هیچی سرهنگ هم منو به جلسه ی شورای عالی نوشت. قراره برم به جلسه شورای عالی. نمیدونم چرا امروز دستام جلوی اینا زیاد عرق نکرد درحالی که از 12-13 سالگی عرق میکنه اونم شدید. در ضمن هی بهشون گفتم اب بدنم شاید تموم شده ، گفتن باید خودت اب تولید کنی درحالی که وزنمم خیلی خیلی پایینه ایا استدلالم منطقی بوده ؟. میخواستم بدونم میشه راهنمایی کنین چرا امروز عرق نکرد دستام اونطور که باید و چکار کنم و چی بخورم عرقش زیاد میشه ؟؟؟ لطفا کمکم کنید. شاید استرس برعکس کار کرده برام. بهم 5 دقیقه با کورنومتر وقت گرفتن باید چکه میکرد عرق.

Junior Member

سلام دوستان...من تو بیمارستان امام سجاد ازم دوبار ازمایش کم کاری گرفتن یه بار TSH=33 و یه بار TSH=42 ..قبلنم ازمایش دادم جاهای دیگه 60 و 40 بوده...حالا تو همین امام سجاد دو تا دکتر هیپوتیرویید رو تایید کردن...مونده کمیسیون که رفت واسه اونور عید....کسی می دونه من معاف میشم یا معاف از رزم....اصلن کی نامه کمیسیون میاد؟؟ واسه کمیسیون چی کار باید کرد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mashf نمایش پست ها
    سلام دوستان...من تو بیمارستان امام سجاد ازم دوبار ازمایش کم کاری گرفتن یه بار TSH=33 و یه بار TSH=42 ..قبلنم ازمایش دادم جاهای دیگه 60 و 40 بوده...حالا تو همین امام سجاد دو تا دکتر هیپوتیرویید رو تایید کردن...مونده کمیسیون که رفت واسه اونور عید....کسی می دونه من معاف میشم یا معاف از رزم....اصلن کی نامه کمیسیون میاد؟؟ واسه کمیسیون چی کار باید کرد؟؟
    دوست عزیز سلام
    با این نتایج به احتمال زیاد معاف هستید. من با TSH=18 معاف دایم شدم. حدود 15 روز معمولا طول میکشه نامه برسه به کمیسیون. واسه کمیسیون لازم نیست کار خاصی بکنید، اونجا به نتایج آزمایشات شما نگاه میکنن و شاید یکی دوتا سوال پرسیدن. انشالله که معاف میشید.

با سلام کسی میتونه راهنماییم کنه؟یک ساله فهمیدم تیروئیدم کم کاره و تو چندتا آزمایش تی اس اچ رو عددهای 14 و 8 و 28 و 8 .آخرین ازمایشم عدد 8/7 رو نشون میده.میگن نباید درحال تحصیل باشی، من دوره کاردانیم تموم شده و اشتغال به تحصیل کاردانیم لغو شده. الان ترم یک کارشناسیم ولی هنوز واسه اشتغال به تحصیل کارشناسی اقدام نکردم تا بتونم تواین مدت از معافیت پزشکی استفاده کنم و برم دمبالش.دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ قرصمو نخورم تا تیروئیدم کم کارتر بشه بهتره؟ اگه الان دفترچه بفرستم چه زمانی ازم آزمایش خون میگیرن؟

Junior Member

سلاام به همه دوستان.
    امروز بلعخره موفق شدم برم دکتر ازمایشاتو نشونش دادم ازم سابقه پرسید و یه دستی هم به گلوم زد گفت کم کاری تیرویید داری ولی نگران نباش خوب میشی . گفتم که از خیلی وقت علاعمشو داشتم ولی به تیرویید شک نکردم همینطور که مینوشت پروندمو یه سر تکون داد فقط :/ . درباره معافیت ازش پرسیدم گفت هیچ اطلاعی ندارم برو پیش دکترای نظام وظیفه :/ بعد سریع مریض بعدیو خاست :/ نذاشت زیاد ازش سوال کنم فقط گفت قرصتو هر روز صبح ناشتا یکی بخور غیر دو روز اخر هفته. قرص لووکسین ( لووتیروکسین سدیم) داده بهم .
    من اهل قزوین هستم بعد دکتر که رفتم دکتر ضیاعی بود که مطبش تا سال بعد اخر تابستون نوبتاش پر بود به هزار بدبختی بیمارستان ولایت تونستم نوبت بگیرم که اونم نشد زیاد صحبت کنم باهاش.
    لطفا خواهشا بگید من باید چیکار کنم .
    درضمن نمیخام قرصامو بخورم :'(
    چی بخورم تا بدتر شه کم کاریم
    تورخدا کمکم کنید :'(
    ویرایش توسط mohsen9101 : March 17th, 2014 در ساعت 10:48 AM دلیل: غلط املایی :)

