صفحه 5 از 56 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

نقل قول نوشته اصلی توسط h_loyali نمایش پست ها
    میشه یزره کامل توضیح بدید که چی شد و چه کارهای انجام دادید چون من واسه کم کاری میخوام افدام کنم و خارج از کشور هستم! باید چه چیزی نشون بدم ؟! ازمایشهای من هر دفعه چون فرصها عوض میشه متفیر هستش اما دفعه ی فبل که فرص نخوردم 27 شد و بعد یک ماه که فرص خوردم شد 6 حالا موقعه ای که باید برم پیش دکتر نطام وطیفه باید فطع کنم و اینکه فقط ازمایش TSH می گیرند؟! بعد اینکه من ولسه شره بیماری که دکتر می نویسه نوشت که این قرص میخوره و میزانش انفدره مشکلی که نداره؟!
    H 27.46 0.30 - 5.50
    سلام دوست عزیز....فرمودید که خارج از کشور هستید....فرض رو بر این می گیرم که شرایط معافیت پزشکی خارج از کشور رو می دونید....مثلا می دونید که فارغ التحصیل یا دانشجو باید حتما مثل بنده برگرده ایران و نمی تونه بدون ابطال معافیت تحصیلی برای معافیت پزشکی از خارج از کشور اقدام کنه.....راستش بنده به پلیس +10 مراجعه کردم و مدارکم رو تحویل دادم....درست 16 روز بعد منو به بیمارستان امام سجاد معرفی کردند و مورد معاینه دکتر قرار گرفتم....اونهم دید TSH من یه بار 18.1 بوده یه بار 24.4 ....برام نوشت دارو قطع شود و سه هفته بعد در همون آزمایشگاه بیمارستان سجاد (که کلّی دنگ و فنگ نظامی داره و هی باید مورد تشخیص هویت قرار بگیری تا آزمایشت انجام و تایید بشه) ، آزمایش بدم. ازم یه سری سوال پرسید و عین همون اظهارات منو نوشت ...بالای برگه من نوشت فلان مدته که مشمول این بیماری رو داره و فلان قرص رو با دوز فلان قدر در هفته می خوره.
    منم قرصها رو قطع کردم و رفتم در روز مورد نظر آزمایش دادم.....نهایتا مقدار TSH من در آزمایشگاه 18.9 شد. البته من دو سال بود دیابت هم داشتم و اصلا می خواستم واسه دیابت اقدام کنم که دکتر اینجوری تشخیص داد و دو تا آزمایش رو برام با هم نوشت. هم تیروئید و هم دیابت.
    بعد یه سرباز آزمایشم رو برای دکتر برد و دو تا دکتر بیماریهام رو تایید کردند.

بری من این آزمایشها رو نوشت : t3,t4, tsh, thyro-globulin,Anti.Tpo,
    FBS , HbA1c

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r_sirjani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز....فرمودید که خارج از کشور هستید....فرض رو بر این می گیرم که شرایط معافیت پزشکی خارج از کشور رو می دونید....مثلا می دونید که فارغ التحصیل یا دانشجو باید حتما مثل بنده برگرده ایران و نمی تونه بدون ابطال معافیت تحصیلی برای معافیت پزشکی از خارج از کشور اقدام کنه.....راستش بنده به پلیس +10 مراجعه کردم و مدارکم رو تحویل دادم....درست 16 روز بعد منو به بیمارستان امام سجاد معرفی کردند و مورد معاینه دکتر قرار گرفتم....اونهم دید TSH من یه بار 18.1 بوده یه بار 24.4 ....برام نوشت دارو قطع شود و سه هفته بعد در همون آزمایشگاه بیمارستان سجاد (که کلّی دنگ و فنگ نظامی داره و هی باید مورد تشخیص هویت قرار بگیری تا آزمایشت انجام و تایید بشه) ، آزمایش بدم. ازم یه سری سوال پرسید و عین همون اظهارات منو نوشت ...بالای برگه من نوشت فلان مدته که مشمول این بیماری رو داره و فلان قرص رو با دوز فلان قدر در هفته می خوره.
    منم قرصها رو قطع کردم و رفتم در روز مورد نظر آزمایش دادم.....نهایتا مقدار TSH من در آزمایشگاه 18.9 شد. البته من دو سال بود دیابت هم داشتم و اصلا می خواستم واسه دیابت اقدام کنم که دکتر اینجوری تشخیص داد و دو تا آزمایش رو برام با هم نوشت. هم تیروئید و هم دیابت.
    بعد یه سرباز آزمایشم رو برای دکتر برد و دو تا دکتر بیماریهام رو تایید کردند.

