صفحه 4 از 56 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

نقل قول نوشته اصلی توسط shakibaii نمایش پست ها
    سلام pipo4713 عزیز.
    ممنون که راهنمایی می کنی فقط یه سوال دیگه دارم.ما قد و وزن این بنده خدا رو حساب کردیم میاد زیر 15 یعنی 14.8 میشه.لاغری مفرط هم شاملش میشه.حالا شما می تونید یه راهنمایی دیگه کنید؟
    ممنون می شم
    خوب ایشون طبق این دستور عملی که وجود داره و شما هم ازش استفاده کردید و کمتر از 15 شده معاف میشه..اما باز هم باید درست ثابت بشه تا مشکل خاصی وجود نداشته باشه.. و برای همین احتمالا باید آزمایشاتی رو انجام بدن..که اون موقع بهشون میگن چه آزمایشاتی رو باید بدن..

Junior Member

سلام دوستان
    امروز جلسه کمیسیون پزشکیم برگزار شد و خداروشکر به خاطر کم کاری تیرویید معاف دایم شدم
    برخوردشون هم خیلی خوب بود و به خاطر مدرک ارشدم و .... اصلا گیر ندادن و کاملا از روی آیین نامه شرایط رو چک می کردن

tsh من تو رنج ۱ تا ۵ حدود ۱۲ بود و به طور کلی کم کاری تیرویید من خیلی خفیف بود
    ولی کارهایی کردم که کارم بی دردسر جلو رفت :
    - پرونده پزشکی کاملی از بیماریم تو ۳ سال گذشته داشتم که ثابت می کرد این بیماریو چند ساله دارم - شامل آزمایش ها و دفترچه بیمه و نوشته های دکترهای متخصص
    - هفته های گذشته چند بار رفتم نظام وظیفه و بعد از تموم شدن جلسه کمیسیون با دکترها صحبت کردم و شرایط و عوارض و ازمایش و ... رو توضیح دادم و نسبت به شرایطم آگاهی پیدا کردن ، به طوری که تو جلسه کمیسیون هیچ سوال جواب خاصی ازم نکردن !
    - از دکتر کمیسیون بپرسید که شما نظر کدوم دکتر فوق تخصص غدد رو قبول دارن و پیش اون دکتر برین ( خیلی خیلی در مورد من موثر یود ) و ازش نامه بگیرید و اگه پا داد بهش بگین پیازداغشو زیاد کنه

از همه بچه ها که راهنمایی کردن ممنونم
    راستی کارت چقدر طول میکشه برسه دستم ؟ ۲ ماه ؟

Junior Member

با سلام کسی میتونه راهنماییم کنه؟یک ساله فهمیدم تیروئیدم کم کاره و تو چندتا آزمایش تی اس اچ رو عددهای 14 و 8 و 28 و 8 .آخرین ازمایشم عدد 8/7 رو نشون میده.میگن نباید درحال تحصیل باشی، من دوره کاردانیم تموم شده و اشتغال به تحصیل کاردانیم لغو شده. الان ترم یک کارشناسیم ولی هنوز واسه اشتغال به تحصیل کارشناسی اقدام نکردم تا بتونم تواین مدت از معافیت پزشکی استفاده کنم و برم دمبالش.دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ قرصمو نخورم تا تیروئیدم کم کارتر بشه بهتره؟ اگه الان دفترچه بفرستم چه زمانی ازم آزمایش خون میگیرن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bamaram44 نمایش پست ها
    با سلام کسی میتونه راهنماییم کنه؟یک ساله فهمیدم تیروئیدم کم کاره و تو چندتا آزمایش تی اس اچ رو عددهای 14 و 8 و 28 و 8 .آخرین ازمایشم عدد 8/7 رو نشون میده.میگن نباید درحال تحصیل باشی، من دوره کاردانیم تموم شده و اشتغال به تحصیل کاردانیم لغو شده. الان ترم یک کارشناسیم ولی هنوز واسه اشتغال به تحصیل کارشناسی اقدام نکردم تا بتونم تواین مدت از معافیت پزشکی استفاده کنم و برم دمبالش.دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم؟ قرصمو نخورم تا تیروئیدم کم کارتر بشه بهتره؟ اگه الان دفترچه بفرستم چه زمانی ازم آزمایش خون میگیرن؟

اصلا قرص نخور
    هر چی زودتر برای معافی اقدام کن
    شماره همراهم رو برات پیام خصوصی کردم
    ایشالله معافی