نقل قول نوشته اصلی توسط Monfared1392 نمایش پست ها
    با سلام کسی میتونه راهنماییم کنه؟یک ساله فهمیدم تیروئیدم کم کاره و تو چندتا آزمایش تی اس اچ رو عددهای 14 و 8 و 28 و 8 .آخرین ازمایشم عدد 8/7 رو نشون میده.میگن نباید درحال تحصیل باشی، من دوره کاردانیم تموم شده و اشتغال به تحصیل کاردانیم لغو شده. الان ترم یک کارشناسیم ولی هنوز واسه اشتغال به تحصیل کارشناسی اقدام نکردم تا بتونم تواین مدت از معافیت پزشکی استفاده کنم و برم دمبالش.دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ قرصمو نخورم تا تیروئیدم کم کارتر بشه بهتره؟ اگه الان دفترچه بفرستم چه زمانی ازم آزمایش خون میگیرن؟
    سلام دوست عزیز. برای معافیت باید دفترچه اعزام به خدمت بگیرید و قسمتی که مربوط به معافیت پزشکی هست رو پر کنید. بعدش شما رو معرفی میکنند به بیمارستان که باید برید آزمایش بدید و طبق نتایج آزمایش، دکتر معتمد نظام وظیفه نظرشو مینویسه مفرسته برای کمیسیون. اونجا هم در مورد شما تصمیم گرفته میشه. این مراحل در بهترین حالت حدود 2 ماه طول میکشه. و در بدترین حالت مثل من شاید به 5 ماه هم کشیده بشه.
    ولی شما که دانشجو هستید براتون شماره معافیت تحصیلی صادر شده و ربطی به اشتغال به تحصیل کارشناسی نداره. وقتی دفترچه رو میبرین پلیس +10 اونجا کد ملی شما رو که بزنه تو سیستم نشون میده که دارای معافیت تحصیلی هستی و نمیزارن اقدام کنی.

سلاام به همه دوستان.
    امروز بلعخره موفق شدم برم دکتر ازمایشاتو نشونش دادم ازم سابقه پرسید و یه دستی هم به گلوم زد گفت کم کاری تیرویید داری ولی نگران نباش خوب میشی . گفتم که از خیلی وقت علاعمشو داشتم ولی به تیرویید شک نکردم همینطور که مینوشت پروندمو یه سر تکون داد فقط :/ . درباره معافیت ازش پرسیدم گفت هیچ اطلاعی ندارم برو پیش دکترای نظام وظیفه :/ بعد سریع مریض بعدیو خاست :/ نذاشت زیاد ازش سوال کنم فقط گفت قرصتو هر روز صبح ناشتا یکی بخور غیر دو روز اخر هفته. قرص لووکسین ( لووتیروکسین سدیم) داده بهم .
    من اهل قزوین هستم بعد دکتر که رفتم دکتر ضیاعی بود که مطبش تا سال بعد اخر تابستون نوبتاش پر بود به هزار بدبختی بیمارستان ولایت تونستم نوبت بگیرم که اونم نشد زیاد صحبت کنم باهاش.
    لطفا خواهشا بگید من باید چیکار کنم .
    درضمن نمیخام قرصامو بخورم :'(
    چی بخورم تا بدتر شه کم کاریم
    تورخدا کمکم کنید :'(
    سلام دوست عزیز
    این همه دلهره برای چی . اگر TSH شما بیشتر از حد مجاز باشه طبق قانون معاف هستید. شما نتایج TSH رو نگفتید، چون اخیرا طبق این فروم دوستانی حتی با TSH=12 مثل اینکه رد شدند. شما نتایج آزمایشات خودتون رو نگه دارین چون تو کمیسیون ازتون میخوان. بعدشم لازم نیست از الان دارو رو قطع کنید. یه 2 هفته قبل از روز آزمایش قطع کنید کفایت میکنه. در ضمن نتایج Anti TPO و T4 هم مهم هستند. موفق باشید.