بری من این آزمایشها رو نوشت : t3,t4, tsh, thyro-globulin,Anti.Tpo,
    FBS , HbA1c

ممنون دوست عزیز !

بنده معافیت تحصیلی ندارم البته و مقیم هستم اما می خواستم مطمئن بشم که ایا میارزه برم دبی و کارها رو انجام بدم ؟! و اینکه چه مدارک و ازمایشاتی رو باید انجام بدم تا مطمئنا معاف بشم ! پس با این نظریاتی که گفتید احتمال داره که معاف بشم چون قبلا یک ماه نخوردم شد 27 و الان تحت کنترلم و با قرص خوردن به رنج معمولی رسیده! پس با فرص خوردن مشکب ندارند چون فکر می کردم که برای نظریه اولیه هم فرصها رو باید فطع کرد ! البته من فقط TSH رو دارم نظرتون در مورد شرایط من چیه و ایا نظری برای اضافه کردن دارید ؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط h_loyali نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز !

بنده معافیت تحصیلی ندارم البته و مقیم هستم اما می خواستم مطمئن بشم که ایا میارزه برم دبی و کارها رو انجام بدم ؟! و اینکه چه مدارک و ازمایشاتی رو باید انجام بدم تا مطمئنا معاف بشم ! پس با این نظریاتی که گفتید احتمال داره که معاف بشم چون قبلا یک ماه نخوردم شد 27 و الان تحت کنترلم و با قرص خوردن به رنج معمولی رسیده! پس با فرص خوردن مشکب ندارند چون فکر می کردم که برای نظریه اولیه هم فرصها رو باید فطع کرد ! البته من فقط TSH رو دارم نظرتون در مورد شرایط من چیه و ایا نظری برای اضافه کردن دارید ؟!

خب اگه می خواین از دبی اقدام کنید این سود رو براتون داره که اگه به احتمال یک درصد معاف نشدین دیگه اعزام نمی شین....برای اثبات کمکاری تیروئید باید T4 رو هم داشته باشین و از مقدار رنج نرمال کمتر باشه که البته فکر کنم برای شما قطعا همینطوره...حالا آزمایش بدین بد نیست.....اینجا تو همین فروم اگه مطالعه کنید...دوستی با TSH=12 معاف شده

Junior Member

البته میگند ترکیه هم می خواد باز بشه یه نمایندگی اما نمیدونم چفدر طول میکشه! ابیته فکر میکنم معاف بشم چون از ما سرباز در نمیاد !

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

روزی که رفتم بیمارستان گفتن تا 1 ماه وقت داری بری پیش دکتر. حالا اگه دکتر بگه که چند بار نیاز به آزمایش داشته باشه، یعنی مثلا بگه برو 3 هفته دیگه بیا، برو 2 هفته دیگه بیا... مشکلی پیش نمیاد؟
    اگه فرصت یک ساله بعد از فارغ التحصیلی تو این مدت تموم بشه چی؟ باید برم سربازی منتظر باشم نتیجه بیاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من امروز در جلسه شورای پزشکی در نظام وظیفه (میدان سپاه) شرکت کردم. سه تا دکتر توی یک اتاق بیست متری نشسته بودند و یه نفرنظامی ، مشمولین رو به صورت ده تا ده تا می فرستاد تو.
    به حدی شلوغ و توهم توهم بود که نگو....حتی وقت نمی شد که مدارکت رو ارائه بدی.....نتیجه هم بستگی به دکتری داشت که به پستش می خوردی.......از سه تا پزشک انگار یکی فقط مختصص بیماریهای مغز و اعصاب بود....اما اون دوتای دیگه انگارهمه جور تخصصی داشتند...جوّ خفنی حاکم بود...یعنی بین اینکه از میون گزینه های معاف دائم،معاف از رزم و معاینه مجدد (معرفی به بیمارستان) یکی رو برات بزنند به اندازه یک باریکه مو فاصله بود....توی اون اتاق شلوغ حتی یکی رو برای معاینه لخت کردند...یکی هم دستاشو به صورت دعا گرفته بود...بعدا فهمیدم برای تعریق دست اقدام کرده....
    من برای کمکاری تیروئید و همچنین دیابت اقدام کرده بودم...از میون سه تا پزشک، من به دکتر اولی خوردم ...از من نتیجه چند تا آزمایش تیروئید رو خواستند و حتی کارت انجمن دیابتم رو هم چک کردند.....بعد هم گفتند بیرون بمونم و بعد از چند دقیقه همون نطامیه اسمم رو خوند و گفت برو فیشها رو پرداخت کن ...معاف دائم شدی....اما بچه هایی که مشکل تیروئید داشتند و به پزشک دومی خورده بودند معاینه مجدد گرفته بودند....کلاً به نظر من نه تنها سلیقه ای و شانسی است....بلکه اصلا زمان و فرصت چونه زدن نیست و توی اون شلوغ پلوغی همچین جوّ مناسبی نیست.
    البته باید عرض کنم در صورت معاینه مجدد فقط زمان رسیدگی طولانی میشه ...در صورت معاف نشدن هم جای اعتراض وجود داره....ولی خب یه اراده قوی و یه کفش آهنی می خواد.