Junior Member

با سلام اگه ممکنه من رو نیز راهنمایی کنید.من ارشدم تموم شده . در 3 سال گذشته که آزمایش TSH دادم تیروییدم کمی خارج از محدوده بدوده ، یعنی در محدوده 1-5 ،tsh من 5.7 بوده. در 3 سال گذشته هر سال یک آزمایش دادم و نتایج مشابه همدیگر بوده. منتها من چند ماهی هست که قرص می خورم و تیرویدم نرمال شده (البته مشکل تورم گلو را همچنان دارم). سوالم اینکه اگر چند ماه قرص نخورم و tsh ام مثله سابق شه معاف می شم؟

Junior Member

من می خوام معافیت پزشکی بگیرم و خارج از کشور هستم بنابراین باید مدارک رو به سرکتسولگری ایران بفرستم و اونا هم به دبی یا مونیخ می فرستند حالا سوال من این بود که ایا کسی تو انجمن واسه معافیت پزشکی اقدام کرده؟!
    من کم کاری تیروئید دارم و می خوام واسه معاقیت پرشکی افدام کنم ، 2ساله قرص می خورم حالا می خواستم بدونم ایا باید فرص رو رو قطع کنم و ازمایش بدم تا تو ازمایش کم کاری و بیماری مشهود باشه یا که مشکلی نیست ؟! اگر کمک کنید ممنون میشم که چیکار باید کنم تا مورد قبول یاشه!

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

من کم کاری تیروئید دارم. میخوام ببینم اون روزی که میخوام برم بیمارستان واسه آزمایش، نباید قبلش قرصامو خورده باشم؟ آخه اگه بخورم که نرمال نشون میده! نشون دادن آزمایش های قبلی فایده ای داره یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

سلام به همه...من امروز بیمارستان امام سجاد بودم و هم برای دیابت و هم برای کم کاری تیروئید اقدام کردم......در هر دو مورد هم اونقدر عددهای آزمایشم بالا بود که بیماریهام تایید شد....فقط اومدم یه نکته رو به دوستان عزیز...مخصوصاً اونهایی که کم کاری تیروئید دارند هشدار بدم....توی نتیجه آزمایشهای آزمایشگاه خود بیمارستان امام سجاد ....اونجا که رنج نرمال رو می نویسه....جلوی TSH نوشته بود تا 6.2 نرماله....در حالیکه توی برگه آزمایشگاههای معمولی بیرون ....من حداکثر 5 یا 5.5 رو دیده بودم....فکر می کنم که برای لب مرزیها تکرار آزمایش می زنن(مطمئن نیستم)....آقایی اونجا بود که راست و دروغ حرفش پای خودش اما می گفت دفعه چهارمه که تکرار آزمایش می خوره....نمی خوام الکی شایعه پراکنی کنم ولی در مورد رنج نرمال TSH کاملا مطمئنم روی 6.5 به بالا حساب کنید
    ویرایش توسط r_sirjani : May 26th, 2013 در ساعت 10:01 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    من کم کاری تیروئید دارم. میخوام ببینم اون روزی که میخوام برم بیمارستان واسه آزمایش، نباید قبلش قرصامو خورده باشم؟ آخه اگه بخورم که نرمال نشون میده! نشون دادن آزمایش های قبلی فایده ای داره یا نه؟
    اونجا که میرین... دکتر میزنه دارو قطع شود و سه هفته بعد آزمایش داده شود...البته من چون دو هفته قبل از ویزیت دکتر دارومو قطع کرده بودم فقط 6 روز بعد رفتم آزمایش دادم....خب طبیعیه که هرچی مدت قطع دارو بیشتر باشه بهتر خودشو نشون میده

Junior Member

میشه یزره کامل توضیح بدید که چی شد و چه کارهای انجام دادید چون من واسه کم کاری میخوام افدام کنم و خارج از کشور هستم! باید چه چیزی نشون بدم ؟! ازمایشهای من هر دفعه چون فرصها عوض میشه متفیر هستش اما دفعه ی فبل که فرص نخوردم 27 شد و بعد یک ماه که فرص خوردم شد 6 حالا موقعه ای که باید برم پیش دکتر نطام وطیفه باید فطع کنم و اینکه فقط ازمایش TSH می گیرند؟! بعد اینکه من ولسه شره بیماری که دکتر می نویسه نوشت که این قرص میخوره و میزانش انفدره مشکلی که نداره؟!
    H 27.46 0.30 - 5.50