جهت اطلاع برای دوستان تاریخهامو می نویسم :
    ثبت در پلیس +10: 9/2/1392
    معاینه در بیمارستان امام سجاد : 24/2/1392
    گرفتن نتیجه آزمایش داده شده در بیمارستان امام سجاد و تایید بیماری توسط پزشکان بیمارستان: 5/3/1392
    شورای پزشکی و اعلام معافیت : 28/3/1392

امیدوارم اطلاعاتم مفید بوده باشه

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    میشه عزیزانی که تجربه دارن لطف کنن و راهنمائی کنن؟
    من کم کاری تیروئید دارم و حدود یکسال پیش که پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کردم متوجه شدم. ایشون بعد از چند تا آزمایش و اسکن گلو ( تیروئید) برام قرص لووتیروکسین سدیم تجویز کردند.
    الان من میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم ؟ باید TSH , T4 , T3 دقیقا بیشتر از چه عددی باشه ؟
    واقعا کارم حیاتیتیه .خواهشا دوستان کمکم کنید .... خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alumin نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    میشه عزیزانی که تجربه دارن لطف کنن و راهنمائی کنن؟
    من کم کاری تیروئید دارم و حدود یکسال پیش که پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کردم متوجه شدم. ایشون بعد از چند تا آزمایش و اسکن گلو ( تیروئید) برام قرص لووتیروکسین سدیم تجویز کردند.
    الان من میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم ؟ باید TSH , T4 , T3 دقیقا بیشتر از چه عددی باشه ؟
    واقعا کارم حیاتیتیه .خواهشا دوستان کمکم کنید .... خیلی ممنون
    دوست عزیز سلام
    بله...یکی از شرایط معافیت پزشکی کمکاری تیروئیده......برای اونها عدد تی اج اس خیلی مهمه....نرمال این عدد در آزمایشگاههای معمولی 5 یا 5.5 هست....در آزمایشهای بیمارستان خود ارتش یا ناجا که من آزمایش دادم نرمالش 6.5 بود.....فکر می کنم اگه عدد تی اچ استون بالای 10 باشه خیلی راحت و تمیز معاف میشین.....من خودم نزدیک 19 بود...یکی از بچه های همین فروم هم با 12 معاف شد.....از بچه هایی که معاینه مجدد خورده بودند و خیلی اذیت شده بودند می شنیدم که تی اچ اسشون زیر 10 بوده

به هر حال شما برای معاینه اولیه که میرین می گن قرص لووتروکسین رو قطع کن و سه هفته بعد بیا آزمایش بده.....روی اون آزمایش که باید توی خود بیمارستان نیروی انتظامی بدین تصمیم گیری می کنند....توی کمیسیون هم بستگی به پزشکی داره که به پستش می خورین...اکثرا می دیدم که عددهای پایین یا لب مرزی رو معاینه مجدد می زدند و هی پروسه رو طولانی و طولانی می کنند
    البته به طور کلی تجربه شخصی من می گه که سلیقه ای و هردمبیله.....یکی که حقش معافیه اذیتش می کنند و خیلیها رو هم الکی معاف می کنند
    توکل به خدا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r_sirjani نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    بله...یکی از شرایط معافیت پزشکی کمکاری تیروئیده......برای اونها عدد تی اج اس خیلی مهمه....نرمال این عدد در آزمایشگاههای معمولی 5 یا 5.5 هست....در آزمایشهای بیمارستان خود ارتش یا ناجا که من آزمایش دادم نرمالش 6.5 بود.....فکر می کنم اگه عدد تی اچ استون بالای 10 باشه خیلی راحت و تمیز معاف میشین.....من خودم نزدیک 19 بود...یکی از بچه های همین فروم هم با 12 معاف شد.....از بچه هایی که معاینه مجدد خورده بودند و خیلی اذیت شده بودند می شنیدم که تی اچ اسشون زیر 10 بوده

به هر حال شما برای معاینه اولیه که میرین می گن قرص لووتروکسین رو قطع کن و سه هفته بعد بیا آزمایش بده.....روی اون آزمایش که باید توی خود بیمارستان نیروی انتظامی بدین تصمیم گیری می کنند....توی کمیسیون هم بستگی به پزشکی داره که به پستش می خورین...اکثرا می دیدم که عددهای پایین یا لب مرزی رو معاینه مجدد می زدند و هی پروسه رو طولانی و طولانی می کنند
    البته به طور کلی تجربه شخصی من می گه که سلیقه ای و هردمبیله.....یکی که حقش معافیه اذیتش می کنند و خیلیها رو هم الکی معاف می کنند
    توکل به خدا
    خیلی ممنون از راهنمائی تون...مرسی
    حقیقتش من اسفندماه 1390 رفتم این آزمایش هارو در یک آزمایشگاه خصوصی دادم که عدد TSH رو پنج و هجده 5.18 نشون میده. حدود یک سالی هم هست که قرص لووتیروکسین دیگه مصرف نمیکنم!
    بنظرتون چیکار کنم ؟ عدد TSH ام کمه؟ چیکار کنم زیاد بشه؟ مال شما چطوری 19 شده ؟!!!! خیلی لاغری شما یعنی ؟ تورو خدا راهنمائی کنید ....من واریکوسل گرید 2 هم دارم و عدد A هم میتونم کمتر از 15 کنم چون 4،5 کیلو بیشتر دارم. بخدا زورم میاد با این موقعیتها و شرایطی که دارم برم خدمت...
    چه جوری معاف شم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alumin نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمائی تون...مرسی
    حقیقتش من اسفندماه 1390 رفتم این آزمایش هارو در یک آزمایشگاه خصوصی دادم که عدد TSH رو پنج و هجده 5.18 نشون میده. حدود یک سالی هم هست که قرص لووتیروکسین دیگه مصرف نمیکنم!
    بنظرتون چیکار کنم ؟ عدد TSH ام کمه؟ چیکار کنم زیاد بشه؟ مال شما چطوری 19 شده ؟!!!! خیلی لاغری شما یعنی ؟ تورو خدا راهنمائی کنید ....من واریکوسل گرید 2 هم دارم و عدد A هم میتونم کمتر از 15 کنم چون 4،5 کیلو بیشتر دارم. بخدا زورم میاد با این موقعیتها و شرایطی که دارم برم خدمت...
    چه جوری معاف شم؟

خواهش می کنم....راستش عدد تی اس اچ شما خیلی لب مرزیه....از نظر آزمایشگاه ناجا اصلا این عدد نرماله.....زیاد شدنش هم به این آسونیا نیست....مثلا من اول اولش روی 24.4 بودم...قبل از معاینه توسط دکتر که در ازمایشگاه خصوصی آزمایش دادم 18.5 بود....بعد توی اون فاصله ای که دکتر نظام وظیفه برام نوشت که قرص قطع شود، تموم کارهایی که برای کمکاری تیروئید ضرر داشت و تموم خوراکیهای ممنوعه رو در دستور کار خودم قرار دادم....بعد از اینهمه که خودمو کشتم و چندین هفته گذشت....توی آزمایش اصلی رسید به 18.9 ....یعنی تقریبا میشه گفت اینهمه تلاش و کوشش هیچ تاثیری بسزایی نداشت....و برای افزایشTSH هیچ کاری نمیشه کرد....من زیاد لاغر نیستم....کمکاری تیروئیدم هم تا بحال عوارضی نداشته....همه چیزم هم بجز یه خرده خشکی پوست و یه خرده اضطراب و افسردگی نرمال بود...من دیابت داشتم....دیدم کلسترولم بالا رفته.....آزمایش تیروئید دادم فهمیدم TSH بالاست.... معافیم روهم بیشتر از بابت دیابت دارم